Šta je novo?

Trend za 2014: Tableti i telefoni sa ultra tankim / savitljivim ekranima?

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pre barem pola decenije je postalo ocigledno da su savitljivi ekrani buducnost mobilnih uredjaja. E sad, ono sto me je iznenadilo je to koliko je tehnologija napredovala (video!)?! Gomila proizvodjaca vec ima fleksibilne / ultra tanke ekrane sa neverovatnim kvalitetom prikaza koji (cini mi se) vec sada u gotovo svim aspektima siju one na aktuelnim high-end telefonima i tabletima (kontrast, FHD+ rezolucija i neverovatna gustina piksela).

[YOUTUBE]MGBXAFme_kQ[/YOUTUBE]

Ako su glasine tacne, prvi telefoni sa ovim ekranima ce se pojaviti pre kraja godine, sto verovatno znaci da ce 2014. biti prilicno zanimljiva. Posle ovoga smo na samo korak od cuvenog Nokia Morph koncepta.

[YOUTUBE]IX-gTobCJHs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]7-INshMMQQQ[/YOUTUBE]

Ostaje jos da elektroniku i baterije smanje na velicinu SIM kartice i da tehnologija dostigne pun potencijal. :)
 
Pa zar jedini razlog zasto su LCD ekrani nije bilo pozadinsko osvetljenje?

OLED je i to resio... Ovi savitljivi ekrani jesu oled i nista vise tj. novo?
 
Deluje zanimljivo ali pitanje koliko ce se to primenjivati.
 
Poslednja izmena:
Pre barem pola decenije je postalo ocigledno da su savitljivi ekrani buducnost mobilnih uredjaja. E sad, ono sto me je iznenadilo je to koliko je tehnologija napredovala (video!)?! Gomila proizvodjaca vec ima fleksibilne / ultra tanke ekrane sa neverovatnim kvalitetom prikaza koji (cini mi se) vec sada u gotovo svim aspektima siju one na aktuelnim high-end telefonima i tabletima (kontrast, FHD+ rezolucija i neverovatna gustina piksela).

[YOUTUBE]MGBXAFme_kQ[/YOUTUBE]

Ako su glasine tacne, prvi telefoni sa ovim ekranima ce se pojaviti pre kraja godine, sto verovatno znaci da ce 2014. biti prilicno zanimljiva. Posle ovoga smo na samo korak od cuvenog Nokia Morph koncepta.

[YOUTUBE]IX-gTobCJHs[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]7-INshMMQQQ[/YOUTUBE]

Ostaje jos da elektroniku i baterije smanje na velicinu SIM kartice i da tehnologija dostigne pun potencijal. :)
Gori i ruzniji koncept od ovog treceg nisam video.
I ovo sto pravi nokia je nerealno i daleko od onoga sto danas imamo. Ovo mozemo da ocekujemo do 2020. sigurno a mozda i za 3-4 godine. A do tada idemo na 64-bitne procesore @3GHz i 14nm. I 8GB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Gori i ruzniji koncept od ovog treceg nisam video.
I ovo sto pravi nokia je nerealno i daleko od onoga sto danas imamo. Ovo mozemo da ocekujemo do 2020. sigurno a mozda i za 3-4 godine. A do tada idemo na 64-bitne procesore @3GHz i 14nm. I 8GB RAM-a.

Nokija je taj "koncept" izbacila bukvalno dva meseca pre prezentacije prvog iphonea.
(Najverovatnije jos uvek stoji tema koju sam otvorio za tu priliku)

Znali su da nece biti dobro po njih to sto Apple ulazi u njihov biznis.
Brze bolje su sklepali taj space vizuelni koncept a onda ih je snasao iphone :D
 
Postoji prototip,...

http://www.theverge.com/2013/1/9/3855960/samsung-flexible-oled-phone-prototype-hands-on

Sta ovde ima dobro, pa mozda to sto display nece puci tako lako, osim ako je all glass iPhone 4(s) bolja solucija koja puca odmah? Uostalom sad ce biometrija(interesantan dodatak nema sta)/gold-champagne boja da bude glavna inovacija, od ovoga nema nista dok ga neko od vecih proizvodjaca (Samsung ili neko drugi implementira u svoj flagship).
 
Nazad
Vrh Dno