Šta je novo?

Yettel Hipernet

Stigla mi je nedavno mts-ova opticka infrastruktura u zgradu, pa sam shodno tome pisao na mts temi gde sam saznao da njihov ruter ima razlicite odvojene protokole za iptv i net.
S obzirom da imam svoj switch i kroz zidove razvucenu mrezu u stanu onako kako meni odgovara, mts-ova optika bi zahtevala dodatnu "gimnastiku" i dodatne uredjaje. Danas su mi u yettel poslovnici rekli da to nije slucaj sa njihovom optikom i da mogu sa mog switch-a da "razvucem" signal do RJ45 konektora po stanu i da iste koristim za sta zelim (ili STB ili net).

Takodje procitah da je @rajkosto napisao da mogu svoj ruter da postavim umesto njihovog ZTE-a sa malo menjanja podesavanja?!

Da li sam dobro skapirao sve? Takodje mi rekose da su pre par dana izbacili app za TV?! Je l to tacno?

Hvala unapred na odgovoru. Prilozicu brzinsku sliku topologije mreze kakva mi treba.
 

Prilozi

  • Yettel.jpg
    Yettel.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 59
Hipernet TV je OTT platforma koja ide preko interneta, ne posebne direktne mreze kao Iris TV STB (Iris ima i Iris GO aplikaciju za Android koja je isto OTT), sto znaci da ima 30-45s kasnjenja i ako pustis torrent ili bilo koje skidanje sa mnogo konekcija na nekom racunaru na internetu onda ce ti TV slika stati/seckati/baferovati (sto se isto desava ako se server za TV sadrzaj preoptereti, sto npr. ako previse ljudi krenu da gledaju odjednom neki popularni kanal).
 
Ja ne znam da imaju svoju tv app javno dostupnu (izbacili su za mobilne uredjaje?), ali vidim ovaj apk pre par postova sto je sherovan, sto moze biti od pomoci
 
Ja ne znam da imaju svoju tv app javno dostupnu (izbacili su za mobilne uredjaje?), ali vidim ovaj apk pre par postova sto je sherovan, sto moze biti od pomoci
Jesi probao onaj app jel radi, ja sad nisam kuci sutra cu da ga instaliram
 
Da li neko uspeo da upari Yettel daljinski sa TV-om koji nije Samsung?
 
Zar nije bilo negde u Hipernet TV temi tamo u Yettel podrška sekciji ovog foruma da su par puta ljudi kačili i kodove za razne proizvođače i koja je kombinacija tastera za iniciranje tog programiranja daljinca?


edit: Eto komentara:
 
Mene su zvali pre par meseci i kada sam pitao za TV app rekli su da je u razvoju. Ozibljno se razmisljam da raskinem SBB i predjem. Pre svega zbog glupog CG NATa i fudbala.

P.S. sad vidim i da Yetel pati od Nata, uzas...
 
Poslednja izmena:
Pa šta se patiš, zakupi adresu za tebe i nema nata😀
 
app radi dodje do aktivacije na mi box s nemam aktivan nalog da isprobam dalje kazem za ovaj izvuceni apk ovde to sam isprobao dal dolazi do polja za kod i dotle radi.
 
Hipernet TV je OTT platforma koja ide preko interneta, ne posebne direktne mreze kao Iris TV STB (Iris ima i Iris GO aplikaciju za Android koja je isto OTT), sto znaci da ima 30-45s kasnjenja i ako pustis torrent ili bilo koje skidanje sa mnogo konekcija na nekom racunaru na internetu onda ce ti TV slika stati/seckati/baferovati (sto se isto desava ako se server za TV sadrzaj preoptereti, sto npr. ako previse ljudi krenu da gledaju odjednom neki popularni kanal).
Ako nema statičku IP adresu, neće se usrećiti sa torentima na računaru. Takođe, primetio sam da npr. stavim nešto da se skida sa Steam-a, dok je TV uključen i pušta neki sadržaj unazad, neki film od pre dva dana, da brzina na računaru dogura do 460 Mbps... neće da ide preko. Kad ugasim TV, lagodno ide do 520 Mbps. TV nije seckao. Možda rezervišu neki protok za Box?
 
