Šta je novo?

Kućna multimedija Televizor za dnevnu sobu 55" LG vs Samsung

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Karaburac

Poštovan
Učlanjen(a)
28.05.2017
Poruke
132
Poena
95
Dragi poznavaoci potrebna mi je pomoc i svaki savet oko kupovine televizora za dnevnu sobu.

Citao sam po netu i dalje ne mogu da se odlucim izmedju dva modela koja su mi trenutno zapala za oko:
Samsung QE55Q60AAU QLED vs LG Nano 55NANO803PA

Ok znam da je entry level QLED i nikada nisam imao Samsung tv( 2 LG trenutno u kuci) vidim da su bolje crne boje ili jos neke stvari?
TV uglavnom koristim preko dana gledamo SBB kanale ,nista specijalno ali uvece volim film neki da odgledam Netflix ili preko USB-a. Povremeno nakacim Sony 5 ali to je jako retko, tako da mi nije fokus gaming.
Bitan mi je takodje zvuk jer ne zelim da dodajem soundbar trenutno, sa LG TV zvukom sam zadovoljan recimo.

Kupujem kod komsija madjara razlika u ceni prosek 30tak eur skuplji Samsung za sad.

Generalno nisam preterano zahtevan korisnik ali zelim sada da mi pomognete oko izbora ova dva ili preporucite neki treci , uglavnom ovde je budzet 650-700e

Hvala svima!
 
Video sam samsunga u radnji lep tv s dobrom slikom, LG nisam video. Dalje mozes pogledati RTINGS sajt gde imas recenzije oba tv-a i presuda je da je bolji samsung.

Ja licno volim da odem u radnju i pogledam gde imaju oba TV-a izlozena i uporedim ih. To bih ti i preporucio.
 
Bilo je par sličnih tema ovih dana tu na podforumu gde smo davali predloge, pa baci pogled.

Moj glas ide za Hisense 55U7QF (QLED, VA panel od 700 nita i pravi hdr prikaz, full array local dimming, 7 godina garancije trenutno u lokalnim radnjama) za 77k.

Druga opcija, ako je već tu PS5, bi mogao biti TCL 55C728 (120hz, QLED, FALD, HDMI 2.1, VRR), ali je on skup sad dosta (90k), i osvetljenje mu je slabije of Hisense-a (i samim tim daleko slabiji prikaz HDR sadržaja). I oni su imali 5 godina garancije, nisam siguran da li još uvek traje ta promocija. Prednost TCL-a je i sistem, ima Android, koji je znatno upotrebljiviji od VIDAA sistema na Hisense-u.

Ako baš mora jedan od ta dva koja si gledao, onda Samsung, LG valja tek od OLED-a (mada ni taj Samsung Q60 nije vredan tog novca pored konkurencije...).
 
Moj glas LG-u. IPS uvek ispred VA. Zbog uglova gledanja. Dodatno, LG ima po meni najbolji smart interfejs na tržištu, peglan godinama. I na kraju krajeva, veran sam brendu. U stanu imam 3 LG TV-a (za svaku sobu) a vidfim i kod tebe slično. Jednostavno sam navikao da mi svi TV-i budu isti. U koliko bih zamenio jedan, zamenio bih i ostale TV-e.
 
Ja licno volim da odem u radnju i pogledam gde imaju oba TV-a izlozena i uporedim ih. To bih ti i preporucio.
ja mu to ne bih preporucio jer ako tako gledas LG nano cell ima na izgled bolju sliku, ali ... procitajte malo o oled tehnologiji i degradaciji kvaliteta slike vec za 3 godine i manama od starta. Samsung je inace lider u proizvodnji led panela i ne pravi vise oled . A i sto se tice nano cell tehnologije, taj premaz se nije dobro pokazao ni u gradjevinarstvu zbog nekih problema, jednostavno nije zaziveo, postoji, znaju gradjevinari za to ali nije popularan. Bice da ce se njegove mane pokazati isto i na tv panelima. Imam 4 samsunga, od 24, 40, 43 i 55", led, eled i qled i svi rade besprekorno, za svaku preporuku.
 
Kakve veze ima nano cell sa oled tehnologijom ?
Imas para kupish oled, nemas para kupis nanocell,
samsung fan si kupis qled koji imash kod tcl i hisense za pola para sa istim kvalitetom slike
 
I ja htedoh da pitam zasto je izbor suzen samo na LG i Samsung?
Svako ima svoje favorite, ali mislim da treba razmisliti i o televizorima drugih proizvodjaca.
Ako je budzet ogranicen, gledas u tom okviru sve sto se nudi pa dobro razmislis. Mozda dobitna kombinacija ispadne nesto cemu se nisi nadao.....
 
Nazad
Vrh Dno