Šta je novo?

___Mrdak___

Poštovan
Učlanjen(a)
07.01.2015
Poruke
474
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 12700h
RAM
32 gb ddr5
GPU
Nvidia RTX 3070 Ti
Storage
2 TB SSD
Monitor
2K, 240 HZ
Miš & tastatura
MSI Clutch GM51 Wireless
Ostale periferije
ROG Cetra, Volan G29
Laptop
MSI GE76 12 ugs
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Tema vezana za temperature u lap top - ovima. Da razmenimo iskustva, trenutne temperature, minimalne/maksimalne, kako rešavate kada su prevelike, da li menjate paste, stavljate tečne metale i slično 😁

Evo konkretno mojih trenutnih temperatura u lap top - u, koje su generalno za par stepeni manje kako prolazi leto i vrucine pa samim tim i neke ambijentalne temperature…
 

Prilozi

  • IMG_1814.jpeg
    IMG_1814.jpeg
    149.2 KB · Pregleda: 47
S’ obzirom da moze da ide i do 70c to je i vise nego hladan ssd🤘
 
Ih, moj bi se zapalio kad bi povukao toliku struju :)
Kako rešavam, pa čišćenje i zamena paste, za sada.
 
Ovo je neki geimer u pitanju?72 c u igrama i nije tako strasno.Mogu oni i 20+
 
Ovo je neki geimer u pitanju?72 c u igrama i nije tako strasno.Mogu oni i 20+
Jeste brat, MSI ge 76 raider. i7 12 generacije i 3070 ti. Naravno, kad sam ga uzeo, cpu je bio izmedju 84 i 90 c, graficka izmedju 80 i 86 c. Odmah sam otvorio, stavio novu termalnu pastu svuda i tecni metal na procesor i eto rezultata😁😁. GPU u proseku oko 76c a CPU oko 78 c ne prelazi.
 
Ne volim tečni metal...
 
Pa zbog provodljivosti i lošijeg vida sa godinama... Koristio jesam, na desktop računaru, ali kod zamene uvek tripujem da nisam zamazao nešto sa strane.
 
Zamisli kako je meni kad menjam na lap topu 😁vrlo nezgodno ehehe. Znao bi da si zamazao, ne bi se vise upalio 😂
 
Tema vezana za temperature u lap top - ovima. Da razmenimo iskustva, trenutne temperature, minimalne/maksimalne, kako rešavate kada su prevelike, da li menjate paste, stavljate tečne metale i slično 😁

Evo konkretno mojih trenutnih temperatura u lap top - u, koje su generalno za par stepeni manje kako prolazi leto i vrucine pa samim tim i neke ambijentalne temperature…
Pretpostavljam da je ovaj temp kad igras igre?
 
To je sve dobro generalno. Meni samo nije jasno zasto vecina proizvodjaca gaming lap top ova, dopusta da im se cpu/gpu vrte u rasponima od 88 do 98 c 😅
 
Istina brate, sve je skuceno i popunjeno, znam ranije G750 Asus otvorim ga on kao mini kuciste, prostora i vazduha na sve strane. Sada druga prica😁ali evo npr, ja sam promenio i stavio bolje i kvalitetnije thermal grizzly paste i tecni metal i dobio oko 15 do 20 c cak manje temperature sto je ogromna bas razlika. I to evo god dana radi idealno.

Kao da namerno nece i oni da to stave tako 😄neko nek se greje da sto pre odeee
 
Nazad
Vrh Dno