Šta je novo?

Kućna multimedija Tesla TV ili 'pak nešto drugo

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

MaRe96

Poštovan
Učlanjen(a)
19.06.2018
Poruke
446
Poena
95
Poštovane kolege,

Već sam pitao u jednom delu ali možda prođe večnost dok dobijem odgovor, pa valjda ne košta da probam i ovde.

Stari FOX TV mi je posle 3 godine crkao (taman malo prebacio garanciju i odmah panel stradao). Želim da kupim dobar TV i nešto u ovom rangu specifikacija i cene bi mi odgovaralo: Smart https://www.winwin.rs/43-smart-tesla-43s905bus-ultra-hd-152395.html

Recite mi kakvi su Tesla televizori, mogu li dosta dugo da požive? Planiram da njega nakačim i EON boks i Skymaster uređaj (Supernovin običan boks). A da cena ne prelazi 50.000 RSD ako je moguće. Fizičko sam lice i naručio bih preko interneta. Mislim da mi ne bi odobrili na odloženo a i još bih platio više. Grešim li negde? Ako imate bolji predlog za Teslin model ili ipak od nekog drugog proizvođača, dokle god ne prelazi 50.000 RSD , otvoren sam za sve predloge. Hvala. :)
 
Koliko mi je poznato Tesla trenutno daje garanciju od 5 godina na svoje televizore tako da ćeš bar tokom tog perioda biti miran. Doduše daju i hisense, lg, čini mi se i Samsung...
 
Teslu ne možeš tako generalizovati.. jednostavno, oni nisu proizvođači i od modela do modela ima priličnih razlika.
Odeš u radnu sa usb- om na kome imaš snimnjeno raznog video materijala i probaš u te pare par modela, pa prelomiš.
 
Znači da je otpišem, generalno mi se sve što nude dopada i odgovara. Rekoh valjda će i poživeti 5 godina koliko daju minimum jer za te pare sama će sebe isplatiti. Doduše, želim televizor na duže staze i da mi traje što duže moguće. Laik sam po tom pitanju koji je model dobar. Slika mi je presudna, da bude što lepša i naravno ako može da ima te fensi-šmensi dodatke: poput Chromecast, Netflix, Youtube...
Ali ako kažete da ne valja onda bolje drugi tražiti model. Drug mi reče da probam sa Hisense, ali ja lično mislim da je to još veće dno od Tesle. Možda grešim. Rado bih uzeo Samsung koji je zilion puta kvalitetniji od ovih "jeftinih nabudženih TV-ova" ali oni nemaju Chromecast ugrađen. Razmišljam šta ću ako jednog dana me MUKA natera da se rastanem sa SBB-om, onda im moram vratiti EON boks i tako gubim Chromecast funkciju.
Ako imate neke predloge, slike, linkove, molim Vas da mi pomognete. Za vikend idem do grada, radim preko interneta radnim danima pa nemam vremena. Do tada gledam ako mogu bar da imam neke smernice u kom pravcu da gledam. Hvala Vam puno unapred! 😊
 
Dobar je i Sony naravno

Sad je Samsung u win... radnji 43inca za 40k dinara,extra cena
Taj Samsung ima sigurno netflix,smart je ,tizen


Najbolje je da vidis uzivo kod nekog
To sto pustaju tamo reklamni video je bezvredno
 
@MaRe96

Da li ti je na Foxu crklo pozadinsko osvetlenje ili je neki drugi kvar ?
Ako je BackLight to se jednostavno ( i za sitne pare ) resava.Zamenom malo modifikovanog novog stapa sa diodama
TV moze da nastavi da radi jos par godina.


Ako ipak kupujes nov TV - NEMOJ da kupujes Smart TV.

Razliku u ceni ( oko 50€ za 43" modele ) izmedju TV-a sa i bez smart funkcije iskoristi za kupovinu Android Smart TV box-a.
Android box koji mozes kupiti za 50€ ( S905X3 ili H616 cipset i 4/32-64GB memorije ) ima mnogo bolje performanse od bilo kog smart sistema ugradjenog u TV ( u cenovnom rangu koji posmatras )

 
Nazad
Vrh Dno