Šta je novo?
Spajanjem SocGen sa OTPom, a potom Vojvođanskom, uglavnom su preuzeli njihove komplikovanije, sporije i skuplje procedure. Ali to je valjda generalni trend.
Osoblje centrale u Novom Sadu je teže za saradnju nego što je bilo beogradsko u Z.Đinđića.
 
SoGe se nije spojio sa OTP vec je prodao svoj posao u regiji, a u Srbiji je ostao samo ALD automotive.
 
I prvo je OTP kupio Vojvođansku pa SoGe. Spajanje mislim da je bilo kasnije, ali to je zato što je Vojvođanska imala neke izuzetke po pitanju finansiranja i garancija koje niko osim njih nije imao zakonsko pravo da da.
 
I prvo je OTP kupio Vojvođansku pa SoGe.
Da, to je sada ustvari bivša Vojvođanska (sedište Novi Sad) samo preimenovana u OTP kada je pripojen taj deo preuzet od SocGen.
A OTP je mađarski.
 
Da znaš, Erste nema uplatu na bankomatima ni eur na bankomatima. Ako izuzmemo proviziju za online plaćanja od 15 dinara, sve drugo je dobro (ali proveri na sajtu za kreditne kartice-njih ne koristim pa ne znam).

Možda bi tebi bila bolja komercijalna (zbog tih stvari koje tražiš)

Podizanje EUR je moguce samo na salteru ili i sa bankomata drugih banaka?
 
@svlada podizanje evra ide samo kod svake banke na matičnim bankomatima. To su Kombank, Raiffeisen, Credit Agricole, AIK, OTP, Mobi, Sber, Direktna, Eurobank i od skoro Intesa.
 
@svlada podizanje evra ide samo kod svake banke na matičnim bankomatima. To su Kombank, Raiffeisen, Credit Agricole, AIK, OTP, Mobi, Sber, Direktna, Eurobank i od skoro Intesa.
Hvala na informaciji. U principu tražim zamenu za OTP banku. Glavni uslovi su: Podrška za Apple Pay, Podizanje deviza na bankomatu, Lični Bankar, Profesionalni referenti i podrška.

Erste Premium je bio u uzem izboru ali sada definitivno otpada.
Raiff je otpao zbog 1% provizije za online ino placanja i loseg kursa.

Pogledacu i njihovu ponudu. Procredit mi je uvek delovao kao banka namenjena privredi.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Hvala na informaciji. U principu tražim zamenu za OTP banku. Glavni uslovi su: Podrška za Apple Pay, Podizanje deviza na bankomatu, Lični Bankar, Profesionalni referenti i podrška.

Erste Premium je bio u uzem izboru ali sada definitivno otpada.
Raiff je otpao zbog 1% provizije za online ino placanja i loseg kursa.


Pogledacu i njihovu ponudu. Procredit mi je uvek delovao kao banka namenjena privredi.
Što se ProCredita tiče (s obzirom da radim tu u sektoru privrede) jeste da sad imamo snažne akcije za fizička lica. U sektoru privrede smo jaki, pa sad koristimo to iskustvo za fokus ka fizičkim licima poput ličnog savetnika itd. Apple pay smo uveli prvi, podizanje i uplatu deviza imaš na našim bankomatima, devizna i dinarska noćna (FlexSave) štednja, 1000e kupovine/prodaje ukupno mesečno po srednjem kursu NBS (ne postoji bolji kurs), podizanje dinara na bilo kom bankomatu u Srbiji 5x mesečno besplatno (podizanje na ProCreditovim bankomatima ne ulazi u tih 5 besplatnih), i odlične kamatne stope za investicione kredite od 6%, stambene od 2.43% i najjeftiniji dozvoljeni minus u Srbiji os 9%. Naravno lični bankar se podrazumeva, pride smo digitalna banka pa ne mora da se dolazi u banku radi otvaranja računa, samo radi potpisivanja kredita.
 
Pa baš zato i može da se podiže novac na drugim bankomatima do 5x mesečno besplatno.
Imamo na 5 lokacija u Bg: Bulevar Milutina Milankovića, Zemun, Požeška, Bulevar despota Stefana i Kalenić.
 
Pa pročitaj šta sam citirao. Ako imam samo 5 lokacija gde mogu da uplatim novac onda je to za mene deal break.
 
Uplata deviza je samo na našim bankomatima (tako je valjda za sve banke, valjda će i to nekad biti promenjeno, jer sam siguran da je tu neka pravna začkoljica), a što se tiče uplate dinara mogu proveriti sutra.
Izvini nisam primetio citat.
 
Plaćaj svojom Mastercard® karticom putem mobilnog novčanika i ostvari 1000 RSD keš-bek, ucestvuju prema Mastercard sajtu, link ka MC sajtu.
  • Banca Intesa – Apple Pay za iOS korisnike.
  • NLB banka – NLB Pay za Android korisnike.
  • OTP banka – mCard za Android korisnike i Apple Pay za iOS korisnike.
  • ProCredit banka – Apple Pay za iOS korisnike.
  • Raiffeisen banka – RaiPay za Android korisnike i Apple Pay za iOS korisnike
 
NLB se krajem godine utapa u Komercijalnu (da joj povećaju udeo na 89,5%) koja takođe obračunava još 2% za sve što nije evro.
 
