Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Pa i ovaj Bosh sa motorom dole što imamo, taj "pogon" može da se izvadi i koristi kao ručni usisivač. Dobili smo i dodatnu šetk(ic)u i izduženi vrh za njega.
Ovako:

Bosh....jpg


Opet neki Bosh-ovi sa donjim pogonom ne mogu da se rastave na samo ručni usisivač. Da, mana...
 
1673955754800.png
MI store nudi danas happy hour, pa me zanima s obzirom da nemam vremena da istrazujem, da li je ovo dobra i isplativa ponuda? Majka me aktivirala ovih dana da joj cekiram dyson G8 koji je sada vec dosta stariji model pa me zanima izmedju dysona i ovog xiaomija kolika moze razlika da bude?
 
Na KP je oko 300-320e tako da je to neka regularna cena. Ako ti je hica, uzimaj, ali ja bih ga cekao ispod 30K. Posebno sad kad nema G10.
 
Već neko vreme gledam da uzmem neki štapni usisivač kao dodatak uz Roborock koji već 3 godine radi glavni posao.

Uzeh malopre Gorenje SVC 252 za cca 14.100 dinara (15.600 - 1500 dinara promo vaučer).

Valjda će biti ok, napisaću utiske kad stigne.
Jeli stigao Gorenje SVC 252 i jesi li ga probao?
 
Jeli stigao Gorenje SVC 252 i jesi li ga probao?
Pre 2 dana. Nismo ga probali kako treba, samo po uglovima gde robot ne može da priđe. (ne)Prijatno iznenađeni količinom prašine koju je pokupio. Narednih dana ću da usisam ceo stan, to će biti bolji test. Ruku na srce, cenim da bi nam bilo koji štapni radio posao jer tepihe nemamo.
 
Da se priključim diskusiji.
Pre nekih 4-5 godina kupljen štapni, Gorenje SVC 216FR i OK je obavljao posao. Kuća 70 kvadrata, bez tepiha, dva psa, deca. Časkom se pokupe mrve, dlake, pesak i slično. Veliki se mnogo ređe palio.
I sad, crkla mu četka, zapravo crkli su kontakti/kablovi koji napajaju papučicu. I ajde, mrzi nas da ga čačkamo, zaslužio je penziju.
Stigne danas Gorenje SVC 252FMWT, opisan kao skoro duplo jači od 216 pa računam biće top, mekana četka, motor gore, jača baterija, kad međutim....
Nisam prešla ni pola kuće a on je već 3x zabagovao i ostao bez napajanja u papučici (ugasi se četka i led) i nekako mi deluje kao da slabije usisava od onog starog bangavog SVC 216FR.

Da li sam samo baksuz pa me potrefio faličan ili....?
 
Trenutno je akcija na ebay-u koja traje vec nedelju i kusur dana. Direktno od Dyson-a "Dyson V12 Detect Slim Absolute" za 549eu. Uzeo sam jedan. Merkao sam V12 i V15 ali ali sam se odlucio za V12 prvenstveno zbog manje tezine. Stize za koji dan preko ekipe iz DE. Najnize sto sam nasao kod nas je bio 750eu. Kupio sam i dodatni originalni filter da mogu da ih menjam po potrebi. Tj devojka. :)
 
Jesi li imao iskustva sa nekim drugim štapnim usisivačem pre nego što si poručio V12?

Da li je dobavljiv potrošni materijal (filteri) u Srbiji i kakve su cene?

Javi utiske kad stigne Dyson!
 
Jesi li imao iskustva sa nekim drugim štapnim usisivačem pre nego što si poručio V12?

Da li je dobavljiv potrošni materijal (filteri) u Srbiji i kakve su cene?

Javi utiske kad stigne Dyson!
Nisam imao nikada. Prvi put sam kupio tako nesto jer mi treba nesto sto je uvek pri ruci i za svaki dan. Imace svoje mesto u stanu, montiran na zid i na punjacu. Koristicu ga u kombinaciji sa Roomba s9+ i Braava jet m6.

Sto se tice filtera kod nas su originalni oko 50eu a mogu da se kupe kopije na Amazonu tipa 3 komada za 20-25eu.

Tehnicki sa dva filtera si miran poprilicno dugo jer se mogu oprati. Dok se jedan susi imas drugi.
 
