Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ako nekom treba kod za planetu od 35% nek me kontaktira porukom da mu posaljem. Da bar neko ima vajdu od Telenora :)
 
Pa ako ne raskinem ugovor, nek mi onda prilikom isteka 2 godine ostane 50% popust, plus poskupljenje. Ne bih rekao nista. Ovako, ukidaju mi popust 50% , ugovor mi svakako istice 25decembra. Mislim, kako mi mogu naplatiti punu cenu za decembar ?
 
Meni ugovor ističe 27.12 i sada vidim u aplikaciji da je račun bez popusta 50% za decembar, pisao sam im mail ako moze opet po starom, ako ne da se razilazimo :D
 
I meni je istekla promocija 50% prosli mesec, nikako da im posaljem mejl. I posaljem sad pre neki dan, na lep nacin objasnio sta hocu, a ako ne moze, da se razilazimo :D
U roku od par sati me zove covek iz sluzbe za brigu o korisnicima, odmah ponudio 50% sve kao i do sad, plus trenutna novogodisnja promocija u trajanju od 6 meseci. Nikad brze nisam resio ovo, a sad je vec treci ili cetvrti put zaredom da obnavljam UO sa 50%.
 
Ja sam postpaid korisnik od 2015. (prepaid od 2001.), pisao im na fejsu, pitao za ponudu sa popustom, samo su me prosledili na aktuelne ponude sa sajta i sa moje telenor aplikacije, ne može ništa van toga.
 
  • Like
Reagovanja: uji

Dodatnih 30GB interneta dolazi i uz Total 5 ako se obnovi ugovor ili samo uz Data pakete?

 
Meni ugovor ističe 27.12 i sada vidim u aplikaciji da je račun bez popusta 50% za decembar, pisao sam im mail ako moze opet po starom, ako ne da se razilazimo :D
Meni ugovor do 21.12 i danas u aplikaciji vidim zaduzenje bez popusta. Kontaktiram ih, jaze popust vazi 24 meseca, stim da prvi mesec racunaju kao prvi obracunski mesec, dakle zakljucno sa novembrom je 24 obracunskih meseci..
 
@Blatex podnesi zahtev za prenos broja i dobićeš ponudu sa 50% popusta. Moje tumačenje je prvobitno bilo da si tražio prenos pa ti nisu odobrili popust za drugi paket, što je moj slučaj, jer sam tražio da mi daju Total 2018 od 999 upola cene pošto dva puta me odbijaju za prenos u A1, a agent je rekao da to ne može i moguće je da se uzme 50% samo na utvrđene pakete (koji se sa pripejda vide u Moj Telenor).
 
Na koju mejl adresu ste slali zahtev da se ponovo odobri popust od 50%? Servis?
 
Da da, nova cena za Go data+ je 2268rsd i vec je obracunata za 50%, iako jos nije 9i.
 
Ugovor mi istice 26. Decembra, imam paket total2 ( koji je total4, secate se bila je promocija uz duplo interneta ) uz 50% popusta. E sad da li ja mogu traziti da mi produze taj paket ili moram birati novi? Da li da im pisem na email servis podrsku jer nisam u Srbiji? ili da im pisem kad se vratim 10. decembra?
 
Neces dobiti stari paket, mora neki novi.
 
Ugovor mi istice 26. Decembra, imam paket total2 ( koji je total4, secate se bila je promocija uz duplo interneta ) uz 50% popusta. E sad da li ja mogu traziti da mi produze taj paket ili moram birati novi? Da li da im pisem na email servis podrsku jer nisam u Srbiji? ili da im pisem kad se vratim 10. decembra?
Isti paket imam i ja total 4 sa duplo vise interneta i promocijom od 50 posto.Taj paket vise ne postoji kod total paketa.Sad je koliko vidim zamena za njega total 5.
Ne znam ni da li ce ti dati duplo vise neta u paketu kao tada kada je bila promocija?
Imam jedno pitanje.
Meni ugovorna obaveza traje do 25.01.2022.Sad koristim promociju od 50 posto popusta i duplo vise neta.
Do kada ce se meni obracunavati ta promocija od 50 posto popusta?
Citajuci ovde vase postove mislim da ce mi to biti do 31 decembra a onda poslednji mesec krenuti po punoj ceni ako sam vas dobro razumeo?
Naravno planiram da im posaljem mail na [email protected] vezano za produzetak ugovora sa 50 posto popusta krajem meseca.
 
Mozes poslati mail 26.12 da trazis 50%, nemoj pre tog datuma.
 
Tako sam nesto i planirao.Hvala na brzom odgovoru.
Pretpostavljam da ono duplo vise gb sada ne daju kao sto je bilo ranije.
Samo da vidim na koji paket da idem?Da li na total 5 ili total 12?
Generalno ne trosim nesto puno neta pa mislim da ce mi i 5gb koji se prenose biti ok.
Ako budem potpisao na total 5 sa 50 posto popusta i u nekom trenutku hocu da predjem na total 12 da li mi ostaje i dalje ta promocija od 50 posto popusta ili ne?
 
Ne dobijas duple gb nego dobijas neograniceno gb prve godine ugovorne obaveze, znaci jos bolja varijanta.
Sto se tice drugog pitanja, hteo i ja pitati kad sam pruduzavao neki dan ali konj zavoravio pitati.
 
Isti paket imam i ja total 4 sa duplo vise interneta i promocijom od 50 posto.Taj paket vise ne postoji kod total paketa.Sad je koliko vidim zamena za njega total 5.
Ne znam ni da li ce ti dati duplo vise neta u paketu kao tada kada je bila promocija?
Imam jedno pitanje.
Meni ugovorna obaveza traje do 25.01.2022.Sad koristim promociju od 50 posto popusta i duplo vise neta.
Do kada ce se meni obracunavati ta promocija od 50 posto popusta?
Citajuci ovde vase postove mislim da ce mi to biti do 31 decembra a onda poslednji mesec krenuti po punoj ceni ako sam vas dobro razumeo?
Naravno planiram da im posaljem mail na [email protected] vezano za produzetak ugovora sa 50 posto popusta krajem meseca.
ok mi je i total 5 ali uz 50 % popusta, ne treba mi duplo vise neta.

Da Januar mesec ces platiti po punoj ceni. :)
 
Jednom mesečno može da se menja paket (čak mislim da može i sa skupljeg na jeftiniji) i ostaje 50% popusta.
Da, može kako god, ostaje 50%, samo svaki put pri promeni paketa krećete od nule, tj. gube se nakupljeni GB koji su preneti iz prethodnih meseci.
 
Bio malopre do telenora u uscu i pitao.Kaze promocija vam vazi do 25 januara 2022 i do tada imate popust na pretplatu od 50 posto.Ali nisam bas siguran u ovo sto su mi naveli u telenoru.Tako da cu gledati da to resim do nove godine.
Kaze za vas imamo specijalnu ponudu i to total 7 sa 7gb neta stalno i prvih 6 meseci neogranicen net za 1850 dinara.
Kazem joj kako sada ima total 7 kada nema u ponudi,kaze to je ponuda za vas.
Pitam za 50 posto na pretplatu,kaze to ne mozete dobiti.
Kazem joj vidim bice prelazak na prepaid pa onda posle par dana na postpaid sa 50 posto popusta,ona me samo onako gleda.
Drugar mi kaze da predjem na globaltel i da su oni dosta bolji po pitanju neta za nekih 1300 dinara.
nesto kaze uz ugovor od godinu dana imas 20gb neta i poklon od 100gb za prenos broja uz neogranicene minute.
Kaze da koriste vipove bazne stanice i da nisu losi sa signalom.
Sad ne znam jer neko mozda kod njih i ako jeste kakva su mu iskustva?
 
Moj kolega je na Globaltelu, on je netom zadovoljan ali nije zadovoljan kvalitetom poziva. Često nije dostupan iako ima pun signal, ispada mu telefon sa mreže povremeno, znaju da mu ne stižu OTP poruke nasumično.
 
Imaš posebnu temu na forumu za Globaltel.

Ukratko..
Prednosti:
  • Nema ugovorne obaveze osim što kad preneseš broj moraš 3 meseca da ostaneš kod njih
  • Pakete uplaćuješ kroz aplikaciju i direktno naplata sa platne kartice
  • Dobijaš 100GB jednokratno pri prenosu broja, važe dok god redovno obnavljaš pakete koji sadrže internet
  • Paketi mogu automatski da se obnavljaju, uz naplatu ili sa kredita ili sa platne kartice
  • Sav nepotrošeni saobraćaj se prenosi (dok god redovno obnavljaš pakete)
  • Internet na A1 mrezi radi odlicno, naravno zavisno od lokacije na kojoj si (moras rucno jednom da podesis APN u telefonu, nikakav problem)
  • Možeš da zoveš i iz aplikacije, čak i iz inostranstva ili sa mesta gde nemaš signal, a imaš neki internet i svi minuti i SMS poruke koje imaš važe i iz aplikacije.

Mane:
  • SMS problemi (naročito pojedini SMS servisi pojedinih banaka, kao i stranih sajtova) neki rade, neki ne, neki onako, kako kad, pa nije loše imati i prepaid broj nekog drugog operatera samo za te dolazne SMS poruke
  • Placanje parkinga ne radi u svim gradovima, procena moja da radi u 70% mesta.
  • Nema VoLTE usluge.
  • Samo prvih 40GB mesečno rade punom brzinom bez obzira kolko imaš nakupljenog saobraćaja, nakon 40GB dobijaš limit na 128kbps
  • Postoji dobra šansa da ti ne radi roaming kako treba, mada na naj novijoj seriji SIM kartica sve radi, ali može da se izgubi APN recimo, pa moraš ponovo da ga uneseš kad uđeš u drugu državu.

