Šta je novo?

Kućna multimedija TV 65' za 80ak hiljada

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Zoki'91

Poštovan
Učlanjen(a)
28.08.2016
Poruke
73
Poena
60
Pozdrav,
U potrazi sam za TV-om od 65 inca:
  • budzet je oko 80ak hiljada
  • tv se generalno jako slabo koristi, pali se par puta mesecno i to kablovska
  • gledao bi se podjednako i direktno i sa strane.
MIslio sam da uzmem neki LG ili Samsung sa 5 godina garancije. Uzimao bih iskljucivo u radnji, ne na kp.
 
Uh izneverili vas , nema saveta .
Ja sam uzeo 65inch Philips Ambilight The one . Odakle kod ga gledaš boje fantastičane uz dodatak Ambilighta ima i malo ekstra , a kad ga gledaš sastrane u suštini gledaš VA matricu , postaje manje svetao ali Crna postaje bolja . Dovoljne je veličine da ga mogu gledati iz kuhinje kad jedem i to je malo iskosa , ok 90 stepeni , fantazija slika , po danu fantazija .
Jedino ako hoćeš filmsko veče , onda primetiš da Crna nije crna nego siva .
To je problem IPS panela .
Procesor mu nije najjača strana daleko od Samsunga i Sony modela , ali je znatno i jeftiniji .
Sestra ima Sony Braviu , dok sam sa njim zadovoljan kad gledam direkt , sa strane je smeće . To je Bravia 2022, Bravia 2023 je IPS panel ,samo bolje kalibrisan od Philipsa jer je skuplji , 42 incha Bravia košta koliko 65inča Philips i to bez Ambilighta 2023 .
Tako da ako hoćete dobre uglove gledanja , IPS ili OLED , OLED je skup tako da on ispada iz priče , idemo IPS .
Ako za te pare nađete QLED IPS od 65inča , a ne želite Ambilight , ja bi išao na to QLED .
TLC generalno mislim da ima za te pare QLED od 65inča .
Treba videti .
ono što meni najviše smeta pri kupovini je što na sve televizore stave SDR sadržaj, kao reklame da to sija , pa čak ni ja koji sam upućen u to nisam mogao da vidim razliku između ponuđenih 100 televizora , sve isto .
Radnja svetla ne možeš da vidiš kako bi to izgledalo kod tebe , ne možeš uzeti daljinski da vidiš kak oreaguje kakav je meni kakav je procesor . Ništa , gledaš reklamu i to ti je to a tu ništa ne vidiš.
Pa ti se sve svodi kao i kupovina Online .
Moj savet je da vidite jel ima neka prodavnica da vam nudi test televizora pa makar PS4 prikačen i neki switch da možete da vidite , al teško da to ima .

Tako da LG je dobar al u visokoj klasi ne znam za nižu , Samsung ima bolji procesor al košta više , Philips lošiji procesor košta manje i ima Ambilight .
Ja sam se odlučio za Philips The one 65inča , posle par meseci ukućani su rekli dobar je .
Jedino kažem za 70 000 koliko je koštao , isto 5g garancije , jednostavno ne može da se uzme bolji TV .
OLED je za mene , i uzeću ga za mene jer ja to primetim i cenim , pa mi nije žao para a za kućni TV koji svi koriste , ne mora OLED ,
niti mora imati ne znam kakav procesor ako se koristi kablovska .
A svi vole malo da sija ovih dana , pa mislim da ćete biti zadovoljni sa Philips the one , košta i manje nego je budžet ,
Sony Bravia bi bila bolja , ali jedino polovna 2022g , 2023 neće ući u budžet .
 
Jeste ja sam napisao TLC , ali je TCL , 6 serija je dobra , 7 još bolja 8 odlična ,
ja sam našao za 400e 65inča LG CX 65 inča OLED . 400e 65inča OLED .
Mora biti caka , a caka je da ili T con ploča daje loš signal , ili je panel , al u svakom slučaju leva polovina ekrana gubi svetlinu i pojavljuju se linije horizontalne . Gornji levi ugao smeće .
Ali kad pustiš Film , ne vidi se to , ko ne zna ne bi ništa video , jer uglavnom ima crna površina gore i dole , po malo , i to zauzme taj ugao , a i ako nema na crnima se ne pojavljuje , jedino ako je slika skroz bela i statična kao ovde na forumu bode oči , pustiš film i udaljiš se na 2-3m , 80% kao nov .
A budući da sam ga uzeo za filmove , primetio sam da nije problem Panel , najveći problem je što je ogroman TV i onda treba dobar izvor da ga iskoristi .
To je 120hz VRR HLG i ostalo .
Kad sam pustio Crisis 2 na 4K , uz OLED malu latenciju i VRR , neverica . Dakle OLED vredi svaki dinar .
Upao sam u zamku , jednom probaš OLED ,ostaješ na OLEDu .
A budući da je ovaj CX LG oštećen i star , sad ću baš da vidim Burn in i ostalo čega sam se plašio , ako ovako poluispravan gura godinu dana , kupiću 55inča , 65inča je preveliko
Super je ako je izvor dobar , bukvalno kućni bioskop u sobi 4x4m , ali nekad ga koristim i iz bliza i tu je prevelik.
55ca je za moju sobu , al sad malo testiram OLED .
Tako da može u 80hiljada i OLED , može i Ispravan .
Zavisi , ja nisam imao iskustva sa OLEDima , sad imam , 120hz , G sync , Free Sync . Crna .. to je to .
 
Nazad
Vrh Dno