Da se priključim diskusiji.
Pre nekih 4-5 godina kupljen štapni, Gorenje SVC 216FR i OK je obavljao posao. Kuća 70 kvadrata, bez tepiha, dva psa, deca. Časkom se pokupe mrve, dlake, pesak i slično. Veliki se mnogo ređe palio.
I sad, crkla mu četka, zapravo crkli su kontakti/kablovi koji napajaju papučicu. I ajde, mrzi nas da ga čačkamo, zaslužio je penziju.
Stigne danas Gorenje SVC 252FMWT, opisan kao skoro duplo jači od 216 pa računam biće top, mekana četka, motor gore, jača baterija, kad međutim....
Nisam prešla ni pola kuće a on je već 3x zabagovao i ostao bez napajanja u papučici (ugasi se četka i led) i nekako mi deluje kao da slabije usisava od onog starog bangavog SVC 216FR.

Da li sam samo baksuz pa me potrefio faličan ili....?
Nisi se dobro informisala pre kupovine. Pogledaj karakteristike pri dnu webstrana:
Gorenje SVC 216FR
Gorenje SVC 252FMWT

Snaga usisavanja (stari vs novi) je 7W vs 35W (5 puta veća, ali je to možda direktno na crevu, a ne sa četkom na podu), protok vazduha 12L/s vs 17 L/s (1,4 puta veći), baterija 60min vs 45min (za četvrtinu manja), jer i motor vuče više struje 130W vs 172W (za trećinu više)...

Gorenje SVC 216FR
1674911482453.png

Gorenje SBC 252FMWT
1674911535784.png
 
Informisala sam se pre kupovine.
Nisam mislila bukvalno dva puta jači već (skoro duplo) jači, tj očekivala sam bar malo da se oseti jačina ili makar da radi isto. Znam da 12*2 nije 17 🙄

Baterija jeste jača ali i logično, kraće će trajati (ni predhodna nije trajala 60min). ALI se moje pitanje uopšte ne odnosi na to već na probleme sa gašenjem četke i ledova i na subjektivno lošije usisavanje u odnosu na stariji model poredeći oba sa namontiranom četkom i bez (jer stari i dalje radi).

Dakle da li neko sa takvim modelom ima takve probleme? Da li da ovaj vraćam i tražim pare nazad ili zamenim za isti.
 
To sa gašenjem četke i leda nije kvar, već neki problem gde kontakti od četke nisu dobro ukopčani, zaboravio sam tačno o čemu se radi. Proverite da li je sve kliknulo gde treba, da nije pogrešno okrenuta četka itd.
 
Kada se kaže da je duplo jači misli se na snagu, ne na protok i to je, makar po specifikaciji tačno (5 puta je jači). Napisah već da se snaga meri tako što se uopšte ne stavi četka, već se meri bez nje (ili čak i da se stavi četka ona se oblepi tako da vazduh dolazi samo iz jednog uskog izvora. Tu nastaje problem, jer ako je dizajn četke loš (npr malo više je izdigunuta od poda ili iz bilo kod drugog razloga ne prianja lepo na podlogu) snaga usisavanja se višestruko smanjuje, pa usisivač sa mnogo manjom snagom usisavanja bude efikasniji od ovog jačeg.
- Pogledaj YT test iz mog posta na prethodnoj strani pa ćeš videti kako i šta funkcioniše i gde mogu da omanu usisivači.

Trajanje baterije je mereno u specifičnim uslovima (na auto ili low, sa standardnom četkom itd) i tako se dobija ta cifra od 60/45 minuta. U praksi to nikad nije toliko, ali na testovima jeste pod navedenim uslovima jeste. To vreme je dobro za poređenje između trajanja baterije dva usisivača.

Za četku i led ne znam, ali bih proverio da nemaju neki cut-off pri padu napona na X vrednost. Jel ti se dešava uvek pri padu baterije na određenu vrednost?
Subjektivni osećaj da novi lošije usisava ćeš teško dokazati, a ako ne funkcioniše ovo što @ed209 kaže i ne nađeš još nekog sa istim modelom na internetu, možeš pitati direktno Gorenje da li to treba tako da funkcioniše i/ili/onda da ga reklamiraš.
 
