Šta je novo?

Kućna multimedija TV за дневни боравак до 140к

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Učlanjen(a)
19.07.2020
Poruke
1,389
Poena
515
Moja oprema  
Laptop
Asus zephyrus g14
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT3 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
До максимално наведене цене бих пазарио ТВ у наредних месец дана, просторија око 30 квадрата, удаљеност ће бити од 2,3 - 4м па разматрам ТВ од 55" - 65"
Директног сунца нема, мада у току дана има одсјаја јер су преко пута ТВ-а балконска врата и прозор који имају ролетне, већину времена би се гледао спорт(кабловска) лоше резолуције, и наравно филмови и серије што преко стриминг сервиса што преко екстерних уређаја, игрице не играм
Јако ми је битно да ТВ подржава што више видео и аудио формата па се тренутно троумим између ових модела:

HISENSE U8QF 65"
SONY KD65 XH9096BAEP
LG CX 55"
Углови гледања нису огромни па се ту мање - више уклапају сви, отворен сам за све препоруке, одгледао сма милион рецензија и коментара нисам више паметан шта да радим? 😀
 
Јако ми је битно да ТВ подржава што више видео и аудио формата па се тренутно троумим између ових модела:
zbog ovoga LG ispada jer ne podržava DTS. ostaju 2 65-ice, pri čemu je ta dijagonala bolja od 55 zbog udaljenosti do 4m.
između SONY-ja i Hisense-a dao bih prednost SONY-ju zbog Android-a i bolje softverske podrške (em ima više aplikacija, em može da šeta po mreži tako da media server nije ni potreban, em je SONY redovniji po pitanju ažuriranja i nadogradnje)
 
До максимално наведене цене бих пазарио ТВ у наредних месец дана, просторија око 30 квадрата, удаљеност ће бити од 2,3 - 4м па разматрам ТВ од 55" - 65"
Директног сунца нема, мада у току дана има одсјаја јер су преко пута ТВ-а балконска врата и прозор који имају ролетне, већину времена би се гледао спорт(кабловска) лоше резолуције, и наравно филмови и серије што преко стриминг сервиса што преко екстерних уређаја, игрице не играм
Јако ми је битно да ТВ подржава што више видео и аудио формата па се тренутно троумим између ових модела:

HISENSE U8QF 65"
SONY KD65 XH9096BAEP
LG CX 55"
Углови гледања нису огромни па се ту мање - више уклапају сви, отворен сам за све препоруке, одгледао сма милион рецензија и коментара нисам више паметан шта да радим? 😀
Po meni je malo "frogs and grendmaders" dilema (što bi rekao Vučina), u uži izbor ušli ULED, QLED i OLED tehnologija?
Kakav je to onda izbor i uži krug?
Valjda treba da se "preseče", npr. reši se da se kupi OLED tv uz sve njegove prednosti i mane, pa se onda iz te tehnologije pravi uži izbor.
Ili se npr. "preseče", npr. neću OLED dok ne reše problem burnin-a, pa se gleda druga tehnologija i u okviru te tehnologije pravi uži izbor.
 
@Čika_Kure јесте з'брда з' дола што кажеш, али ценовно су ту негде а сви имају доста квалитета, израда је врхунска на LG - у као и на овом HISENS - У, док је овај модел Sony-ја нешто дебљи и пластичан у односу на ова 2,мада је Upscaling врхунски, како кажу многи најбољи као и motion, LG CX тренутно има на акцији за 139 к али је мање дијагонале од ова два наведена и плаши ме колико ће бити рефлексије приликом дана, мада ће сигурно ићи на зид без директног сунца у просторији
@momsab SONY задовољава све, само да му је дизајн више као ова два😀, и бољи је али за 500 - 600 е више😁
 
@Čika_Kure јесте з'брда з' дола што кажеш, али ценовно су ту негде а сви имају доста квалитета, израда је врхунска на LG - у као и на овом HISENS - У, док је овај модел Sony-ја нешто дебљи и пластичан у односу на ова 2,мада је Upscaling врхунски, како кажу многи најбољи као и motion, LG CX тренутно има на акцији за 139 к али је мање дијагонале од ова два наведена и плаши ме колико ће бити рефлексије приликом дана, мада ће сигурно ићи на зид без директног сунца у просторији
@momsab SONY задовољава све, само да му је дизајн више као ова два😀, и бољи је али за 500 - 600 е више😁
Matori onda ti je jedini kriterijum bio "šta do 140k"...