@Condor jeste i mislili smo da će integracija ići u obrnutom smeru, ali očigledno da je neko bio pametniji i dosetio se kako da nadmudri situaciju. Onda će se kad-tad prodati tih 0,5% u Komercijalnoj i tada najverovatnije umesto ,,NLB Komercijalna Banka" planiraju da postanu NLB.
 
Što se ProCredita tiče (s obzirom da radim tu u sektoru privrede) jeste da sad imamo snažne akcije za fizička lica. U sektoru privrede smo jaki, pa sad koristimo to iskustvo za fokus ka fizičkim licima poput ličnog savetnika itd. Apple pay smo uveli prvi, podizanje i uplatu deviza imaš na našim bankomatima, devizna i dinarska noćna (FlexSave) štednja, 1000e kupovine/prodaje ukupno mesečno po srednjem kursu NBS (ne postoji bolji kurs), podizanje dinara na bilo kom bankomatu u Srbiji 5x mesečno besplatno (podizanje na ProCreditovim bankomatima ne ulazi u tih 5 besplatnih), i odlične kamatne stope za investicione kredite od 6%, stambene od 2.43% i najjeftiniji dozvoljeni minus u Srbiji os 9%. Naravno lični bankar se podrazumeva, pride smo digitalna banka pa ne mora da se dolazi u banku radi otvaranja računa, samo radi potpisivanja kredita.
Zvuci super. Minus su: 1% za online placanja kao i arhaicne mobilne i web aplikacije.
 
Zvuci super. Minus su: 1% za online placanja kao i arhaicne mobilne i web aplikacije.
Aplikacije nove se rade. To mogu da kažem. Kada će biti, ne znam. Inače same aplikacije su funkcionalne jako, ali su ružne iskreno.
Što se tiče online plaćanja ja nisam ni primetio kao korisnik dok to ovde neko nije primetio. S obzirom da radim sa pravnim licima nije baš da cenovnik za fizička lica znam napamet. Zapravo ne znam ga nigde gde imam račun (moja greška znam). Plaćao sam i karticon u Grčkoj i sve što dam računao provizije da će mi izaći bile su manje.
 
Jel ima neka banka koja daje sada pare ako se prenesa plata u nju? a da nije Sberbanka :D nju sam vec iskoristio? Ako nema preci cu u EFG zbog zdravstvenog osiguranja :) Iako najvise volim banke koje mi daju pare da prenesem platu kod njih :D Kole AIK ce to da ukini u Sberbanci jako brzo pa ko nije iskoristio ovo mu je poslednji trenutak verovatno :)
 
Jel ima neka banka koja daje sada pare ako se prenesa plata u nju? a da nije Sberbanka :D nju sam vec iskoristio? Ako nema preci cu u EFG zbog zdravstvenog osiguranja :) Iako najvise volim banke koje mi daju pare da prenesem platu kod njih :D Kole AIK ce to da ukini u Sberbanci jako brzo pa ko nije iskoristio ovo mu je poslednji trenutak verovatno :)
Misliš kredit ili dozvoljeni minus? Ako misliš samo pare na lepe oči jer si prebacio platu to nigde neće ići zbog trenda da je previše novca u depozitima. Sber je to radio zbog pumpanja portfolija.
 
@solomonbg Do skoro je bila varijanta otvaranja računa Erste&Visa gde za tri kupovine preko 1000 dinara je išao povraćaj za 3000. Trenutno ima samo 1000 dinara chargeback za Master uz nfc plaćanje telefonom.
 
Imajte na umu da je ova ERSTE&Visa akcija ogranicena na prvih N klijenata i ja mislim da se vec prijavilo vise ljude od tih N. Znaci, mozete aplicirati, ali ne znaci da cete garantovano dobiti tih 1000 dinara.
 
Misliš kredit ili dozvoljeni minus? Ako misliš samo pare na lepe oči jer si prebacio platu to nigde neće ići zbog trenda da je previše novca u depozitima. Sber je to radio zbog pumpanja portfolija.
Samo pare na lepe oci :D ..u suprotnom ostajem i besplatnom iRaif ili eventualno efg zbog zdravstcenog osiguranja
@solomonbg Do skoro je bila varijanta otvaranja računa Erste&Visa gde za tri kupovine preko 1000 dinara je išao povraćaj za 3000. Trenutno ima samo 1000 dinara chargeback za Master uz nfc plaćanje telefonom.
Prosle godine sam uzeo 5k od erste kad su imali opciju za prenesi platu :) tako da verujem da me ne zele sada odmah :)))
 
Imajte na umu da je ova ERSTE&Visa akcija ogranicena na prvih N klijenata i ja mislim da se vec prijavilo vise ljude od tih N. Znaci, mozete aplicirati, ali ne znaci da cete garantovano dobiti tih 1000 dinara.
Nisam cuo za ovo. Daj info link.

Postoji Erste Klub, gde u saradnji sa raznim kompanijama nude neke popuste.
 
Nazad
Vrh Dno