Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Eto ljudi moji kod mene problem u kartici konacno sam saznao proverio kartica zeza nezz kako se ostetila ali nista zamenicu je take da ce problem biti resen
 
e to vam je to kad nestane neta uzas telenor :D
 

Prilozi

  • hm.png
    hm.png
    24.2 KB · Pregleda: 82
Juce mi je lose radio i na prepaidu u telefonu Telenor, jedva da radi.
 
Misliš ZTE ili Huawei ?
iste su im karakteristike.
Oba su Cat4 za 4G mrežu (teorija do 150 Mb/s)
Jedino sto ZTE ima 4 utp porta, huawei samo 1.
 
Da to sam mislio.Nego ima li ZTE forsiranje 4G mreze ili je I on auto kao Huawei?
 
Zte ima moras samo se prvo diskonektovati i onda podesavati mrezu.Tako je bilo na MF283+ i 283U sto je davao a1.
Zte ima moras samo se prvo diskonektovati i onda podesavati mrezu.Tako je bilo na MF283+ i 283U sto je davao a1.
 
A na ZTE ima li neku funkciju USB port? Tipa za stampac ili kao deljiva memorija na mrezi kad se ubode fleska?
Ja sad imam one prve Huawei sto se davali I sa njim nemam problema a pitam sta je bolje za slucaj da dodje do obnove ugovora,sta uzimati.
 
ZTE isto ima usb port.
Imas i 4G only rezim. Na taj nacin se nece spustati na 2G ili 3G i automatski ce birati samo 800 MHz ili samo 1800 MHz za 4G, u zavisnosti sta je kod tebe na lokaciji dostupno.
Napomena da ne mozes na njemu imati 4G+ tj. dve ili vise 4G frekvencija u isto vreme. Za to ti treba Cat6 modem kao sto je npr. jedno vreme vip imao huawei B525.
Moj savet ti je da ne obnavljas kucni net, vec da ti ostane aktivan ugovor samo mesec po mesec, pri cemu je cena ista kao i kad si pod ugovornom obavezom.
Pored toga, privatno na oglasima nadjes neki Cat6 modem pa da koristis uporedo 800 i 1800 MHz.
 
Zdravo svima, imam stan u CG i kad sam dole koristim turistički prepaid karticu TELENOR CG za 6 eur imam 200gb svakih 15 dana. E sad ostaon mi je HUAWEI ruter za Telenor Srbija kucni internet...

Moje pitanje je da li je taj ruter zakljucan na neki nacin tj moze li se u njega unositi obicna Telenor CG prepaod karitca ili mora bas namenska data ksrtica itf itd.

Hvala na odgovoru
 
Nije zaključan
 
Zdravo svima, imam stan u CG i kad sam dole koristim turistički prepaid karticu TELENOR CG za 6 eur imam 200gb svakih 15 dana. E sad ostaon mi je HUAWEI ruter za Telenor Srbija kucni internet...

Moje pitanje je da li je taj ruter zakljucan na neki nacin tj moze li se u njega unositi obicna Telenor CG prepaod karitca ili mora bas namenska data ksrtica itf itd.

Hvala na odgovoru
Mozda ces morati samo apn da uneses rucno i da sacuvas da ti primeni ako telenor cg koristi drugi apn koji ruter ne prepoznaje.B315 je otkljucan a trebalo bi i ostali.Drugar koristi u b315 sa telenora mtel cg onu roming promociju.
 
Poslednja izmena:
ZTE isto ima usb port.
Imas i 4G only rezim. Na taj nacin se nece spustati na 2G ili 3G i automatski ce birati samo 800 MHz ili samo 1800 MHz za 4G, u zavisnosti sta je kod tebe na lokaciji dostupno.
Napomena da ne mozes na njemu imati 4G+ tj. dve ili vise 4G frekvencija u isto vreme. Za to ti treba Cat6 modem kao sto je npr. jedno vreme vip imao huawei B525.
Moj savet ti je da ne obnavljas kucni net, vec da ti ostane aktivan ugovor samo mesec po mesec, pri cemu je cena ista kao i kad si pod ugovornom obavezom.
Pored toga, privatno na oglasima nadjes neki Cat6 modem pa da koristis uporedo 800 i 1800 MHz.
E brt jel mogu da te pitam sta mislis o Huawei 4G Router 3 Prime B818-263 ruteru, hvala unapred.
 
Untitled.png

Po ovoj brzini mi deluje da mu je 4G antena Cat19 - znaci bas jaka zverka, mada za 4G+ ne treba ovolika kategorija, ali sto da ne.
Sto se tice wifi - klasika - ima oba rezima (obican 2,4 ali i 5 GHz koji je pogotovo prednost ako na lokaciji imas 4G+ koji moze razviti trocifrene brzine (dve ili vise celija)).
 
