Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Kakav je Telenor kucni paket na Bezanijskoj kosi oko pijace i groblja??? Sta preporucujete koji paket? Bio je neki oko 500 din. ali izglefs da ne pistoji vise😒
Bio je Telenor pripejd paket ' pripejd plus 10x više' za 500 din (sada je 600). Tu je bilo 10GB (važi 15 dana) + 5.000 din (za poruke i minute (važi 15 dana). Ali to je pripejd paket nije internet.
 
Pozdrav ljudi....
Sestra je uzela Telenor kućni internet 150 i ističe joj ugovor za nekih 2 meseca. Neće produžavati ugovor , pa mene zanima sledeće.
Da li oni otključavaju ruter posle isteka ugovora i da li onda može da se ubaci sim kartica drugog operatera i da se koristi prepaid internet ?
 
Pozdrav ljudi....
Sestra je uzela Telenor kućni internet 150 i ističe joj ugovor za nekih 2 meseca. Neće produžavati ugovor , pa mene zanima sledeće.
Da li oni otključavaju ruter posle isteka ugovora i da li onda može da se ubaci sim kartica drugog operatera i da se koristi prepaid internet ?
Otključavaju ruter i za vreme trajanja ugovorne obaveze. Meni ostalo još četiri, pet meseci. Otključao sam ruter pre par dana. Postaviću link sada. Treba popuniti par podataka i poslati popunjenu formu. Dobiće se dve poruke na email. Prva, kojom se obaveštava korisnik da je proces u toku, i druga da je proces završen i da je ruter otključan. Sve što korisnik treba da uradi je popunjavanje obrasca. Čekao sam pet, šest dana od početka do kraja procesa otključavanja. Link otključavanje uređaja.
 
Pozdrav svima,

Imam problem sa Telenor ruterom HUAWEI 4g B315, prestao sam da ga koristim pre jedno godinu dana i sada kada sam hteo jednu postpeid karticu (Telenor) koju trenutno ne koristim da ubacim u njega internet ne radi. Sve regularno svetli, kartica na telefonu radi, ali na ruteru ne. Sta bi trebalo tu uraditi?

Hvalaa svima unapred!
 
Pozdrav svima,

Imam problem sa Telenor ruterom HUAWEI 4g B315, prestao sam da ga koristim pre jedno godinu dana i sada kada sam hteo jednu postpeid karticu (Telenor) koju trenutno ne koristim da ubacim u njega internet ne radi. Sve regularno svetli, kartica na telefonu radi, ali na ruteru ne. Sta bi trebalo tu uraditi?

Hvalaa svima unapred!
Da se ulogujes promenis apn net u apn internet.
Username i sifra:admin ako nisi menjao i sacuvas.
 
brzina telenor interneta.png
Ovo je najveća brzina koju je ruter postigao, Huawei B311.
 
  • Like
Reagovanja: uji
to ti je super izvucena brzina s obzirom da koristis B311 modem
Jel ti u podesavanjima antene stoji samo interna antena ili auto rezim ?

1643017365936.png
 
jel to selo ili grad i koja frekvencija? ekstra je brzina, ovo je limit modema, a ne mreze
 
to ti je super izvucena brzina s obzirom da koristis B311 modem
Jel ti u podesavanjima antene stoji samo interna antena ili auto rezim ?

Pogledajte prilog 332551

Stoji automatski režim. iskreno nisam ni znao za ovo podešavanje, @alekostic. Da li bi bilo nešto bolje ako bi se postavilo podešavanje na internu antenu. Pitam iz razloga što bratu u BG ne radi baš dobro internet, signal varira, ping skače.
jel to selo ili grad i koja frekvencija? ekstra je brzina, ovo je limit modema, a ne mreze
Selo između Užica i Zlatibora. Ruter radi na 2.4 Ghz, gledao sam po nekim aplikacijama na telefonu, mislim da frekvencija interneta iznosi 1800, taj signal hvata, a ne onaj slabiji od 800.
 
imaš B311 modem koji može da radi na 4G signalu samo na jednoj frekvenciji u isto vreme: 800 ili 1800 ili 2100 MHz. U tvom slučaju radi na 1800 ili 2100 MHz jer si izvukao oko 130 Mb/s. Ne diraj ništa onda u podešavanjima ako ti ovako dobro izvlač brzinu.
 
