Šta je novo?

Toshiba Satellite X200-21k Cudan problem sa Tastaturom

Dacamatshu

Slavan
Učlanjen(a)
06.11.2006
Poruke
36
Poena
304
Pozdrav drugari,

Da predjem odmah na stvar,
imam veoma cudan problem sa tastaturom, shta god da sam probao jednostavno ne rade Fn , "\" "z" i Strelice na tastaturi...

Naime, bio bih uveren da je jednostavno crkla tastatura, ali stvar je u tome shto su u jednom trenutku radili ovi tasteri normalno, pa onda neko vreme nisam mogao da ih nateram da rade uopshta pa onda nakon fleshovanja biosa su opet proradili normalno (posle sto sest reinstalacija i win 7-ice i raznoraznih drivera i svega sam pomislio da nisam sa najnovijom verziojom biosa zeznuo stvar sa tastaturom, pa sam ga vratio na stariju verziju, onda su dugmici proradili..ali kad sam sledeci put upalio komp opet sve isto...

Postoji i topic na toshibinom forumu, identican problem ali niko nije odgovorio..

http://forums.toshiba.com/t5/Keyboa...w-keys-question-mark-key-and-z-key/td-p/89027

..tasteri ne rade ni u biosu, ovde mislim na strelice prvenstveno poshto su strelice na numerickom delu aktivne umesto brojeva, a num-lock ne mogu da upalim bez "fn" tastera... kada preko virtuelne tastature upalim numlock, onda su na numerckoj tastaturi aktivni brojevi ali i dalje ne rade strelice...

takodje kada butujem win 7 sa dvd-a, pa kaze da pritisnem bilo koji taster da bih nastavio kada pritisnem jedan od pomenutih tastera koji ne rade takodje se nishta ne dogadja..

Ne bih sve ovo pisao da nije fazon da jednostavno nije proradila savrseno to jednom posle "revertovanja" bios-a na stariju verziju, skakao sam po tastaturi, drmao, pritiskao, sve je radilo normalno..i posle gashenja i ponovnog paljenja ..opet sve iz pocetka.. GGGRrrrrrrr ....

..najgore je shto sam ceshljajuci forume naleteo na lika koji je imao isti problem, i zamenio je tastaturu, imao je dva ista lap topa, i obe tastature rade na lap topu koji je u redu, a obe se ponashaju ovako *****no na tom drugom.. malo rade malo ne...

POMOC! :)
 
Zar to onda ne govori da je slot/dzek za tastaturu na ploci na neki nacin falican, ako dve tastature na jednom rade a na drugom ne rade?
 
..pa izgleda da je tako... :) mada je bilo interesantno shto na vise modela ..malo radi malo ne radi..tako i kod mene...

... medjutim, evo da dodam ovde, pa cu napisati to i na Toshiba zvanicnom forumu..kad bash budem 100 posto siguran.. nadovezujuci se bash na tvoj odgovor, 5 minuta nakon shto sam ovo napisao, i posle izgubljenih verovatno jedno stotinak radnih sati pokusavajuci ovo i ono i sve vreme misleci da je greshka u biosu ili negde drugde na neki nacin software-ska (nashta su ukazivali mnogi odgovori po forumima da postoji neki bug u mapiranju tastera kod toshibe pogotovu onih koji rade u kombinaciji sa "fn" dugmetom).. odradio sam neki tester za tastaturu, saznao da josh par dugmica i kombinacija dugmica ne rade... zatim sam odlucio da rastavim tastaturu pa i ja da probam neke savete sa neta oko ciscenja, kontakta dugmica i tako dalje....i nadjem ovaj link koji objashnjava rastavljanje toshibe x200 >>

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Toshiba-Satellite-X205/take-apart-laptop-2.htm

na slici deset vidim kako se skida tastatura i izmedjuostalog gde je zakacen mali flat kablic, gde je veza sa plocom... nisam imao vremena nocas da je rastavljam i samo sam sporta radi, onako bez nade ne znam ni ja shto :), malo jace pritisnuo deo preko tastature i plastike iznad touchpad-a, odprilike gde leze taj flat kablic ispod, i neverovatno :))) konacno posle dvadeset dana maltretiranja proradila je prokletinja, al samo dokle pritiskam taj deo naravno... :DDD

..tako da, pogodio si iz prve u principu :), na zalost sam sam provalio posle mnogo izgubljenog vremena i tvrdoglavog isprobavanja pogresnih stvari, da sam postovao pre mesec dana, ti bi odgovorio, ja bih probao i tu bi odmah bio kraj :)

..mene je jednostavno bunilo shto je u jednom trenutku bila proradila i to bash posle flashovanja bios-a, i onda nisam ni pomishljao na hw kvar.. ustvari to shto je proradila bash tada je ocigledno bila nesrecna koicidencija :) ..verovatno sam se slucajno naslonio na taj deo bash ili sl :-D ... Koliki sam baksuz..ne verujem...

..sutra / prekosutra cu da poskidam sve to da vidim zashto i gde tacno gubi kontakt pa se javljam ;-)

..a u stvari trebao sam da znam.. lap top je bio u servisu, menjan je display, i naravno, em su ga sve izreckali sa shrafcigerom skidajuci plastike (umesto da otvaraju platicnim otvaracem za zabice, ******i..) em su ga levom nogom sastavili, pola je bilo krivo i ne uklopljeno od plastika, poklopaca preko zvucnika, noseceg dela za gornje dugmice, cak ni kabl za display nisu presavili kako treba pa je virio i preko njega onda nije mogla da se zakaci zashtitna plastikica... Tako da sam u stvari trebao da znam da su i tastaturu levom nogom zakacili pa verovatno i ne lezi taj kontakt najbolje i u tome je stvar.. ispao sam mega glup ...

Hvala na svemu, javljam krajni epilog!
pozzz
 
Evo samo da dodam, ovih dana nisam stigao da javim, rasturio sam tastaturu, i naravno flat kabl je bio polu izvucen, vratio sam ga i namestio sve za deset minuta :) ....eto ... ko me shisha kad nisam pitao na vreme, hvala na svemu!
 
Nazad
Vrh Dno