Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ако у условима уговорне обавезе стоји да се оператер обавезује на одређену (кориговану) цену одређеног пакета у одређеном периоду, онда нека се придржава тога до краја. Корисник не може да дође код било ког оператера и да захтева кориговање УО онако како њему одговара по нижој цени.
 
Većina ispravnih telefona iz reciklaže završi opet u oglasima, ne rade u T ljudi koji ne znaju koliko šta vredi. Nisi valjda mislio da će da ih krckaju u šrederu?
A zašto misliš da ovi vraćeni iz raskida ugovora neće ponovo doći u ponudu uz pakete kao novi ?!
300 je možda na onim baš velikim paketima, većini ne znači ama baš ništa ta razlika, već tradicionalni inat na ovom podneblju.
Sve prihvatamo lično.
Svako ima neku svoju računicu, nekom je to 200 din, a nekom nešto drugo.
To je naš problem, što se uvek nađe neko da kritikuje drugog i da mu kaže kako nije u pravu..
 
Meni je poskupljenje 315 dinara.
Placao bih tacno 6934 dinara sa uredjajem. Veci problem je sto net potrosi korisnik broja do 15tog u mesecu. Kada sam trazio da predjem na jaci paket ali da mi se obracuna popust odbili su a to je bilo pre poskupljenja. Mozda i jeste inat,ali Telenor pruza ubedljivo najgore uslove.

StigaoScreenshot_20211129-211105.jpg je odgovor od efektive.
 
To već jeste malo verovatno ,koliki god da smo debili ,teško da smo toliki baš ..Jedino da imaš opciju da kupis uz ugovor i polovan telefon ,uz korigovanje cene (znači uz znanje kupca ) .Al znajući njih i ti polovni bi bili skupi ,negde ko u mts nov :) .
 
Da li ako je na postpejd ugovor vezan smart watch moram da isplatim uredjaj do kraja kako bih raskinuo ugovor? Vidim da postoji mogucnost da im vratim uredjaj, u mom slucaju sat, pa bi mi u tom slucaju dobro dosla ta opcija.
 
300 je možda na onim baš velikim paketima, većini ne znači ama baš ništa ta razlika, već tradicionalni inat na ovom podneblju.
Sve prihvatamo lično.
Netačno, prekršena je UO, tu je problem.
Kada korisnik prekrši UO ide opomena, pa tužba, pa izvršitelj.
Kada Telenor prekrši UO, što se bunite, malo je poskupljenje, terate inat.
PJ, ti si mi delovao ozbiljno, ovde ozbiljno grešiš.
 
Cinjenica je da malo sta u ovoj situaciji ima veze sa principom, pravom i najmanje pravdom. Jedan procenat ljudi ima priliku da se oslobodi ugovorne obaveze pod povoljnim uslovima. Bilo da se pokajao zbog zasnivanja iste, mozda mu nesto ne odgovara - kvalitet mreze, usluga, cena... i ko je u toj prilici a odgovara mu raskid, naravno da treba, jer je to njemu kao korisniku u interesu...Ali ne treba ovo predstavljati kao nekakvu borbu nas malih protiv njih velikih. U pitanju je cist interes, i kod njih a trebalo bi i kod nas korisnika. Meni odgovara paket od 1500 dinara mesecno sa neogranicenim minutima i porukama, hbo go + deezer za dz, i 12gb neta na stabilnoj mrezi. I svakako da zbog poskupljenja od 100 dinara, zarad "principa" necu da menjam nista, jer mi druge ponude ne odgovaraju koliko ova... Takodje u Telenoru su verovatno dobro izvrsili procenu plus/minus ovim potezom, a s obzirom na generalnu neinformisanost nasih gradjana kompanija ce ovim postupkom biti na dobitku, kao i uvek...
 
Telenor je sa ova dva poteza (povećanje cena i hipernet kao konkurencija ni za nikoga) pucao sebi u zdravu nogu da bi pokušao da hoda sa nogom koju nikad nije koristio. Moje je mišljenje da je to greška ali vreme će pokazati. Svakako sam razmišljao da pređem na pripejd. Ovo je samo to ubrzalo...
 
Mogu da razumem da kazete da ja hocu da se oslobodim UO, ali kako mozete da pisete tako kada je npr.Simuka vratio telefon kome su ostale jos dve rate do kraja.