Pozivi generalno rade isto kao i na A1, naravno bez VoLTE usluge, što znači da ako A1 na konkretnoj lokaciji ima problema sa 2G i 3G signalom, ne možeš se osloniti na VoLTE.
 
Bio malopre do telenora u uscu i pitao.Kaze promocija vam vazi do 25 januara 2022 i do tada imate popust na pretplatu od 50 posto.Ali nisam bas siguran u ovo sto su mi naveli u telenoru.Tako da cu gledati da to resim do nove godine.
Kaze za vas imamo specijalnu ponudu i to total 7 sa 7gb neta stalno i prvih 6 meseci neogranicen net za 1850 dinara.
Kazem joj kako sada ima total 7 kada nema u ponudi,kaze to je ponuda za vas.
Pitam za 50 posto na pretplatu,kaze to ne mozete dobiti.
Kazem joj vidim bice prelazak na prepaid pa onda posle par dana na postpaid sa 50 posto popusta,ona me samo onako gleda.
Postoji Total 7 u ponudi, samo ga nema vidno istaknutog na sajtu. Osnovna cena nakon povećanja će mu biti 2749 dinara, a sa standardnim popustom 2149 dinara. Zanima me je l' sklapaju preko call centra popust od 50% na nove cene (iako nije još 9.12) ili na stare? Šteta je da sklopiš 50% na staru cenu i posle par dana te dočeka povećanje.
 
Pošto se ovde misli da je promocija neograničen internet prvih 12 meseci evo detaljno objašnjenje da se ne bi iznenadili:
"Neograničeni" internet:
Total 5: Internet u okviru paketa: 5GB; Dodatni internet: 30GB u prvih 6 meseci; Ukupno: 35GB u prvih 6 meseci po punoj brzini. Nakon potrošenih 35GB po punoj brzini, pretplatnik može nastaviti korišćenje interneta po smanjenoj brzini do 2Mbps.
Total 12: Internet u okviru paketa: 12GB; Dodatni internet: 30GB u prvih 12 meseci; Ukupno: 42GB u prvih 12 meseci po punoj brzini. Nakon potrošenih 42GB po punoj brzini, pretplatnik može nastaviti korišćenje interneta po smanjenoj brzini do 2Mbps.
Total 25: Internet u okviru paketa: 25GB; Dodatni internet: 30GB u prvih 12 meseci; Ukupno: 55GB u prvih 12 meseci po punoj brzini. Nakon potrošenih 55GB po punoj brzini, pretplatnik može nastaviti korišćenje interneta po smanjenoj brzini do 2Mbps.

*Pravo na dodatnu uslugu neograničeni internet uz pakete Total 5, Total 12, Total 25 i GoData+ stiču svi Telenor postpejd korisnici, fizička lica, koji zaključe novi ugovor ili aneks postojećeg za govorni saobraćaj uz ugovornu obaveznu na 24 meseca u periodu od 01.12.2021 do 31.01.2022. godine.
 
Postoji Total 7 u ponudi, samo ga nema vidno istaknutog na sajtu. Osnovna cena nakon povećanja će mu biti 2749 dinara, a sa standardnim popustom 2149 dinara. Zanima me je l' sklapaju preko call centra popust od 50% na nove cene (iako nije još 9.12) ili na stare? Šteta je da sklopiš 50% na staru cenu i posle par dana te dočeka povećanje.
Pa to nisam pitao danas kad sam bio u poslovnici.Samo mi je rekla da je cena za mene sa popustom 1850 dinara za total 7 ako sada potpisem.Rekao sam joj da cu razmisliti pa odluciti.
Posto mi ugovor istice 25.01.2022 onda cu gledati da tamo oko 25-26 decembra im posaljem mail na [email protected] pa da vidimo sta ce biti oko popusta od 50 posto na pretplatu.
 
Posalji im odmah, nema potrebe da cekas. Mozes vec sada da obnovis, plus dobices i dodatni saobracaj iz NG ponude. Ne moras cak ni da pises na [email protected]. Javi im se na tviteru i kazi da ti istice UO i da ih molis da proslede tvoj zahtev kolegama iz sluzbe za brigu o korisnicima da se dogovorite oko obnove UO. Sa tviter podrskom nista sem toga. Sve ostalo kad te pozovu.
 
Total 7 je 1274 dinara sada sa 50% tj 1324 dinara nakon 9.12. To sta nude po poslovnicama, to nek prevare nekog drugog, ne moraju vas...
 
@Telenor Srbija Kakvo 'vacarenje' od strane pojedinih prodavaca pri podnosenju zahteva za raskid, dok drugi govore kako je poskupljenje paketa los potez i tako gubite korisnike. Cak i kada je nekome skupo da placa vecu cenu paketa moze biti licni razlog, samo sto vasi profesionalci to zloupotrebe pa izvrcu reci korisnika i ako prodje prodje naplaticete penale za raskid ugovora. Mogla bi ozbiljna tuzba za takav potez.
 
  • Like
Reagovanja: dtl
Nazad
Vrh Dno