Šta je novo?
Hvala na detaljnom odgovoru, mada ovo nisam razumeo - "Mene je lično odvratilo ukidanje automatike raspoloživosti sredstava za Visa Direct (instant transfer) i čekanje na ručno knjiženje, ali mogu da podignu dnevni limit za VBP na 15000€ ako zatreba."

Prilikom uplate iz inostranstva u Uni Credit takođe ručno sve obrađuju. Moram da odštampam i potpišem Obaveštenje o prilivu iz inostranstva, zatim evri legnu na račun, kontaktiram službenicu iz banke koja radi samo do 16h da mi da bolji kurs od 116,98 naspram kursa po default-u od nekih 115 i onda tek menjam. Nervira me ova procedura jer traje puna 2 dana i uključuje pat manuelnih operacija koje ne moram da radim za uplate iz Srbije. Da li si na to mislio?

Pozdrav.
Ja sam bas otisao iz unicredit banke zbog toga. Priliv iz inostranstva je bio horor. Presao sam u raiffeisen. Prvi ino priliv i ne mozez da verujes koje olakšanje u samom procesu. Sam priliv je stigao u roku od 24h, u unicredit sam cekao i po vise od nedelju dana i to kad dignem frku pa nesto odrade tada tek. Skoro je RF ubacio i pravdanje priliva preko app, sad ide jos brze. Odrzavanje za preduzetnika je 500rsd
 
I Erste, za premijum račun (neograničen broj puta)
 
I SBER, za Elite racun (takodje neogranicen broj puta).
U principu, vec smo o ovom pisali par puta.
 
U vezi Poštanske, da li je ista kartica važi za podizanje sredstava sa bankomata i na šalterima Pošte ili ide posebna kartica i kako se koja zove i drugo pitanje istek kartice koji je označen na samoj kartici važi kalendarski zaključno sa tim mesecom ili stoji dan kada ističe ?
 
@nesa07 Ista kartica važi za podizanje i sa šaltera Pošte, bilo koja debitna. Datum isteka je zaključno sa poslednjim danom u tom mesecu.
 
Ja sam bas otisao iz unicredit banke zbog toga. Priliv iz inostranstva je bio horor. Presao sam u raiffeisen. Prvi ino priliv i ne mozez da verujes koje olakšanje u samom procesu. Sam priliv je stigao u roku od 24h, u unicredit sam cekao i po vise od nedelju dana i to kad dignem frku pa nesto odrade tada tek. Skoro je RF ubacio i pravdanje priliva preko app, sad ide jos brze. Odrzavanje za preduzetnika je 500rsd
Rajfajzen ima neke druge stvari koje mi se ne dopadaju. Recimo, naplaćuju proviziju za podizanje novca u inostranstvu čak i na njihovim bankomatima. To mi uopšte nema smisla. Čini mi se da su mi rekli da naplaćuju proviziju od 1% za plaćanje na POS terminalima. To pa tek nema smisla. Zbog čega bih plaćao proviziju za tako nešto.

Što se tiče Uni Credit banke i uplate iz inostranstva, radnica kojoj šaljem e-mail za bolji kurs je trenutno na bolovanju i ne mogu da razmenim novac ili dok se ne vrati ili dok ne nađem drugog službenika da to odradi. Mogu ja to bez nje, ali onda je kurs evra 115, a ovako je 117 dinara.
 
U vezi OTP banke. sto se tice svodjenja troskova odrzavanja racuna na nulu za Praktik i Prestiz paket, ukoliko je potrosnja debitnom karticom preko 35/60.000 din. - na sajtu stoji "Pogodnost umanjenja mesečne naknade važi do 30.04.2022." Ovaj paket mi je bio zanimljiv jer uvek imam preko 60.000 mesecne potrosnje karticom, pa bi racun prakticno bio besplatan, ali ako to vazi samo iducih 6 meseci, nema smisla da se cimam sa otvaranjem racuna. Je li ovo i pre vazilo samo 6 meseci ili je uvedeno od skoro?
 

Prilozi

  • Capture.png
    Capture.png
    57.3 KB · Pregleda: 35
@Toshiro Mifune tu akciju prodrzavaju svakih 6 meseci traje negde od juna 2018. samo malo nekad koriguju limite mada Otp nije vise tog kvaliteta kao pre tj.SoGe.
 
Hvala. Samo da proverim jesam li dobro razumeo:

1. svakih 6 meseci produzavaju akciju, tako da je prakticno nikad ne prekidaju (nema supljih meseci bez umanjenja) za postojece korisnike ili
2. svakih 6 meseci obnavljaju akciju ali tako da vazi samo za nove korisnike prvih 6 meseci od potpisivanja ugovora?
 
Jedini prekid, kad nije vazilo ovo pravilo, prethodnih nekoliko godina je bio kad su ove godine pripajali Vojvodjansku banku.
Vazi za sve, a ne samo za nove klijente.

Takodje je tacno da nisu vise na nivou nekadasnjeg Societe-a. Jedina stvar koju su popravli od pripajanja Vojvodjanske je da se prebacivanje novca sa tekuceg na stedni, i obrnuto, mobilnom aplikacijom, odmah vidi i napokon normalno funkcionise. SMS obavestenja uglavnom regularno rade ali znaju i tu da kasne, narocito vikendom. Kurs za prodaju i kupovinu deviza nije povoljan kao pre osim ako su ti primanja preko 140000 dinara i tad ti, kad to zatrazis preko licnog bankara, odobravaju srednji kurs. Da bi to odobrili, traze potvrdu o tromesecnim primanjima od poslodavca.
 
Poslednja izmena:
Nisam nacisto sa OTP-om, procitao sam celu temu, izmedju ostalog i negativno iskustvo clana Condor, koji je otvorio tekuci u toku akcije 50% manje odrzavanje prva 3 meseca, a onda su mu poturili list koji je potpisao prilikom otvaranja ugovora gde pise da je promocija 1 mesec i vec od drugog meseca su poceli da mu naplacuju puno odrzavanje. To je, osim sto je klasicno dovodjenja klijenta u zabludu, i hardcore pilicarenje. Posto pise da se akcije ne mogu kombinovati, ja bih svakako odmah naglasio da ne zelim taj tromesecni popust 50% na racun, jer bih odmah ostvario ceo popust preko potrosnje debitnom. Interesuje me samo ima li ko da je ostvario ovaj popust od 100% preko potrosnje karticom (35.000 u Praktiku i 60.000 u Prestizu) i da li to stvarno funkcionise bez problema ili i tu poturaju neke smicalice kao ovo sto je opisao Condor?
 
Hvala, to je vec nesto. Znaci, fercera u praksi.

Zanima me jos izdaje li neko klasicnu prepaid MC karticu koja nije vezana za klasicni bankarski racun, a dopunjava se sa drugih racuna i kartica, kao sto je prepaid Mastercard u A1 mrezi (https://a1.rs/privatni/digitalni-servisi/mWallet)? Ima li igde jos nesto slicno? Vidim da u Eurobanci ima Manchester United Prepaid kartica, ali pise da je vezana za dinarski prepaid racun, to je verovatno onaj osnovni racun od 100 din.
 
U kojoj banci je moguce uzeti kreditnu karticu, bez prenosa plate, ako moze i bez otvaranja tekuceg? Znam da je nekad bilo moguce uz sigurnosni depozit, koji se nije trosio sa upotrebom kartice, stajao je samo kao pokrice. Dosao sam do zakljucka da je kreditna kartica jedini bankarski proizvod koni mi treba.
 
Bilo koja banka će biti i više nego srećna da ti izda kreditnu karticu po želji bez prenosa plate. U većini slučajeva traže overeni prosek plate u prethodna 3 meseca (neke traže 6 meseci ali retko) i to je otprilike sve od dokumentacije što ti treba.
 
  • Like
Reagovanja: uji
U kojoj banci je moguce uzeti kreditnu karticu, bez prenosa plate, ako moze i bez otvaranja tekuceg? Znam da je nekad bilo moguce uz sigurnosni depozit, koji se nije trosio sa upotrebom kartice, stajao je samo kao pokrice. Dosao sam do zakljucka da je kreditna kartica jedini bankarski proizvod koni mi treba.
Intesa mc na rate, bez depozita.
 
@Toshiro Mifune U Komercijalnoj je Visa Prepaid vezana za namenski račun tj. posebnu partiju kartice, ali ne mora da se ima tekući ni ništa drugo. Pretpostavljam da je i u Eurobanci tako, samo pitanje je da li priključuju ebanking zbog provere stanja.
@Misha976 Mislim da i u Raiffeisen-u nije obavezan prenos plate za kreditnu.
Edit: MC installment čak možeš lakše dobiti u maloprodaji u početku kao Mastercard WEB, ako na licu mesta budeš hteo da podeliš na rate dok, citiraću ,,posle četiri meseca, uz otplatu inicijalne kupovine, banka šalje karticu na kućnu adresu."
 
Poslednja izmena:
@Toshiro Mifune
Eurobank ima dobru chat podršku pa možeš saznati sve informacije.
Pitao bih moju savetnicu ali je ona dosta brljiva.
 
Treba da bude kreditna, ne debitna. Zbog usluga koje zahtevaju kreditnu karticu npr. rent a car i sl.
 
Stigla mi poruka o prilivu na TR (nije od AV), TR praktično nikad nisam ni imao u Sber banci, već u Volks, dok je SB nije preuzela.
 
Nisam nacisto sa OTP-om, procitao sam celu temu, izmedju ostalog i negativno iskustvo clana Condor, koji je otvorio tekuci u toku akcije 50% manje odrzavanje prva 3 meseca, a onda su mu poturili list koji je potpisao prilikom otvaranja ugovora gde pise da je promocija 1 mesec i vec od drugog meseca su poceli da mu naplacuju puno odrzavanje. To je, osim sto je klasicno dovodjenja klijenta u zabludu, i hardcore pilicarenje. Posto pise da se akcije ne mogu kombinovati, ja bih svakako odmah naglasio da ne zelim taj tromesecni popust 50% na racun, jer bih odmah ostvario ceo popust preko potrosnje debitnom. Interesuje me samo ima li ko da je ostvario ovaj popust od 100% preko potrosnje karticom (35.000 u Praktiku i 60.000 u Prestizu) i da li to stvarno funkcionise bez problema ili i tu poturaju neke smicalice kao ovo sto je opisao Condor?
Po kvalitetu su daleko od nekadasnje Societe banke. Svaki kontakt sa referentima u banci je blagi uzas. Bezi od njih koliko te noge nose.
 
Societe je mnogo veća banka nego OTP. Razlog za njihov ozlazak pretpostavljam da je margina zarade, ali OTP je time hteo veštački da podigne portfolio.
 
Nazad
Vrh Dno