Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Od telenorovog b315. On ne podržava wifi 6... I pretpostavicu da ne zivis u kući oko koje nema nikog 300 metara u krugu oko tebe... Tako da to je sve OK.
Inače to sto podržava neki standard. Ne znaci da je kvalitetan Chip.
Tako da je vrlo lako moguće da telefon ima dobar chip za wifi 4 koji se dobro snalazi sa smetnjama. Dok ovaj bi radio ok na wifi 5 i 6 a ne radi sa wifi 4.
Da se tako izrazim jugo ide ko zmaj po poljskim putevima. Dok bmv slajdra u prvoj bari....
 
pa u sustini jesam u kuci oko koje nema nikog... nemam ni jednu drugu wifi mrezu tu...
bas cu proveriti kakav mi je protok na drugim ruterima sa ovim laptopom na wifi n ili wifi 4..
 
pa u sustini jesam u kuci oko koje nema nikog... nemam ni jednu drugu wifi mrezu tu...
bas cu proveriti kakav mi je protok na drugim ruterima sa ovim laptopom na wifi n ili wifi 4..
E ako nemas smetnji, ne mislim samo na rutere, meni se 2.4 u toku dana zna izgubiti i na 5 mbps ili skoro kao da nrma neta... Jedino unazad kompatabilnost ili da speed Test baguje. Inace iz mog iskustva ti ruteri jedva 30 prelaze. Doduše čak i 5Ghz mi postaje problem. Jeste naravno vise mhz i bolji protok. Ali oseti se sa vremena na vreme. Da onaj skrol na YouTube nije instant.
Probaj na lanu da vidis ako ima lap. Imas i one paket testere da testiras brzinu samo wifia. Bez interneta. Moze se utvrditi. Da li je lazan spped test. Losa kompatibilnost. Ili neka smetnja od uredjaja.... Kad testiras na tim losijim ruterima i jedan pasivno povezan uređaj zna da pravi problem. Cak i ako navodno ništa ne radi.
 
Ma izgleda da je neka nekompatibilnost... Drugi laptop radi u fullu, mobilni isto... Mi tv stick i moj laptop su do 20mb dl

Jos jedno pitanje vezano za eksterne antene na b315... Jesu li one za lte signal ili mogu da ih koristim i za wifi?
 
Nisam ih lično koristio. Ali cini mi se da su obe za signal. Mislim da nije cak ni isti konektor koji se koristi za wifi antenu.
Ali to ako može neko da potvrdi.
 
ma i ja mislim da su za lte, ali nisam 100% siguran... u podesavanjima mogu da biram konfiguraciju internal antennas, external antenna x1 i external antenna x2 ...
 
Šta je bolje uzeti od ponuđenih,znam da su oba 4g čisto nisu 4g+ znači nemaju agregaciju,ali šta je bolje.
1. ZTE MF283 4G ruter
2. Huawei B311-221 4G ruter
Koji se bolje pokazao u praksi?
Hvala,hitno mi je treba sutra da uzmem.

 
Bolji ti je 283 od b311 posto je b311 bas ogranicen.Znam jer sam ga imao kod sebe par dana dok ga nisam prosledio prijatelju.Dobio od osobe koja raskinula uo a nije joj trebalo pa da iskoristim ili ja ili neko kome treba pa sam poklonio dalje.
 
Šta je bolje uzeti od ponuđenih,znam da su oba 4g čisto nisu 4g+ znači nemaju agregaciju,ali šta je bolje.
1. ZTE MF283 4G ruter
2. Huawei B311-221 4G ruter
Koji se bolje pokazao u praksi?
Hvala,hitno mi je treba sutra da uzmem.
Koristio sam dve godine Huawei B311. Na mojoj lokaciji sam imao fantastičan signal. Brzina išla do 130 mbps. Kačio sam sliku na forum.Kako će raditi najviše zavisi od kvaliteta signala. Ako signal bude dobar, oba rutera će završiti posao. Ako ne, biće problema i sa jednim i sa drugim ruterom.
 

Prilozi

  • B311.png
    B311.png
    61.3 KB · Pregleda: 14
Korišćen je B315 2+ god ali ovaj novi B311 deluje fizički baš osakaćeni,jedan lan jedna antena,verujem i da je softverski osakaćen dok mi ZTE 283 deluje fizički kao stari B315,USB ,4x lan ,2x antene dodatne.....
Ne znam samo da li su oba sim free?
 
Ako nisu otključani, proslediš zahtev za otključavanje uređaja Yettel-u, sve se završi za nekoliko dana.
 
Ja sam na istom mestu gde koristim Yettel godinama sa realnih 5-7Mb/s, a maksimalno 10Mb/s, ubacio A1 karticu i odmah je izvuklo preko 25Mb/s iako im je signal slabiji ovde nego Yettelu.

Zanima me ako zna neko: ističe mi ugovor za Yettel Home 12. avgusta. Kako je najbolje postupiti sa raskidom ugovora da mi ne naplate punu cenu od 2599 RSD za paket od početka sledećeg meseca? Da li može da se traži da se ugovor okonča čim se završi jul sada ili moram čekati kraj ugovorne obaveze 12. avgusta?
Najbolje je 13og avgusta podneti zahtev za prelazak na prepaid kod nekog drugog operatera sa tim brojem, znači mts ili A1, i onda će naplatiti samo za par dana punu cenu. Druga opcija je tražiti prevremeni raskid, i platiti unapred to do 12og avgusta,jer u suprotnom imaju onaj otkazni rok od 15 dana u kom naplate i te dane po punoj ceni.
 
Korišćen je B315 2+ god ali ovaj novi B311 deluje fizički baš osakaćeni,jedan lan jedna antena,verujem i da je softverski osakaćen dok mi ZTE 283 deluje fizički kao stari B315,USB ,4x lan ,2x antene dodatne.....
Ne znam samo da li su oba sim free?
Oba su ti simfree imam u rezervi jedan b315.A probao sam i b311 sto je bio kod mene na kratko od kog sam antenu zadrzao i on je takodje simfree.
 
Pilicarenje sa 25 Mbps. Samo onaj najveci ima smisla.
 
Konačno su shvatili da nema smisla naplaćivati 1600 dinara za 150GB :ROFLMAO:

Cene su malo skuplje nego u A1 za ekvivalentne pakete, ali ih vadi brži i simetrični protok 25/25, ali zato u A1 nakon potrošenih GB može internet da nastavi da se koristi po brzini 2Mbps, a ovde samo preko dodatka (osim za najskuplji paket). Najskuplji paket je kul, ali istih 500GB je u mts-u 2000 dinara, a ovde 2500.

Sve u svemu interesantna ponuda. Možda bih je razmotrio, ali sam pre desetak dana raskinuo ugovor. Svakako, veliku ulogu igra i pokrivenost, pa tako ovde gde sam Yettel jedva izgura 10Mbps, pa ove pojačane brzine ne znače mnogo.
 
Ja imam Kućni Net 150 koji mi ističe za dva meseca...zadnjih mesec-dva su baš pokvarili konekciju ovde. Neću produžiti ugovor, preći ću u drugu mrežu.
 
Jedno pitanje ljudi. Odavno mi je istekla ugovorna obaveza za Kucni net i mogu da prekinem kad hocu sto cu i da uradim. Koliko sam razumeo, kad god odjavio placa se ceo tekuci mesec. Da li se u poslovnici na licu mesta placa taj poslednji racun i tako zavrsavam sa njima ili ce on kao i do sada da mi stigne na e-mail pa mogu tako da ga regulisem?
 
@nidzika
ceo tekući mesec se plaća kod A1 a kod Yettela je drugačije.
Odeš do poslovnice i podneseš zahtev za raskid. Oni imaju rok od 15 dana da realizuju taj zahtev. Posle ti na kućnu adresu stigne račun i platiš te dane u mesecu koje si koristio (proporcionalno).
 
Krajem maja, tekuće godine, tražio sam od Yettel-a 300 GB, da bih nastavio saradnju, jer mi je tada najveći paket od 150 GB bio nedovoljan. Nisu bili u mogućnosti da mi izađu u susret. Nisam produžio ugovor. Da je tada bila ovakva ponuda, ne bih se dvoumio ni malo.
 
Verovatno stara fora bez rutera ugovor 12m a sa ruterima 24m a ista cena.
 
ne, ugovor je na 24m, sa ili bez uredjaja, a bez uo je skuplji paket. Vidim i da surf paketi vise nisu u ponudi.
 
Kada uzmeš ruter vezuju te ugovorom za uređaj, a kada ne uzmeš onda sklapaš kao 'servisna promocija'.
Ako hoćeš pre isteka UO da raskineš ugovor, onda u prvom slučaju moraš da isplatiš uređaj-ruter, a u drugom slučaju plaćaš popust koji si dobio za mesece korišćenja ili isplatiš preostale meseca do kraja UO.
Mislim da je samo u tome razlika..
 
@SIMUKA
Sve je tako osim što mislim da je cena uređaja tačno 1 dinar, osim ako nije naznačeno da je to sa popustom (na samom ugovoru), kao što je u Yettel-u bila praksa do sada gde se negde oko pola pretplate označavalo kao cena pretplate sa popustom, a druga polovina cena uređaja na rate.
"Cena od 1 dinar uz kupovinu MiFi ili Rutera iskazuje se kroz prvi mesečni račun."
 
Nazad
Vrh Dno