Da se priključim diskusiji.
Pre nekih 4-5 godina kupljen štapni, Gorenje SVC 216FR i OK je obavljao posao. Kuća 70 kvadrata, bez tepiha, dva psa, deca. Časkom se pokupe mrve, dlake, pesak i slično. Veliki se mnogo ređe palio.
I sad, crkla mu četka, zapravo crkli su kontakti/kablovi koji napajaju papučicu. I ajde, mrzi nas da ga čačkamo, zaslužio je penziju.
Stigne danas Gorenje SVC 252FMWT, opisan kao skoro duplo jači od 216 pa računam biće top, mekana četka, motor gore, jača baterija, kad međutim....
Nisam prešla ni pola kuće a on je već 3x zabagovao i ostao bez napajanja u papučici (ugasi se četka i led) i nekako mi deluje kao da slabije usisava od onog starog bangavog SVC 216FR.

Da li sam samo baksuz pa me potrefio faličan ili....?

To što četka stane tek tako, reklo bi se da zezaju kontakti od baterije prema četki, ili negde nešto na prekidaču, internom ožičenju...

To može biti greškica koju popravi malo pritiskanja/pritezanja plastike, a može biti i ozbiljniji problem sa loše napravljeni kontaktima. Ako sada nov zeza toliko, kako će tek za par godina.


Ako je kupljen online, jednostavno ga vratite nazad. Ako je istekao taj period, garancija, servis... Gorenje je ok što se servisa tiče.
 
Ma ja sad ne mogu da se setim da li se četka zaglavljivala jer nije bila dobro postavljena, ili zbog toga što nije bila očišćena lepo. To hoće posebno ako ima dosta dlaka, životinjskih npr i sl. Dakle dobro očistiti celu četku i proveriti da li je postavljena kako treba. Uglavnom led se gasi u momentu kada četka prestane da radi.
 
Poslednja izmena:
Ako je kupljen online, jednostavno ga vratite nazad. Ako je istekao taj period, garancija, servis... Gorenje je ok što se servisa tiče.

Nov je, kupljen preko interneta i već je spakovan u kutiju da ga vratim nazad. Našla sam i par YT snimaka gde gau komentarima baš popljuvaše zbog toga.
Taj problem se pojavio i na onom mom starom SVC 216FR ali tek nakon 2-3 godine sporadično, recimo jednom u nedelju dana. Računam, kod novog modela je to valjda rešeno.
Kontakti provereni, baterija napunjena do kraja i i dalje secka. Teško smeće.
Četka je ona mekana i iskreno, lepo kupi sve što je sitno i fino (dlake, prašinu, brašno, pesak) ali sve preko toga preskače ili zaglavi u sebi. Travčicu dužine 4cm u hodniku (pločice) sam prešla 3x dok je pokupio. Sve veće (tipa dinar) ne pokupi ili podigne ali ne usisa već uvuče u četku i stane.
Tepihe nemam ali sam testirala na nekakvoj dečijoj stazici 1x1m,ona kao grad sa ulicom, podseća na one "tepihe" za sajamski štand, dakle glatko prilično (nije kao itison) i nula bodova. Ni dlaku da skine tako da, sve i da ne postoji problem sa lošim kontaktima ne vrši posao ni upola kao stari a duplo jeftiniji.

Sad razmišljam da li da se vratim na SVC 216FR ili da se isprsim za Xiaomi G10 (G11...). Nije mi baš jasno sa kakvom četkom on sad (ne)dolazi a bilo je ranije i u čemu je razlika u odnosu na XIAOMI Dreame V10 (V11 itd...)
 
Ja imam Gorenje SVC252GFR i hoće da mi ugasi četku ako zadržim duže na tepihu (npr. pomeram neku igračku ili nešto slično) ili ako se ne setim da redovno očistim četku od dlaka. Dobar je za parket i kao ispomoć za klasičan usisivač. I uvek se iznenadim koliko prašine pokupi iako deluje čisto u stanu.

