Šta je novo?

@ThisWeeksCoin - Coins za dzabe!

Učlanjen(a)
09.03.2014
Poruke
27
Poena
154
Postovanje,

Izvinjavam se zbog /lat keyboard-a, nemam /srb_lat ovde.


Sta je @ThisWeeksCoin?

@ThisWeeksCoin je projekat koji se bavi promocijama raznih coin-a.
Svake nedelje promovisem neki coin.

U proteklih 4 meseci, reklamirao sam 4 coina, svakog meseca. 4 x 5 = 20 coins.
____________________________________________________________________


Eh, sad. Da obradujem mnoge.

We got free coins!


Delim coins svakome k'o zavrsi neki "task". To moze biti obican re-tweet na twitter-u, ili "vote" na nekom exchange-u, ili forumu.
Takodje, kad popijem koju ljutu, moze se desiti da pocnem da vam trazim adrese da bih vam poslao koji coin ;)


Twitter: https://twitter.com/ThisWeeksCoin
Website: www.ThisWeeksCoin.com
Forum: www.ThisWeeksCoin.com/forum
Bitcoin faucet: http://micro.rainbow-btcfaucet.tk/

Pocetkom Januara, bili smo poceli jedan projekat sa "drugarima" sirom sveta. Nas 7 smo stvorili CoinyeCoin ( CoinyeWest ) www.mtv.com/news/articles/1720516/kanye-west-coinye-returns.jhtml

Nazalost, pale su tuzbe, tako da smo morali da se "predamo" na neki nacin. ( Jos radimo na tom project-u )

Takodje! Za 1-2 nedelje, launch cu svoj coin, po imenom H2O coin.
( Post-ovacu ANN topic ovde kada budem obradio na BCT-u )

PRE-ANN topic na BCT: https://bitcointalk.org/index.php?topic=494229.msg5447425#msg5447425


Hvala vam na paznji!


KeyserSozeMC

PS: Ako postoji ikakav problem od strane admina/mod-a u vezi link-ova, PM.
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se logo ovog novcica i namena, mada nisam ljubitelj scrypt n algoritma
Uglavnom fino je znati da je KeyserSozeMC nas covek, primetio sam te na bitcointalk :)
 
Svidja mi se logo ovog novcica i namena, mada nisam ljubitelj scrypt n algoritma
Uglavnom fino je znati da je KeyserSozeMC nas covek, primetio sam te na bitcointalk :)

Logo cemo menjati, nazalost. ( I meni se svidjao na pocetku, dok nije designer napravio nesto mnogo lepse )
- Evo teaser, nisam nikome nista pokazao jos: http://prntscr.com/2yjy1n , exclusive za benchmark :)
Takodje, moze se print na 3D printer-u, da postane physical!

Inace, sto se tice Adaptive -N / KGW, morali smo zbog velikih pool-ova. Ne bih da se forkuje coin, niti da ga "iskoristi" bilo ko na bilo kakav nacin.
Multipool protected je.

Ni meni se nije svidela ideja na pocetku, jer drugaciji je osecak kada vidis 100% hash-a na miner-u, a drugacije 50-60% :)

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Ne vidim kako adaptive-n pomaze protiv velikih pool-ova za kgw se slazem i mislim da je odlicna stvar, nego treba da pogledate kako je kgw odradjen na heavycoin gde ima i temporal faktor, ne mora ni da se ceka sledeci blok nego neko odredjeno vreme bez bloka.

U extra dizajn, bice nesto od tog novcica ako se sve lepo odradi.
 
Hej, izvini. Edit-ovao sam post malo ranije nego sto si odgovorio.
Na KGW sam mislio, nisam znao zasto sam to napisao za S.A. -N ( 2 noci za redom sam imao temperaturu 40c, mozda sam poceo da haluciniram :p )

Kontam da postoji jako puno osoba koje ce se docepati ASIC-a, monster-ASIC-a.
Toliko je ljudi ulagalo u GPUs, da na kraju nece im se isplatiti da kopaju Scrypt coins cim pocnu ASICs da se sire po svetu.


Pozdrav!
 