Po meni, moraš preseći, ili ćeš ići:
  • na OLED koji je deset inča manji i uz moguć rizik burnin (naravno kvalitet slike šije ove ostale), ili
  • lepo kažeš neću OLED, pa gledaš neku durugu tehnologiju, a ako tako odlučiš, po meni je taj Sony bolji od Hisense mada ne znam da li im je ta ULED tehnologija neki gimick ili real thing u odnosu na QLED.

Ono što je dobro što si spreman i da spustiš dijagonalu zarad dodatnog kvaliteta, ali ispod 55 inča, nemoj ići...
 
@Čika_Kure Потпуно си у праву, да за те маре може Oled 65" не би ни било дилеме😀, ето једина је да ли узети мању дијагоналу Oled или за сличну цену одличан ТВ 65" али ипак не квалитета Oled-A...
 
@Čika_Kure U8QF ima quantum dot. SONY-jev TRILUMINOS i ovaj ULED (sa Q u oznaci modela) kao i QLED (Samsung, TCL) su konkurencija jedni drugima

@Чичарито pitao si šta je dobar izbor od ta 3 i ja sam naveo zbog čega je SONY bolji od Hisense-a u ovom slučaju. nisam proveravao cene :D
 
Poslednja izmena:
Дал је боље сачекати црни петак, пошто је релативно близу?
Морам у суботу поранити да прегледам и испипам детаљно ове моделе😀
 
Kao bivši vlasnik Sony (do pre 3 godine serije 7) tv-a i sadašnji Hisensa (U7A), mogu samo da ti kažem SONY.
Pored navedenih, trenutno u kući prisutni LG (643v) i jedan Philips (ne znam oznaku), LG i Philips su matori u odnosu na Hisensa, ali ni jedan ne može ni da priđe prikazu koji ima Sony.
Daleko od toga da mogu da kažem da je neki od navedenih TV-a loš sem Philipsa, ali jednostavno Sony je bio mnogo bolji, kao da je viša klasa.
 
Ja dosta slusam Spotify preko TV-a. Ne znam koliko to moze da utice na burn-in kod OLEDa?
Koliko vidim, onda je najbolja opcija u ovom cenovnom rangu SONY KD65 XH9096BAEP ?
 
Ja dosta slusam Spotify preko TV-a. Ne znam koliko to moze da utice na burn-in kod OLEDa?
Koliko vidim, onda je najbolja opcija u ovom cenovnom rangu SONY KD65 XH9096BAEP ?
Као дугогодишњи корисник Amoled /OLED екрана на телефонима сматрам да прича око burn in - а није никакав проблем за нормалне кориснике, ако ти је ТВ сваки дан по 10 - 15 сати једна те иста слика и тако данима, недељама, месецима, плус ако је директно изложен сунцу онда јесте проблем, мени је једина мана што не подржава DTS, остало је врхунски..
 
Ja dosta slusam Spotify preko TV-a. Ne znam koliko to moze da utice na burn-in kod OLEDa?
Koliko vidim, onda je najbolja opcija u ovom cenovnom rangu SONY KD65 XH9096BAEP ?
Jedino što za ovo imaš rešenje da namestiš onu "sound on picture off" opciju (da ekran bude ugašen a zvuk ide)... Pa si miran...

