Šta je novo?
Za štednju do 1.000.000 je najbolja opportunity banka. 4% po viđenju. Samo ima malo cimanja jer je jedna ekspozitura u BG I nemaju online...
 
To je izuzetno dobra kamata za taj tip stednje, ali pretpostavljam da se odnosi samo na dinare, tj. kamata za devize (npr. EUR) je znacajno manja pretpostavljam?
 
Gledam u erste tarifnik za dizanje na bankomatu u inostranstvu kaze 3%, min 350din, a po netu kazu da sve Grcke banke sad naplacuju ATM fee od min 2.5 evra. Ima li nekih dodatnih troskova kad se dize novac sa bankomata, sem pomenuta dva? Konverzije ne bi bilo, posto bih dizao evre sa deviznog. Ovo mi je zgodnije nego da vucem vecu kolicinu evra sa sobom.
 
Šta će ti keš u Grčkoj? Ja sam sada u 99% slučajeva plaćao karticom
 
Bilo je par puta neprijatnih situacija kad nisu radili terminali (ili su jednostavno slagali da ne rade), tako da mi ne pada na pamet da ponovo prolazim kroz isto. Uvek je dobro imati kod sebe nešto keša.
 
To je izuzetno dobra kamata za taj tip stednje, ali pretpostavljam da se odnosi samo na dinare, tj. kamata za devize (npr. EUR) je znacajno manja pretpostavljam?
da naravno. znacajno manja
na sajtu banke imas detalje i o avista i o orocenoj stednji

imaju i dve akcije koje duze traju i zanimljive su


moze nekome koristiti ko ne zna za ovo. a verujem da barem 90% ljudi ne zna za ovo :)
 
To je izuzetno dobra kamata za taj tip stednje, ali pretpostavljam da se odnosi samo na dinare, tj. kamata za devize (npr. EUR) je znacajno manja pretpostavljam?
Jeste. Euro štednja se nigde više ne isplati. Gde I ima placa se 15% porez na dobit. Dinari su za štednju sasvim ok. Pogotovo na viđenje. Poslednjih par godina je skoro fiksan kurs a
To je izuzetno dobra kamata za taj tip stednje, ali pretpostavljam da se odnosi samo na dinare, tj. kamata za devize (npr. EUR) je znacajno manja pretpostavljam?
Jeste. U evrima je skoro svuda loša. Uglavnom kamata je i 0 na štednju po viđenju u evrima. Plus, plaćaš u štednji u evrima i porez na dobit 15%. Štednja u dinarima je mnogo bolja. Kako zbog, skoro fiksnog kursa u odnosu na evro tako i težnji političara da veštački održavaju taj kurs (da bi se prosečna zarada predstavnila kao najveća u istoriji u odnosu na evro). Plus, država se takodje zadužuje u evro pa na taj način i smanjuje javni dug posredno (u odnosu na BDP). Moje je mišljenje da je za sada bolja štednja u dinarima. Pogotovo kad je po viđenju.
 
Efektivno, neoročeni devizni računi kod Intese sada imaju negativnu kamatu.
Kamata nula, a plaćaš održavanje.
 
Ova Opportunity banka ima bas zanimljivih varijanti za stednju. Ocigledno su specijalizovani za taj tip poslovanja i rekao bih ovako na prvu da su u globalu najbolji za stednju. Jedino sto ne znam nista o toj banci, totalno su ispod radara (iako znam da postoje skoro 15 godina, bar u NS-u, sjecam se njihove zgrade kod zeljeznicke/autobuske stanice). ;)
 
klasični legalni zelenaši, ciljna grupa su im mali privrednici i poljoprivrednici, da im zavaljaju kredite sa visokim kamatama a sa olabavljenim uslovima. to je verovatno i razlog zašto daju možda malo veću kamatu na štednju jer to svakako naplate na drugoj strani.
website strava i užas, mislim da mbank ili ebank možda ni nemaju ili se barem ne vidi na prvi pogled.
prisutni su i u BIH, sličan način poslovanja...
 
Vjerovatno zato i jesu ispod radara vecini ljudi.
 
Gledam u erste tarifnik za dizanje na bankomatu u inostranstvu kaze 3%, min 350din, a po netu kazu da sve Grcke banke sad naplacuju ATM fee od min 2.5 evra. Ima li nekih dodatnih troskova kad se dize novac sa bankomata, sem pomenuta dva? Konverzije ne bi bilo, posto bih dizao evre sa deviznog. Ovo mi je zgodnije nego da vucem vecu kolicinu evra sa sobom.
Iz mog iskustva od pre 3 godine, bankomati grčkih banaka (npr. Alpha bank ili Eurobank) ne uzimaju dodatni fee, već samo srpska banka uzme svoj fee. Ali zato druge institucije koje imaju bankomate (npr. Euronet) uzimaju taj dodatni fee, plus srpska banka uzme svoj fee.
 