Ura ! :)

EDIT: Da se nadovezem :)

Necu da sufliram jer ne znam kako funkcionise izrada novcica, ali bih vam preporucio, ako je ikako moguce da napravite nesto tipa Qubit / Max / Dark gde opterecenje graficke karte nije toliko veliko i sto ujedno moze da se kopa i procesorom. Tako cete steci vecu zainteresovanu populaciju i omoguciti neometano kopanje tokom leta (sto je jako bitno zbog temperatura).

Na duge staze, treba razmisljati o ponudi neke usluge/robe u zamenu za novcice, jer novcic ovog tipa (Qubit/Max/Dark) je tehnicki ispred BitCoin-a i bolji je od njega u pogledu ustede hardwera i struje.
 
Poslednja izmena:
Ako hoces da neki coin uspe moras da ponudis da nesto moze sa tim coinom da se kupuje i da ima neku upotrebnu vrednost..ako je kao i svi ostali do sad pump dump i ljudi ostase sa bezvrednim coinoma koje ne mogu nigde da upotrebe to vise ne prolazi ..ljudu su se vec opekli i ne zele opet.
Koja je svrha svih tih coina ako je cela svrha da ih menjas za btc
 
@ @ThisWeeksCoin ajde baci malo koji pozitivni twit za Qubitcoin. Dosta Srba ima tu valutu. A treba je sutra i zalivaditi....
 
podrska, poznajem coveka :)
Hvala, Marko! :)

Ura ! :)

EDIT: Da se nadovezem :)

Necu da sufliram jer ne znam kako funkcionise izrada novcica, ali bih vam preporucio, ako je ikako moguce da napravite nesto tipa Qubit / Max / Dark gde opterecenje graficke karte nije toliko veliko i sto ujedno moze da se kopa i procesorom. Tako cete steci vecu zainteresovanu populaciju i omoguciti neometano kopanje tokom leta (sto je jako bitno zbog temperatura).

Na duge staze, treba razmisljati o ponudi neke usluge/robe u zamenu za novcice, jer novcic ovog tipa (Qubit/Max/Dark) je tehnicki ispred BitCoin-a i bolji je od njega u pogledu ustede hardwera i struje.
Nazalost, ne mozemo nista menjati sada, coin je vec gotov :( Sada izradjujemo website i sve ostale potrebne stvari, kako bi cela prica funkcionisala.

Dobra ti je ideja inace.

Ako hoces da neki coin uspe moras da ponudis da nesto moze sa tim coinom da se kupuje i da ima neku upotrebnu vrednost..ako je kao i svi ostali do sad pump dump i ljudi ostase sa bezvrednim coinoma koje ne mogu nigde da upotrebe to vise ne prolazi ..ljudu su se vec opekli i ne zele opet.
Koja je svrha svih tih coina ako je cela svrha da ih menjas za btc
Svrha H2O coin-a je sledeca:

Zelimo da pomognemo organizacijama koje se bave navodnjavanjem, ciscenjem voda, u raznim zemljama.
To je background prica za sada.

Dublja prica: Da pocinju da prihvataju donacije u H2O coins, umesto u XBT.


@ @ThisWeeksCoin ajde baci malo koji pozitivni twit za Qubitcoin. Dosta Srba ima tu valutu. A treba je sutra i zalivaditi....
Nazalost, ne mogu da spominjem ni jedan drugi coin dok reklamiram neki drugi :( To mi je svrha twitter promocija. One coin per week :p


Hvala svima na komentarima!


@ThisWeeksCoin
 
Poslednja izmena:
fino izgleda, jesu li vec gotovi wallet-i, vidi to da se resi da ne bude opet neki fail ili delay launch, ljudima se to vec smucilo
 
fino izgleda, jesu li vec gotovi wallet-i, vidi to da se resi da ne bude opet neki fail ili delay launch, ljudima se to vec smucilo

Zdravo

Wallet je gotov, samo nismo ubacili graficke stvari ( Logo, buttons ) unutra jos. Designer radi na necemu :)

Zato traje ova procedura toliko dugo, da bi bilo sve na mestu kada launch coin.

Poz!
 
Nazad
Vrh Dno