Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Možda je išla predpostavkom da nećeš znati da kreiraš konekciju na ruteru.
Druga opcija je da su onemogućili deljenje interneta sa te kartice, kao što VIP kontroliše šta koristiš sa telefona, šta teteruješ.

Nekako je pravilo bilo, kada menjamo lokaciju, prvo probamo internet sa prepaid karticama :)
Doduše, ja sam uvek za testiranje koristio USB modeme, nikad ovaj Telenor ruter, ali ne vidim razlog da ne radi. Samo staviti odgovarajući APN.
 
Napisao sam u pm evo i ovde na prepaid karticama ruter sam aktivira telenor net profil kao default potrebno je prebaciti na profil telenor internet i onda prihvatiti sa apply ili podrazumevno i sve radi bez problema.
 
Da li je telenorov Huawei b315s-22 ruter kompatibilan sa Windows 10 os, i novijim Mac operativnim sistemima? Na telenorovoj stranici je pisalo da podrzava do Windows 8, medjutim ne znam je l ta info tacna, ima li neko ovaj ruter, treba da kupim polovni 4g ruter, ne znam koji je najbolje uzeti. Hvala
 
Da li je telenorov Huawei b315s-22 ruter kompatibilan sa Windows 10 os, i novijim Mac operativnim sistemima? Na telenorovoj stranici je pisalo da podrzava do Windows 8, medjutim ne znam je l ta info tacna, ima li neko ovaj ruter, treba da kupim polovni 4g ruter, ne znam koji je najbolje uzeti. Hvala
Jeste radi preko lan kabla ili wifi sve ne treba nikakav drajver da se instalira.
 
jel ovo besplatno...stoji mi u odeljku benefit
 
Sta? Da dodas broj sa kojeg bi mogao deliti tih 150gb? Mislis da li je besplatan Telenor home? Ovo drugo nije sigurno tako da ne aktiviraj .
 
mislio sam posto imam 2 kartice vec uparene pa kao neki benefit ,necu nista dirati,vec imam telenor vise
 
Koji je moguci razlog sto mi u stanu telefon na 4g gura 50-60mbs a ruter gura 15?
 
U prioritetu, home je poslednji na svirali. Post, pre pa home. Drugo , ruter ima samo 4g a ne i plus opciju.
 
Pozdrav

uocio sam problem sa signalom na 4 g internet kucnom

ranije tog problema nisam imao ovih dana mi se desio problem zvao tennicku podrsku reki su mi da uradi to uradio ali opet isto malo bude ok pa opet isto

Sto se tice rutera primecujem tamo gde je signal indikator na ruteru da nestane signal sad neznam na Koliko ono nestane pa dodje pa bude neko vreme

da li je neko od vas imao slican problem ?

Primetim na CELL_ID on bi trebao da bude uvek na 1785633

a na ovoj drugoj slici videcete problem

da li neko moze da kaze do cega je

zivim blizu panceva 20 km od panceva sam
 

Prilozi

  • 10859705-B37F-48D4-BCF0-7C6481DC7EF9.jpeg
    10859705-B37F-48D4-BCF0-7C6481DC7EF9.jpeg
    95.3 KB · Pregleda: 38
  • CD8700B5-5266-43BC-BDBE-F895888D9C97.jpeg
    CD8700B5-5266-43BC-BDBE-F895888D9C97.jpeg
    80.3 KB · Pregleda: 26
  • D1D1A0C8-9F87-4756-9B5C-70AAA5ED5AB2.jpeg
    D1D1A0C8-9F87-4756-9B5C-70AAA5ED5AB2.jpeg
    136.2 KB · Pregleda: 23
  • B903487D-0B1C-4D83-A007-8BA583826886.jpeg
    B903487D-0B1C-4D83-A007-8BA583826886.jpeg
    113.2 KB · Pregleda: 29
:D Meni u Jermenovcima pun 4g signal, samo nekad kad popravljaju mrezu zeza, tj. ne radi... Ali paket je super ko voli da skida sadrzaj :)
 
@ROBG_1mperi0n nisam pratio cell koji koristi, ali psoeldnjih mesec dana sam više puta imao slučaj da mi te tri crtice za signa pocrvene. Ne isključe se, već od belo/plave, postanu crvene i tada nemam pristup internetu. U istom trenutku, Telenor kartica u mobilnom radi i ima normalan signal.

Sve češće mi se dešava da imam i lag u redovnoj upotrebi. Godinama je radilo odlično i stvarno sam bio zadovoljan, ali sada sve češće pravi problem.
 
@PJ
Ako si u mogućnosti ubaci Telenor Home karticu u 4g plus telefon (ne 4g već 4g plus) i onda testiraj.
Dobićeš duplo veću brzinu i normalan signal.
 
Nemam ja problem sa brzinom, već sa odzivom. I povremeno nestanak signala. Brzina je odlična.

Pogledaću jedan dan karticu, da li ima da se izvadi Micro, pa ću da probam. Ali nešto mi u sećanju da je samo mini.

Ali svakako mi ne radi posao u telefonu, jer minje router spojen na kućnu mrežu i imam više uređaja na LAN ili WiFi.
Sad razmišljam, možda bi taj lag pravi nešto od uređaja koje sam dodao prethodnih meseci.
 
