Šta je novo?

Telekom ADSL problemi...

945

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2007
Poruke
503
Poena
319
U poslednjih, recimo, 15-20 dana imam svakodnevne probleme sa pucanjem veze, ruter odjednom izgubi link, i onda kreće sve ispočetka kao da sam ga ručno resetovao. U pitanju je onaj ružičasti huawei MT882.

U početku je veza pucala bukvalno 30-40 puta na dan, pa se nakon prijavljivanja kvara telekomu to smanjilo, ali nije nestalo.

Elem, zašto pišem ovde, zato što sam od tad zvao telekom već 3 puta, svaki put me kontaktiraju nakon par dana, čovek mi kaže "evo, iskonfigurisali smo port opet, sad bi trebalo sve biti u redu", i posle par sati opet ista stvar.

Budući da imam adsl na još jednoj liniji, u objektu par stotina metara dalje, doneo sam ruter (isto MT882) i spliter, i opet ista stvar. Dakle, nije do neispravnosti samog rutera ili splitera, svi kablovi su takođe ispravni.
Attenuation je konstantno u rangu 23-25, a SNR margin 33-35.

Ima li neko savet šta da radim? Da li je možda problem u samom ruteru MT882, otkako je uveden IPTV ili tako nešto?

Sve dok ovo nije počelo da se dešava veza nije pucala nikad, a ne 20 puta dnevno. :(
 
Poslednja izmena:
Jedino da ti zamene ruter za Huawei HG520s sa firmware-om novijeg datuma.:wave: Cuo sam da se korisnicima koji imaju IPTV upravo preporucuje HG520s sa najnovijim firmware-om.
 
Nemam ja IPTV, nego sam mislio da nije mozda telekom nesto zahebao otkako su poceli aktivnije da uvode IPTV, pa da je sad neophodan HG520 sa novijim firmverom...
 
Isti problem sam imao i ja. Veza mi je pucala svaka 3-4 minuta. ruter je bio huawei MT882. Najveći fazon je bio što mi je još par drugova imalo isti problem u isto vreme, a isti dan smo svi od telekoma dobili priključke. Kontali smo da je problem u centrali. Zivkali smo par puta telekom i oni su nam to potvrdili. Posle dva dana promenili su neku ploču što je crkla u centrali i net je počeo da radi normalno.
 
Pfff, znači ništa bez da ih zovem po stoti put. Ono čekanje dok ih dobijem ubija. :)
 
Zvao još dva puta, svaki put kažu "evo, sredili smo", a meni opet isto. Danas su mi rekli da su radili nešto na centrali i da bi sad trebalo da radi, a opet ne radi kako treba.

Na kraju mi reče čovek da ako problem opet nije rešen dođem po noviji ruter a da im vratim ovaj MT882. To bi navodno rešilo problem. Još to da probam, pa ako ne uspe, bolje da budem bez interneta nego da me ovako smara.

Evo trenutnih vrednosti:
 

Prilozi

  • Picture 7.png
    Picture 7.png
    22.3 KB · Pregleda: 200
Mislim da ti je SNR preterano nizak a i ovoliki broj gresaka kapiram da nije normalan. Cudi me kako se stanje tako pogorsalo jer u prvom postu kazes da je snr preko 30, da nisi ti nesto dzarao po kucnoj instalaciji?
 
Nisam ništa, sve je perfektno što se toga tiče, i to sam proverio. Koristim liniju samo za adsl.
SNR ume da bude preko 30, ali poslednjih dana pada žestoko. Atenuacija isto varira, nekad je 24-25, nekad ode preko 30.
Evo trenutnog stanja, sad je još gore što se vrednosti i grešaka tiče, jedino što link nije pukao 5 sati...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    10.3 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
Evo, samo što sam napisao post, link pukao već dva puta... I onda ne može iz prve da se poveže... Sad je SNR 24.
Inače, kad sam napisao prvi post, tad mi SNR nije ovoliko varirao, tek kad su ovi iz telekoma počeli nešto da čačkaju SNR i atenuacija su počeli da luduju.
 
