Šta je novo?

Temperatura graficke naglo porasla

jozaboza

Cenjen
Učlanjen(a)
09.10.2018
Poruke
290
Poena
115
Pozz svima.
Imam radeon RX6900XT Aorus Extreme, sa vec fabricki ugradjenim vodenim blokom, kartica montirana 1. avgusta 2022g
Ceo sistem mi je vodeno hladjen. Graficka mi u full loadu tako hladjena u 4k rezoluciji nikad nije presla 65C. Od pre 7-8 dana, posto mi je stalno ukljucen MSI afterburner, vidim da u istim igrama na istim podesavanjima, ode temperatura na 75-76C, a ponekad skoci i do 80C. Sto je najinteresantnije, hotspot iliti junction temperatura se maltene nista nije promenila, i kad grafa ode na 80C, Hotspot ne prelazi 90C.
Iz radijatora od vodenog sto hladi grafu, ventilatori izduvavaju sad bas vreo vazduh. Iscitavanja temperatura ista i u MSI AB i u Radeon softu. Driveri su 23.12.1
Probao sam da je vrtim pola sata u furmarku na 4k testu, nije presla 81C posle 30 minuta.
Igre ne trotluju, niti se ista oseti.
Ima li ko ideju sta moze da se desilo pa da temperatura odjednom skoci za 10 i koji preko stepen?
 
Sad kad je dan, sam malo pregledao kuciste, ovaj prednji radijator, koji direkt hladi vodu sa graficke, rebra su mu prepuna prasine, iako ima napred zastitnu mrezicu. To sam video kad sam skinuo sad prednji poklopac gde je mrezica, znaci izmedju ventova i radijatora, prepuno prasine. neznam kako je to u toj kolicini proslo kroz mrezicu, nista drugo mi ne pada na pamet, sem da je zbog toga skocila temperatura?
Moram ga odneti dole (kuciste) u podrum i malo na kompresor da se izduva ocigledno....

1708080236975.jpeg
1708080225063.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno