Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Kakva je kupovina Bosch BCS712XXL, na akciji za ~45000?
Ima li neko njega, kakva su iskustva, i ima li bolja alternativa u tom rangu cena?
Ja sam ga kupio na akciji za 37k i bio je poslednji komad, nakon toga novi kontingent je koštao 45k. Ja sam oduševljen usisivačem, apsolutno nema potrebe da se više ikad razmišlja o klasičnom usisivaču. Za sve ravne površine Eco mod je savršeno dovoljan i baterija će držati 40 minuta. Sa nekom kombinovanom varijantom u Auto modu je 20ak minuta dok ako imaš neke baš zeznute tepihe i tome slično - Turbo mod drži 10ak minuta. U svakom slučaju pošto imam tepihe i moja devojka najviše voli da se češlja baš tu gde je tepih more dlaka je palo za slobodu baš na tepih, sa starim Samsungom te dlake nije bilo moguće ukloniti tj usisati dok sa ovim Boshom pokupi skoro sve ako ne i bukvalno sve dlake. Pošto na valjku ima dve četke, za parket i za tepih, vrlo lepo tretira tepih i skuplja dlake. Dodaci su vrlo praktični za nameštaj, stolove i slično. Ono što sam ja uradio je da sam ove dve baterije od po 3 Ah prodao I kupio jednu od 6 Ah, tako da nema potrebe da se menjaju već ova jedna može da izdrži celo usisavanje cele kuće čak i u turbo modu sve vreme. Punjač koji dolazi uz njega je malo sporiji ali reda veličine za noć napuni celu bateriju od 6Ah što je sasvim u redu. Apsolutna preporuka, tolika da je i moja tašta dobila jedan primerak.
 
Planiram da uzmem ovih dana G11, tepison sa kratkom dlakom je nekih 50m2 stana.. Najvise bih ga uzeo zbog elekt. cetke i dostupnosti rezervnih delova.
E sad onih 15min na AUTO za tepihe u specifikacijama, jel to bar priblizno tacno?
 
Nasao sam INGCO CVLI2006 stapni usisivac za 17000din online, 3 god garancije.
Svidja mi se sto baterija lako moze da se menja a i da se dokupi drugo za 3000din 2AH a moze i veca.
Snaga motora je 120W, pritisak vakuuma je do 9kPa, vreme rada je 18-35min, a ima brzo punjenje tako da se napuni za do 1.2h.

Kako vama zvuce ove specifikacije i da li neko ima bilo kakvo iskustvo sa INGCO alatima?
Jedino sto sam saznao je da su Kinezi ali navodno bolja marka u Jugoisticnoj Aziji.

Kontam da uzmem, pa posto je to kupovina online imam fore 14 dana da vidim ako je bas neki krs i da vratim.
 
Da li neko ima preporuku za dyson v8 ili v11. Trenutno su slicne cene, ali nisam siguran sta mi je bolje?

Pogledaj i ovu recenziju, jer ima detaljniji prikaz recimo trajanja baterije po modovima. A možeš i da vidiš kako se kotiraju ti modeli u odnosu na ostale Dyson modele:
 
Poslednja izmena:
Na mracnom parkingu NBG preuzeh veceras madjarski Xiaomi G11, napunih bateriju do nekih 80%, krenuo da usisavam i sramota me koliko se posuda napunila!
Sramota, jer juce je bilo usisano sa Philsovim nekim djavolom... koji je placen oko 200 evra pre par godina!
Evolucija u usisavanju, bez imalo preterivanja, tacno rotirajuca cetka izbacuje iz kratkodlakog tisona... all kind of shiiii.....!
Jos kad dodje macka... hihi
 
