Šta je novo?

Yettel Hipernet

Uzeo sam dodatni STB u poslovnici po insteukciji promotera koji je rekao da ce ga skinuti na 1 RSD.
Sad gledam racun i pise dodatni uredjaji - 0 a usluge i dodaci 304RSD. Da li neko ima ideju da li je 304 (uzeo sam pre par dana pa verujem da ne moze biti 350RSD) taj STB? Mozda na svom racunu ko ima uvid u aplikaciji.
 

Prilozi

  • 8E23CE3A-D4B4-46DF-A131-1C074805AA62.jpeg
    8E23CE3A-D4B4-46DF-A131-1C074805AA62.jpeg
    156.1 KB · Pregleda: 119
Pisalo je i kod mene jednom tako, ali je ponisteno (nestalo) pre nego sto je stigao racun za usluge.
 
Uzeo sam dodatni STB u poslovnici po insteukciji promotera koji je rekao da ce ga skinuti na 1 RSD.
Sad gledam racun i pise dodatni uredjaji - 0 a usluge i dodaci 304RSD. Da li neko ima ideju da li je 304 (uzeo sam pre par dana pa verujem da ne moze biti 350RSD) taj STB? Mozda na svom racunu ko ima uvid u aplikaciji.
Može li br tel promotera?
 
Pisalo je i kod mene jednom tako, ali je ponisteno (nestalo) pre nego sto je stigao racun za usluge.
Hvala :). Ispraticu. Logicno bi bilo da ako je dodatni STB da naplata bude pod Dodatni Uredjaj.
 
Ja imam preporuku za ovog agenta na terenu, dobio sam 15 meseci za dinar kod nje
Ivana 063289675
 
Da podelim moja iskustva. Imam SBB (600/60) jos godinu dana, uzeo yettel (500/250) jer me izadje skoro nista, a lozim se na upload - internet za 1din x 14 meseci, 1899 din x 12 meseci. Instalacija prosla super, vlakno se bukvalno ne vidi. Na njihovom ruteru wifi dosta brz, 450 Mbps na S20, ali bilo je prekida, verovatno zbog razloga navedenih u temi. Nisam se mnogo bavio time jer imam custom Openwrt ruter, pratio uputsva sa 25. strane, povezao direktno iz optickog modema u svoj ruter. Sad imam 2 Wan konekcije, u prilogu rezultat. Za sad zadovoljan.
 

Prilozi

  • IMG-5f22e27bd66a4e5a99b13dd8bb6f48cd-V.jpg
    IMG-5f22e27bd66a4e5a99b13dd8bb6f48cd-V.jpg
    41 KB · Pregleda: 101
imao sam i ja tako namesteno jedno vreme ali vecina sajtova ne voli kada ti se IP promeni u toku sesije i stalno su me izlogovali, a i ne moze se iskoristiti ta "dupla" brzina ako nesto skidas sa jednom konekcijom u browseru (moralo bi uvek preko DL managera), takodje torrenti prijavljuju samo prvi IP trackeru... eventualno sam ugasio drugu slabiju konekciju, nije bilo vredno muke.
 
imao sam i ja tako namesteno jedno vreme ali vecina sajtova ne voli kada ti se IP promeni u toku sesije i stalno su me izlogovali, a i ne moze se iskoristiti ta "dupla" brzina ...
Ma naravno, zbir brzina se u principu se moze videti samo preko speed testa, i to ne svih, al svakako nije lose imati redundantnost. Sto se tice sajtova, za sad nisam imao problema, postoji https sticky rule u mwan3, mislim da za sad radi posao.
 
Danas mi stigao prvi račun i to odmah greška!
S akviziterom je dogovorena renta dodatnog stb-a za 1 din, a na računu naplaćeno 350 din.
Kome je pametnije uputiti žalbu, akviziteru ili call centru za ispravku računa?
 