Stvar je u principu, a operetera bar imam, a svako ko je uzeo uredjaj i ako moze da se vrati treba to da iskoristi. Pogotovo sto ako se pokaze istinito da mozes da vratis uredjaj koji si koristio neko vreme i da ti vrate rate, onda to nije samo 100-300 dinara.
Zasto da poklanjas jos 100-300dinara i onako paketi nisu jeftini. A i ne radi se o tome vec npr. sutra mogu da poskupe A1 i MTS ali ako vide ovo kao pogresan potez nece smeti da se upustaju u to.Da je srece da svi vratimo brojeve, ali ne vi koji ne zelite vi ustvari nevracate jer gledate svoj interes.Opet neko gore napisao nekome dobro doslo da se oslobodi UO, ne kuco nego neko je prekrsio UO a zakon je na tvojoj strani i to treba da iskoristis.


Isto tako ovde smo napadani pre par dana kada smo prozivali podrsku, firme koja je sponzor benchmarka i o kojoj ne sme da se pise (tamo na podrsci brisani komentari,veliki minus Peci).

Moja cela porodica (a i tatina firma) je u telenoru, zasto zato sto im to ostalo jos od Karica.Broj koji zelim da raskinem koristi zena, zato sto je ceo zivot u telenoru, a za ostale mreze je cula da su lose (a ja npr koristim dve kartice Vipa za posao, ali curkizam opasna bolest).
 
Netačno, prekršena je UO, tu je problem.
Kada korisnik prekrši UO ide opomena, pa tužba, pa izvršitelj.
Kada Telenor prekrši UO, što se bunite, malo je poskupljenje, terate inat.
U Ugovoru je pisalo da imaju pravo na promenu uslova i da korisnik ima pravo da raskine ugovor. Promenili uslove, kome se ne sviđa raskine ugovor.
Nisam siguran gde je tu prostor za opomenu, tužbu, izvršitelja.

Svako ko je uzeo mobilni paket na limitu ili van svojih finansijskih mogućnosti, ovde mu je učinjena usluga i pružena prilika da to popravi. Bez namere da generalizujem (svako imaju svoje muke u životu), ali ljudi koji su, sa trenutnim cenama mobilnih komunikacija, uzeli mobilni paket van svojih mogućnosti, imaju u životu veći problem od poskupljenja Telenor usluga.

Danas skup paket uzimaš ako ti je zaista potreban, a ne želiš da kombinuješ sa dve kartice ili ako si uzeo neki skup telefon, pa da ispadne što jeftiniji. U prvom slučaju, ako imaš potrebu, realno je da imaš i sredstva da ga platiš. U drugom slučaju, da li ti je zaista bio potreban telefon te klase?
Kada čujem da je neko podigao kredit, da bi kupio telefon koji mu višestruko nadmašuje mesečna primanja, meni to nije normalno. E u tim situacijama povećanje pretplate može da bude problem. Ostali raskidaju Ugovore, jer su izračunali da im se više isplati ili iz čistog inata.

Naravno da ne podržavam podizanje cena, ali poskupljenje je u rangu inflacije za poslednjih 12 meseci. Zato ne mogu ni da ih optužujem.

PJ, ti si mi delovao ozbiljno, ovde ozbiljno grešiš.

Bar sam dosledan :)
 
Nista ja ne razumem. Uredjaj necu da vracam. Ostalo mi je jos 14 rata po 1000 dinara da isplatim telefon. Da li isplacujem od jednom tih 14 i mogu da raskinem?
 
Ako je na Telenor rate isplaćujes ako je preko Mobi banke nastavljaš redovno da placas…
 
Spomenes li jos jednom Pecu, bices perma banovan momentalno.
Ne znam sta je problem da se javno kaze sta mislim, kod njega u temi smo pisali, tamo je brisano, i posle je zakljucana tema da se ne bi dalje pitalo. Ako je cenzura nacin da vodis (vodite ) forum i ako ne smes da napises sta je i kako je bilo onda mozes da me banujes nije nikakav problem. Mozda covek nema veze sa brisanjem u toj tomi ako je tako onda izvinjenje javno za njega ali onda kritika na racun modova.
Samo molim te da izneses koji sam to clan pravilnika preksio kada sam spomenu Telenor ili su oni zasticeni kao beli medvdi ovde.
 