Pogledajte prilog 312174

Po ovoj brzini mi deluje da mu je 4G antena Cat19 - znaci bas jaka zverka, mada za 4G+ ne treba ovolika kategorija, ali sto da ne.
Sto se tice wifi - klasika - ima oba rezima (obican 2,4 ali i 5 GHz koji je pogotovo prednost ako na lokaciji imas 4G+ koji moze razviti trocifrene brzine (dve ili vise celija)).
A da li znas teorijsku brzinu 4G+ u Telenoru kod nas?
 
@Vangelis Ukoliko postoji 3CA na lokaciji, brzine su između 300/50 Mbps (64QAM+16QAM, 2x2 MIMO, B3+B20+B1, bez UL agg.) i 391.6/150 Mbps (ukoliko je jača modulacija i aktivna upload agregacija). Gde postoji 2CA brzine su između 225/50 Mbps (64QAM+16QAM, 2x2 MIMO, B3+B20, bez UL agg.) i 293.7/112.5 Mbps (ukoliko je jača modulacija i aktivna upload agregacija).

doduše bitno je napomenuti da B818 ne podržava 800 MHz FDD (B20) pa će brzine na mestima sa 3CA biti kao 2CA B3+B1 (dakle 225/50 Mbps) a gde ima samo 2CA B20+B3 neće raditi 4G+ uopšte i brzina će biti 150/50 Mbps.
 
@Vangelis Ukoliko postoji 3CA na lokaciji, brzine su između 300/50 Mbps (64QAM+16QAM, 2x2 MIMO, B3+B20+B1, bez UL agg.) i 391.6/150 Mbps (ukoliko je jača modulacija i aktivna upload agregacija). Gde postoji 2CA brzine su između 225/50 Mbps (64QAM+16QAM, 2x2 MIMO, B3+B20, bez UL agg.) i 293.7/112.5 Mbps (ukoliko je jača modulacija i aktivna upload agregacija).

doduše bitno je napomenuti da B818 ne podržava 800 MHz FDD (B20) pa će brzine na mestima sa 3CA biti kao 2CA B3+B1 (dakle 225/50 Mbps) a gde ima samo 2CA B20+B3 neće raditi 4G+ uopšte i brzina će biti 150/50 Mbps.
Hvala na razjasnjenju.
 
Evo jedan speedtest mislim da je ovaj ruter prvi put na forumu netgear aircard 810s
11717826168.png


Trebalo bi da radi 3ca ali je izgleda ova bazna opterecena i ne da vise brzina merena sa 5ghz wifi.
 
uvek probaj sa gigabitnim utp-om da testiras na PC, tako je najstablinije.
 
pokazuje tu 300mb na lan zasto pojma nemam a uredjaj je cat11 od setovanja ima svi bandovi i 3g i 4g
11731871013.png
speedtest sa usb kabla
 
@gicko Verovatno ti je loš signal i naravno bazna stanica nema kapaciteta ako pokriva urbani deo ili ako ima veći servisni radijus. Probaj test u 3h ujutru na USB kablu.

I naravno proveri da li uopšte imaš na lokaciji 3CA ili 2CA.
 
Ima 3ca ubacim sim u redmi note 9 pro ili telenor ili a1 a signal je oko -79 - -81 kako kad.A ovako pokazuje da je ovo brzina na 4g+
 
pokazuje tu 300mb na lan zasto pojma nemam a uredjaj je cat11 od setovanja ima svi bandovi i 3g i 4g
speedtest sa usb kabla

verovatno ti pokazuje 300 Mb/s jer je micro usb u pitanu na usb portu 2.0.
npr. ja kad preko 3.0 usb C hotspotujem sa telefona na komp, tad pokazuje 500 Mb/s.

Ali svakako i tih 300 Mb/s sto mozes max preko tog usb-a je sasvim dovoljno za tu trenutnu lokaciju gde se nalazis.

Jedino da probas sa nekim novijim telefonim da direkt ubacis sim, da vidis koliko bi ti fon izvukao preko usb-a.
 
verovatno ti pokazuje 300 Mb/s jer je micro usb u pitanu na usb portu 2.0.
npr. ja kad preko 3.0 usb C hotspotujem sa telefona na komp, tad pokazuje 500 Mb/s.

Ali svakako i tih 300 Mb/s sto mozes max preko tog usb-a je sasvim dovoljno za tu trenutnu lokaciju gde se nalazis.

Jedino da probas sa nekim novijim telefonim da direkt ubacis sim, da vidis koliko bi ti fon izvukao preko usb-a.
Meni je i ovo dosta.Posto mi je ovo backup konekcija kao i a1 kucni net pa palim uredjaje po potrebi.B525 mi stoji u bonding sistemu na asus ac58u sa drugom karticom a ovaj nosim sa sobom.
 
jel ima telenorov kucni net opciju da ti povezu sa brojem telefona pa da koristis tih 100gb i na telefonu?
 
Nazad
Vrh Dno