Šta je novo?

Yettel Hipernet

Niko da shvati... SBB nema više ništa nakon ove sezone Premier lige... Cena veća. brzina manja, ponuda siromašna....
Zašto bi neko 2022. godine uopšte razmatrao SBB (osim "nevladinog" N1) kad nema ništa da ponudi?

Ja iskreno ne vidim da se ovo može završiti povoljno po SBB...
Na kraju krajeva, ako je ovo isključivo politička borba (a nije), pa ponudite svoju uslugu po boljim uslovima nego sve ove "vladine" mogućnosti, pa će verovatno biti i rezultata.


Telenor ako može, nek ponudi isto, cilj je uništiti SBB... a ne razumem ni zašto bi ih neko žalio... kablovi preko bandera, svetiljki, zgrada, sve preko veza itd.
SBB u životu nije položio ašov.... To u EU ne prolazi , samo u Srbistanu.
 
Ne razumem bas najbolje ovo sa Telenorom, sta ce oni da rade? kod mene konkretno u ulazu nema telekom optike, ni par ulaza od mene, usli su u 1-2 ulaza i to je to! stali su i nema dalje nista. Kako ce Telenor da radi? da postavlja svoju infrastukturu, a izvlaci sa optickih covrista telekoma ili kako vec. Pa tek njih niko nece da pusti da im buse po ulazima, kad nisu pustili Telekom ...mislim, svi ti ulazi o kojim pricam izbuseni su odavno sa Supernova/SBB/Orion/Targo koji zvrji prazan bezvz
 
Cena veća. brzina manja, ponuda siromašna....
Zašto bi neko 2022. godine uopšte razmatrao SBB
Mozda zato sto zivimo u kucama i nemamo MTS optiku, a zakucani smo na 10mbps ADSL kod njih, dok SBB postavlja optiku gde god mogu, a ne gde im je "isplativo".
 
Niko da shvati... SBB nema više ništa nakon ove sezone Premier lige... Cena veća. brzina manja, ponuda siromašna....
Zašto bi neko 2022. godine uopšte razmatrao SBB (osim "nevladinog" N1) kad nema ništa da ponudi?

Ja iskreno ne vidim da se ovo može završiti povoljno po SBB...
Na kraju krajeva, ako je ovo isključivo politička borba (a nije), pa ponudite svoju uslugu po boljim uslovima nego sve ove "vladine" mogućnosti, pa će verovatno biti i rezultata.
Pa dobro, svako ima svoj izbor. Evo još jednog izbora na vidiku pa svako neka pravi svoju kalkulaciju. Ja npr nemam šta da tražim u 2022.godini kod operatera koji me uslovljava fiksnom telefonijom, uslugom iz prošlog veka, da bih imao internet. Ne uklapa se u moju kalkulaciju.
Ne razumem bas najbolje ovo sa Telenorom, sta ce oni da rade? kod mene konkretno u ulazu nema telekom optike, ni par ulaza od mene, usli su u 1-2 ulaza i to je to! stali su i nema dalje nista. Kako ce Telenor da radi? da postavlja svoju infrastukturu, a izvlaci sa optickih covrista telekoma ili kako vec. Pa tek njih niko nece da pusti da im buse po ulazima, kad nisu pustili Telekom ...mislim, svi ti ulazi o kojim pricam izbuseni su odavno sa Supernova/SBB/Orion/Targo koji zvrji prazan bezvz
Pa preko Telekom optike, tamo gde je ima, dva ulaza dva ulaza, sa Telekom Srbija su postigli poslovnu saradnju u vidu iznajmljivanja opticke mreze. Da su hteli da grade sami već bi krenuli, verovatno stavili na papir i videli da se ovako više isplati.

Videćemo uskoro i cene i ponudu i kako radi usluga.
 
Pa svi operateri su ovde samo zbog para. Kakva politika, i ostale nebuloze. Kod mene je već gotova optička mreža. Rade tamo gde SBB ima monopol, i to baš rade. Neće ovo skoro, da bi imalo uticaja na tržištu, ali je dobro da je tu. Zbog izbora korisnika.
 
Pa preko Telekom optike, tamo gde je ima, dva ulaza dva ulaza, sa Telekom Srbija su postigli poslovnu saradnju u vidu iznajmljivanja opticke mreze. Da su hteli da grade sami već bi krenuli, verovatno stavili na papir i videli da se ovako više isplati.

Videćemo uskoro i cene i ponudu i kako radi usluga.
Pa to je srkoz bzvz, i u tim ulazima kod mene u zgradi gde ima Telekom optike, jako malo imaju korisnika, dominira Supernova pa SBB i onda Orion ...primer, kod mog tasta u Zemunu, 21 stan u zgradi samo jedan stan ima Telekom optiku, svi su na SBB !
 
Poslednja izmena:
Kod mene je Telekom optika razvučena u septembru 2017. ako dobro pamtim, oko 60 stanova, nije više od 5 uzelo uslugu do danas. Caruje prvi provajder koji nas je razdevičio, sada Supernova, nekad Radijus Vektor, nešto malo Orion optike, Beogrid/SBB i od ove godine SBB optika. Odličan je poslovni potez da se iznajmi optika jer uglavnom zvrji prazna, ljudima je to skupo i neće da ih se uslovljava fiksnim telefonom, koji se pri tome ne koristi za tu uslugu. Negde sam našao podatak da je MTS optika dostupna za 700.000 ljudi (ili domaćinstava, zaboravio sam!) a da je iskoriščeno tek 120.000. To je mali učinak za par godina kampanje i spucane velike novce. Dakle, iznajmljivanje Telenoru koji ne pravi tad svoju infrastrukturu je odlično rešenje. Ali, kao što napisah ranije, i dalje ne vidim kome je nude... Već godinu dana Telekom za optiku daje 12 meseci dinar, prešlo je sve što je htelo i što nije htelo. Ako Telenor bude nudio Telekom tv, a hoće jer im United Media neće dati kanale, zašto bi neko uzeo Telenor a ne direkt Telekom optiku? Jedina razlika je mobilni telefon u Telenoru... Nisam siguran da je među korisnicima Telenora masovna glad ka Telekomovoj optici i televiziji, ili bi to moglo biti sporadično... Kolje li se svinja zbog 300 gr mesa? :p
Ja sam korisnik Telenora ali prosto ne vidim kako bi me ubedili da objedinim paket pošto sigurno neće imati N1, Novu S, SK, Cinestar kanale HD, i još nešto... Jedina komparativnu prednost koju mogu imati je ponuda svih kanala, Telekoma i SBBa, ali znamo da se to neće desiti.
 
Kod mene je Telekom optika razvučena u septembru 2017. ako dobro pamtim, oko 60 stanova, nije više od 5 uzelo uslugu do danas. Caruje prvi provajder koji nas je razdevičio, sada Supernova, nekad Radijus Vektor, nešto malo Orion optike, Beogrid/SBB i od ove godine SBB optika. Odličan je poslovni potez da se iznajmi optika jer uglavnom zvrji prazna, ljudima je to skupo i neće da ih se uslovljava fiksnim telefonom, koji se pri tome ne koristi za tu uslugu. Negde sam našao podatak da je MTS optika dostupna za 700.000 ljudi (ili domaćinstava, zaboravio sam!) a da je iskoriščeno tek 120.000. To je mali učinak za par godina kampanje i spucane velike novce. Dakle, iznajmljivanje Telenoru koji ne pravi tad svoju infrastrukturu je odlično rešenje. Ali, kao što napisah ranije, i dalje ne vidim kome je nude... Već godinu dana Telekom za optiku daje 12 meseci dinar, prešlo je sve što je htelo i što nije htelo. Ako Telenor bude nudio Telekom tv, a hoće jer im United Media neće dati kanale, zašto bi neko uzeo Telenor a ne direkt Telekom optiku? Jedina razlika je mobilni telefon u Telenoru... Nisam siguran da je među korisnicima Telenora masovna glad ka Telekomovoj optici i televiziji, ili bi to moglo biti sporadično... Kolje li se svinja zbog 300 gr mesa? :p
Ja sam korisnik Telenora ali prosto ne vidim kako bi me ubedili da objedinim paket pošto sigurno neće imati N1, Novu S, SK, Cinestar kanale HD, i još nešto... Jedina komparativnu prednost koju mogu imati je ponuda svih kanala, Telekoma i SBBa, ali znamo da se to neće desiti.
Mozda bude jeftinije od Telekomove optike, nece verovatno biti ni uslovljavano sa fiksnim, sto bi mnogim korisnicima, pa i meni odgovaralo, ali djokica nece Telekom da postavlja optiku, jedino od optike mogu da imam SBB :(
 
Da, to je tačno, eto neke prednosti, da konačno ne uslovljavaju ljude. A taj fetišizam prema fiksnom telefonu, pa je u stanju da ti duplira net samo da se vodi da imaš fiksni koji inače ne koristiš, to ne razumem... Šta, vodi se u knjigama da ima provajder toliko i toliko fiksnih priključaka? To je kapital? Ma daj...
 
Ako ne bude fiksni, bice nesto drugo.. Telekom ne puca sebi u koleno.
 
Kada se, orijentaciono bar, ocekuje da krenu sa ovom ponudom?
 
Bice 99% ista ponuda kao Telekom, samo sto ce u boksu biti Telenor broj.
Velika većina će ostati na Sbb-u, sve zbog tenisa, i to jos neko kraće vreme.
 
...ili zato što nemaju mts optiku.
 
Nezvanicno, uskoro, do kraja jeseni. Neko ovde rece da cinester nece biti u ponudi, ne verujem u to jer je i kod mts-a. Da ce skroz iskopirati MTS ponudu, sumnjam. Verujem da ce biti i nesto iz sbb u ponudi. U najavi je neki digitalni projekat UNA, pa mozda i to bude ukljuceno u ponudu. Sve u svemu ocekujem smart aplikaciju za TV (mozda i kao digitalni servis), objedinjene usluge poput box-a, itd.
 
Kako će biti konkurentni ako MTS na optici daje 12 meseci po 1 din (ili su prestali)? Oni nemaju poente ako ovi imaju tu akciju a koriste njihovu infrastrukturu. Svakako je lepo da se pojave, ali ne očekujem ništa bolje od te akcije 12 meseci po 1 din.
 
Ne znam koliko dugo stoji ovo obaveštenje, tek sada sam ga video:
Navodno su neki pregovori sa United Grupom u toku, ali SBB, kao, još uvek nije ustupio N1, Novu S i Sport Klub.
Naravno, režim je takav kakav je (sa forsiranjem "Telekoma"), ali ni u "SBB"-u nikako ne sede anđeli, već i oni ucenjuju i uslovljavaju.
 
Ukoliko "Telekom" nešto ucenjuje (a ima ucenjivački potencijal), onda treba otkriti tačne detalje oko čega, pošto "Telenor" tvrdi da su sve vreme u pregovorima sa "SBB"-om. Jedino ako su im u "pregovorima" tražili kanale za džabe ili ispod svake cene.
 
A odakle ti da su u pregovorima sa SBB? I da jesu u pregovorima, i da dobiju kanale, Telekom nema šanse da bi dozvolio emitovanje United media preko svoje optike
 
Nema od toga ništa da Telenor dobije kanale United grupe. Jedino u slučaju da UG kupi Telenor. 🙂
 
Ili Telenor kupi mts, pošto će mts vrlo brzo na prodaju
 
mts, ako bude prodavan, to će uzeti Deutsche Telekom.
 
Da li mislite da se SBBu isplati da da svoje kanale Telenoru, pa da Telenor jedini u Srbiji ima i kanale iz SBB i iz Telekom kuhinje, ajde da razumem da Telekom razmeni kanale sa SBBom, ali da SBB ide na svoju štetu i ustupi kanale Telenoru? To je već nemoguće
 
Pa isplati se, prosta je računica... Svaki kanal ima cenu, Telenor bi za prikazivanje kanala plaćao, samim tim i usluga bi bila skuplja. Umesto npr. 3.000, paket bi bio 4.000.
 
Ukoliko "Telekom" nešto ucenjuje (a ima ucenjivački potencijal), onda treba otkriti tačne detalje oko čega, pošto "Telenor" tvrdi da su sve vreme u pregovorima sa "SBB"-om. Jedino ako su im u "pregovorima" tražili kanale za džabe ili ispod svake cene.
Pišeš napamet, sve si pomešao.
Ukratko, da ti pomognem, SBB je pre par godina hteo da kupi Telenor, čak su imali i registrovanu MVNO koja bi koristila Telenor mrežu.
Pregovori nisu uspeli i tu je kraj priče Telenor-SBB.
Današnji Telenor postigao je dogovor sa Telekomom da koristi njigovu infrastrukturu (i tu kreće napad UG na Telenor, preko N1 i Nova TV).
 
Nazad
Vrh Dno