U Telenor podforumu je objasnjeno vec zasto je tako, ovde nista nije brisano i ovde imate svu slobodu kritike u okvirima pravila foruma.
Posto ne ides po kafanama/kaficima/restoranima i ne vices na sav glas kako je gazda/vlasnik los jer bi bio u momentu izbacen, neces ni ovde.
 
Nazvali me iz Telenora posle 7-8 dana raskida Ugovora i sve se dogovorili. Izabrali smo go data+ (1250din) i go data (815din). Sutra dolazi njihova pošta gde potpisujemo ugovor na dve godine. Mislim da je sasvim ok.

Imam pitanje koje nisam baš najbolje razumeo ovde u komentarima na forumu. Devojka hoće da raskine ugovor, ali preko njega ima telefon koji plaća putem Mobi Banke do jula 2022 godine. Kakva je tu procedura i šta savetujete?
 
Neeeeee🤣🤣🤣🤣 Ne zna se to , prijatelju. Cekamo konkretno da neko nesto javi, ima takvih slucajeva ali nismo culi sta se na kraju desava. Moguce da sam i propustio, izvinjavam se.
 
Nazvali me iz Telenora posle 7-8 dana raskida Ugovora i sve se dogovorili. Izabrali smo go data+ (1250din) i go data (815din). Sutra dolazi njihova pošta gde potpisujemo ugovor na dve godine. Mislim da je sasvim ok.

Pročitaj poslednjih 50-60 stranica ove teme.
Mogli ste da se dogovorite i da je go data+ 100 dinara a go data 50 dinara i da potpišete ugovore, ugovorne obaveze ali to ti ništa ne vredi.
Znam da ti je ovo čudno ali je tako.

Od decembra je nova cena i samo to je relevatno.
A narednih 24 meseca opet može biti novih cena za tebe bez obzira što si potpisao ugovor, ugovornu obavezu itd.
Tako da možeš ti da misliš da je to ok ali nije, veruj mi.
 
Nazvali me iz Telenora posle 7-8 dana raskida Ugovora i sve se dogovorili. Izabrali smo go data+ (1250din) i go data (815din). Sutra dolazi njihova pošta gde potpisujemo ugovor na dve godine. Mislim da je sasvim ok.

Imam pitanje koje nisam baš najbolje razumeo ovde u komentarima na forumu. Devojka hoće da raskine ugovor, ali preko njega ima telefon koji plaća putem Mobi Banke do jula 2022 godine. Kakva je tu procedura i šta savetujete?
Ја сам малочас био у пословници теленора, исто имам телефон који отплаћујем преко Моби банке и постпејд уговор.
Постпејд уговор могу да раскинем уз задржавање број који ћу пребацити на припејд, а уређај ћу наставити да отплћујем преко Моби банке.
 
Nazvali me iz Telenora posle 7-8 dana raskida Ugovora i sve se dogovorili. Izabrali smo go data+ (1250din) i go data (815din). Sutra dolazi njihova pošta gde potpisujemo ugovor na dve godine. Mislim da je sasvim ok.
To je okej, samo računaj da na oba paketa plaćaš po 100 dinara više od 9.12.

Da potvrdim i ja, raskinuo sam ugovor - može da se pređe na prepaid (mada kažu da onda u naredna 3 meseca ne može da se prenese broj u drugu mrežu) ili ostane na postpaid bez UO. Telefon preko Mobi banke nastavljaš da otplaćuješ regularno.

Zanima me, da li ima neka opcija (možda neki stari paket u Telenoru, ako bi operateri dali da se uzme stari paket) sa neograničenim minutima za ispod 1000 dinara. Pošto bi roditelji da ostanu u Telenoru, ali im se ne daje 1150 dinara za Total 2, kad već u A1 postoji paket s neograničenim minutima za 850 dinara.
 
Krenula je NG promocija,popust na reciklazu do 10 000 din, snizene cene telefona na rate ,neogranicen internet na pakete
 
Bas sam mogao i sacekati 4,5 dana pa dobiti neogranicen net 12 meseci. Ko ce znati da ce krenuti od 1.12 odmah.
 
Na prvu, ovo je za pohvalu.

@DGoran
Zavisi od paketa, nije neograničeni net, već dodatnih 30 GB po punoj brzini a onda na 2Mbps.
 
Nazad
Vrh Dno