Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

sdejan

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2007
Poruke
852
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600x + Arctic Freezer A35 ARGB
Matična ploča
MSi B450 Tomahawk MAX
RAM
4x PATRIOT 8GB Viper Steel DDR4 3600MHz CL17
GPU
Powercolor RX 6700 10gb Fighter
Storage
NVMe Kingston A2000 500GB SSD SP A55 2TB Samsung 850 EVO 250GB HDD 3TB 4TB 6TB
Zvuk
Fiio K5PRO ESS Sennheiser HD599 Isk HF2010 Edifier R1850DB
PSU
Corsair RM550x
Kućište
Fractal Design S2
Monitor
AOC Q3279VWFD8 IPS
Miš & tastatura
Razer Deathadder V2 mini hyperX Alloy Core RGB
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Konacno je Tidal muzicki servis legalno dostupan i u Srbiji, cena HiFi pretplate je 7,98 a Premium je 3,99 eura.

Trazio sam da li postoji tema, ali nisam uspeo da je pronadjem, pa resih da otvorim novu.


MOD EDIT:

E ovako drugari.

Ko nema godinu dana staza na forumu i 250 poruka ne može da se oglasi u temi da nudi nalog za Tidal.

Ako neko ponudi, report, pa ćemo sankcionisati, kao i ako neko od takvih ponude preko PM.
 
meni prikazuje 19.99$ za HiFi

y94jlf.png


edit: na telefonu mi nudi za 10.99eur mesecno
 
Koja je razlika u odnosu na spotify? Na spotify retko sta nema,tidal nisam koristio, svidja mi se ima ovu hifi mogucnost. Koliko clanova moze da koristi femily paket?
 
Koliko je realna mogućnost da se oformi grupa za family paket,pročitao sam negde da proveravaju IP pri svakom uključivanju?Godinama sam na Spotify ali me ovde privlači kvalitet muzike.
 
Koristim Tidal vec par godina, kupim clanstvo u family paketu na eBay na 6 meseci. Kosta nesto smesno, mozda 750 dinara. NIkada nisam koristio VPN i nikada me nisu blokirali. Jedino je za uclanjenje potreban VPN, ali to me ne zanima jer kupim user i pass i koristim opusteno 6 meseci. Malo je cimanje oko playlista ali nije strasno.

Kod Tidala je USA paket najbolji, jer je muzicka kolekcija najveca. Naravno, prednost je HiFI i Master ponuda.

Ako imate dobar DAC ili "karticu", ja konkretno imam Audient iD22 koji ima vrhunski DAC i neke ozbiljne monitore, ADAM u mom slucaju, zvuk je zaista izuzetan za "male" pare u odnosu na klasican HiFi gde samo kabl ume da kosta par stotina ii par hiljada evra.

Na Tidalu je sve u CD kvalitetu. Razlika izmedju MP3 se cuje, a o YouTube da ne govorim. Naravno, ko slusa EDM i sl., tu nema neke promene jer je sama muzika elektronska, siromasnog opsega, ali sva akustika je izvanredna. Po meni najvece otkrice ikada, sto se slusanja HIFI i AUDIOFILSKE muzike tice!
 
Koliko je realna mogućnost da se oformi grupa za family paket,pročitao sam negde da proveravaju IP pri svakom uključivanju?Godinama sam na Spotify ali me ovde privlači kvalitet muzike.
Ja koristim Tidal family paket zadnje dve godine (zemlja registracije je Turska, zbog cene paketa), VPN je bio potreban samo prilikom pravljenja naloga, kako bi Tidal registrovao iz koje zemlje "dolazite" i na osnovu toga ponudio cene paketa. Nikada nisam imao nikakvih problema pri koriscenju aplikacije, a koristim je na windows, macos, ios i android tv os.

Inace, kao neko ko godinama koristi (paralelno) spotify i tidal, mogu potvrditi da je veoma mala razlika u sadrzaju obe platforme, naravno moze se desiti neka mala razlika u katalogu, ali zanemarljiva. Inace, sto duze koristite Tidal, to ce i recomended tracks-artists biti realniji za vase potrebe. Sto se kvaliteta samih traka tice tu je Tidal mnogo ispred Spotify-a, pri tome ne mislim na poredjenje ogg-aac-mp3 vs flac-mqa, vec mislim na same master trake izvodjaca koje su koriscenje kod obe platforme. Ponekad imam utisak da je kod Spotify-a, kao doste starije platforme, koriscen 128kbps ili mozda 192kbps kao master traka, pa da je godinama kasnije uradjen resampling na 320kbps (ovo je narocito prisutno kod indie, ili mozda manje poznatih izvodjaca).
 
