Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

I ja se javljam još jednom ako nekome treba još jedan član za HiFi porodicu. :)
 
^
takođe. ako nešto znači, već duže vreme sam i u spotify familiji sa bencha.
 
Aktivirao i ja Premium (0 RSD u mom paketu). U perspektivi prelazim na HiFi verovatno jer već placam Deezer HiFi.
Btw, na MojSbb su uslovi korišćenja blanko, pa ćemo tek videti na šta sam se obavezao…
Da javim da sam ostao na Deezer HiFi. Lokalni sadržaj i kurirane plejliste, plus me smorio MQA na Tidalu i da razmišljam jeste ili nije lossless.
 
Imam Tidal nalog viška kome treba.
 
Na kompjuteru kad se ide na download neke plejliste da li pesme sačuva u kompjuter u mp3 formatu ili unutar profila za offline slušanje?
 
Uporedio sam Tidal i Deezer i Tidal je u prednosti zbog zvuka naravno i interfejs im je bolji ali na Deezeru ima veci izbor(bar ono sto sam trazio).I naravno za Tidal ti treba neki dobar soundbar npr.da bi se cula razlika.
 
Poslednja izmena:
@Sunshine4747
ti na svakoj temi postavljaš isto pitanje? šta misliš, skidaš lepo sve u mp3 i šalješ okolo, da nije malo mnogo? sve što "skineš" može da se koristi samo kroz aplikaciju....
 
Na kompjuteru kad se ide na download neke plejliste da li pesme sačuva u kompjuter u mp3 formatu ili unutar profila za offline slušanje?
postoji program koji downloduje pesme zavisi od vrste pretplate na tidal i podrzava i MQA format

Here is the most complete list of MQA albums so far found on Tidal
Kod:
https://www.meridian-audio.info/MQA/MQA_List.csv
otvoriti kao TXT
A Kvalitet MQA
zavisi i od drzave gde je nalog UK-USA....neki albumi se nalaze u drugim drzavama i kvalitet se razlikuje pogotovo Tidal MQA
Imam dva naloga USA i UK ,MQA qvalitet se razlikuje od drzave recimo album Metallica USA je 24bit-16bit 44.1Khz A UK 24bit 96Khz vecina albuma se razlikuje?
Tidal,deezer,spotify u srbiji vezan je za region i puno je drugacija ponuda i ostalih albuma nego USA-UK jedino qobuz ne pravi veliku razliku vezano za nalog

2021-11-07-114503.jpg
 
Poslednja izmena:
Hoću da otkažem pretplatu, ali kad kliknem na cancel subscription izbacuje mi poruku "ups something went wrong" i ne dozvoljava otkazivanje. Da li je moguće da su im fore ovako pilićarske za uzimanje para? Ima li neko ideju kako da se odjavim?

Probao sam da ih kontaktiram preko chata ali mogu samo da divanim sa chatbotom pošto im chat ne radi vikendom.
 
Otkazivao sam par puta i bilo ok, samo prvo smara gomilom anketnih pitanja, nekih 4-5 ekrana treba proći. Mora da im to ne radi.
 
Može li neko da mi kaže da li postoji novija verzija tudal aplikacije za LG TV sa webos, novija od verzije "tidal build 2020 12 16 28"
 
Hoću da otkažem pretplatu, ali kad kliknem na cancel subscription izbacuje mi poruku "ups something went wrong" i ne dozvoljava otkazivanje. Da li je moguće da su im fore ovako pilićarske za uzimanje para? Ima li neko ideju kako da se odjavim?

Probao sam da ih kontaktiram preko chata ali mogu samo da divanim sa chatbotom pošto im chat ne radi vikendom.
Imam isti problem. Da li si uspeo nekako da otkažeš pretplatu?
 
Da, pustio sam im mejl, vrlo brzo je potom pretplata bila stopirana. Dakle šalji mejl.
 
Kao što kolega reče, kontaktiraj ih preko mejla, brzo otkažu pretplatu.

Inače, ako nekome treba član za Hi fi family, tu sam😀
 
Koji je kvalitet Tidala za Sbb korisnike? Jel velika razlika u odnosu na master?
 
Koji je kvalitet Tidala za Sbb korisnike? Jel velika razlika u odnosu na master?
Uz skuplje SBB pakete besplatno se dobija Tidal Premium. Prenos je u najviših 320kbps za kompresovani MP3 (preciznije AAC) audio, meni sasvim dovoljno za telefon i bubice u šetnji.

Uz doplatu se može dobiti Tidal HiFi gde je minimum originalni CD zapis na 1.4Mbps (tačnije FLAC lossless) pa sve do nekih 9Mbps za master MQA obrađene snimke. To lepo radi čak i na telefonu preko mobilne mreže ali troši dosta kvote za prenos a razlika u kvalitetu se teško može čuti na bubicama pa ima smisla slušati kod kuće preko kabla i na kvalitetnijoj opremi.

Oko samog MQA se dosta lome koplja da li popravlja ili kvari jer povećava rezoluciju ali koristi lossy kompresiju da bi stream mogao da se prenese. To mu dođe otprilike kao kada se HD video snimak pušta na 4K TVu uz digitalno skaliranje. Lično preferiram CD quality.
 
Screenshot_20211117-164946_Outlook.jpg

Malopre mi stigao mejl, nadogradili mi nalog koji sam dobio uz eon premium.
Inače nisam pokrenuo app 10 puta, valjda navikao na spotify.
 
Тидал је сам мењао пакете, нема везе са СББ. Кажу укинули мп3 и уместо тога мин је цд квалитет тј 44/16.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pogledajte prilog 324509

Malopre mi stigao mejl, nadogradili mi nalog koji sam dobio uz eon premium.
Inače nisam pokrenuo app 10 puta, valjda navikao na spotify.
Isti slučaj🤣 Dobio sam Tidal uz obnovu ugovora sa SBB i u početku ga nisam nešto slušao (koristio deezer i youtube music) ali u poslednje vreme sam se skoro u potpunosti prebacio. Nekako mi je Tidal zanimljiv 😃
 
Тидал је сам мењао пакете, нема везе са СББ. Кажу укинули мп3 и уместо тога мин је цд квалитет тј 44/16.
Da, sada vidim da su izdvojili Master (MQA), Sony 360 Audio i Dolby Atmos u Tidal HiFi Plus (duplo skuplju) pretplatu.
Osnovna HiFi pretplata je sada CD quality 1.4Mbps, meni potaman. Za mobilne se može spustiti na High ili Normal zbog protoka.
 
svuda ista muzika, ne znam šta bi više bio razlog da se daje prednost jednom servisu u odnosu na neki drugi....osim možda SPECIFIČNE muzike koja se može naći samo kod pojedinih servisa...a za toliko specifičnu muziku može i da se kupi par fizičkih diskova/ploča :)


još većina to sluša na bubicama u pokretu, izem ti taj hifi :)
 
A dobro, istina da je sve to manje više sve slično za prosečnog korisnika, ali opet lepo je imati izbor :)
 
a dobro, vole ljudi i da se malo razlikuju....tidal je noviji servis pa je kao takav više fancy :) samo neka se oni tuku cenama i ponudama, bolje za nas...
 
Upravo... dolaskom Tidala je cena malo i pala. Sad svi nude za 4 evra mesečno 👌
 
Nazad
Vrh Dno