imaš B311 modem koji može da radi na 4G signalu samo na jednoj frekvenciji u isto vreme: 800 ili 1800 ili 2100 MHz. U tvom slučaju radi na 1800 ili 2100 MHz jer si izvukao oko 130 Mb/s. Ne diraj ništa onda u podešavanjima ako ti ovako dobro izvlač brzinu.
Hvala za informaciju, @alekostic. Nahraniću piliće i ne diram ništa :)
 
Telenor na nekim baznim stanicama uključuje i LTE B1. Konkretno, na autoputu kod petlje za Vlasotince postoji jedna takva.
 
imaš B311 modem koji može da radi na 4G signalu samo na jednoj frekvenciji u isto vreme: 800 ili 1800 ili 2100 MHz. U tvom slučaju radi na 1800 ili 2100 MHz jer si izvukao oko 130 Mb/s. Ne diraj ništa onda u podešavanjima ako ti ovako dobro izvlač brzinu.
Na LTE2100 ne bi mogao da izvuce toliku brzinu jer je to kanal sa 10MHz sirine i modulacijom 64QAM, i vise od teoretskih 75/25 ne moze da se izvuce. Ovo je definitivno LTE1800 sa 20MHz i bazna stanica je veoma veoma rasterecena, zato i mogu da se izvuku ovakve brzine.
 
Na LTE2100 ne bi mogao da izvuce toliku brzinu jer je to kanal sa 10MHz sirine i modulacijom 64QAM, i vise od teoretskih 75/25 ne moze da se izvuce. Ovo je definitivno LTE1800 sa 20MHz i bazna stanica je veoma veoma rasterecena, zato i mogu da se izvuku ovakve brzine.
Da, u njegovom slucaju definitvno 1800 MHz.

Pogledajte prilog 332547
Ovo je najveća brzina koju je ruter postigao, Huawei B311.
vidi u toku dana testiraj jos malo kad je opterecenija.
vidim ova ti je jutros oko pola 6
 
Evo test , 17 časova popodne, verovatno najveće opterećenje u toku dana. Svi stigli sa posla kući, pa sede za računarima ili listaju mobilne telefone.

novi test.png
 
1643040940412.png 1643041034445.png
ova je lokacija
vidi negde nadji Cat6 modem na oglasima ako hoces da kombinujes 800+1800 MHz
pa da izvuces vecu brzinu
 
Nisu baš jeftini, polovno ispod pedesetak evra nema, novo ne smem ni da pomislim koliko košta.
Uskoro mi ističe dvogodišnja ugovorna obaveza. Trenutno Telenor najlošiju ponudu ima. Ako se ne popravi za par meseci, ili ukoliko sa podrškom za korisnike ne uspem da iščupam bar 300 GB mesečno, verovatno ću menjati operatora mobilnog interneta. 150 GB koje nudi Telenor naspram A1 i mts koji nude pakete od 400GB i 500 GB je baš malo.
 
Najmanje 7 godina koristim Telenor internet, sa prekidima , možda četiri godine adsl. Sa 400 GB mobilnog neta mesečno, ne bih morao da svaki dan gledam koliko sam potrošio i koliko je ostalo do kraja meseca. Mogao bih opuštenije da koristim internet.
 
Da, XXL bi ti bio super, samo uzmi u obzir da kod vipa A1 imas na svakih 12 sati dosadni restart sesije / prekid konekcije od po par sekundi.
 
I na A1 je ograničen UL na 10mbps.
 
Prvo gnjavim službu za brigu o korisnicima u Telenoru. Nadam se da ću uspeti da napravim neki dogovor.
 
Teško da će za tebe samo da smisle neki paket sa više od 150 GB :)
eventualno mogu neki mali pilićarski popust da ti daju,
plus da moraš sam da dokupljuješ još 50 GB dodatak.
Pored toga, kod telenora nemaš neograničen net sa brzinom 2 Mb/s
nakon potrošenih brzih gigabajta.
 
Svaka reč ti je na mestu :) . Poslovnice u gradu blizu jedna drugoj, prošetam od jedne do druge, treće, a rešenje će se samo ponuditi :) .
 
Nazad
Vrh Dno