Šta je novo?

telenor internet modem error 619

avax

Cenjen
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruke
18
Poena
154
619ror.jpg


posle tri dana,..sve sam živo probao sem da turim na drugi pc, ima-o li neko isti problem? googlo sam, po meni nije mi dozvoljena registracija? :mad:
 
Sličan problem kod prijatelja,koji je na Beotelu, isti broj greške, sve smo probali, reinstalaciju drajvera ne pomaže. Rešenje je bilo da zamene glupi USB modem. Sad je sve OK.
 
rešenje je da imaš što manje posla sa telenorom.

Jel imamo mozda neko problem sa modemom E220 u smislu da ga kompjuter ne prepoznaje. Konkretno od juce aplikacija Telenor koja bi trebalo automatski da se startuje prilikom povezivanja modema na USB se ne izvrsava, jednostavnije... kompjuter ne prepoznaje hardver. Pretpostavljam da je prombel na softverskom nivou modema E220. Pa me interesuje da li postoji neko resenje bez da nosim modem u telenor shop. Garanciju sam negde zaturio a bez garancije oni nece primiti uredjaj na popravku. Nude mi ugovornu obavezu od 6 meseci uz prelazak na novi tarifni paket jedna cena, i kupovinu novog modema po ceni od 560 dinara ako se ne varam a meni ugovorna obaveza na trenutnom paketu Standard istice za 3 meseca.

Proverio sam SIM karticu ona je u redu i radi na drugom uredjaju...

Proverio sam modem na 3 tri kompjutera i uvek daje istu gresku. Prilikom instalacije softvera kompjuter navodno prepozna Hardver i zatim prijavi greski pri kraju instalacije , aplikacija Telenor se ne instalira na kompjuteru a modem se ne prijavljuje u Device Manager-u. Jednostavnije receno.... kompjuter ne vidi modem. Na trenutak se samo desava da mi kompjuter prijavljuje novi CD rom, pod novom slovnom oznakom G u My compjuter folderu kada ga otvorim taj CD rom je prisutan, vidljiv 1 sekundu pa se izgubi i tako non stop. Ranije je u tom porlju umesto tog cd roma stajala aplikacija Telenora pod istom slovnom oznakom G.

Ne znam da li su ovaj problem mogli da naprave virusi sa flash memorije koje sam cistio nedavno iz kompjutera, tada sam iskljucio opciju autorun sa kompa da opet ne bi navukao neki virus kada ubacam fleshku u komp, ali i na drugim kompjuterima na kojima sam probao modem a koji imaju aktivan auto run se modem ponasa isto, pretpostavljam da nije problem u tome. Verujem da je problem softverskog karaktera kod samog modema.
Ima li neko ideju kako da ovo resim sam ? Da bar iskoristim jos ova tri meseca ugovorne obaveze i pretplate koji su mi preostali pa da se lepo pozdravim sa Telenoro internetom.


Moram da vam kazem da sam razocaran sam podrskom od strane Telenora evo skoro 10 meseci koristm njihov internet sve je radilo ok, sada mi se modem pokvario, pretplatu moram da placam i dalje a popravku modema ne mogu da izvrsim zbog papirologije jer sam negde zaturio garanciju na modem, i da sam sacuvao garanciju, vreme prolazi njima pretplata ide a ja ne mogu da koristim internet zbog kvara modema do njegove popravke a to po zakonu moze da traje i do 45 radnih dana, znaci 2 meseca okvirno. Logicno bi bilo da mi daju zamenu modema dok se moj modem ne popravi i da mi ne traze papire jer sve te podatke imaju u svojoj bazi podataka, u svojim kompjuterima, umesto toga oni mi nude novu ugovornu obavezu uz novi modem i drugi tarifni paket, koju ja necu prihvatiti, ali ima necu platiti ni racune za period za koji mi ne radi modem i za koji ne koristim internet. Odnosno platicu im ali tek na sudu ...neka me tuze...Nije u pitanju novac vec princip.

Poruka za one koji planiraju da uzmu ovaj modem uz ugovornu obavezu, Internet im je dobar ali podrska za uredjaje generalno je jako losa, kvalitet uredjaja je takodje los. MTS i Vip su jos gori ko ima mogucnost za neki drugi vid internet neka zaobidje telenor internet.

Puno pozdrava
 
Pre 15-tak dana sam potpisao ugovor sa Telenorom, za doticni modem i paket "Ista cena". Prvih dana je sve radilo normalno, a onda sam poceo da gubim konekciju. Pokazuje mi pun signal( 70-99% WCDMA ili HDCPA), a ja nemam internet. Onda dodje na par sekundi, pa par minuta nemam, i tako u krug. Kad se povezujem na NET, a trenutno ga nemam, izbaci mi isti KOD greske. Jednostavno kao da oni imaju usko grlo u komunikaciji.
Jesi li probavao da zamenis USB port, posle restarta, meni je tu pravio problem. Ako ga ubacim u drugi, onda krece ponovo instalacija, i to duze draje, pa trazi i restart, a posle toga ga opet ne prepoznaje. Tek kad ga vratim na prvi port, gde sam ga prvi put instalirao, onda radi.
 
Nazad
Vrh Dno