@Чичарито mislim da je ipak sadržaj na ekranu nekog TV programa drugačiji (statičniji) nego na mobilnom, pa je i rizik veći. Npr. kladionica gde 24/7/365 na jednom od TV-a puštaju npr. SK1 kanal, ima da popase burn in na OLED-u na mestu SK1 logoa samo tako... Dok na mobilnom imaš "refresh" ekrana maltene svaki scroll...
 
Ja sam prosle godine imao dilemu da li OLED 55" ili LCD 65".. prelomio sam na taj Sony sto gledas.. 65xh9096baep. Odlican je TV kad se sve podesi, bolje moze samo na OLED :)

Al sacekaj BF, to je za mesec dana.. Ja sam ga tako uzeo prosle godine za 130k, i nikada posle nije bio vise po toj ceni. A mozda i da vidis kakvu ce cenu dati taj dan za 65x90J, to je naslednik za ovu godinu.
 
Ja sam prosle godine imao dilemu da li OLED 55" ili LCD 65".. prelomio sam na taj Sony sto gledas.. 65xh9096baep. Odlican je TV kad se sve podesi, bolje moze samo na OLED :)

Al sacekaj BF, to je za mesec dana.. Ja sam ga tako uzeo prosle godine za 130k, i nikada posle nije bio vise po toj ceni. A mozda i da vidis kakvu ce cenu dati taj dan za 65x90J, to je naslednik za ovu godinu.
Кад сам чекао дуго, сачекаћу и тај BF😀
Мада ми је блуминг на X90J катастрофа у поређењу са X90H, баш боде очи колико исијава око титлова на тамну позадину
 
Juce sam u Gigatronu cackao BX 55 Oled i uporedjivao sa ostalim izlozenim modelima. CX i C1 mogu biti samo jos bolji, a vec pored BX ovi ostali nemaju sta da traze. Bojim se i ja tog burn in problema iskreno pogotovo sto nisu male pare za nas boraniju ali sad da kupujem TV to bi morao biti OLED pa sta bude
 
Да ли је паметно узети 55" LG BX за 135к?тренутно је на акцији последњи комад?
 
jeste ako nije izložbeni primerak
 
@momsab Нажалост јесте, рече ми продавац да је изложен ту већ неко време и да је последњи примерак, ко зна колико сати је већ "набио", иначе погледах Sony kd55xh9096baep и Hisense U8QF детаљно, мало је рећи да су ова два ТВ - а импресивни, поготово у 65",чак су и углови гледања одлични на оба, звук такође пристојан
 
55" OLED poslednji primerak prošlogodišnjeg "najslabijeg" modela koji je bio izložen neko vreme - cenkao bih se i ne bih dao više od 120K dinara. al' to je moje neko mišljenje
 
Ma ni toliko, prosle godine za BF bio 55 b8 + soundbar za 135k
 
A jel se seca neko kako je bilo u proslosti sa ovom produzenom Sony garancijom, da li su produzavali trajanje te akcije? Vidim da trenutna akcija traje do 15.11. (sto je pre BFa) pa se razmisljam da li cekati do tada...

Takodje, kakva su iskustva sa LG NanoCell serijom iz 2021. - npr modeli:
65NANO913PA
65NANO923PB
Vidim da im je trenutno slicna cena kao x90j pa mozda i oni padnu na oko 130, 140k za BF
 
Као дугогодишњи корисник Amoled /OLED екрана на телефонима сматрам да прича око burn in - а није никакав проблем за нормалне кориснике, ако ти је ТВ сваки дан по 10 - 15 сати једна те иста слика и тако данима, недељама, месецима, плус ако је директно изложен сунцу онда јесте проблем, мени је једина мана што не подржава DTS, остало је врхунски..
Verovatno je i ranije bilo naširoko priče na forumu o tome, ali moje iskustvo sa LG B7 je da je došlo do žestokog burn-ina, u meri da mi ne pada na pamet više ikada da uzmem OLED. Daleko od toga da je TV stalno bio na istom kanalu.
 
Nazad
Vrh Dno