Šta je novo?
Obaveštenje se odnosi na transakcije sa inostranstvom. Bitna stvar, ukoliko je potrebno da nešto bude plaćeno u određenom roku. Važno, pre svega, za pravna lica, jer fizička lica nemaju veliki broj plaćanja ka inostranstvu putem naloga za plaćanje.
 
Verovatno imaju neke radove na sistemu. Lokalna menjačnica nema veze sa plaćanjem ka inostranstvu.
 
Je l u ostalim bankama onlajn menjačnica zavisi od radnog vremena filijala?😂 Pošto u Unicredit izgleda tako funkcioniše.😂

Poštovani,

Sredstava možete konvertovani putem aplikacije od 9 do 17 h radnim danima. 1.,2. I 3. januar su bili neradni dani, zato usluga menjačnice nije bila dostupna.

Srdačan pozdrav

Užas...
 
Poslednja izmena:
Uzas stvarno. Ja imam utisak da oni manuelno proveravaju sve sto uradis preko aplikacije.
 
Rad te menjačince je kao slanje komentara na neku vest, samo što ovde ne dobijaš obaveštenje: "Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja." :ROFLMAO:
 
Da li neko od prisutnih konzumira usluge AIK banke ? U subotu je puštena nova vizuelno upeglanija aplikacija kako za mob tako i za desktop. Usluga prenesi je kilavo radila ovih dana ali čini mi se da stvar polako stabilizuje. Ono što me zanima je da li ima najava da će se uskoro omoguciti Google pay plaćanja njihovim MC karticama ?
 
Koristim ja, ali prilično retko, to mi nije glavna banka. Nisam čuo da najavljuju GP.
 
Aik wallet više ne funkcioniše i prestali su da pružaju podršku za nju. Pretpostavljam u svetlu nekih novih rešenja koja planiraju da implementiraju...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Novina u mbank aplikaciji je i aktivacija LIB-om. Umesto poruke da mi je nalog blokiran, dobijam informaciju da je neaktivan. Sve u svemu, predugo se čekalo na ovu promenu.
 
Kolko mogu da vidim ista je platforma kao OTP-ova aplikacija.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Tako je, AIK je isto poput OTP ex SoGe na Saga rešenju (New frontier group) kao i Raiffeisen.
 
Da Raiff nisam spomenuo, jer koristi malo starije Sagino rešenje.
 
Ne uspevam da se ulogujem na novu web app AIK (koristim stari user/pass). Samo vrti krug. Jel treba da kreiram novi nalog?
U novu android app mogu da uđem starim mPIN-om.

EDIT: izgleda da mora da se kreira novi nalog. Imam sačuvan LIB.
 
Poslednja izmena:
Ne uspevam da se ulogujem na novu web app AIK (koristim stari user/pass). Samo vrti krug. Jel treba da kreiram novi nalog?
U novu android app mogu da uđem starim mPIN-om.

EDIT: izgleda da mora da se kreira novi nalog. Imam sačuvan LIB.
Meni radi user/pass od ranije.
 
Da li može penzioner koji ima kredit već dve godine u Poštanskoj da traži pauzu u otplati rata i na koji period?
 
Da li može penzioner koji ima kredit već dve godine u Poštanskoj da traži pauzu u otplati rata i na koji period?
Po novom propisu koji je objavila NBS, svako ima pravo da traži, a šta će da dobije zavisi od toga kakav je klijent, koji je kredit u pitanju i poslovne politike banke.
Neka podnese zahtev, pa će da vidi šta će banka da mu odobri.
 
Ali imam problem da aktiviram AIK mobilnu aplikaciju, nesto su usrali sa tokenima.
Radi li nekom?
 
A da li može kredit penzionera da se otplaćuje putem administrativne zabrane u PIO fondu? Nema nigde na sajtu ni u jednoj banci da piše da može
 
Ali imam problem da aktiviram AIK mobilnu aplikaciju, nesto su usrali sa tokenima.
Radi li nekom?
Kod mene radi bez problema, ali sam je imao od ranije. Nisam morao kroz reaktivaciju tokena, ali je fingerprint log in proradio tek nakon lokovanja na novu web aplikaciju.
 
Kad ste već spominjali inostranstvo i plaćanje, da li je bolje imati EUR ili RSD za plaćanje karticom u Češkoj? Visa ili Master ima manju proviziju?
 
Uvek je najbolje rešenje imati debitnu karticu vezanu za devizni račun u EUR i njom plaćati u inostranstvu, jer se radi jedna konverzija kad je u pitanju neka druga valuta, a ne EUR. Kad je u pitanju plaćanje u EUR nema konverzije.
 
Moje iskustvo kod Raiffeisen, ćerka ima obe kartice, koristila ih naizmenično po inostranstvu (pre par godina, možda se nešto promenilo):
  • devizna vezana za EUR se koristi samo gde se plaća račun u EUR, nema konverzije
  • dinarska se koristi svuda gde nije EUR jer se strana valuta tada konvertuje u dinare (ako ima na računu) uz 2-3% provizije
  • ako se EUR kartica koristi za drugu valutu (npr. GBP u Engleskoj), konvertuju prvo u dinare, pa povuku EUR sa deviznog uz još jednu konverziju, ukupno 5-8%
 
Jedno pitanje nevezano bas za tekuce racune, da li neko zna gde i kako mogu da se promene stare novcanice od 20 i 50 funti a da to nije odlazak u UK
 
Jedno pitanje nevezano bas za tekuce racune, da li neko zna gde i kako mogu da se promene stare novcanice od 20 i 50 funti a da to nije odlazak u UK
Unicredit tarifnik:

Zamena stranih valuta koje su povučene iz opticaja ali naplative u Centralnoj banci države izdavaoca
– nov tarifni stav
5% od nominalne vrednosti (u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS)
 
Nazad
Vrh Dno