Šta je novo?

Telekom Web Hosting - prebacili me bez pitanja sa apacha na nginx ?

gul

Poznat
Učlanjen(a)
01.07.2020
Poruke
2
Poena
31
Ok, pre neki dan sam uzeo web hosting kod telekoma, i nisam mogao da verujem malopre kad sam primetio da su me sami prebacili sa apache servera na nginx ???
Kod njih na sajtu u podešavanjima sve vreme uredno stoji apache (to je i default podešavanje, nisam ga dirao), a kada pogledate u browseru http response piše nginx i fale hederi koje sam podesio. Problem je što apache koristi .htaccess fajl za bitna podešavanja pristup servera redirekcije itd. a nginx ne, ako imate podešavanja za apache ona neće raditi na nginx-u.
U mom slučaju nije bilo ništa bitno - samo podešavanje da me pretraživači ne indeksiraju, što sam na sreću podesio u samim stranicama - ali tu su mogla da budu razna bitna podešavanja koja ne mogu da se podese na drugom mestu i koja sada neće biti poštovana tj, u najboljem slučaju vam sajt ne radi kako treba a u najgorem vam je sve na izvolte. 🙃
Znam za još jedan sajt koji se hostuje kod telekoma i on je sada na takođe na nginxu a 99% je podešen na apache, to ću sutra proveriti sa vlasnikom.
Nisam lično imao nešto puno iskustva sa hosting provajderima pa ne znam jel ovo normalno?
 
Ok ustanovio sam o čemu se radi.
Kod telekoma je izgleda nginx glavni server i sve ide preko njega a apache se pokreće ispod samo po potrebi.
E sad pošto ja nisam imao nikakav php sadržaj on ga isporučio direktno preko nginxa pa nije ni pokrenuo apach i podešene hedere.
Rešio sam problem tako što sam index.html preimenovao u index.php 🙃
 
Nazad
Vrh Dno