Ja sam ga kupio na akciji za 37k i bio je poslednji komad, nakon toga novi kontingent je koštao 45k. Ja sam oduševljen usisivačem, apsolutno nema potrebe da se više ikad razmišlja o klasičnom usisivaču. Za sve ravne površine Eco mod je savršeno dovoljan i baterija će držati 40 minuta. Sa nekom kombinovanom varijantom u Auto modu je 20ak minuta dok ako imaš neke baš zeznute tepihe i tome slično - Turbo mod drži 10ak minuta. U svakom slučaju pošto imam tepihe i moja devojka najviše voli da se češlja baš tu gde je tepih more dlaka je palo za slobodu baš na tepih, sa starim Samsungom te dlake nije bilo moguće ukloniti tj usisati dok sa ovim Boshom pokupi skoro sve ako ne i bukvalno sve dlake. Pošto na valjku ima dve četke, za parket i za tepih, vrlo lepo tretira tepih i skuplja dlake. Dodaci su vrlo praktični za nameštaj, stolove i slično. Ono što sam ja uradio je da sam ove dve baterije od po 3 Ah prodao I kupio jednu od 6 Ah, tako da nema potrebe da se menjaju već ova jedna može da izdrži celo usisavanje cele kuće čak i u turbo modu sve vreme. Punjač koji dolazi uz njega je malo sporiji ali reda veličine za noć napuni celu bateriju od 6Ah što je sasvim u redu. Apsolutna preporuka, tolika da je i moja tašta dobila jedan primerak.

Imam isti usisivač, ali za razliku od tebe ne bih baš preterivao u pohvalama. Korektan uređaj, sveukupno čak šta više vrlo dobar, ali ne bez mana.
Za mene, dve su osnovne - priloženi punjač je sramotan, treba mu 4-5 sati za bateriju od 3 Ah. Kako sam u kompletu dobio jednu bateriju, odmah sam dodatno uložio u još jednu i eksterni punjač. Dakle, dodatni i ne baš zanemarljivi trošak.

Još gora situacija je sa čišćenjem uređaja. Sve je to marketinški lepo predstavljeno, sa kanisterom i rotirajućim filterom. Međutim, kada se nakon rotiranja od filtera odvoji aluminijumska čašica, onda se zapravo vidi koliko je tu prašine ostalo i kreće dovijanje kako što detaljnije očistiti filter, a ne vratiti se u vreme platnene krpe Slobode Čačak i završiti u oblaku prašine. O nekakvom pranju filtera nema ni govora, jer se prašina potpuno slepi. Novih, koliko vidim, nema u prodaji. Mislim, sve se može relativizovati, mnogi korisnici će verovatno očas posla uraditi što im je predočeno, ne ulazeći u to koliko je uređaj stvarno čist. Ali, meni se taj sistem koji je Bosch zamislio naprosto ne sviđa.
 
Imam isti usisivač, ali za razliku od tebe ne bih baš preterivao u pohvalama. Korektan uređaj, sveukupno čak šta više vrlo dobar, ali ne bez mana.
Za mene, dve su osnovne - priloženi punjač je sramotan, treba mu 4-5 sati za bateriju od 3 Ah. Kako sam u kompletu dobio jednu bateriju, odmah sam dodatno uložio u još jednu i eksterni punjač. Dakle, dodatni i ne baš zanemarljivi trošak.