Poslednja izmena:
Koristim Tidal vec par godina, kupim clanstvo u family paketu na eBay na 6 meseci. Kosta nesto smesno, mozda 750 dinara. NIkada nisam koristio VPN i nikada me nisu blokirali. Jedino je za uclanjenje potreban VPN, ali to me ne zanima jer kupim user i pass i koristim opusteno 6 meseci. Malo je cimanje oko playlista ali nije strasno.

Kod Tidala je USA paket najbolji, jer je muzicka kolekcija najveca. Naravno, prednost je HiFI i Master ponuda.

Ako imate dobar DAC ili "karticu", ja konkretno imam Audient iD22 koji ima vrhunski DAC i neke ozbiljne monitore, ADAM u mom slucaju, zvuk je zaista izuzetan za "male" pare u odnosu na klasican HiFi gde samo kabl ume da kosta par stotina ii par hiljada evra.

Na Tidalu je sve u CD kvalitetu. Razlika izmedju MP3 se cuje, a o YouTube da ne govorim. Naravno, ko slusa EDM i sl., tu nema neke promene jer je sama muzika elektronska, siromasnog opsega, ali sva akustika je izvanredna. Po meni najvece otkrice ikada, sto se slusanja HIFI i AUDIOFILSKE muzike tice!
750rsd mesečno?
 
@testthenext Ovo "malo cimanje oko plejlista" koje pominješ u postu, petpostavljam da znači da svakih 6 meseci kupuješ novi user i pass, pa se prethodno zapamćene plejliste brišu tj. odlaze nepovratno sa ugašenim userom?
 
Imas mogucnost da importujes svoje stare playliste, jer se one fizicke nalaze na serveru i mozes da ih serujes - delis. A ako mogu drugi da ih vide, mozes i ti sa tog novog naloga.

Kupio sam do sada 30-ak pretplata raznim ljudima od tog jednog poljaka. Bude od 750 do 1150 za 6 meseci, dakle ne mesecno nego za ceo period. Ne znam od cega zavisi cena, uvek se menja. Mozda od zemlje za koju upeca pretplatu, mozda u toj zemlji ima akcija neka... Uglavno je neka fora porodicni paket na jeftinu zemlju, ali opet imas ceo katalog. Isplati se svakako.
E sada cemo videti sta ce to konkretno SBB da ponudi!
 
Imas mogucnost da importujes svoje stare playliste, jer se one fizicke nalaze na serveru i mozes da ih serujes - delis. A ako mogu drugi da ih vide, mozes i ti sa tog novog naloga.

Kupio sam do sada 30-ak pretplata raznim ljudima od tog jednog poljaka. Bude od 750 do 1150 za 6 meseci, dakle ne mesecno nego za ceo period. To je neka fora porodicni paket na jeftinu zemlju, ali opet imas ceo katalog. Isplati se svakako. E sada cemo videti sta ce to konkretno SBB da ponudi!
Verovatno je SBB postao ovlašćeni distributer tog poljaka.
 
Da li bi me provalili ako bih uzeo trial period a posle kupio nalog?Negde:cool:
 
Šta tačno da provale?
 
Ništa drugo mi ne treba?Instaliram aplikaciju i prijavim se?Super
 
Jel neko zainteresovan da zasnuje familiju i da li je to izvodljivo?Kao na onom drugom servisu?
 
Uzeo sam nalog na Tidalu,prvi utisak je da je kvalitet zvuka ispred Spotify.Mada ću i njega zadržati,godinama sam tamo.A i ne napušta mi se familija,fini neki ljudi;)
 
Možeš da importuješ Spotify plejliste na Tidal.
 
Reci mi da li je "master" najkvalitetniji zvuk od ponudjenih?
 
Zahvaljujem i 'vako.;)
 
Постоји ли неки нови инфо око Тидала на СББ?
 
Ovo sa video sadržajem je baš dobro,castujem na CC3,zvuk i prikaz fantastični.Fudbal nisam gledao jer sam se "zalepio" za ekran.Žao mi je što se ranije nisam upisao na Tidal.
 
zvao sam support sbb-a da ih pitam kako funkcioniše, nemaju informacije, još rade na tome..
 
Nazad
Vrh Dno