Poslednja izmena:
Da vas pitam...da li telekom radi traffic shaping, ili kako se vec zove? Drug iz Loznice mi se debelo zali, kaze da mu svaki download obara, torrenti, http, mail..ali dodaje da nekim danima radi normalno, a nekim puca veza, vuche se....shta moze biti?
 
Ja otkako imam telekom adsl (to jest od samog početka) nisam imao takvih problema.
Koliko sam uspeo da upratim, postoje samo pojedinačni problemi s telekom adsl-om, i to vidim da je najčešća žalba pucanje veze - ali nisam primetio da se neko žali na namerno gušenje downloada.
 
Primetio sam i ja da mi je krenuo router da gubi vezu ovih dana. Non stop se veza gubi, cak mi je i RS ukinuo account zbog prevelikog broja izmena IP-a.

Isto je u pitanju Huawei 882. :(
 
Ja sam mislio da je meni problem rešen, ali već dva dana se dešava ista stvar. Idem u ponedeljak po HG510 ili koji već imaju na stanju, pa da probam...
Rekoše mi da sa starim ruterom i njegovim adapterom odem u Novopazarsku br 37-39 i iscimam portira za drugi ruter.
 
Poslednja izmena:
imam identicne probleme sa MT882.
bili su ti serviseri iz telekoma kod mene kuci,nema sta sve nismo pokusali da bismo utvrdili zasto se prekida veza na svakih 40 minuta,ali ne vredi.
prvo smo zamenili modem.
zatim promenili neke kablove na tavanu kod komsije i kod mene,premostili neku vezu.
zatim su mi doneli drugi kabl koji ide iz zida u spliter misleci da ce resiti problem,ali se onda veza sa pucanjem od 40min prebacila na 50min.
ovaj jedan serviser kaze,moguce da im je stradala neka ploca u novom sadu,pa da zato stalno puca u jednakim vremenskim intervalima.

a zanimljivo je to sto kad ostavim ruter sam,dakle bez ikakve konekcije sa kompom,i onda se prekida veza,ali u razlicitim vremenskim intervalima,nekad traje 4,5 sati,nekad sat i po.

sutra dolaze opet,pa cu im reci da ne vredi ni sto su mi ostavili njihov kabl preko vikenda,da i dalje puca veza.
ja se samo nadam da je problem do te njihove ploce u novom sadu kao sto je rekao ovaj jedan serviser,pa cemo videti.
 
Ista stvar i kod mene imam modem Huawei 882 i zadnja 2-3 dana non stop gubim vezu i samo mi izadje na desktopu ''network cable is unplugged'' a nema pravila , nekada radi par sati pa onda pocinje samo da gubi link , pa cas dodje, cas se izgubi.

Vi koji ste imali ove probleme, interesuje me kako ste ih resili?
 
Meni se ne prekida veza,ali se jako vuce net,jedva otvara strane ,nisam jos zvao podrsku,a danas u kolima na radiju sam cuo da je istovremeno u tri telekomove centrale puko neki sistem ili da je bio kvar,a da rade na otklanjanju kvara...
 
slicni problemi i kod mene, malo radi malo ne....

da li je iko imao problema sa wireless signalom preko modema hg520s? radi 10 minuta pa 15 ne radi i sve tako.... ne reaguje, jednostavno ne moze nijedan sajt da otvori... a pise da je signal izuzetan i da je konektovan naravno.... kada prikljucim preko kabla sve shljaka kako treba, doduse nisam dugo preko kabla nakacen, moze i on prestane pa se vrati posle nekog vremena... zna li neko sta moze biti problem?
u pitanju je naravno telekomov adsl 1024 paket... na vidikovcu se nalazim, ako je to bitno a moze da bude bitno... (ko zna sta cheprkaju, ja ne mogu nikakav problem da utvrdim, pa da mogu da kazem da je do mog laptopa...)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno