Šta je novo?

Yettel. (ex. Telenor) - VoLTE

Moraju oni da ti aktiviraju. Meni nisu hteli na iPhone 12 Pro Max. Tj kao moze, ali nije testirano.

To samo znaci da im Apple ne dozvoljava dok ne testiraju.
 
Pitanje Telenor , A70 telefon, posle upgrade na Android 11 pojavila se opcija VOLTE, ali na displeju imam samo 4+G , da li je volte uključen ili neJ
 
Pozovi nekog i vidi da li u toku poziva predje na 3G... ako predje onda nije. Pozovi ih ili im pisi da ti aktiviraju
 
Moze neko jos jednom da me uputi na neki tutorial za aktivaciju na Redmi note 9s? Prvo su mi rekili da ne moze a onda da probam pa ako radi,radi.
 
Mora da se zove Telenor, i sad su mi uključili, i na displeju se pojavio natpis LTE

Evo kako izgleda ikonica kad je aktivna usluga:

QTasP.png
 
Kako vam se ponasa baterija nakon aktivacije Volte usluga? Ima li nekih razlika?
 
Da li ima VoLTE na biznis paketima?
Znam da moram preko firme da trazim da mi ukljuce samo ne znam da li daju na biznis tarifama a tel je Xiaomi Mi 10T Pro i imam na licnom broju a na tom telefonu ukljucen Mts VoLTE ako nesto znaci.
 
Ima. Bar za Samsung telefone. Slali su na sms obaveštenje.
 
Ja imam na Pocophone F1 i Mi Note 10 Lite...Go data paket
 
Ne vidim da ima taj paket u biznis tarifima?
 
Pa ova 2 modela su Xiaomi a paket je za fizička lica, ne znam šta ima u ponudi za biznis korisnike...
 
Znam da su Xiaomi moja greska htedoh da napisem valjda ce moci na Mi10T pro ne na Xiamoi.
 
Vezano za VoLTE i Xiaomi modele smo pisali,znaci sve radi osim problema sa slanjem sms poruka brojevima koji ga nemaju ukljucen.
Tad se poruke salju i po minut,dva...znaci jako sporo.
Probao i na mom Poco f2 pro i na note 9s
 
S obzirom da imam VoLTE na drugoj kartici mts i da nemam nikakav problem sa slanjem poruka znaci nemaju problem svi Xiaomi telefoni, to mi je i tvrdio moderator u mts volte temi i pokazao sam mu da se sms salje u roku od odmah.
A i znam ja da radi, vec sam mislio da li ima volte na biznis tarifama.
 
Pozovem call centar zbog nekog drugog pitanja i ujedno im zatrazim VoLTE. Ona bez problema unese zahtev i poslace mi sms sms kada bude aktivirano.

Narednog dana stize sms: Postovani, omoguceno je koriscenje usluge VoLTE. Potrebno je da u podesavanjima telefona omogucite VoLTE uslugu i restartujete uredjaj nakon toga. Preporuka je i da aktivirate poziv na cekanju. Vas Vip

Pretpostavljam da su omogucili “na centrali”, ali telefon nema instrukcije da se nakaci... i dalje se prebacuje na 3G u toku poziva.

Pretpostavljam da ce to ubaciti kroz carrier bundle update kada im Apple potvrdi da su zavrsili testiranje.
 
@devit0 Ima, koristim Biznis Total 5 i uključen je VoLTE. Samsung S21 ultra
 
Nema na čemu 😉
Pozovi call centar i traži da ti uključe, spremi PIB ili matični broj firme i to je to.

@salecg Meni je tek sa aprilskim update - om sistema se uključio VoLTE. Verovatno kad Apple bude izbacio novi update, tad ce i novi update Carrier settings da se uradi i biće ti uključen VoLTE.
 
Nema na čemu 😉
Pozovi call centar i traži da ti uključe, spremi PIB ili matični broj firme i to je to.

@salecg Meni je tek sa aprilskim update - om sistema se uključio VoLTE. Verovatno kad Apple bude izbacio novi update, tad ce i novi update Carrier settings da se uradi i biće ti uključen VoLTE.
Ma nece mi sigurno dati tako verovatno ce mi reci da pozove ovlascena osoba iz firme ne verujem da ce meni ukljuciti ako ja trazim makar im rekao pib broj.
 
Ne mora da se ceka novi iOS update. Mogu i ranije da objave.

Ostane se par sekundi u Settings > General > About i ako ima dostupan update...
 
@devit0 Tako sam ja uradio, a nisam ovlašćena osoba, probaj ništa te be košta 😉

@salecg onda je nešto do Telenora
 
Da znas, rade li subotom, nikad nisam zvao pa ne znam, pitam za poslovne korisnike ne za fizicka lica
 
To ne bih znao, al ako to ne uspe, pošalji im poruku na Twitter ili Facebook, slična procedura 😉
 
Moraju oni da ti aktiviraju. Meni nisu hteli na iPhone 12 Pro Max. Tj kao moze, ali nije testirano.

To samo znaci da im Apple ne dozvoljava dok ne testiraju.
Meni na ip 11 pro aktivirali ima 2 meseca. Radi odlicno.
 
Ja sam od Telenora dobio sms poruku da pozovem korisnički ako hoću aktivaciju Volte. Ako se dobro sećam, tražili su mi samo da im u tom razgovoru potvrdim naziv firme, adresu i možda pib.
 
Nazad
Vrh Dno