Da mi neko pojasni kako je moguce hmmm imam problem sa signalom na 4 g kucnom internetu to jeste na ruteru I sad kad mi nestane signala Ja mogu ladno da otvorim neki link 😳kako je to moguce valjda kad ti signal nestane neko vreme nemozes da otvoris nista
Post automatically merged:

To otkad je telenor napravio ugovor sa telekomom... Tek cemo imati los internet, jer konkurencije nema. A to ne valja...
Za njih vidis da valja 😂
 
A nemas mozda ukljucen mobilni na internetu pa kad ispadne wifi, preuzme mobilni?😉
 
@DGoran

Ne nekoristim koristim mts ali sam iskljucio mobile data tako da nemoze da mi vuce msm
 

Prilozi

  • 91AE7F7A-6C10-4C89-97C4-A727BA500F1B.jpeg
    91AE7F7A-6C10-4C89-97C4-A727BA500F1B.jpeg
    169.4 KB · Pregleda: 23
Hteo sam uzem kucni net, da imam za splav... Ovaj 15gb...jel ja to dobro vidim ili je cena i SA i BEZ rutera ista, 1599 din... Moze li se povezati na moj postpaid broj koji ima 50 posto popusta da seruje taj internet...
 
Ima 150 GB, ne može da se poveže ako imaš popust na postpaidu od 50%.
Ako uzimaš ruter UO je 24 meseca a bez rutera je 12 meseci.
 
Poslednja izmena:
Zato sto mi je jedna operaterka iz njihovog Call Centre-a rekla da internet iz prepaid kartice (za govorni saobracaj) ne mogu da koristim putem rutera, ali da zato mogu karticu iz Telenor Home-a da koristim i na telefonu i na racunaru. I meni je zvucalo malo cudno, ali rekoh da pitam ovde.
Mislim da je bila u pravu operaterka..kartica iz home može u telefon, a kartica iz telefona ne može u ruter.
 
Mislim da je bila u pravu operaterka..kartica iz home može u telefon, a kartica iz telefona ne može u ruter.
Rade iz telefona samo moras apn da promenis.Apn net u internet pisao sam ranije vec.
Na prepaid karticama ruter sam aktivira telenor net profil kao default potrebno je prebaciti na profil telenor internet i onda prihvatiti sa apply ili podrazumevno i sve radi bez problema.
 
Nemam ja problem sa brzinom, već sa odzivom. I povremeno nestanak signala. Brzina je odlična.

Pogledaću jedan dan karticu, da li ima da se izvadi Micro, pa ću da probam. Ali nešto mi u sećanju da je samo mini.

Ali svakako mi ne radi posao u telefonu, jer minje router spojen na kućnu mrežu i imam više uređaja na LAN ili WiFi.
Sad razmišljam, možda bi taj lag pravi nešto od uređaja koje sam dodao prethodnih meseci.
Dobro si ti rekao Meni u početku samo signal zezao sad zeza i net ono pocrveni 4 G lampica za net a i signal ono
 
Прочитао сам већину постова овде везано за Теленоров кућни нет. Моје село је код Бранковине (код Ваљева) и нпр. МТС има доста лош сигнал, али пошто имам и ВИП број, са њим сам се до сада сналазио за нет (класичан хотпспот), али са слабијим брзинама (око 4/2 Мбпс). Пробао сам МТС АДСЛ-ом, али оно је био благи ужас, брзина је била 0,5/0,01 Мбпс (не, није грешка), па сам одмах укинуо нет и оставио само телефонски број.

Доле сам ставио локацију моје и комшијине куће, који већ има Теленоров кућни нет и задовољан је, али колико видим са слике он је на самом крају зоне добре покривености, а мени изгледа да сам у "мртвој" зони... Не бих баш да улетим у двогодишњу обавезу са лошим нетом... Код МТС-а сам могао у року од 14 дана да вратим моддем, али овде нема те могућности... Каква су ваша мишљења?

1620641043285.png

Cell Mapper:

1620641805345.png
 
Uzmi Telenor pripejd karticu, testiraj. Racunaj da ce home biti malo sporiji ali ako nema guzve kod tebe, moguce da ces imati istu brzinu kao i sa telefona.
 
Мала допуна: да ли би тестирање са припејд Интернет картицом бар оквирно дала неку слику (због приоритета пост/при/кућни)? И да ли може картица за кућни нет да се користи у MiFi рутеру?
Uzmi Telenor pripejd karticu, testiraj. Racunaj da ce home biti malo sporiji ali ako nema guzve kod tebe, moguce da ces imati istu brzinu kao i sa telefona.

Код мене не да нема гужве... Најближа кућа ми је на 100 метара, у нашем засеоку има око 15 кућа... На 3км пута, што му дође једна кућа на 200м:)
 
Da jer ide post pa pripejd pa Home. Ne vidim zasto ne bi moglo ali je mifi samo 3g, bar onaj sto sam ja imao(Vip-ov.)
 
Onda uzmi pripejd, on je na sredini prioriteta pa probaj.
 
Nemam ja problem sa brzinom, već sa odzivom. I povremeno nestanak signala. Brzina je odlična.

Pogledaću jedan dan karticu, da li ima da se izvadi Micro, pa ću da probam. Ali nešto mi u sećanju da je samo mini.

Ali svakako mi ne radi posao u telefonu, jer minje router spojen na kućnu mrežu i imam više uređaja na LAN ili WiFi.
Sad razmišljam, možda bi taj lag pravi nešto od uređaja koje sam dodao prethodnih meseci.
Konačno saznao de je problem imaju tu kod mene neki veći problem pa mi zato net zeza i signal i net možda i nije kod mene problem

😂
 
Nazad
Vrh Dno