Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Ja vec dugo koristim TotalTV Mix paket i sada mi se pojavio problem ne zna sta covek da radi. Naime vec 5-6 dana nemam interneta uopste, na ruteru samo power i wireless svetli. Prijavio sam naravno tehnickoj podrsci kazu javice se. Posto nema poziva odlucim da pozovem i objasnjenje je da oni cekaju Telekom da im javi da li ide protok neta uopste. Ja nemam nista sa Telekomom a nemam blage veze koliko je rok kod njih da uopste odgovore SBB-u... Naravno verujem da ce mi racun ostati isti bez obzira sto ja usluge nemam pa nemam...
 
@Rancesco85 Rok je 14 dana kao što je i njihov rok prema tebi, a za prekid koji traje duže od 48 sati imaš pravo na umanjenje računa, svakako imaš pravo u bilo kom trenutku da zahtevaš umanjenje računa u bilo kom iznosu, pa ti savetujem da to i uradiš. Regulisano je tvoje pravo da tražiš i potom i dobiješ umanjenje računa, ali ne i mehanizam da ti se isto samo automatski dodeli, usled čega moraš da tražiš. Odobriće ti zato što će im Telekom dostaviti izveštaj gde će se videti kada je zadnji put bio povezan tvoj modem na mrežu.
 
Hvala puno za informacije. Iskreno se nadam da nece bas biti svih 14 dana a umanjenje racuna cu svakako traziti.
 
Da li taj dodatak mogu da koriste samao korisnici Total Trio paketa? Imam Total Mix, on više nije u komercijalnoj upotrebi, pa ne znam da li bi meni povećali brzinu?
 
@leopulm Trebalo bi, dodatak postoji barem 5 godina unazad a možda i više. Kontaktiraj SBB pa zatraži od njih.
 
Istekao ugovor, jel moze da se odjavim, pa ponovo prijavim na brata, da bi imao povoljnosti?
 
@comid Verovatno. U najgorem slučaju dobićeš iste uslove kao i da si ga direktno obnovio. Jel imaš Trio paket ili samo TV?
 
@MilanKragujevic Imam jedan mali problemčić. Otkad su me prebacili na VDSL, stavili su me iza CG NAT-a. Od tada ne mogu da igram multiplejer na Nintendo Switch-u i sve ostalo što ima veze sa p2p. Nude mi dodatak za statičku IP adresu mada mi se ne plaća 610 din. E sada govorim ovo zato što dok sam bio na ADSL-u meni je multiplejer radio normalno, mada port forwarding nije. A i na primer nije radio ni Plex remote access. Pretpostavljam da su me i onda stavili iza NAT-a mada me opet jako čudi kako su radili P2P servisi. E sad kada su me prebacili na VDSL resetovali su ruter skroz, tako da ne znam da li je možda neka opcija isključena ili nešto treba da se vrati da proradi Nintendo. Ima li neko možda neki savet ili moram uzeti statičku?
 

Prilozi

  • IMG_20210713_093225.jpg
    IMG_20210713_093225.jpg
    63 KB · Pregleda: 14
@relja222 Pa stvarno ne bih znao ali ako su te CGNAT-ovali moraš da zakupiš statičku javnu IP adresu. Moguće je da su te naknadno CGNAT-ovali, ne verujem da išta u tvom modemu ima uticaj na to. Ne znam ni da li su ga resetovali, obično to ne rade, ako ti je isti naziv mreže i lozinka onda nisu.
 
Inače jedna zanimljivost

Kada je došao serviser za Total TV pitao sam ga zašto postoji LAN port na prijemniku, kaže da je SBB neko vreme planirao da šalje internet preko satelita, mada im je ispalo previše skupo ali i dalje je u razmatranju pa ga zato stavljaju i na nove prijemnike.
 
@relja222 Dao ti je dezinformaciju, internet preko satelita ide preko odvojenog VSAT terminala i koristi posebnu opremu i antenu. STB ima Ethernet port jer su takve našli najjeftinije. Kao što Telekomov IPTV ima 4 USB porta koji ne rade 😀
 
Je li saznao neko Username i Password za administratorski pristup na Iskratel V45?
 