Pa valjda ovi o kojima pričamo. Koriste mts infrastrukturu, imaju iste kanale što se tiče ekskluzive, a ne radi na njihovom netu Iris, a radi Eon sa sbb ekskluzivom.
 
Људи, јел ради torrent на yettel-овом нету? У кол центру су ми рекли да ради, исто ми рекао и њихов агент за продају. А овде читам да морам да докупим статичку IP адресу. И шта је тај CGNAT?
 
Rade torrenti ali kao mrtav konj, ne mogu da povuku full brzinu. Tek kada se uzme staticka adresa ona mozes da uzivas u punoj brzini neta. CG-NAT nista dobro.
 
А колико кошта статичка адреса?
И колико је поуздан њихов нет?
 
480 dinara svaki mesec ako ces da koristis non stop mislim iz meseca u mesec a mozes da platis valda 2-3 meseca ako ti toliko treba pa posle da ne placas pa kada ti opet zatreba da platis, a sto se tice neta ako si imao optiku kod mts-a onda ce ti radi identicno... bar u mom slucaju evo vec 4 mesec kako sam kod njih i sve radi savrseno. Mozda je i bio koji prekid neta ali ja nisam primetio ako je bio nocu ali preko dana nisam video da je pucao net.
 
Чекај, јетел нуди нет и тв првих годину дана по 1 динар а друга година 2000 дин. Плус 500 дин статичка адреса то је 2500 дин. Јел код МТС-а не морам да докупљујем статичку адресу? То те нисам разумео. Пошто је њихов нет и тв 2400 дин после годину дана. Тако сам барем ја схватио.
 
Ne mora da se plaća static IP na mts da bi radili torenti kako treba, kod njih nema CGNAT na optici
Na yettelu static IP za 480 mesečno ne računa se u popust od 1 dinar jer je dodatak
 
@tozovac

Upravo tako, ako ti je cena izabranog paketa 2000 dinara + 480 dinara za staticku onda to placas drugu godinu kada istekne promocija ali to sa statickom ti nije obavezno, ako ne koristis cesto torrente onda mozes da saras, jedan mesec platis drugi ne platis i tako. Sve zavisi od tvoje potrebe za torrentima, ja licno svaki dan nesto skidam pa sam uzeo odmah svih 2 godine staticku adresu i resio problem.

A kod mts-a ne moras da dokupljujes nista ako nece. Kod njih rade torrenti savrseno bez ikakvog doplacivanja. Nego koji je to paket za 2400 dinara?
 
Ne znam o kojima torentima pricate javnim/privatnim ali kod mene radi full brzina up/down na hipernetu.
 
Ja pricam za privatne, a ni javni nece svi da povuku full brzinu, uglavnom noviji torrenti ce rade ok ali neki stariji nece skidati brze od 2-3 Mb/s
 
Kod mene privatni rade top FL, TL, IPT sve full brzina oko 32,33Mb na paketu od 300 Mbps.
 
Upload kako gde ali cim ne mogu da se konfigurisu portovi nema tu srece sa uploadom.
 
Privatni imaju vecu sansu da rade punom brzinom (Download) zato sto se vecinom kacite na seedboxove koji imaju otvorene portove
CGNAT == moras ti da se kacis na njih, ne mogu oni na tebe, tako da se moze komunicirati samo sa seedovima/peerovima koji imaju otvorene portove/UPNP
Kod javnih vecina peerova su kucni korisnici tako da je pola pola da li imaju otvorene portove ili ne
 
Хвала свим добрим људима на саветима.
Предао сам захтев за ИДП број и прелазак у Yettel. У МТС-у нису хтели да приме опрему назад, прво број на мејл па касније да донесем, вратим опрему.( Фиксни и ТВ никад нисам користио а плаћао сам годинама) .
Добио сам понуду, само нет,брзина 1000/500.
Цена, најмањи пакет хипернет М, првих 12 месеци по динар после 1799 или 900 месечно током целог трајања уговорне обавезе. Доплата за поменуту брзину 2000 динара месечно. Значи, укупно испод 3000 динара за максималну брзину. Такође, није потребно да постанем њихов мобилни корисник(имам број под уговором у МТС па би још један број био сувишан, додатни непотребни трошак).
 
Nazad
Vrh Dno