Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Da upadnem kao padobranac, koliko je mobilni internet adekvatna zamena ADSL paketu? Stabilan prepotopski paket 10/1(bez uslova za vise), nema CGNAT-a tako da torrenti funkcionisu kako treba i generalno radi stabilno, ali je naravno brzina za moderne uslove kriminalna. Vidim da brzina varira do lokacije, zagusenja i modema, ali kakva je situacija sa ostatkom usluge, da li i kako funkcionisu torrent-i, kakav je za casual gaming zbog pinga?
 
Ne igram igre, pa ne mogu to da ti kažem, ali torenti, ovih nekoliko godišnje, radi odlično. Doduše, poslednjih nekoliko torrent fajlova su bili ogromni, pa sam ih skidao telefonom, dok sam na poslu.

Što nas dovodi do problema sa mobilnim internetom. Ograničen protok.
Kada radim od kuće, najveći deo vremena su mi otvorene dve kamere, koje snimaju dve pozicije na poslu. Jedna kamera mi samo pokazuje da li neko sedi ili ne na tom radnom mestu tj da li smem da koristim taj računar. Sasvim je dovoljno da pustim neki minimalan kvalitet prenosa, ali dešavalo se da ostavim pun kvalitet, ostane negde u pozadini celo radno vreme i ode 20+GB za dan.

Koristim Telenor Home malo duže od 5 godina i probleme sam imao samo u nekoliko navrata. ADSL 10/1 (koji sam pre optike imao na poslu, nije moglo brže) vs 4G net, trenutak jedan ne bih razmišljao. 4G.
 
Pa gledam sada, adsl 10/1 bez ugovorne obaveze sa telefonom(koji je iscupan iz zida pre 10 godina) kosta 2599din dok je na Telenoru neogranicen paket 2499din, em brze em jeftinije.
 
Aha, vidim, to je novi paket. 500GB + 2mbps posle toga.

Da, definitivno bolja priča od ADSL 10/1. Samo proveri kakav ti je signal na lokaciji gde planiraš da ga koristiš.
 
Pa gledam sada, adsl 10/1 bez ugovorne obaveze sa telefonom(koji je iscupan iz zida pre 10 godina) kosta 2599din dok je na Telenoru neogranicen paket 2499din, em brze em jeftinije.
Samo pazi na to kakve brzine Yettel može da izvuče na mestu gde si da se ne razočaraš posle. Jeste u teoriji neograničena brzina, ali u praksi...
 
Videcu nekog sa yetellom u telefonu pa da premerim, A1 sam merio, 26/0,6mbit, upload je ocajan, mislim da yetell ima bolji signal.
 
uzmi u obzir i da ruter koji dobijes je ocajan pa ako LTE signal nije sjajan, moraces da uzmes neki skuplji LTE-A ruter koji se ne nalazi bas lako... Ako si u gradu, onda ne bi trebalo da imas nikakve probleme... Idi do telenora, uzmi neku prepaid karticu sa internetom i proveravaj brzinu nekoliko dana u razlicitim periodima dana, jer ako uzmes od nekog mobilni sa telenor karticom da proveris jednom samo, nece biti merodavno... Ja sam tako uzeo na 10min da proverim brzinu A1 na vikendici, ispade da je vrhunski ali kad sam uzeo drugi put karticu da to potvrdim ispostavilo se i da nije bas tako... A tek kada sam poceo da pratim u toku dana brzine, razocarao sam se...
 
Najbolje kupiti od rutera kome treba lan Huawei B525,B528 ili B529 a imate i netgear varijantu koja je cat 12 ac810s kosta na kp 80e ali je mifi uredjaj ali ima feature da zakacen za 20w punjac moze da radi direktno sa 220v ili usb kabl se zakaci za eksternu bateriju.
 
Ima li korisnika Yettel home ili Surf paketa, kojima je istekao ugovor? Kakve su ponude za obnovu ugovora sada kad imaju nove internet pakete?
 
Ja imam home, nista ne nude za to. Meni bar nisu,kotrljam bez ugovora.
 
Meni je istekao ugovor na stari home 100 paket pre više od godinu, pitao sam nude li neki popust za obnovu i rečeno mi je da nema nikakvih popusta.
 
Meni je istekao ugovor na stari home 100 paket pre više od godinu, pitao sam nude li neki popust za obnovu i rečeno mi je da nema nikakvih popusta.
Tako je, cena novog paketa koji zamenjuje Home 100 je 1350 dinara, i on sadrži 150GB i po brzini je 25/25Mbps. U A1 imaš sličan paket (Kućni net L) koji je sa redovnim popustom 1300 dinara, dok ti mogu dati broj akvizitera, kod kog bi ti cena bila 975 dinara.

* sve iskazane cene mogu biti umanjene za po 50 dinara uz e-račun
 
Uzeo sam telenor/yetel 150 paket kosta oko 1350 dinara dobijete ruter i 150 GB neta.
Iskustva: jako lose, brzina je jedva 7-8 Mbps (to je negde ok pola megabajta) probao na vise lokacija. malo je bolje u bg-u ali opet jako lose.
Cesto prekida, diskonektuje se.
Probao sam da namestim na ruteru da samo 3g hvata i tu je malko bolja sutuacija. 4-5Mbps i dosta je stabilniji (mogu da se igraju igre ali ne ocekujte previse, nema prevelikih lag spikova ali ponekad hoce da disconectuje), sta znam valjda niko ne koristi 3g pa je zato ok. 4g je katastrofa, ni ne pojusavajte.
Da li je neko pokusavao da koristi telefon kao ruter, telefon sa 4g+ posto ruter sa 4g+ teze da se nadje. Ja nema takav telefon, razmisljao da nabavim.
 
Uzeo sam telenor/yetel 150 paket kosta oko 1350 dinara dobijete ruter i 150 GB neta.
Iskustva: jako lose, brzina je jedva 7-8 Mbps (to je negde ok pola megabajta) probao na vise lokacija. malo je bolje u bg-u ali opet jako lose.
Cesto prekida, diskonektuje se.
Probao sam da namestim na ruteru da samo 3g hvata i tu je malko bolja sutuacija. 4-5Mbps i dosta je stabilniji (mogu da se igraju igre ali ne ocekujte previse, nema prevelikih lag spikova ali ponekad hoce da disconectuje), sta znam valjda niko ne koristi 3g pa je zato ok. 4g je katastrofa, ni ne pojusavajte.
Da li je neko pokusavao da koristi telefon kao ruter, telefon sa 4g+ posto ruter sa 4g+ teze da se nadje. Ja nema takav telefon, razmisljao da nabavim.
Ima na kp Huawei B528 i B529.B525 se teze nalazi .Od mifi imas ac810s 85e na kp skocila im cena pre par meseci.Ja sam ac810s platio 60e inace su preko skuplji.Radi na 20w adapteru bez baterije.
 
Iskustva: jako lose, brzina je jedva 7-8 Mbps (to je negde ok pola megabajta) probao na vise lokacija. malo je bolje u bg-u ali opet jako lose.
Cesto prekida, diskonektuje se.
Probao sam da namestim na ruteru da samo 3g hvata i tu je malko bolja sutuacija. 4-5Mbps i dosta je stabilniji (mogu da se igraju igre ali ne ocekujte previse, nema prevelikih lag spikova ali ponekad hoce da disconectuje), sta znam valjda niko ne koristi 3g pa je zato ok. 4g je katastrofa, ni ne pojusavajte.
Ista situacija je i kod mene bila i identične brzine. 3G radi stabilno bez oscilacija brzine svakih par sekundi, za razliku od 4G koji kad nešto preuzimaš recimo osciluje od 1Mbps do 7-8Mbps u svega par sekundi. Kupio sam bio i 4G+ ruter, ali meni nije pomogao - prosto na 2100MHz sam hvatao tih 7-10Mbps, a na 800MHz 1-3Mbps, pa nije tu bilo nekog značajnog poboljšanja ni pri agregaciji, a takođe ruter nekad neće ni da radi agregaciju ako je signal slab ili postoji neka nekompatibilnost između povezanih ćelija baznih stanica.

Ukratko, trebalo je da si kupio prepaid karticu pa testirao brzine pre potpisivanja ugovora. Ja sam prešao u A1, i meni je ovde gde sam brzina konstantno maksimalna u paketu, ali naravno ljudi se žale i na njih na nekim mestima.
 
Uzeo sam telenor/yetel 150 paket kosta oko 1350 dinara dobijete ruter i 150 GB neta.
Iskustva: jako lose, brzina je jedva 7-8 Mbps (to je negde ok pola megabajta) probao na vise lokacija. malo je bolje u bg-u ali opet jako lose.
Cesto prekida, diskonektuje se.
Probao sam da namestim na ruteru da samo 3g hvata i tu je malko bolja sutuacija. 4-5Mbps i dosta je stabilniji (mogu da se igraju igre ali ne ocekujte previse, nema prevelikih lag spikova ali ponekad hoce da disconectuje), sta znam valjda niko ne koristi 3g pa je zato ok. 4g je katastrofa, ni ne pojusavajte.
Da li je neko pokusavao da koristi telefon kao ruter, telefon sa 4g+ posto ruter sa 4g+ teze da se nadje. Ja nema takav telefon, razmisljao da nabavim.
Ako imas telefon pre bilo čega. Obavezno ubaci sim namesti APN koji treba. I testiraj kako radi. Džaba ti ruter ako je mreža očajna.
Imam lokacija gde legendarni P20pro na mtsu ima 20ak Mbps brzinu.
Dok na A1 na dosta slabijem P30lite imam 50ak mbps na istoj lokaciji. Mrzi me da menjam kartice ali sumnjam da bi A1 odleteo na mesec sa brzinom u njemu.Ne zaleći se da ista kupujes dok ne utvrdis da moze da radi
 
Zato sam i napisao u prethodnom postu koji od cat6 rutera imaju na oglasima da se nadju.Na jednoj lokaciji yettel prepaid kad je dobro pozicioniran ide oko 60 do 70 na b525 kad nije bude oko 20 30 dok telefon sa prepaid sim takodje tuce oko 130 do 140.
 
Da li u Yettelu može da se uzme bez ugovorne obaveze internet ili makar na 12 meseci?
Ugovor od 12 meseci na Yettel Home ne vidim da zvanično na sajtu piše da može da se sklopi. Pre je to moglo tako, ali se tada ne dobija ruter uz ugovor, a sada bih rekao da ne može, ali je najbolje proveriti (recimo preko mejla, na Facebook inbox-u ili u poslovnici).

Postoji pripejd mobilni internet kod Yettel-a (link), a takođe i A1 ima "Vikend net" i još neke opcije koja su prepaid, pa vidite šta vam je kvalitetnija i povoljnija ponuda. Takođe ima i ovde dobar tekst o prepaid internetu kod operatera u Srbiji (link) koji je možda godinu i duže star, ali i dalje verno oslikava taj deo ponude operatera jer se tu nije bitno šta menjalo (osim možda cena).
 
Niko ne postuje u temi mesecima. Zar je moguće da nema novih iskustava, nakon što je Yettel izneo novu ponudu za internet prošle godine? Ili su svi članovi foruma, naprasno prestali da koriste usluge Yettel kućnog interneta? :)
 
Još uvek koristim onaj prvi Home paket od 100gb, sve radi, nema šta da se piše.
 
Niko ne postuje u temi mesecima. Zar je moguće da nema novih iskustava, nakon što je Yettel izneo novu ponudu za internet prošle godine? Ili su svi članovi foruma, naprasno prestali da koriste usluge Yettel kućnog interneta? :)
Katastrofa, ja sam imao Telenor 4G internet pre 3 godine i imao sam ga u ruralnom podruciju repetitor je bio relativno blizu nekih 6-7 kilometara imao sam 100% signal i Download se kretao oko 100Mbps Upload oko 50 Mbps. Nakon sto je Yettel kupio Telenor ja tada nisam bio korisnik ali pre jedno 5 meseci mi se javila potreba za internetom ali u gradu na drugoj lokaciji, ali mi nije odgovaralo ADSL, Kablovska ni Optika jer ne zelim da sklapam ugovor jer sam na ovoj adresi jos samo 3 meseca tako da mi je 4G bas odgovarao. Vise nemaju ugovor na 12 meseci to su prvo izbacili mora na 24 meseca, ajde pristao sam ruter sam imao Huawei 312 ili tako nesto od Telenora tako da mi uredjaj nije bio potreban al svakako ga daju za 0 dinara.

Sto se tice brzine protoka tu si izvrsili ogranicavanje za pakete 50, 150 i 300 GB na 25Mbps a za "neogranicen" 500GB je "kao" puna 4G brzina.
Ja od tih 25Mbps vidim samo tipa pose 2 sata posle ponoci kad pola grada zaspi i kad padne load sa antene, nisam proveravao na drugim lokacijama ali u stanu u zgradi gde ja zivim je internet neupotrebljiv bas onda kadam i treba a to je posle podne.
Ne mogu da verujem da nisu korisnicima kucnog interneta dali prioritet QOS da imaju tih barem 20Mbps zagarantovanih, ovo je katastofa i trenutno razgovaram sa par ljudi iz MTSa da mi pivatno urade LTE merenja u stanu na poslednjem spratu zgrade i u prizemlju u periodu od 18-21h i posle da trazim pravni savet od advokata da procita ugovor i sve papire da vidim kako mogu da ih tuzim i da trazim odstetu za losu uslugu ili slicno.
U poslovnicu sam isao vise puta, atmosfera je bila negativna kao da nemam nikakva prava a oni sva.
 
Uf, 6, 7 kilometera i pun signal ne idu jedno sa drugim nikako no dobro... A da jednostavno otkazes ugovor... Nisi dobio 100 eura popusta mesečno... Prezivis tu razliku i miran si...
Ako ne koristis neki biznis paket. Od garancija i odsteta je mrka kapa... Ali ne vidim da je problem raskinuti ugovor.
Doduse ni ruter koji imas ako je uopšte ispravan ne odgovara prvom delu posta... Tako da srećno svakako da izganjas nešto realno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno