Šta je novo?

Temperaturni alarm za server sobu

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne znam da li postoji takva stvarčica u prodaji ali mi treba neki temperaturni zvučni alarm. U malom server sobičku postoji klima koja hladi taj prostor, međutim kako klima radi non stop, dešava se da se pokvari i onda od toplote se diže temperatura a da to naročito ako se desi u van radnog vremena niko ne primeti iako u zgradi postoji obezbeđenje. Meni treba neka napravica koja bi bila podesila da npr na 25C uključi zvučnu signalizaciju što bi onda obezbeđenje čulo koje je kroz dva zida i došlo i otvorilo vrata server sobe do situaciji kad dođe majstor za klimu.
 
imas smart home temperaturne senzore, pa isprogramiras sta ce da radi na zadatu vrednost.
 
Može neki link sa komercijalnim rešenjem, što prostiji to bolji.
 
Aqara temperaturni senzor i njihova app.
 
Ne treba mi aplikacija, treba mi nešto što se dere kad poraste temperatura da obezbeđenje čuje i otvori vrata. Mitsubishi klima skoro nova drugi put u 6 meseci zakazuje.
 
Pobogu a bekap klima?
Ovo sto opisujes, servers sobu, deluje zesce amaterski. Da slucajno nemate ni sistem za detekciju pozara?
 
Imamo sistem za detekciju pozara ali on ne reaguje na visoku temperaturu. Ja sam zatekao ovakvo stanje od ranije. Postoji TCL klima od ranije koja je riknula ranije pa je kupljen Mitsubishi, inače u mojoj nadležnosti nisu ti serveri, već hoću da pomognem.
 
Ne optuzujem tebe niti prethodnika, niti nadleznog.
U cemu je problem da zamenite i tu TCL koja ne radi? Plus senzor za monitoring temperature.

edit: Taj Micubushi inverter sto se tako cesto kvari, trebalo je da trazite zamenu. Ako je od starta takav.
Da li je jedan inverter uopste dovoljan za tu serversku sobu, bez obzira na bekap? Bekap inverter treba da sastavi rad bez prekida, dok se po hitnom postupoku ne otkloni kvar kod drugog.
 
Može neki link sa komercijalnim rešenjem, što prostiji to bolji.
Ovo ti je prilicno prosto, zakaci se na wifi i meri temperaturu a moze i da upravlja klima uredjajem:

Moze obavestenje da ti posalje na mobilni ili da aktivira neki drugi uredjaj, sirenu na primer, moze sve to istovremeno da uradi sta god mu zadas.
Ali bez interneta ne radi.
 
Ne treba mi aplikacija, treba mi nešto što se dere kad poraste temperatura da obezbeđenje čuje i otvori vrata. Mitsubishi klima skoro nova drugi put u 6 meseci zakazuje.
Podesiš notifikaciju na aplikaciji koja se prosledi svim interesnim stranama. Onda imaš i tempraturni log, pa ne može da se desi situacija "nije se dralo zato nisam otvorio".
 
Treba napomeniti da za aqara senzor treba i gateway.
Ne znam da li radi i sa nekim drugim zigbee gateway-om...

ali svakako nema posle izgovora nisam video, nisam cuo.
 
U server salama sam imao ovo:


Kupuješ base unit koji meri temp i vlažnost vazduha, pa dodaješ module koji ti trebaju - npr. senzor poplave.
Obaveštavanje preko SMS-a (ali treba doplatiti za servis), SMTP... ili 4GLTE uz odgovarajuće module

Jeste investicija u startu, ali je robustna sprava.
 
Majstori su juče Mitsubishi očistili klimu, spoljnja jedinica je pored ulice i bila je puna nakupljenih nečistoća, izgleda da mora redovno da se cisti jedno dva puta godišnje. Drugu klimu smo osposobili takođe i podešena je na daljincu da se uključi na 24C, tj ukoliko glavna klima poćne da proklizava ova će se se uključiti.
Tako da mi za sada ove kombinacije sa alarmiranjem neće biti potrebne.
 
Znaci dzaba smo krecili....
 
Ja sam hteo jednu stvar ali smo onda isli na mozda bolje resenje da druga klima ukljuci u pricu za slucaj da prva pocne da trokira, majstori su je pretamburali i sluzice svrsi bekap klime. Iygleda da Mitsubishi klima ima neku autozastitu kad se suvise zaprlja spoljna jedinica da staje sa radom. Inace temperaturni alarm mi je bio potreban sto jednostavniji da ne moram da instaliram aplikaciju na mobilni jer ne treba meni da zvoni u 3 nocu jer nisam tada tu nego radniku obezbedjenja koji je dezuran, da bi se aplikacija instalirala trebalo bi da imaju poseban mobilni samo za tu svrhu ili da se svakom od njih pojedinacno instalira softver na privatni a ima i bar 5-6 koji se smenjuju tako da je ovo najbolje.
 
izgleda da mora redovno da se cisti jedno dva puta godišnje.
Drago mi je da si, za sada, rešio situaciju. Nabavi i senzor.
2 puta godišnje moju servisiram preventivno a na kući je. To podrazumeva: vizuelni pregled, provera gasa, vizuelno provere i kompresor + saće.
Ne košta mnogo a znači.
Inace temperaturni alarm mi je bio potreban sto jednostavniji da ne moram da instaliram aplikaciju na mobilni jer ne treba meni da zvoni u 3 nocu jer nisam tada tu nego radniku obezbedjenja koji je dezuran, da bi se aplikacija instalirala trebalo bi da imaju poseban mobilni samo za tu svrhu ili da se svakom od njih pojedinacno instalira softver na privatni a ima i bar 5-6 koji se smenjuju tako da je ovo najbolje.
Ma jok bre app. Ako postoji dežurni, postavi se alarm (sistem poput Paradox alarma) i ima se pisani protokol koji mora da ispoštuje kada se alarm aktivira.
Nađi nekoliko formi koje se bave ozbiljno alarmnim sistemima i pošalji upit za svoju situaciju.
 
Само да откључа и остави отворена врата од сервер собе, одмах ту су две канцеларије и које одлази врућ ваздух и температура се зачас спусти на прихватљив ниво. Уколико се деси у току дана зове се сервисер уколико у току викенда није проблем са отвореним вратима температура не скаче пуно.
 
Kakva je to server soba kada je otvaranje vrata rešenje za previsoku temperaturu?
 
Losa... :ROFLMAO:

Ne igrajte se sa ozbiljnim stvarima, ako vec imate server sobu, napravite je da bude kako valja...
 
Niste Dzaba krecili. Recimo ja sam nesto naucio iz ovih postova. Hvala
Sala kolega, sala....
Evo da dam doprinos:
Odlicna jeftina resenja automatizacije preko RPi ili Arduino sistema, bukvalno pravis sta zamislis, ako ne odgovaraju vec gotova.
 
Losa... :ROFLMAO:

Ne igrajte se sa ozbiljnim stvarima, ako vec imate server sobu, napravite je da bude kako valja...
To je ok savet ali mi je manevarski prostor suzen i mogu se kretati unutar zadatih granica.
 
Nazad
Vrh Dno