Ista stvar, u poslovnici mi je rečeno da će drugi STB biti po ceni od 1 din/mesečno. Da li je greška slučajna ili namerna, videću sutra u poslovnici. Na početku meseca su odmah u okviru Yettel naloga izbacili inicijalni račun sa obračunatom punom cenom za drugi STB, u poslovnici su me ubedjivali da će to biti izbačeno do izdavanja konačnog računa. Blizu sam odluke da im zahvalim na saradnji... Pa imam pametnija posla od toga da stalno obilazim poslovnicu ili čekam po 15 minuta da mi se javi neko iz korisničkog servisa.
 
U poslovnicu nemam ni vremena ni želje da idem pogotvo što nemam ništa s njima, sve je između mene i promotera.
Varijanta 1 - Zovem akvizitera, žalim se njemu i uzdam se da će on to sve sam da završi i da ću dobiti ispravljen račun u kratkom roku.
Varijanta 2 - Žalba Yettel call centru.
Varijanta 3 - Žalba putem e-maila. U tom slućaju nisam siguran na koji e-mail su prigovori na račun?
Varijanta 4 - Sve tri stvari zajedno, prvo se njemu žalim, onda call centru još jedanput isto naglasim, pa na kraju pošaljem i mail radi pisanog traga.

Šta je najpametnije?
 
Zovi akvizitera jer si sa njim dogovarao i istovremeno podnesi prigovor putem:


Ili call centre šta ti je lakše, nema potrebe da dupliras drugi korak.
 
Krenuo da sačekam klinca iz škole, kad ono prazna poslovnica. Kažu njihova greška, biće ispravljeno. Pa da vidimo...
 
Ispravljaju bez problema. U aplikaciji trenutno zaduženje 1500 din. A za plaćanje 1400 din. (treći mesec).
 

Prilozi

  • Screenshot_20221206_200740_Yettel.jpg
    Screenshot_20221206_200740_Yettel.jpg
    67.5 KB · Pregleda: 61
Meni stigao prvi racun: 80 para je tarifa, i 83 pare je instalacija :) uzela sam 12 meseci po dinar i 12 meseci 1700 dinara.
 
Ništa od ispravke računa... Korigovali su mi zaduženje za tekući mesec, ali ne i račun za novembar... Možda treba crtati, srpski jezik je izgleda teško razumljiv?
 
Ništa od ispravke računa... Korigovali su mi zaduženje za tekući mesec, ali ne i račun za novembar... Možda treba crtati, srpski jezik je izgleda teško razumljiv?
Jesi li ih zvao da rešiš to?
Ili e-mail, ovde na forumu leka nema
 
Koliko je doplata za statičku IP adresu?

Oćoravnih (dodatno) gledajući u cenovnik i nema šanse da nađem.
 
480 dinara
 
Pozdrav. Potrebna mi je pomoc. Radim od kuce, i potreban mi je konstantan i pouzdan net. Trenutno koristim mts Box optiku, ugovor je istekao i vodi se na mog oca. Planiram uzeti telefon, a i sklopiti novi ugovor za internet. U yettelu trenutno imam Total 12 paket, i ako bih uzeo usluge hiperneta mogao bih imati 19.000 za uzimanje novog telefona kod njih. Mts optika mi radi perfektno u stanu, pa pretpostavljam da bi i hipernet trebalo, ali imam tog crva sumnje. Iskreno bih zamolio iskusnije clanove, i ljude koji su upoznatiji sa ovim stvarim, vise od mene da me posavetuju sta mi je ciniti.
Hvala najlepse.
 