 
Stigao Dyson. Hvala ekipi iz DE. 😀 Sve je novo i fabricki zapakovano. 200-250eu jeftinije nego kod nas. Dolazi napunjen. Sve radi kako treba. Nema Srpski jezik ali ima Hrvatski ako nekog zanima. A sam uredjaj izgleda kao Nerf pistolj. 😀
 

Prilozi

  • PXL_20230131_133750926.jpg
    PXL_20230131_133750926.jpg
    199.6 KB · Pregleda: 77
  • PXL_20230131_134128644.jpg
    PXL_20230131_134128644.jpg
    161 KB · Pregleda: 75
Koja ekipa iz Nemacke donosi robu i po kojoj ceni? Kakva je procedura? :D
 
Takvi usisivači se moraju redovno čistiti
Usisivač je nov, problem je pravio a da nije prešao ni 2m kvadratna. Stari je redovno čišćen. Nije problem do čišćenja nego do fabrički loših i problematičnih kontakta.
@Witch83
Ja bih svakako stari popravio, jer je malo ulaganje, a novi uvek možeš da dokupiš.
Otvorila sam ga. Žičice neke tanke, probaću da ih zamenim. Kada uključim motorić od četke direkno na kontakte usisivača motorić radi ali kada mu okačim kaiš od četke onda ne može da pokrene (rukom ide lagano, ne glavi nigde). Možda je motorić oslabio, a možda i baterija.
Videću kad se setim da donesem lemilicu kući i spakujem sve po PS-u kako će se ponašati. Bar neka zanimacija 🤣
Ne znam da li bi ga neki servis prihvatio ovako raskupusanog 🤣
 
Poslednja izmena:
Ja imam Gorenje SVC252GFR i hoće da mi ugasi četku ako zadržim duže na tepihu (npr. pomeram neku igračku ili nešto slično) ili ako se ne setim da redovno očistim četku od dlaka. Dobar je za parket i kao ispomoć za klasičan usisivač. I uvek se iznenadim koliko prašine pokupi iako deluje čisto u stanu.

Ovaj je odmah počeo da pravi probleme. Čak i kad samo rukom rotiram papučicu u zglobu bez opterećenja na četku. Vidim da je masovni problem kod ovog modela. Iskreno, od novog uređaja ne očekujem da mi baguje i secka pri radu i da moram da ga palim-gasim svaki čas. Da je star par godina pa bih mu i oprostila ali novo 🙄. Jok ja.
 
Usisivač je nov, problem je pravio a da nije prešao ni 2m kvadratna. Stari je redovno čišćen. Nije problem do čišćenja nego do fabrički loših i problematičnih kontakta.

Otvorila sam ga. Žičice neke tanke, probaću da ih zamenim. Kada uključim motorić od četke direkno na kontakte usisivača motorić radi ali kada mu okačim kaiš od četke onda ne može da pokrene (rukom ide lagano, ne glavi nigde). Možda je motorić oslabio, a možda i baterija.
Videću kad se setim da donesem lemilicu kući i spakujem sve po PS-u kako će se ponašati. Bar neka zanimacija 🤣
Ne znam da li bi ga neki servis prihvatio ovako raskupusanog 🤣
Ne znam kako izgleda taj deo sa žicama ali možda možeš ili da ih upleteš sa nečim (kao kod utičnice kad praviš kabl) ili da staviš malo duže žice i na kraju da zaliješ onim lepkom.
 
Stigao Dyson. Hvala ekipi iz DE. 😀 Sve je novo i fabricki zapakovano. 200-250eu jeftinije nego kod nas. Dolazi napunjen. Sve radi kako treba. Nema Srpski jezik ali ima Hrvatski ako nekog zanima. A sam uredjaj izgleda kao Nerf pistolj. 😀
Molim te za odgovor i meni o ekipi iz DE. Zainteresovana sam za ovaj usisvac a bas je povoljniji nego kod nas.
 
Evo da napišem ja moje iskustvo, može da pomogne nekome pri odluci.
Dugo sam gledao štapne usisivače jer imamo dupleks, mačku i malo dete koje mrvi kao besno pa je jebada svaki čas paliti običan usisivač.
Posle dugo istraživanja odličio sam se za Dyson V15, kod nas je pre dve godine za crni petak bio na akciji ali je opet bio preskup pa sam poručio preko KP za 750e.

Dakle, koristimo ga dve godine, u potpunosti je zamenio klasičan usisivač koji nismo od tada upalili.
Koristi se svakodnevno, povremeno ga i pozajmimo, baterija kao i prvog dana traje. Iz tepiha šta izvuče bude te sramota... Dobili smo dosta nastavaka i skoro sve ih koristimo (Motorne četke za tvrd pod (sa laserom), tepih i nameštaj + par onih sitnih natavaka). Četke su anti tangle pa se ne zadržavaju dlake, sve ode u posudu. Prilično je lagan i lak za korišćenje.

Od mene ocena 10.
 
Nazad
Vrh Dno