Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma, ta nasa LG kancelarija je...ahm...

Oni ljudi prodaju usisivace, a ne nabavljaju vrecice za njih, niti creva. Ti onda zivkaj servise i zlopati se sa njima (ili kupi u Madjarskoj).
Prodaju frizidere sa "kompresorima sa jednom tackom trenja koji su tisi i traju visestruko duze od ostalih", a ipak daju 2 godine garancije dok ostali daju i po 5 stim sto LG kosta 30-50% vise...
 
Video sam tek sad ovu temu, pa da prenesem svoje iskustvo sa Tehnomanijom pri kupovini jednog Panasonic-ovog TVa od pre tačno godinu dana:

Kada sam bio tamo da vidim kako TV izgleda uživo (mislim da ga u Srbiji jedino Tehnomanija ima izloženog u svojoj prodavnici) malo sam popričao sa prodavcem o TVu i pitao ga čisto iz kurtoazije šta sve ide uz TV i da li se dobijaju naočare za 3D uz njega (u Panasonicovom katalogu i na njihovom sajtu PIšE da se dobijaju 2 para uz VT30 televizore) prodavac mi reče da se kupuju odvojeno, to je njihova politika a valjda samo LG poklanja te naočare uz svoje televizore itd itd, i da ako budem platio kešom TV on može da pita nekog direktora da mi daju JEDNE naočare besplatno, koje oni inače naplaćuju 140 E!
Kod njih je TV na akciji, čini mi se, 270 000 a bio je 285 000, i još plus 2x 140 E za naočare...
TV sam uzeo u mađarskoj za UKUPNO 2100E.
 
Googlao sam sad malo, i jedino sto sam uspeo da nadjen je da LG uopste nema international warranty, moguce da nisam dobro pretrazio, ali na par mesta je eksplicitno napisano da LG nema internacionalnu garanciju.
U svakom slucaju, i ja da sam distributer LG televizora u Srbiji gledao bih posto poto da ne priznam garanciju iz Madjarske, ko je znao da svercuje TV iz madjarske, onda neka ga i nosi tamo na serivs ako zatreba.
 
U svakom slucaju, i ja da sam distributer LG televizora u Srbiji gledao bih posto poto da ne priznam garanciju iz Madjarske, ko je znao da svercuje TV iz madjarske, onda neka ga i nosi tamo na serivs ako zatreba.
Ti da si distributer LG-ja radio bi onako kako LG kaze a ne kako je tebi lakse.
 
Googlao sam sad malo, i jedino sto sam uspeo da nadjen je da LG uopste nema international warranty, moguce da nisam dobro pretrazio, ali na par mesta je eksplicitno napisano da LG nema internacionalnu garanciju.
U svakom slucaju, i ja da sam distributer LG televizora u Srbiji gledao bih posto poto da ne priznam garanciju iz Madjarske, ko je znao da svercuje TV iz madjarske, onda neka ga i nosi tamo na serivs ako zatreba.

Pazi, nije apriori šverc u pitanju. Da li ja mogu kao fizičko lice da odem u Mađarsku, kupim televizor, odradim overu AFA forme na granici, PLATIM na našoj granici carinu+PDV i uvezem televizor? Trebalo bi da mogu i to NIJE šverc. Možda hoću da uvezem model TV-a koji NE mogu da kupim u Srbiji???
 
Poslednja izmena:
Ajde za trenutak da se pravimo kako je upravo to ono sto se desava...


Uglavnom neka neko ko je kupio LG televizor bilo gde pogleda u knjizici za garanciju sta pise, da li je ili nije International, ako nije onda nema o cemu da se prica.
 
zoćo, to jeste to, samo što bi za svaku kupoprodajnu fazu morao da platiš pdv našoj dragoj državi, siročadi koja gladuju .

obzirom da kod nas ima dosta siročadi koja gladuje cena bi se povećala u astronomske visine, i ti bi prestao da budeš švercer i postao bi ugledan član društva.
 
zoćo, to jeste to, samo što bi za svaku kupoprodajnu fazu morao da platiš pdv našoj dragoj državi, siročadi koja gladuju .

obzirom da kod nas ima dosta siročadi koja gladuje cena bi se povećala u astronomske visine, i ti bi prestao da budeš švercer i postao bi ugledan član društva.

Ako platiš PDV na ukupnu maloprodajnu cenu, platio si sve što treba. Ne plaća se PDV svaki put (od nabavka sirovina, veleprodaje pa maloprodaje + ako ima još koraka) uvek na ukupnu cenu nego na dodatu vrednost. Recimo ti kao maloprodaja kupiš po 100 prodaš po 150, pdv plaćaš na 50 novčanih jedinica. Zato je pre toga u svakoj sličnoj fazi plaćen pdv i na prvih 100. Tako da je svejedno da li plaćaš pdv odjednom na 150 ili u 5 različitih koraka do ukupno 150.