Još gora situacija je sa čišćenjem uređaja. Sve je to marketinški lepo predstavljeno, sa kanisterom i rotirajućim filterom. Međutim, kada se nakon rotiranja od filtera odvoji aluminijumska čašica, onda se zapravo vidi koliko je tu prašine ostalo i kreće dovijanje kako što detaljnije očistiti filter, a ne vratiti se u vreme platnene krpe Slobode Čačak i završiti u oblaku prašine. O nekakvom pranju filtera nema ni govora, jer se prašina potpuno slepi. Novih, koliko vidim, nema u prodaji. Mislim, sve se može relativizovati, mnogi korisnici će verovatno očas posla uraditi što im je predočeno, ne ulazeći u to koliko je uređaj stvarno čist. Ali, meni se taj sistem koji je Bosch zamislio naprosto ne sviđa.
Ne bih mešao babe i žabe, punjač koji ide uz uredjaj nema nikakve veze sa tim kakav je usisivač, već spada u segment "opreme koja ide uz njega", to je isto kao kada bi rekao da su poslednji flagship modeli Iphone-a i Samsunga loši jer uz nih ide samo kabl a ne i punjač i slušalice, dakle nemoj nezadovoljstvo količinom propratnih dodataka vezivati za kvalitet samog uredjaja koji je i dalje vrhunski. Što se tiče posude za prašinu ovde stvarno ne bih išao dalje u obajsnjavanje kako da se očisti. Kao i za opremu, to što tebi predstavlja problem ne znači da je i drugima problem (iskreno postoji bar 3 načina da se to vrlo lako reši) niti znači da je usisivač loš. Nezadovoljstva koje si naveo nisu vezana za usisivač, prvo se rešava ili sa brzim punjačem ili većom baterijom, do korisnika je, drugi se rešava kada istreses filter o unutrašnju ivicu kante i to je to, iskreno mislim da preteruješ oko ovog dela sa čišćenjem filtera ali dobro, svako ima svoje.
 
Ne bih mešao babe i žabe, punjač koji ide uz uredjaj nema nikakve veze sa tim kakav je usisivač, već spada u segment "opreme koja ide uz njega", to je isto kao kada bi rekao da su poslednji flagship modeli Iphone-a i Samsunga loši jer uz nih ide samo kabl a ne i punjač i slušalice, dakle nemoj nezadovoljstvo količinom propratnih dodataka vezivati za kvalitet samog uredjaja koji je i dalje vrhunski. Što se tiče posude za prašinu ovde stvarno ne bih išao dalje u obajsnjavanje kako da se očisti. Kao i za opremu, to što tebi predstavlja problem ne znači da je i drugima problem (iskreno postoji bar 3 načina da se to vrlo lako reši) niti znači da je usisivač loš. Nezadovoljstva koje si naveo nisu vezana za usisivač, prvo se rešava ili sa brzim punjačem ili većom baterijom, do korisnika je, drugi se rešava kada istreses filter o unutrašnju ivicu kante i to je to, iskreno mislim da preteruješ oko ovog dela sa čišćenjem filtera ali dobro, svako ima svoje.
Baš tako, svako ima pravo na svoje mišljenje, posebno o nečemu što je i sam iskusio. Ali, eto ti si ipak u nekakvoj ulozi Bosch promotera našao za potrebno i shodno da meni očitaš lekciju. Ja mešam babe i žabe, a ti upoređuješ flagship mobilni i usisivač? Onda možda da ga dodaš u My Gear :)
 
Poslednja izmena:
Baš tako, svako ima pravo na svoje mišljenje, posebno o nečemu što je i sam iskusio. Ali, eto ti si ipak u nekakvoj ulozi Bosch promotera našao za potrebno i shodno da meni očitaš lekciju. Ja mešam babe i žabe, a ti upoređuješ flagship mobilni i usisivač? Onda možda da ga dodaš u My Gear :)
Ne znam čemu sujeta, ti nigde nisi pomenuo svoje iskustvo sa usisivačem već izrazio nezadovoljstvo zbog punjača i načina čišćenja filtera, o radu usisivača ni reč. Ja poredim tvoj pristup a ne uredjaje, ali očigledno ti to vidiš na nekoj svoj način, pomalo zaslepljen sujetom.
 
Svi usisivači (koji nemaju single use papirnu kesu), to gde se prašina skuplja i filtrira, može najveći deo i ono krupno da se istrese, ali najfinija prašina uvek ostaje u tim filterima, i ne može da se potpuno isčisti. Može da se manje ili više istresu, ali ono "najfinije" ostaje u njima. Jednog momenta se i drastično priguše (začepe se najfinije pore).

Da se baš baš očisti, jeste prljav posao. Ja to najlakše radim sa velikim Karcher WD3 usisivačem, ono, kada ga jednom mesečno izvučemo za neko veće spremanje.
Pranjem se filterima smanjuje sposobnost filtracije kad' tad...

To sve je i mene smaralo, te sam sada počeo da pravim papirnu kesu za ovaj neki štapno baterijski Bosh što imamo. Od jedne papirne kese za Karcher WD3 mogu napraviti bar 10ak za štapni. Treba mi 10-ak min da tu kesu napravim. 2-3x prašinu samo istresem u kantu sa tog mog DIY filtera (zapravo se prašina skuplja na spoljašnosti te "kese" a ne u njoj), a s' vremena na vreme je zamenim novom. Od onog fabričkog filtriranja, izvadio sam sve sem krute rešetke koja i drži papirnu kesu na mestu.
 
Kako praviš te kese? Jel može neka slika?
Pitam iz znatiželje :)

Što se tiče trešenja kese, mislim da to u današnje vreme (sa porastom alergija, lošim kvalitetom vazduha i kupovinom prečišćivač vazduha) treba izbegavati.
Ovo pogotovo važi za ljude sa alergijama.
 
To trešenje sadržaja štapnog usisivača, bilo fabričkog bilo sa ovom mojom DIY kesom, uvek obavljam na terasi.

I zamenu papirne kese i ostalih filtera u velikom usisivaču radim na terasi.
 
Da li ima nekih dobrih štapnih usisivača bez baterije, na kabl sa jačim motorom? Mene odbija kratak vek baterije na turbo režimima, ali mi odgovara da ne moram da ga sklapam kao običan usisivač svaki put, treba mi da na dnevnom nivou pretrčim i pokupim dlake od psa za šta mi je već postalo zamorono izvadi, spoji, uključi, pa sve u krug.
 
Pozdrav svima ,imam jedno pitanje ako ima dobrih duša da mi objasne .
Da li se isplati kupiti polovan Dyson V6 sa oglasa ,može se naći za 70-80 e sa svim dodacima i baterijom u (kako kažu)solidnom stanju .U stanu mi je parket ,imam samo 1 mini tepih .
Druga opcija mi je novi u prodavnici Rowenta štapni usisivač RH6735.
 
Usisivač je star bar 4-5 godina, pa je malo upitno šta znači "solidna" baterija. Takav opis verovatno znači da će trebati zamena uskoro. Drugo, upitno je kako uopšte radi (u odnosu kada je bio nov) i koliko će još dugo raditi.
Ja bih lično uzeo neki dobar novi. Ne znam kakav je taj Rowenta, ali svakako ne bih onaj Dyson.
 
Da li ima nekih dobrih štapnih usisivača bez baterije, na kabl sa jačim motorom? Mene odbija kratak vek baterije na turbo režimima, ali mi odgovara da ne moram da ga sklapam kao običan usisivač svaki put, treba mi da na dnevnom nivou pretrčim i pokupim dlake od psa za šta mi je već postalo zamorono izvadi, spoji, uključi, pa sve u krug.
Ja turbo upalio samo da probam, Imam tepihe, usisavam na eco. Motorna cetka radi glavni posao.
 
Da li ima nekih dobrih štapnih usisivača bez baterije, na kabl sa jačim motorom? Mene odbija kratak vek baterije na turbo režimima, ali mi odgovara da ne moram da ga sklapam kao običan usisivač svaki put, treba mi da na dnevnom nivou pretrčim i pokupim dlake od psa za šta mi je već postalo zamorono izvadi, spoji, uključi, pa sve u krug.


Vidi prvo da li bi ti bio dovoljan bežični. Ako nije onda vidi klip iznad (u opisu imaš skraćenu verziju, a i njihov VacuumWars sajtu gde možeš uporediti te uspravne (nisu štapni ;) ) usisivače). Ako ti je pak bežični dovoljan, možeš na istom sajtu/YT-kanalu videti karakteristike bežičnih, kao i poređenja (a možeš pogledati i na ModernCastle sajtu, izabereš po tipu i onda Upright). Obratiš pažnju na trajanje baterije, kao i da je zamenjiva (u smislu da može da se kupi druga i jednostavno promeni, čitaj: nije integrisana). Vidiš cene baterija pa izabereš ono što odgovara tvom cenovnom rangu. Ovo pogotovo važi za veće stanove/kuće gde tokom usisavanja začas zameniš bateriju.
 
Ako nekog zanima iskustvo sa Xiaomi Mi Light. Ja i mama imamo po jedan vise od godinu dana. Mama penzioner i slabasna i ovaj usisivac je lagan i super joj je da pokupi masak na parketu koji se javlja svakodnevno. Probala je i jace modele tipa bosch ali su oni njoj jako teski tako da koristi samo light. Ja isto usisavam plocice i parket i nemam zamerke radi posao. Imam jednu malu stazicu koja nije cupava i tu vec se vidi da moram vise puta da trljam isto mesto da bih usisao neke truncice ili dlake (iako stalno usisavam na max modu). Ovo znaci da za cupave tepihe i tamo gde ima mnogo dlaka bi trebalo jaci nabaviti.
Svidja mi se takodje sto je lagan i sto se svuda zavuce jer je uzak.
Ono sto mi se ne svidja je sto se posle jednog usisavanja posuda napuni skroz, a ako je prljavo i nije se usisavalo duze vreme onda i dva puta tokom jednog usisavanja, tako da je obavezno rastavljanje i praznjenje posude i filtera. Ovo onda komplikuje posao pa nije bas idealno da uzmes usisivac i protrcis i vratis ga na mesto. Inace ima drzac za zid da stoji uspravno sto je bas zgodno. Dobra strana je sto se lako skine cevka i stavi nastavak za namestaj/stolnjak pa na brzinu odradi i te poslove.
Da ne zivim sam i da imam neki cupavi tepih onda bih trazio jaci model, ovako za mene samca i gde su 90% parket/plocice onda mi odgovara savrseno za te pare, a stari usisivac gorenje na vodu i zicu vise nisam ni jednom upalio od tada.
Jedino kada bih sledeci put uzimao neki jaci usisivac (recimo g11) pored jacine bi mi znacilo da usput ima i vecu posudu, ali citajuci specifikacije ispada da su g11 i light slicni u posudama, ali na slikama mi g11 izgleda mnogo veca posuda.
Takodje ovi modeli sa motorom dole su pretpostavljam i dosta tezi tako da bi se oni usisavali tako sto se guraju po podu dok ovaj lagani sa motorom gore se lako podize preko pragova i okrece u svim smerovima da sve dohvati.
 
Mala je posuda na G11, mora da se prazni nakon svakog usisavanja ili ako svkodnevno usisavas onda na svaka 2x,
ali srecom lako se prazni (stiskom na dugme), pa jos ako nisi usisavao sitnu prasinu od busenja zidova, nije neki problem... inace onda moras i filtere da peres.
Sto se tezine tice, G11 nije bas lagan kada se koristi duze od 5 minuta intezivnog usisavanja, i ako se drzi samo jednom sakom, jer mu je motor na vrhu, pa sve ide iz zgloba.
 
Ugrabih sinoc G11 na happy hour-u. Vredi svaku paru. Ja ne verujem i dalje koliko je dlaka od psa izvukao iz tepiha koji je jelte kao ciscen i usisavan, nisam ni pola presao, posuda vec bila puna...
 
Ja propustih danas, tj razmisljao kao ma koji ce mi, a sad mi krivo. Koliko je bese bio cini mi se 34k? Sledeci najjeftiniji je 39k u bcgroupu, mada verujem da ce ga biti opet po toj ceni
 
36k. Zadnji put je bio 17.01. a pre toga krajem novembra (ako se ne varam). Ocekuj tu negde za mesec dana, mada nikad se ne zna, onaj robot lite je bio u roku od 2 nedelje.
 
Hocu da kupim neki stapni usisivac za stan (parket,tepih), budzet 25-30 000 din. Ova dva modela sam ja gledao ili nesto trece sta vi predlazete ?


 
Nazad
Vrh Dno