Šta je novo?

Kućna multimedija TV do ~350e

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

alexandar971

Zapažen
Učlanjen(a)
06.05.2024
Poruke
1
Poena
1
Pozdrav drustvo, prelistah vecinu tema koje me interesuju, od pocetka do kraja, ali se i dalje ne odlucih definitivno koji TV da kupim.

Izdvojih par modela:
FOX 55WOS625D / FOX 55WOS640E (37.000)
TESLA 55E635SUS (40.000)
HISENSE 50A6K (42.000)
HISENSE 50A6BG (42.000)
HISENSE 50A63H (40.000)
SAMSUNG UE50AU7092UXXH (44.000)


Budzet mi je oko nekih 40k dinara.
Interesuje me, iz iskustva sa pomenutim modelima, sta je najbolja kupovina?

Ono sto znam je sledece:
-Hisense ima prednost 5god garancije, ali vidim da vecina nije odusevljena njihovim VIDAA os.
-Fox ima WebOS koji je dosta hvaljen, pritom i vecu dijagonalu 55", a i solidnih 3god garancije.
-Sto se tice tesle, nemam mnogo informacija, tu me najvise interesuje poredjenje sa ostalim modelima.
-A samsung je tu jer naidjoh usput na "jeftiniji" brendirani model, pa rekoh mozda je kvalitetniji od ostalih pomenutih.


TV bih koristio za multimedijalne sadrzaje (najcesce EON smart app, Supernova Move'n'go app, Netflix, YouTube, ostale streaming platfome uglavnom za gledanje filmova i sporta).
TV ide na zid, max ugao gledanja je nekih 45 stepeni, mozda ni toliko, ali tu bi trebalo da prednost dam IPS panelima.
Moja zelja je da koristim opcije koje TV nudi, znaci nikakvi dodatni stickovi ili android boxevi dodatno, svakako vec imam jedan EON box (kojim nisam odusevljen pre svega jer ima onaj ocajan nazovi android) pa planiram da ga sklonim i koristim samo EON Smart aplikaciju za gledanje kanala od tog provajdera, tako da mi je fluidnost i sam rad OS-a na TV-u dosta bitan.
Takodje, isao bih na vecu dijagonalu ako ne gubim u nekom drugom segmentu.

Dakle, po svemu zakljucenom najvecu prednost bih dao FOX-u (veca dijagonala, najniza cena, WebOS, prihvatljiva duzina garancije).

E sad, da li se isplati zrtvovati dijagonalu ekrana, WebOS i najnizu cenu (sto su glavne prednosti Fox-a) ako neki od ostalih modela nudi drasticno bolji kvalitet slike pre svega, bolji rad samog TV-a,... ili neku trecu stvar dosta bolje od Fox-a? (kao sto je na hisensu duza garancija, ali me taj njihov OS jako odvlaci, pogotvo sto citam da nema aplikacije svih tv provajdera iz Srbije. Ali bih to mozda zrtvovao ako su panel, slika, boje mnogo ispred Foxa pa bih u tom slucaju za te stvari koristio EON box koji imam)?

Jos jedna stvar koje me interesuje kod Fox televizora, ukoliko neko moze da mi pomogne, kontam da nema drasticnih razlika izmedju modela 625D i 640E (kao ni sa 630 modelom) sem sto su noviji/stariji i u dizajnu, ali me interesuje ako neko zna bilo kakve razlike u hardwareu, panelu koji koriste, kako bih nekako razdvojio ta dva modela i napravio neku razliku koji je pouzdaniji i kvalitetnije izradjen.

Takodje, ako imate neke druge, bolje modele od ovih koje sam naveo, a u ovom cenovnom rangu, preporucite.

Unapred hvala svima na odgovoru!
 
Vrh Dno