@MilanKragujevic
Hvala na informaciji za "Ubrzaj net". Sada imam 50/8. Maksimalna moguća je 70/30, tako barem pokazuje modem.
 
Istekao ugovor, jel moze da se odjavim, pa ponovo prijavim na brata, da bi imao povoljnosti?
Ako ste prijavljeni na istoj adresi nećeš dobiti povoljnosti kao nov korisnik. Trebaš napraviti pauzu pa tek onda dobijaš beneficije kao nov korisnik.
 
Ako sam udaljen nekih 800-900m od centrale jel postoji sansa da se cimam da me prebace sa adsl na vdsl. Zbog posla mi treba manji ping a sa trenutnom brzinom 16/0.8 je to neizvodljivo eventualno da placam jos jednom wireless provajderu za 20/4 a bas mi se nepotpisuje ugovor na 2 godine sa njima.
 
@morskababa Ne, zatraži da dobiješ taj dodatak Ubrzaj net i prebaciće te na VDSL2. Imaćeš ping 10-12ms i punu brzinu na do 1000m uz Interleave sigurno a na manje i na Fast profilu (pa ping može biti i manji, 7-10ms).
 
Nista od mog ubrzanja zvao prvo total pa mi rekli da zovem mts, tamo su mi rekli da nepostoji tehnicka mogucnost za vecu brzinu predpostavljam da su kablovi stari posto drug u ulici gde su menjali kablove ima 50/8 a i blizi je centrali nekih 400 metara
 
@morskababa Nemaš neku alternativu na tvojoj lokaciji? Neki drugi provajder ili mobilni internet? ADSL je već što se brzina tiče prevaziđen.
 
Imam wireless samo sam pre mesec dan produzio ugovor sa totalom ali izgleda cu uzeti bez ugovora samo moram onda da im platim opremu i instalaciju 100e.
Iskreno bolje ti je mobilni internet (po brzini) nego wi-fi i dosta je jeftinije. I ADSL i wi-fi su relikt prošlosti od pre 15god. 4g+ ih je odavno prešišao za GPON da ne govorim. Jedino mobilni internet je ograničen u količini podataka, ali i sa kupovinom dodataka kada se i ako se potroši paket je jeftinije nego cena opreme koju si naveo. Ti sad razmisli.
 
@morskababa Okači ovde DSL parametre iz modema.
@GoranIT Zavisi od lokacije gde je, na 4G može imati brzine od 2-10 Mbps ako nema ćeliju blizu ili ako je ista preopterećena (npr. ruralna makroćelija). Ne isplati se 4G u današnje vreme, prevelika je degradacija. Tamo gde je super kvalitet zbog velikog broja mikroćelija ti ne treba 4G jer imaš DOCSIS ili GPON dostupan (urbana sredina).
 
@GoranIT Zavisi od lokacije gde je, na 4G može imati brzine od 2-10 Mbps ako nema ćeliju blizu ili ako je ista preopterećena (npr. ruralna makroćelija). Ne isplati se 4G u današnje vreme, prevelika je degradacija. Tamo gde je super kvalitet zbog velikog broja mikroćelija ti ne treba 4G jer imaš DOCSIS ili GPON dostupan (urbana sredina).
Boga mi ima i sela (i to brdska) bolje pokrivena mobilnom mrežom, a optiku pa i ADSL/VDSL mogu da sanjaju.
Opterećenje je slabo jer su razbacana i izvlači se lepa brzina od 100Mbps
 
@GoranIT Znam, ali isto tako imaš i ruralni i relativno-urbanizovana sela koja imaju katastrofalan 4G+. Naravno zavisi i od mobilnog operatora. Poenta je - 4G nije rešenje za sve probleme, i osim toga kvalitet može drastično da propadne u bilo kom trenutku, a može i trajno da se degradira ako dosta korisnika krene da koristi 4G mrežu. Sve zavisi od konkretne lokacije. Ali u poslednje vreme sve veća degradacija postoji i po selima jer dosta ljudi počinje da koristi 4G internet.
 
Nazad
Vrh Dno