Malo sam konfuzan i sam sebi bio, nisam siguran da će se razumeti :)
 
Ne znam cemu toliko frke oko garancije, ko da TV-i crkavaju svaki dan..a i kupis od OK prodavca i on ti zavrsi sve oko reklamacije.
Ja sam TV-e uzeo od coveka koji bar 1 nedeljno ide po robu u Madjarsku i ne znam zasto bi mu bio problem da reklamira Tv na kome je zaradio...licno sam od "madjara" uzeo 2 TV-a (Samsung 40D5000 koji se u dnevnoj sobi od leta 2011g bukvalno ne gasi i 32EH5300) i moje drustvo jos par komada (od toga samo jedan LG,ali ni njemu nije nista bilo do sada).
Prodavac mi je izmedju ostalog rekao i da,reklamacija nije ni imao do sada,osim TV-a ostecenih u transportu..a sudeci po broju komentara na njegovom profilu,prodao ih je u prilicnom broju.
 
Moj komsija je uzeo LG 42'' zaboravih model, al nije ni bitno.

Kupio preko Kupinda, platio coveku, on kupio u Madjarskoj i poslao mu Aksom.
Papiri su ostali kod prodavca, a covek ima dosta prodaja, tako da je od poverenja.

Jedino ako ga banuju onda izes posao :D.

Btw, usteda je bila oko 100e.
Platio je 450e, a kod nas je takav model 550e.
 
ako su papiri ostali kod prodavca komšija ti je teška budala onda za 100€
 
Prodavac ima veliki ugled na limundu, ocigledno od te preprodaje zivi.

Tako da ne mislim da mi je ortak budala ;).
 
Prodavac ima veliki ugled na limundu, ocigledno od te preprodaje zivi.

Tako da ne mislim da mi je ortak budala ;).

Mogao je da iskopira a sebi IPAK da ostavi original, ako prodavca banuju moze nekako sam da organizuje " reklamaciju " zlu ne trebalo
 
zoćo, to jeste to, samo što bi za svaku kupoprodajnu fazu morao da platiš pdv našoj dragoj državi, siročadi koja gladuju .

obzirom da kod nas ima dosta siročadi koja gladuje cena bi se povećala u astronomske visine, i ti bi prestao da budeš švercer i postao bi ugledan član društva.

Iskreno ne razumem tvoj post nimalo. Samo sam na temu i diskusiju oko garancija prokomentarisao da nije nužno da bude "šverc commerce" i da to potkrepim plastičnim primerom. Pitanje garancije ne bi trebalo da bude vezano sa tipom nabavke već je pitanje principa i politike proizvođača.
Ja sam LG TV, na kraju balade, platio skuplje i kupio ga ovde jer taj model nisam mogao da nađem preko "mađarske veze" a i garancija od 5 godina mi znači, ma šta drugi rekli.
 
Prodavac ima veliki ugled na limundu, ocigledno od te preprodaje zivi.

Tako da ne mislim da mi je ortak budala ;).

A vidi kako sam ja prošao, TV kod nas 115000(40ES6100), ja ga platio 600€ i dobio našu overenu garanciju. Jedino što nije iz Mađarske već iz Poljske. Samo lik to dovozi samo poznanicima, pa nemojte pitati za kontakt preko PM-a. U međuvremenu sam poručio još jedan od njega, LG 42LM670S, koji bi trebao za slične pare da dobijem. Kod "mađara" je taj oko 800€. I da, nisu "vrući", imaju regularan račun iz Poljskog MediaMarkt-a.
 
Koliko se secam jos jedan prodavac donosi robu ali iz Austrije ali nisam siguran za garanciju . Inace sve sam blize da kupim tv kod jedne nase firme jer model LG-a je na akciji a razlika je oko 150 evra (zavisi kako se gleda kurs) a garancija 5 godina . I stvarno sto neko rece sta ako "banuju" KP prodavca treba da se lomatam do Madjarske i nazad. Da me ne razumete pogresno i ja sam pre za to da se kupi jeftinije ali samo ako je razlika u ceni 200-300 evra.
 
Poslednja izmena:
pa naravno, ako je razlika mizernih 100€ onda nema smisla, . z, uštedeo je 100€ a garanciju nema pa makar i kopiranu. da je uštedeo 300€ onda bih razumeo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Razlika izmedju 450 i 550 je preko 20%. Ako se manje od 1/5 tih televizora kvare u garantnom roku, ocigledno je ispravna kupovina. A da ne pricam da i ta garancija na rec nije bezvredna, kao i da se televizori ne kvare uvek do nepopravljivosti i totalne stete, vec da nekad mogu da se poprave za bitno manje od svoje cene.
Kada se to uracuna, najverovatnije da bi oko 30+% takvih TVa moralo da se pokvari u prve 2 godine da bi to bila pogresna kupovina. I u zavisnosti koliko je to preko 30% bi bila i cena greske.

Inace, iskreno da ti kazem,nemam pojma ko si, video sam par ovih postova i potpis, i po njima delujes kao da imas 15 godina i zivis sam na planini, a piskaras ovde nesto jer ti se medved mota oko kolibe, pa ne mozes napolje po hranu i ljut si zbog toga.

