Šta je novo?

Traži se štapni usisivač

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Planiram da kupim štapni usisivač iliti usisivač koji ima bateriju umesto kabla.

Nemam neki definisani budžet, samo bih voleo da ima normalnu autonomiju od bar 30 minuta, da se relativno brzo puni, da može da očisti tepih od dlaka moje mačke koliko-toliko i da nije preglomazan za čuvanje (znam, mnogo zahteva).

Video sam razne Philips, Bosch pa čak i XIAOMI modele ali ideje nemam šta da gledam.
 
Čekao sam dobru cenu za g10 (za ng je bila baš baš dobra ali nikako da se ponovi...). Na kraju sam poručio po ovoj happy hour ceni. Nije sjajna ali nije ni loša.
 
BBS81 ili BBS82? Vredi li druga generacija te razlike u novcima? Ili neka treca preporuka? U kuci su tri macke pa mi treba neka PET varijanta.
 
Zapravo, BBS81 više nema u prodaji pa mi treba pomoć oko BBS82 ili nekog drugog modela ako imate preporuku?
 
Drustvo kakav je Rovus Visenamenski Nano stapni usisivac?
Uglavnom za neko skupljanje sitnije prasine, mrvica, maca, dlaka. Za jace imam klasicni gorenje, vuce kao lud. :D
Ovo sam mislio da uzmem da bude brzo i usluzno jer sam skoro svuda izbacio tepihe, pa kad je generalka da se pali obican, a ovaj (ili neki drugi bolji, povoljniji model) da bude za brzo usisavanje i bez puno zamaranja sa kablovima, crevima itd.

Mozda bih se isprsio iza G10 koji pominjete, ali jedino da se saceka neka akcija. 30K je trenutno. Deluje mi kao overkill.
Vidim da Xoami ima neki Light model, kakav je on?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa Xiaomi Vacuum Cleaner Light? Generalno onaj tanjir usisava stan, ali eto ostanu ćoške, malo gde ne može da se zavuče. Tako da bi upotreba bila eto iza zvučnika da se usisa, malo po ćoškovima, ako može tipa auto da se usisa povremeno tako.
 
Da se javim sa iskustvom, uzeo sam Bosch Seriju 8, pet varijanta, za majku, BBS8214PET, pre par nedelja.
Tek sam pre neki dan uzeo da ga koristim malo i toliko je dobra stvar da sam odusevljen.
Lak za koriscenje, jak, dlake skuplja bas dobro. Jedino sto baterija traje kratko ali i to se da resiti sa drugom rezervnom baterijom.
Uglavnom, kako sam ga koristio, promenio mi se pogled na usisavanje totalno i sad mi je super zanimljivo da usisavam jer je tako lako i tako brzo.
Mislim da cu uzeti i sebi jedan, doduse ne Bosch ali verovatno Xiaomi G11 jer u stanu kod mene nemam ni tepiha ni etisona uopste, ni macke za sada, tako da mi ne treba nista fensi.
Ili ako ukapiram da Dyson zaista vredi te pare, mozda i tako nesto uzeti pa da budem miran narednih 20 godina, nemam pojma. Uglavnom, jako dobra stvar.
Imam vec i Roborock s5 max kome je crkla vodena pumpa doduse, ali za iste pare, stapni dosta bolje usisava.
Trade off je da moras sam da ga uzmes u ruke i usisavas ali s obzirom koliko se lako upravlja sa njim kad nema kablova, teskog usisivaca na losim tockovima, gde nema mrsenja u kablove, udaranja u stolice, stolove, fotelje, nije uopste toliki bauk.
 
G10 je sada na snizenju u gigatornu 27 990, model BHR4307GL.

U Mi Srbija se prodaje model MJSCXCQPT po ceni od 34 990. Isto je G10 oznaka.

Da li postoji neka veca razlika…. Nisam uspeo da nadjem.
 
G10 je sada na snizenju u gigatornu 27 990, model BHR4307GL.

U Mi Srbija se prodaje model MJSCXCQPT po ceni od 34 990. Isto je G10 oznaka.

Da li postoji neka veca razlika…. Nisam uspeo da nadjem.
Ja sam kao birao i platio skuplje ovaj BHR, medjutim sad pogledam bolje kutiju :LOL:

viber_slika_2022-11-11_00-20-07-084.jpg

Inace, jedna od mojih boljih kupovina. Svaki dan prodjem stan za manje od 10 minuta. Prasine nigde. Mislim, napuni se cantrica ali naoko prasine nema, za razliku od ranije. Planirao sam vikendom da usisam stan "pravim" usisivacem ali koliko vidim nema potrebe (a i mrzi me da ga sklapam i vucem kablove, sto je bio glavni razlog kupovine G10). Svakako, stan je osetno cistiji nego ranije.
 
Ja sam kao birao i platio skuplje ovaj BHR, medjutim sad pogledam bolje kutiju :LOL:

Pogledajte prilog 363441

Inace, jedna od mojih boljih kupovina. Svaki dan prodjem stan za manje od 10 minuta. Prasine nigde. Mislim, napuni se cantrica ali naoko prasine nema, za razliku od ranije. Planirao sam vikendom da usisam stan "pravim" usisivacem ali koliko vidim nema potrebe (a i mrzi me da ga sklapam i vucem kablove, sto je bio glavni razlog kupovine G10). Svakako, stan je osetno cistiji nego ranije.
Jedno pitanje, jer ja razmišljam o kupovini G11... Šta tačno znači " usisavanje stana pravim usisivačem ). Meni je ideja da imam samo štapni pored Roborocka, a da " pravi" izbacim iz upotrebe. Da li to znači da pored štapnog i robota, treba da imam i "pravi"?
 
Ne mogu sa štapnim da doprem što svih mesta do kojih sam mogao običnim. Deblja je motorna četka štapnog i lakše je obavljati pipave poslove samo sa crevom i nastavkom u rukama nego sa celim štapnim usisivačem (u rukama).
Ipak, konačan odgovor, dovoljan mi je samo štapni. Čistija mi je kuća sa svakodnevnim brzim prelazom štapnim usisivačem nego sa 1x nedeljno detaljno običnim.
 
Jedno pitanje, jer ja razmišljam o kupovini G11... Šta tačno znači " usisavanje stana pravim usisivačem ). Meni je ideja da imam samo štapni pored Roborocka, a da " pravi" izbacim iz upotrebe. Da li to znači da pored štapnog i robota, treba da imam i "pravi"?
Da pricamo o stapnim usisivacima od 10-20 hiljada, onim akumulatorskim sto imaju kao fol nastavak za usisivac pa da ti treba "pravi". Pored g10/11, stvarno ti ne treba nista vise.
Imam Dajsona i Djoleta robota (roborock s5 max) i sve mi se cini da ce Djole u oglase posto je i on nepotreban pored stapnog, koliko je to cudo dobro i prakticno. Zbog rotirajuce cetke izvlaci vise prasine nego obican. Sto se mene tice, u zivotu vise necu videti obican usisivac :D
 
Kratko poređenje -

Uzeo pre 6 meseci Philips FC6729/01. To je model sa dodatnom funkcijom mop-a.

Negde u isto vreme sam sestri uzeo za godišnjicu braka Bosh-ov BBS611MAT (unlimited Series 6).

Snaga je definitivno na strani Bosha, to bez sumnje (iako je Philips plaćen duplo više).

Na strani Philipsa je LED osvetljenje na četci - zaista praktičan dodatak. Takođe, baterija traje oko 20% duže kod Philipsa.

Mop dodatak sad već retko koristim. Šta znam, nije loš kao prva pomoć, ali bilo kakvu srednje-tešku mrlju neće obrisati, već je potreban klasičan mop. Jednom mi se desilo i da je iz nekog razloga sva tečnost iz mop dodatka tokom noći iscuirela na pločice, pa je bila mini poplava u kuhinji.

Sa druge strane, Philipsu nedostaje snage, čak i u turbo režimu. Generalno me nervira kad usisivač ne usisa mrvicu koja je veća od 2x2mm, a to se redovno događa. To mi je već problem jer mi je ovo jedini usisivač u kući. Da uzimam ponovo, preskočio bih Philips.
 
To mi i nije bila namera. Sestra ima želje već godinu dana za takvim usisivačem, što se vidi iz mojih postova ovde. Ne znam da li ovaj usisivač zaista vredi 24.000 ili je neka muljaža u pitanju?
 
To mi i nije bila namera. Sestra ima želje već godinu dana za takvim usisivačem, što se vidi iz mojih postova ovde. Ne znam da li ovaj usisivač zaista vredi 24.000 ili je neka muljaža u pitanju?

Osnovna stvar je da probaš da uporedi taj model sa nekim za koji ima iskustava (xiaomi G10/G11, Bosch, Dyson). Meni je red flag što su na sajtovima prodavaca specifikacije precizne do poslednje šljokice, ali nema snage u Air Watt (ima priključna snaga, što je potpuno druga stvar).

Ili nađi nekoga ko ga ima (ili pouzdan review) ili idi do neke prodavnice gde možeš da ga probaš bar na ruci.

Uzgred, izguglah ga ovde jeftinije: https://eurotehna.rs/usisivac-svc216fmlbk-21812
 
Air Watt jako retko prikazuju, bilo koji proizvođač. Tako da u tom smislu, taj podatak se i ne može smatrati nekim nedostatkom u konkretnom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Vidim na raznim forumima da su ljudi zadovoljni sa G10. Ja se dvoumim između G10 i G11. Trenutno G11 može da se nađe na akciji po ceni u rangu G10. G11 mi je zanimljiv s obzirom da je jači, što bi mi značilo s obzirom da imam kućne ljubimce. S druge strane nema opciju ribanja... Zanima me vaše iskustvo, koliko je ova opcija korisna? Da li stvarno oriba ili samo zamulja prljavštinu? Takođe, koliko bi puta morala da se menja (ili dosipa) voda za čišćenje stana od 80m?
 
Pozdrav svima. Vidim na raznim forumima da su ljudi zadovoljni sa G10. Ja se dvoumim između G10 i G11. Trenutno G11 može da se nađe na akciji po ceni u rangu G10. G11 mi je zanimljiv s obzirom da je jači, što bi mi značilo s obzirom da imam kućne ljubimce. S druge strane nema opciju ribanja... Zanima me vaše iskustvo, koliko je ova opcija korisna? Da li stvarno oriba ili samo zamulja prljavštinu? Takođe, koliko bi puta morala da se menja (ili dosipa) voda za čišćenje stana od 80m?
Ja sam uzeo G10 pre jedno mesec dana i jos nijednom nisam koristio nastavak za brisanje. Ne bih to nazvao ribanjem. Mali rezervoar u koji ide samo voda i krpa za brisanje tvrdih podova.
Ali sve u svemu, jedna od najboljih kupovina u prosloj godini. :)
 
Uzeo ovaj posto imam gomilu baterija od drugog alata... Odlican 5,vuce ko cunak...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230101_200745_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_20230101_200745_com.opera.browser.jpg
    66.5 KB · Pregleda: 88
Nazad
Vrh Dno