Šta je novo?

Toshiba Satellite 4030 CDT-kako uci u BIOS ?

66musicman

Slavan
Učlanjen(a)
06.05.2007
Poruke
228
Poena
319
Kao sto je u naslovu navedeno, interesuje me kako uci u BIOS laptopa Toshiba Satellite 4030 CDT, radi inicijalizacije hard0diska ?
TNX
 
F2 ?

Inače je uglavnom: F2, F10, F12
 
nekada treba prvo Esc (da se skloni slicica...)
 
Da ne otvaram novu temu, izlosicu svoj problem ovde.
Naime, na pomenutom laptopu je crko hard-disk.Taj koji je ispustio dusu je marke IBM Travelstar
model DKLA-24320 od 4.32 Gb na 4200.RPM.Posto je maltene nemoguce nabaviti potpuno isti i da bude ispravan, neko sam uspeo doci do modela Toshiba MK 6014MAP od 6.Gb.
Problem je u sledecem, laptop nikako ne vidi taj Toshibin hard (koja ironija zar ne), ni u BIOS-u ni pomomocu raznih alata sa Hiren's-a, pa ni prilikom startovanja instalacije Win-a.]
Kad vratim stari hard koji je neispravan (cakce, klikce i peva, mnogo bedova), BIOS laptopa vidi njegov originalni hard, dok noviji i ispravan nikako_Obratio sam paznju i na ubacivanje HDD, sve je o.k., ali nema ga uopste.
Sta dalje, kako instalirati taj Toshibin ispravan hard?
Hvala unapred na pomoci.
 
Molim vas, ima li iko bilo kakvu ideju ?
Please !
 
pa ne znam odakle si nabavio taj hdd, ali mozda on ne radi... da probas u sa fiokom ili neki 2. laptop...
 
Ma taj drugi hard je sigurno ispravan.Kao sto sam naveo predhodno, istestirao sam taj hard povezujuci ga preko adaptera na desktop komp, i u USB fioci, potpuno je ispravan.
Nemam ideja vise.
Inace u BIOS ovog kompa se ulazi pomocu esc, pa zatrazi F1 (moze nekome pomoci).
Jos neke ideje.
Da li je moguce da je BIOS "zakljucan" samo za odredjeni hardver u ovom slucaju HDD.
TNX
 
Poslednja izmena:
Ma taj drugi hard je sigurno ispravan.Kao sto sam naveo predhodno, istestirao sam taj hard povezujuci ga preko adaptera na desktop komp, i u USB fioci, potpuno je ispravan.
Nemam ideja vise.
Inace u BIOS ovog kompa se ulazi pomocu esc, pa zatrazi F1 (moze nekome pomoci).
Jos neke ideje.
Da li je moguce da je BIOS "zakljucan" samo za odredjeni hardver u ovom slucaju HDD.
TNX

Ja sam se upravo registrovao da bi našao informacije za Toshibin lap-top koji sređujem. Inače i na ovom je Esc+F1.

Da li si probao da flešuješ bios? Kako su matori hardovi možda ga zbog toga ne vidi.
Probaj da nađeš info na IBM i Toshibinom sajtu. Inače Toshiba Canada ti daje mnogo više informacija i drivera nego glavni sajt
http://209.167.114.38/support/index.asp

Nadam se da sam bio od neke pomoći
 
Najpre da vam se zahvalim sto iko pokusava da mi uopste pomogne.
Naime, jedna od prvih stavki koja je uradjena je flashovanje BIOS-a, ne postoji noviji BIOS od trenutnog na kompu.
Da ironija bude veca, taj noviji HDD je marke Toshiba (neverovatno) od 6.Gb i godinu dana je "mladji" od samog laptopa, mada je ovo nebitno.
Ne znam sta vise da pokusam.Da li neko od vas misli da je mozda BIOS zakljucan za odredjeni hardver ?
Da li tako nesto uopste postoji ?
Ima te li predlog za neki softver za "razbijanje" BIOS-a, ako je moja pretpostavka tacna ili mozda da resetujem, tj. uradim na neki nacin clear CMOS, ako je to uopste moguce na laptopu ?
BIG TNX
 
Najpre da vam se zahvalim sto iko pokusava da mi uopste pomogne.
Naime, jedna od prvih stavki koja je uradjena je flashovanje BIOS-a, ne postoji noviji BIOS od trenutnog na kompu.
Da ironija bude veca, taj noviji HDD je marke Toshiba (neverovatno) od 6.Gb i godinu dana je "mladji" od samog laptopa, mada je ovo nebitno.
Ne znam sta vise da pokusam.Da li neko od vas misli da je mozda BIOS zakljucan za odredjeni hardver ?
Da li tako nesto uopste postoji ?
Ima te li predlog za neki softver za "razbijanje" BIOS-a, ako je moja pretpostavka tacna ili mozda da resetujem, tj. uradim na neki nacin clear CMOS, ako je to uopste moguce na laptopu ?
BIG TNX
uf
ne verujem da je onda bios.
Nikad nisam otvarao lap top pa ne znam kako je hard vezan. Ako su u pitanju IDE kablovi, kao na klasičnom PC-u možda je bitno da li je 66, 100 ili 133. Ipak je to P2 generacija
 
Nema klasicnih IDE kablova, vec je veza direktno na plocu kao i na veceni laptopova.
Any ideas !
 
Kako da kucam rucno arhitekturu harda, kad ploca isti uopste ne vidi i nemam pristupa tom delu, jednostavno kao da hard nije ni prikljucen.U momentu kad vratim stari neispravni hard, opcija za hard je dostupna, sa dve stavke :
-Prva: Standard IDE
-Druga: Extended IDE.
Pokusavao sam da postavim na obe opcije, ugasim laptop, ubacim taj noviji ispravan ali ista stvar.
Ipak mislim da je BIOS zakljucan za odredjeni hardver.
Pokusacu da dodjem do ogolicene maticne ploce i da resetujem BIOS, ako je uopste moguce.
Inace laptop je, naravno, odavno prevazidjen, ali bih iz sentimentalnih razloga da ga osposobim.
Hvala svima na pomoci.Javicu ako bilo sta uspem, mozda ce nekome isto biti od koristi.
 
Probaj da cujes da li se hard uopste pali kada upalis laptop, moguce da nema dovoljno struje da ga polrene ili tako nesto?
 
Da li je moguce da se uradi clear CMOS kao na desktopu, pomocu dzampera ili vadjenje baterije na laptopu ?
Inace vrti se taj hard, cujem.
Gremlini ! ! !
 
Nazad
Vrh Dno