Yettel koristi Mts mrezu tako da ce ti i hipernet raditi isto kao sto je do sada, dakle, perfektno :)
 
Yettel koristi Mts mrezu tako da ce ti i hipernet raditi isto kao sto je do sada, dakle, perfektno :)
samo za L2, IP i rutiranje je skroz yettelovo (cetin.rs), tako da moze tu da bude problema (narocito na CGNAT-u)

bili su u ovom threadu clanovi koji su se opasno zalili na kvalitet neta, a kada su zamenili yettelov ZTE ruter sa svojim, boljim... ne pisu vise nista, pa su valjda zadovoljni
i moj drugar isto nema primedbi od kako sam mu namestio asus ruter umesto yettelovog (ne placa static ip, ima 500/250)
u najgorem slucaju: yettel + tvoj ruter + static ip = slicno iskustvo kao mts optika
 
samo za L2, rutiranje je skroz yettelovo (cetin.rs), tako da moze tu da bude problema (narocito na CGNAT-u)

bili su u ovom threadu clanovi koji su se opasno zalili na kvalitet neta, a kada su zamenili yettelov ZTE ruter sa svojim, boljim... ne pisu vise nista, pa su valjda zadovoljni
i moj drugar isto nema primedbi od kako sam mu namestio asus ruter umesto yettelovog
u najgorem slucaju: yettel + tvoj ruter + static ip = isto ili bolje od mts optike
Da li se doplacuje nesto za static ip? I da li me to skida sa CGNAT-a(iako nisam tehnicki potkovan da znam sta je to tacno). I da li bi mi mogao da mi kazes ime tog rutera kako bih mogao da ga nadjem. Hvala.
 
mozda ce ti vrsiti posao i yettelov ruter... ne znas dok ne probas i vidis da te izbacuje sa mreze/gasi konekcije/pravi probleme
sopstveni ruter moze bilo koji malo kvalitetniji (znaci ne ovi od 2000 dinara tenda, huawei, xiaomi, cudy, itd) koji ima VLAN podrsku na WAN portu
(vecina iole novijih to ima, npr neki TP-Link od 40-50eur, proveri u uputstvu)
cena za static ip ti je napisana bukvalno iznad tvog prvog posta... (mesecno se placa, ne jednokratno)
opet ne znas da li ti CGNAT pravi problem dok ne probas i vidis, ako radi bez statickog IPa ok ne mora da ga placas
(trenutno na mts optici nemas CGNAT cak i bez statickog IP-a, pa ne znas da li bi CGNAT zezao programe koje koristis, a i kvalitet CGNAT-a zavisi od ISP-a)
 
Poslednja izmena:
mozda ce ti vrsiti posao i yettelov ruter... ne znas dok ne probas i vidis da te izbacuje sa mreze/gasi konekcije/pravi probleme
sopstveni ruter moze bilo koji malo kvalitetniji (znaci ne ovi od 2000 dinara tenda, huawei, xiaomi, cudy, itd) koji ima VLAN podrsku na WAN portu
(vecina iole novijih to ima, npr neki TP-Link od 40-50eur, proveri u uputstvu)
cena za static ip ti je napisana bukvalno iznad tvog prvog posta... (mesecno se placa, ne jednokratno)
opet ne znas da li ti CGNAT pravi problem dok ne probas i vidis, ako radi bez statickog IPa ok ne mora da ga placas
Uh gle stvarno, nisam ni skontao da bukvalno je cena stojala pre moje poruke :D
Reci mi, u slucaju da bude trebalo promeniti i staviti jaci/bolji ruter. Da li mi je potrebna tehnicka znanje, ili je ono samo ustekaj kablove u novi ruter. Oprosti mi ako je pitanje malo debilno :)
 
https://forum.benchmark.rs/threads/telenor-hipernet.481016/post-6730745 evo kako se namesta na TP-Link, nije samo ubadanje kablova ali nije ni veliki problem ubaciti vrednosti
(PPPoE user/pass dobijas mailom na [email protected] ili bilo kojim kontaktnom njihove podrske, ili izvlacenjem iz Yettel ruter config fajla, pitaj me porukom za vise detalja ako ne uspes)
Hvala ti puno. Poslednje pitanje. S obzirom da se mts box vodi na mog oca, nisam u mogucnosti ja licno da odem i da otkazem. Agent iz yettel, mi savetuje da samo odnesem opremu nazad u mts i to je to. I instalacija hiperneta bi bila zakazana za odmah sutradan. Ne deluje mi da to bas tako funkcionise...ili gresim?
 
Nazad
Vrh Dno