Ova Opportunity banka ima bas zanimljivih varijanti za stednju. Ocigledno su specijalizovani za taj tip poslovanja i rekao bih ovako na prvu da su u globalu najbolji za stednju. Jedino sto ne znam nista o toj banci, totalno su ispod radara (iako znam da postoje skoro 15 godina, bar u NS-u, sjecam se njihove zgrade kod zeljeznicke/autobuske stanice). ;)

vrlo mala banka.ali legalna i osiguranja :)
 
Ja nađoh neki članak na netu gde je čovek dole u komentarima napisao od 19.07 da i euro i alpha banka naplaćuju, piraeus takođe i onda njihova nacionalna. Sve su između 2.5 - 3 evra.
 
Jel otvarao neko štedni račun za decu? Čuo sam da ukoliko želim da podignem novac sa tog računa banka mora da obavesti socijalnu službu.
Inače ovo sa Oportunity bankom ne deluje loše, imaju fine ponude za štednju.
 
Jel otvarao neko štedni račun za decu? Čuo sam da ukoliko želim da podignem novac sa tog računa banka mora da obavesti socijalnu službu.
Inače ovo sa Oportunity bankom ne deluje loše, imaju fine ponude za štednju.
Da. Pogotovo štek kredit. Mana I'm je samo sto imaju svega 3 (čini mi se) filijale u zemlji
 
Meni je jako primamljiva i klasična a vista štednja u dinarima, dobra je kamata do 1m rsd.
Edit: pošto sam iz BG-a mogu odvojiti jedan dan da otvorim štedni račun nadam se da više nema potrebe da ulazim u banku neko vreme.
 
nema. brzo obicno ide jer nema guzvi.. ali opet imaju samo dva saltera u jedinog bgd ekspozituri..pa ako neko orocava stednju ispred tebe moze biti dugo..ne idem tamo cesto zaista ali su guzve retke
stek kredit koristim 2 godine ali sad rekosa da od sada moze samo jednom u zivotu da se uzme stek kredit..previse daju para klijentima na to pa umesto jednom godisnje sada mozes samo jednom u zivotu uzeti ovaj "kredit" tj poklon pare :)
 
Sad mi šalju poruku iz banke da mi dodaju na putno osiguranje koje imam preko MC Gold kreditne i osiguranje od Covid19 i pokrivaju troškove lečenja do 3k evra.
 
Sad mi šalju poruku iz banke da mi dodaju na putno osiguranje koje imam preko MC Gold kreditne i osiguranje od Covid19 i pokrivaju troškove lečenja do 3k evra.
Da oni znaju nesto sto ti ne znas?🤣🤣😜
 
Pa znaju kad će kraj korone pošto osiguranje važi do 1.7 2022. 😂
 
@FM Balkan Koja banka je u pitanju, tj. cija MC Gold ukljucuje Covid osiguranje?
 
Jel otvarao neko štedni račun za decu? Čuo sam da ukoliko želim da podignem novac sa tog računa banka mora da obavesti socijalnu službu.
Inače ovo sa Oportunity bankom ne deluje loše, imaju fine ponude za štednju.

Ako se stedi za decu, i naravno ako majka i otac medjusobno veruju jedno drugom- najbolje je na obican racun uplacivati i te pare ne dirati jer su za decu..pa kad deca budu velika onda im date ali imate kontrolu kad i koliko i sl...nekako bolje kao roditelj da imas kontrolu a ne da dete sa 18 god moze da uzme i radi sa tim parama sta god da zeli..iako je 18 punoletan i odrastao covek, opet ipak nismo bas najzreliji tada :) barem vecina nas nije bila
 
Danas sam pokupio informacije od moje savetnice. Imaju štedni račun za decu, bez perioda oročenja, mesečni pripis kamate, 2.44 godišnje. Mogu da uplaćujem kad i koliko hoću kao i da podižem sredstva i nema limit do kojeg važi ta kamata.
Za mene lično ovo je dobra ponuda.
 
Danas sam pokupio informacije od moje savetnice. Imaju štedni račun za decu, bez perioda oročenja, mesečni pripis kamate, 2.44 godišnje. Mogu da uplaćujem kad i koliko hoću kao i da podižem sredstva i nema limit do kojeg važi ta kamata.
Za mene lično ovo je dobra ponuda.
Sve si naveo ali ne i gde je to?
 
Nazad
Vrh Dno