Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Tri puta sam ih molio i cetvrti , uz put , pitao bas neki dan i uvek isto. Doduse, uvek na Fb. Nemam twitter.
 
Jel primetio neko na Telenoru sa aktiviranim Volte-om prekide u toku surfovanja,nasumicno zabode offline i samo toggle band-ova pomaze za povratak veze,nesposobni su da rese problem,3g bez prekida,danas sam ih zvao da deaktiviraju volte i gle cuda nema prekida..
 
Jel primetio neko na Telenoru sa aktiviranim Volte-om prekide u toku surfovanja,nasumicno zabode offline i samo toggle band-ova pomaze za povratak veze,nesposobni su da rese problem,3g bez prekida,danas sam ih zvao da deaktiviraju volte i gle cuda nema prekida..
Na kom modelu telefona? Testiram kod žene na Mate 20 lite i ne dešava se to.
 
Ja takav problem nisam nikada primetio. Pisao sam ovde da sam probleme sa prekidima veze prilikom razgovora, ali mislim da mi se ni to nije dešavalo u poslednjih mesec dana. Telefoni su A51 i S20fe.
 
Testiraću na mom s21 ultra sledeće nedelje kada prebacim broj na Telenor, pa javljam rezultate.
Trenutno testiram mrežu (pokrivenost i brzine) na prepaid-u ali tu neće da mi uključe VoLTE.
 
Takodje aktivirao VoLTE na dva broja postpejd. Jedan paket je total 2, drugi total 4, bez bilo kakvih problema. Samo pozvao call centar i rekao da zelim tu uslugu. Telefon Xiaomi Mi 8 Pro.
 
Testiraću na mom s21 ultra sledeće nedelje kada prebacim broj na Telenor, pa javljam rezultate.
Trenutno testiram mrežu (pokrivenost i brzine) na prepaid-u ali tu neće da mi uključe VoLTE.
Pre 2h sam zvao da ga ponovo upale,evo nema problema za sad kuc.kuc.kuc,mozda je neki bug bio pri prvoj aktivaciji ko zna
 
I dzaba opet prekidi,permanentno sam ga deaktivirao cao
 
Zadnji je
 

Prilozi

  • Screenshot_20210908-140840_Software update.jpg
    Screenshot_20210908-140840_Software update.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 66
ma ne dobijam nista posle onog,ovo je problem sa Telenorom,kartice drugih operatera rade normalno na volte tj vip
 
A da si samo isključio Volte u podešavanjima umesto da ti deaktiviraju svaki put, jesi li probao prvo to?

Ja sam u dva navrata na S21 Ultra iskusio da nema neta pri punom signalu pre mesec dana. Mislio sam da je nešto privremeno a i posle toga mi se nije dešavalo. Doduše, slabo koristim net na Telenoru jer mi je Vipova kartica glavna.
 
Sve probao

Zamena sim kartice,factory reset,reset network settings,toggle volte-a off/on na mobu,razne band-ove,samo na 3G nema prekida,na zadnjem update-u za mob sam,obrisan pa ponovo instaliran Chrome ali i na Samsung browseru isto,clear cash Chrome,i na aplikacijama je prekid takodje,cistio sim tray i kartice od prasine,samo toggle na 3G pa odmah na 4G/5G se vraca online veza,ostalo mi je samo da izbacim drugu Telenor karticu koju koristim samo za dolazne pozive da vidim dal ona nesto ne smeta ali to je vec ludillo ali eto svaku mogucnost cu probati,3 prigovora za to kod njih sva 3 vracena neopravdani sve je u redu sa mrezom kako da ne,kako na vip volte nema prekida u istom mobu ili na 3G mrezi,znaci od kad sam obnovio ugovor i trazio da mi upale Volte krece provalija.

Najnovije je da sad sa iskljucenim Volte-om konstatni prekidi na 4G mrezi do pre nedelju dana je sa iskljucenim Volte-om makar i to radilo sad ne radi ni sa regularnom mrezom
 
iOS 15 Telenor VoLTE aktivacija funkcioniše.
Proverih takođe u General > About > Carrier je sada Telenor 47.0
Do pre pola sata na iOS 14 je bio na verziji 46.0
 
Jel ina jos problema sa volte? Sms poruke koje ne stizu, gubitak veze ili tako nesto?
 
Samo kod kineza, žaomija…
 
Ja držim volte isključen na mreži zbog tih problema na Redmi Note 9 Pro... Jel ima neko sa ovim ili drugim Xiaomi telefonom, da mu sve radi kako bi trebalo?
 
Ja na mom Poco f2 pro i dalje imam sms slanje probleme kad sam na volte u smislu da sms salje i po minut,dva
 
Pustili su mi danas uslugu. Fina stvarcica, samo cini mi se da malo vise srce bateriju. S21 Ultra telefon..
 
Svi tekstovi ukazuju na to da bi volte zapravo trebalo da ustedi bateriju. Ali i meni na dual volte, isti telefon kao da brze odlazi baterija u stendbaju ali me mrzi da testiram bez volte.
 
Jel treba da se pojavi ikonica nakon aktivacije? Kontaktirao sam ih preko FB-a pre par dana i rekli su da je aktivirano, ali i dalje nemam ikonicu i prilikom poziva se prebaci na 3G (H+). Telefon je S20 Ultra i aktiviran je VoLTE u podešavanjima.
 
I ako se ne pojavi, mora ostati 4g kad pozoves nekoga.
 
Jel treba da se pojavi ikonica nakon aktivacije? Kontaktirao sam ih preko FB-a pre par dana i rekli su da je aktivirano, ali i dalje nemam ikonicu i prilikom poziva se prebaci na 3G (H+). Telefon je S20 Ultra i aktiviran je VoLTE u podešavanjima.
Znaci da ti ne radi i dalje VoLTE.
Proveri dal treba software update.
Takodje, proveri u podesavanjima da je VoLTE ukljucen.
Svaki Samsung uredjaj mora imati ovaj simbol ako VoLTE usluga radi ispravno:

1634309710761.png
 
Jel treba da se pojavi ikonica nakon aktivacije? Kontaktirao sam ih preko FB-a pre par dana i rekli su da je aktivirano, ali i dalje nemam ikonicu i prilikom poziva se prebaci na 3G (H+). Telefon je S20 Ultra i aktiviran je VoLTE u podešavanjima.
Probaj sa gašenjem telefona i vađenjem kartice i prebacivanje u drugi telefon na par minuta kod mene je tek onda proradio
 
Jel treba da se pojavi ikonica nakon aktivacije? Kontaktirao sam ih preko FB-a pre par dana i rekli su da je aktivirano, ali i dalje nemam ikonicu i prilikom poziva se prebaci na 3G (H+). Telefon je S20 Ultra i aktiviran je VoLTE u podešavanjima.
Ovako izgleda:
Screenshot-20211016-162509-One-UI-Home.jpg
 
Nazad
Vrh Dno