Šta je novo?

Torbe i futrole za laptop

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Meni bi bilo zanimljivo i korisno čuti mišljenje drugih o torbama i futrolama za Laptopove.
Šta koristite, kako ste zadovoljni s njima, koje ne valjaju, šta je dobro...

Ja sam davno, davno kupio Belkin torbu za laptop od 17", crna sa srvenim detaljima.
Koristim je i danas.
Mekana, dobro postavljena, velika, staje u nju 17.3" laptop, miš, externi hdd, napajanje i kablovi, a moglo bi stati još štošta i ne bi bila pretrpana.
Imam osećaj da je je laptop u njoj bas dobro zaštićen.
Bacanje i ispuštanje torbe na pod s visine dok je laptop u njoj ipak ne bi savetovao... :)

20220905_085953.jpg

Šta vi koristite, čime ste zadovoljni (bili ili ste sada), šta bi ste željeli da imate i koristite, šta vam se sviđa...
 
Bobby Hero by XD Design.
Jeste da je 100e bio ranac 2019te, al evo 3 godine kasnije, obisao 2 kontinenta, nekoliko zemalja, 2 Thinkpada kasnije.
Vrhunski ranac iz mog iskustva, svaka preporuka.
1662369575581.png
 
Od 2009. koristim i dan danas, neku Samsonite torbu, samo menjam modele laptop računara :D Vrhunske je izrade, naravno pohabala su se ojačanje na dnu (od spuštanja na patos, beron, ...) i od prošle godine su počeli rajfešlusi da "zezaju". Ozbiljno se razmišljam samo njih da zamenim, mada možda "padne" i nova torba.

Najviše liči na ovu:

1263571041_Brief_2_Stylized.jpg
1263571041_Brief.jpg


Ranac ne preferiram jer mi se ne slaže uz poslovni dress code, a i košulja mi je mokra ako isti nosim i idem peške na posao. Autom kad idem mi je sve jedno. Možda je do mene, ne znam, 48-osma mi je. :ROFLMAO:

"Boban" na srpskom kako zovu gore pomenuti ranac je vrhunski, imao sam prilike da ga koristim ali mi ne odgovara (razloge sam napisao iznad).
 
Ja slabo iznosim iz kuće, više sam kupovao da imam al ispade da mi stoje, pa tako sad imam 2, 3 nove torbe, 1 nov ranac klasika za laptop, generična marka, i jedan skoro nov Asus ROG, on je baš brutalan. Imam utisak da ispadne iz auta da ne bi bilo laptopu ništa.

1662392559112.png
 
Променио сам једно 3-4 торбе, оно Таргусово смеће, неки ранац такође...
Најбоље се показала Pulse torba.
Видим праве торбе за децу, пре једно 5-6 година било је лаптоп торби.
Давали су и неку гаранцију, мислим да је било две године гаранције.
На буђави Таргус је такође било две године гаранције, али Таргус није ни принети квалитету Pulse torbe, oд квалитета рајсфершлуса па на даље.
 
Nakpn godina nosenja kalsicnih torbi i ranaca dobijenih po prezentacijama resih da uzmem nesto lepse a da pritom bude i korisno.Uzeh klincu Asus 17.3 pa rkoh da vidim kakve ranceve imaju i padne izbor na ROG Ranger bp2701.Jako lepo i kvalitetno uradjen,bez problema stanu lap top od 17.3 i 13 inca.Naravno sa punjacima,2 misa,slusalice i poneka sitnica.

 

Prilozi

  • rog.png
    rog.png
    183.5 KB · Pregleda: 27
Мени стара Pulse торба и даље ради.
Хтео сам да видим имали нека мања торба а да је добра. Каква су ваша искуства ?
Nakpn godina nosenja kalsicnih torbi i ranaca dobijenih po prezentacijama resih da uzmem nesto lepse a da pritom bude i korisno.Uzeh klincu Asus 17.3 pa rkoh da vidim kakve ranceve imaju i padne izbor na ROG Ranger bp2701.Jako lepo i kvalitetno uradjen,bez problema stanu lap top od 17.3 i 13 inca.Naravno sa punjacima,2 misa,slusalice i poneka sitnica.

Први утисци ?
Meni bi bilo zanimljivo i korisno čuti mišljenje drugih o torbama i futrolama za Laptopove.
Šta koristite, kako ste zadovoljni s njima, koje ne valjaju, šta je dobro...

Ja sam davno, davno kupio Belkin torbu za laptop od 17", crna sa srvenim detaljima.
Koristim je i danas.
Mekana, dobro postavljena, velika, staje u nju 17.3" laptop, miš, externi hdd, napajanje i kablovi, a moglo bi stati još štošta i ne bi bila pretrpana.
Imam osećaj da je je laptop u njoj bas dobro zaštićen.
Bacanje i ispuštanje torbe na pod s visine dok je laptop u njoj ipak ne bi savetovao... :)

Pogledajte prilog 354476

Šta vi koristite, čime ste zadovoljni (bili ili ste sada), šta bi ste željeli da imate i koristite, šta vam se sviđa...
Велика већина торби нема никаква ојачања са доње стране, где се торба највише прља и оштећује. Какво је твоје искуство, да ли се торба са доње стране оштетила ?
 
Ono sto mi se najvise svidja je kao sto sam vec napisao sam prostor.Mozes da stavis sve i svasta.Kvalitetna je,dosta pregrada i po meni savrsena za nosenje.Nije da je okacis na jedno rame ali moze i tako.Voleo bih da je na dnu malo vise ojacana ali dobro,ne moze bas sve da bude savrseno.
 
Da li je neko koristio Tigernu ranceve i kakva su iskustva?
 
Ja imam jedan jedno 5-6 godina i jako se dobro drzi jos uvek.
Tad je placen negde oko ili ispod 5000.
Nosila i na posao sa laptopom i na putovanja sa ostalim krsom, nisam ga stedela uopste.
Ranac je sam po sebi tezi ali ima dobro postavljena ledja, rucke i donju ivicu plus puno dzepova razlicitih velicina i vodootporan je.
 
Ja trenutno merkam ranac za laptop, budzetski do 4-5000. Sta je ok za te pare a da ima vise pregrada?
 
Ja koristim Osprey Arcane Large. Nije preveliki, nema previše “funkcija”, ali super izgleda i kvalitet izrade je vrhunski i mogu da stanu u njega MacBook Pro 16 i Air (u pregradu za tablet).

1671050405481.jpeg
 
Велика већина торби нема никаква ојачања са доње стране, где се торба највише прља и оштећује. Какво је твоје искуство, да ли се торба са доње стране оштетила ?
Ne zameri, nisam dugo ulazio u temu.
Ja malo specificno koristim torbu, uvek je u krilu kad nosim laptop.
Ona moja torba nema posebno ojacanje u donjem delu, dobro je postavljena pa stiti dobro od manjih udara pri spustanju i premestanju.
Na zalost ove torbe nema u prodaji vise, moglo se naci u USA na ebay, ja nasao na KP jednu maslinastu ali za 17", dok laptop od 17,3" tesko moze uci.
Cuvam je jer ce posluziti nekad nekome, ima dece, rastu...
 
Nazad
Vrh Dno