Šta je novo?

Treperi slika

Vokac

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2007
Poruke
63
Poena
310
Imam jedan malo cudan problem,
konfiguracija je sledeca:

Athlon X2 5600+
MB Gigabyte GA-M720-US3
Geil Black Dragon 2x1GB
Gainward 4850 512MB
HDD 320SATA
ColerMaster Elite 332 (u sebi ima Thermalright 450W)
Windows XP


Ovako, treperi mi slika (horizontalno) ali samo kada pokrenem neku igru bilo koju pa cak i one sitne igre iz Win7 i to se desava samo kada je hladan racunar i sada kako je hladno pa otvorim prozor i u toku igre pocinje da skace slika. Isao sam i kod majstora al ne zna u cemu je problem. Probao sam i sa jacim napajanjem chieftec 650W ali ista stvar.
 
A sa zatvorenim prozorom ? Klokni malo grafiku da se podgreje :) Mozda joj je ladno.
I kako ti mozes da sedis i igras igre pored otvorenog prozora na ovu ladnocu koja je napolju ?
 
:) monitor je u redu probao sam ga na drugom racunaru, slika treperi samo kada startujem neku igru i posle kada se malo ugreje radi normalno mada u zadnje vreme sam primetio da i ako je zahtevna igra kao npr Star Wars Unleashed II ne mogu da je igram na full detalje jer skace slika. Radni takt graficke je po defaultu 625GPU i 995 memorija. Probao sam graficku i na drugom kompu i ne skace slika jedino nisam probao drugu graficku kod mene. Mislio sam da je do maticne pa sam je menjao al se isto ponasa. Moram da otvorim prozor jer se pusi u stanu :)

P.S. Nisu sam igre u pitanju nego bilo koja 3D aplikacija
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao sa novom verzijom drivera za graficku karticu? Jesi probao sa drugom grafickom karticom na svom racunaru?
 
Probao sam sa 5-6 verzija drivera i ista stvar, a probao sam i sa drugom grafickom na mom racunaru i ne skace slika. Kao da moj graficka nije kompatibilna sa maticnom. Igrao sam Star Wars Unleashed II na medium detalje jer na full skace dok COD WF2 na full i nista ide ko podmazan. Sada sam stavio ventilator na chipsetu iznad graficke ( ne znam da li je to south ili north bridge) jer je bio jako vreo i slabije skace skoro pa uopste ne. Znaci u 2D sve radi normalno al kad pokrecem 3D aplikacije puca.
 
Nazad
Vrh Dno