Vise ljudi sa foruma je kupilo televizore pod slicnim uslovima, pa i ja izmedju ostalog, i svako je dao svoje pare i sam preuzeo rizik. I zamisli, niko ne voli da mu objasnjavaju kako je glup. I sto je najcrnje, ne znas ni sta pricas.


edit> ja btw nisam taj komsija, kupio sam samsung, a ne LG, i dobio sam nesto povoljniji odnos u %, ali potpuno nevazno, jer nije u tome poenta.
 
Poslednja izmena:
I sta bi na kraju, da li vazi garancija od LG kupljenih u Madjarskoj ovde? :)
 
Ja sam zbunjen važenjem Madjarske garancije kod nas na LG televizore. Pisao mail LG-u kažu nevaži. Zvao BG Elektronik kažu važi internacionalna overena od prodavca i uvoznika u Madjarskoj i oreginal fiskalni račun. Bio u servisu Orbit u NS važi isto rekli važi ko i ovi u BG Elektroniku. Na drugum forumu sam postavi slično pitanje kažu nevaži. Da li je neko od forumaša imao situaciju da mu tv LG iz Madjarske crko i da je ostvario garanciju ovde te isti popravio ovde uz ostvarenje garancije. Kako funkcioniše Madjarska garancija to jest kad vam crkne tv koji ima Madj.garanciju gde ga nosite na popravku. Da li u radnju u kojoj ste ga i kupili ili u neki ovlašteni servis
 
Изгледа да телевизори из Мађарске не цркавају па и не можемо знати каква је гаранција. Само да остане тако...
 
Takodje, uzeo 3 komada do sada i svi rade evo vec godinu dana, pu, pu, pu :D

Jos jednu godinu da rade i to je to.
I ovde bi istekla garancija (Samsung), a usteda je bila znacajna. Prosle godine ta 3 TV-a su placena koliko su ovde kostala 2.
 
Ja sam zbunjen važenjem Madjarske garancije kod nas na LG televizore. Pisao mail LG-u kažu nevaži. Zvao BG Elektronik kažu važi internacionalna overena od prodavca i uvoznika u Madjarskoj i oreginal fiskalni račun. Bio u servisu Orbit u NS važi isto rekli važi ko i ovi u BG Elektroniku. Na drugum forumu sam postavi slično pitanje kažu nevaži. Da li je neko od forumaša imao situaciju da mu tv LG iz Madjarske crko i da je ostvario garanciju ovde te isti popravio ovde uz ostvarenje garancije. Kako funkcioniše Madjarska garancija to jest kad vam crkne tv koji ima Madj.garanciju gde ga nosite na popravku. Da li u radnju u kojoj ste ga i kupili ili u neki ovlašteni servis
Tesko da ce da vazi, jer koliko znam, niko od domacih prodavaca madjarskih TV-a ne daje original fiskalni racun jer mu je potreban za povracaj PDV-a.
 
Koliko je teško kopirati fiskalni i u servisu reći da je original izbledeo?
 
Naravno, ali covek napisa originalni racun, mada pise i ww garancija a mislim da se to ne dobija. Generalno, nema dokaza da je TV legalno usao u Srbiju pa to moze biti problem. I sam sam pre god dana uzeo 2 kom, i tada kada sam pitao rekose da vazi.
 
Moje iskustvo sa televizorima iz Mađarske: Kupio redovno preko preprodavca, LG 55LM660s, dečko doneo TV, fabrički zapakovan, mi priključili,upalili, kad ono preko celog ekrana CRNA linija širine 15cm-crkao panel. Sutradan je isti TV vraćen nazad u Mađarsku preko njega (kupljen je u Media Markt-u), zamenjen i stigao novi koji radi bez problema. Tako da ako kupite TV iz Mađarske, preprodavac u slučaju problema vraća TV nazad, tako je barem u mom slučaju bilo.
Inače ušteda na TV je bila oko 500€ koliko se sećam u odnosu na naše prodavnice...
 
... Tako da ako kupite TV iz Mađarske, preprodavac u slučaju problema vraća TV nazad, tako je barem u mom slučaju bilo.

Tako je kod vecine, ne mogu da kazem kod svih, jer sam naleteo na lika iz SU koji daje garanciju na ispravnost u prvih nekoliko dana ali ne i kasnije???
 
Naručen LG 42LM640 po neverovatnoj ceni od 710e!! :banana:

p.s. Po rečima trgovca, model LM620S je prepakovani LW model sa starijim panelom i zato je garancija 2 god.
 
Ja sam preko ovog lika uzeo 3 televizora,AV risiver, komplet zvucnika i jos dosta tehnike i imam odličnu saradnju, za sve sam dobio overene garancije iz Media Markt-a, jednostavno u slučaju reklamacije dajem njemu robu i on odnosi u Madjarsku. Sve zavisi ko kako radi, on svakodnevno ima ture za Madjarsku, tako da u ovom slučaju nema problema, za druge ne znam....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno