Šta je novo?
Koje banke trenutno imaju opciju skidanja novca sa svih bankomata u zemlji BEZ PROVIZIJE?
1.Erste Premium 595 din
2.Sberbank Elite 650 din
3.Mobi Progresiv(prvih 5 podizanja besplatno)....progresiv + (neogranicen broj podizanja) 400 din oba
4.Addiko Platinasti (prva 4 podizanja besplatna), ali je preskup 930 din
5.Credit Agricole Superieur 1190din
6.ProCredit Total (prvih 5 podizanja besplatni) 550din

Jos neka? :)
Mobi nije 400din već 300din.
Poskupljenje na 400din je najavljeno za Oktobar.
 
Iskreno receno, procitao sam tvoj post i on je bio razlog da zovem licnog bankara da vidim zasto je ukinut srednji kurs :) Receno mi je da je neophodna potvrda o visini tromesecnih primanja i da svaki mesec mora da bude iznad 150000 a to se onda salje delu koji se zove "segmenti". Na osnovu ove potvrde oni odrade prebacivanje u Privilege status i to za nekoliko sati. Licni bankar je bio u cudu kako to ne moze da promeni, kao pre tog pripajanja, status klijenta a onda mu je koleginica rekla da mora da posalje tu potvrdu "segmentim", da bi oni promenili :)
Znaci, na dva mjesta su nam dali dvije razlicite informacije. ;) Profesionalno, nema sta! ;)
Dok neko ne isproba, necemo znati sa sigurnoscu.

Koje banke trenutno imaju opciju skidanja novca sa svih bankomata u zemlji BEZ PROVIZIJE?
1.Erste Premium 595 din
2.Sberbank Elite 650 din
3.Mobi Progresiv(prvih 5 podizanja besplatno)....progresiv + (neogranicen broj podizanja) 400 din oba
4.Addiko Platinasti (prva 4 podizanja besplatna), ali je preskup 930 din
5.Credit Agricole Superieur 1190din
6.ProCredit Total (prvih 5 podizanja besplatni) 550din

Jos neka? :)
4b. Addiko Zlatni paket (prva 2 podizanja) 600 dinara (do prije nekih par mjeseci bio 560 din, imao sam licno paket, ali oni furaju konstantni trend poskupljenja vec par godina unazad, ali je nejasno po kom osnovu, jer su krs banka :D ).
 
Mobi Progresiv+ neograničen broj podizanja, ali uslov je prenos zarade, no obrazac predviđa samo potpis klijenta odn. nije neophodna overa poslodavca.
 
Eksperimentisao sam sa plaćanjem karticama Erste i Rajfajzen banke u Makedoniji (plaćao sam gorivo). Visa je vezana za rsd, a MC za devizni račun (eur), a Rajfajzen Visa za iRačun.

Prethodno su mi dva puta u call centru Erste banke rekli da je povoljnije da plaćam Visom jer se radi direktna konverzija MKD u RSD po kursu NBS. Takođe su mi u NBS rekli da oni nemaju u kursnoj listi MKD/RSD, jer denarima ne može da se trguje u Srbiji. Dakle, pomislio sam da se možda primenjuje Visin kartičarski kurs, pa sam rešio da isprobam. Takođe, svestan sam da se plaćanja u inostranstvu fakturišu srpskim bankama u EUR, ali pošto za MC vezanu za devizni u Erste nije tako, rekoh da isprobam lično kako stvari funkcionišu.

Rezultat je: (MKD/RSD kurs, a za EUR MC ponderisano po kupovnom u Erste od 117.81)

Visa Erste 1.94
MC Erste 1.911
RBA Visa 1.94 (RBA ima 2% proviziju koja je uračunata, tj ne vidi se posebno u izvodu)

Kratkom pretragom na Googlu utvrdio sam da je srednji kurs oko 119.1

Dakle, najpovoljnije je ipak plaćati u Makedoniji sa MC Erste deviznom karticom.
 
Evo, da budemo potpuno precizni

denari​
tacno naplaceno​
Tacan kurs​
mkd/rsd​
2501​
erste visa​
4868.39 din​
1.94657736905238​
585​
erste mc​
9.49 eur​
61.6438356164384​
1.911​
30​
RF Visa​
58.35 din​
1.945​
 
Znaci cak i ako kartica vezana za devizni ne vrsi konverziju direktno i dalje je najpovoljnija. Definitivno vani uvijek treba koristiti kartice vezane za devizni.
 
Bar u ovoj specifičnoj situaciji.

Kada bi trebalo da pogadjam, rekao bih da je MC erste klasičan kartičarski kurs MKD/EUR, da je Visa Erste kartičarski kurs MKD/EUR + nepovoljni erste Eur u Rsd, i Visa RBA kartičarski kurs MKD/RSD + 2%. (ako se pojavi provizija kao posebna stavka na kraju meseca javiću). Ovo je specifična situacija za Erste jer MKD ne postoji u njihovoj kursnoj listi.

Inače, ko plaća u kešu na pumpi računaju 60 denara EUR ili manje (za onih 585 denara mi reče radnik na pumpi 10EUR).
 
@Rokitansky

Kod mene RF uvek zasebno knjiži 1% provizije na sva ino plaćanja (nezavisno od valute), ali mislim da ne knjiži posebno 1% na kartičarski kurs za konverziju trećih valuta u EUR.
 
Evo kako master PŠ prolazi u Severnoj Makedoniji (oko 1. maja). Vezan je za evro racun. Isplativije je svakako nego menjati evre za MKD.

2750 mkd, obracunato €44.87
Kurs 61,288

920 mkd, €15,06
Kurs 61,088

520 mkd, €8,51
Kurs 61,104

2255 mkd, €36,95
Kurs 61,028
 
Kod mene RF uvek zasebno knjiži 1% provizije na sva ino plaćanja (nezavisno od valute), ali mislim da ne knjiži posebno 1% na kartičarski kurs za konverziju trećih valuta u EUR.
Kod mene za sada nema ništa. Kad se pojavi ta provizija? Odmah ili na kraju meseca?

@mikka Neverovatno kako osciluje kurs, mislio sam da je uvek skoro isti. Nepovoljnije je nego Erste MC
 
iRačun? Da nisu prestali da naplaćuju 1%? :ROFLMAO:
 
Ne verujem, dosta je loš kurs :) I trebalo bi 2% pošto nije eur.
Evo na primeru kako bi "trebalo" tj. kako je kod mene i kako je objašnjeno u tarifniku.

Recimo da si platio danas nešto 1000 denara u Makedoniji.

Najpre se ta suma obračunava u eure po Visa kursu i na to dodaje 1%. Rezultujuća suma od 16.42 eura pristiže RF na naplatu.

Ukoliko je kartica vezana za devizni račun, skida se tačno 16.42 eura i naplaćuje se 1% provizije na to, tj. 0.1642 eura. Te dve stavke se knjiže i prikazuju zasebno.

Ako je kartica vezana samo za dinarski račun, RF kupuje eure po njihovom kursu koji važi na dan knjiženja (već duže vreme je 119.1) i skida 1966.62 dinara + 1% provizije na to, tj, 19.67 dinara.Te dve stavke se knjiže i prikazuju zasebno.

Samo se, dakle, ova poslednja provizija knjiži i prikazuje zasebno. Ova prva od 1% (2% je za Visa kreditne kartice) se ne knjiži nigde. U pitanju je inače provizija specifična za Visa kartice. RF Mastercard Bussines nema tih 1% na konverziju trećih valuta u EUR, a viđao sam sličnu proviziju i u drugim bankama za Visa kartice.
 
Oko Sber mali info, nemojte nikako da se vezujete za poslovnicu kod Garden centra, nemaju obicnu blagajnu, nego neku posebnu, veliki iznosi, sta ti ja znam. Cekao sam danas pola sata u praznoj poslovnici, dok nisam digao dreku da odvoje jedan prokleti minut i zavrse mi sta treba.
Inace bankomat u poslovnici omogucava podizanje evra, ali izbacuje u apoenima od po 20 :))))
 
Danas sam platio nesto sitno Visa karticom vezanom za dinarski Raiffeisen racun (iRacun) u Turskim lirama. U odnosu na zvanicni danasnji kurs RSD/TRY izaslo je 2.2% vise.
 
naravno da je za debitnu MC
ko je još čuo i video za besplatno podizanje gotovine kreditnom karticom sa bankomata bilo koje banke?!
pa to su im najslađe provizije čak i sa matičnih bankomata a da ne pričamo o tuđim.
 
Moj brainfart, mislio sam da je MC Gold kreditna.
 
Inace bankomat u poslovnici omogucava podizanje evra, ali izbacuje u apoenima od po 20 :))))
Pisao sam o tome par strana ranije, kad sam otvarao racun radnica mi je rekla da su im svi bankomati napunjeni samo apoenima od 20e. Bas neobicna glupost, problematicna za podizanje vecih suma.

Kad smo vec kod SBER i podizanja deviza, da li neko zna koliki je dnevni limit na bankomatu? Vjerujem da nije veliki, s obzirom da bankomat fura samo 20-ke.
 
Pisao sam o tome par strana ranije, kad sam otvarao racun radnica mi je rekla da su im svi bankomati napunjeni samo apoenima od 20e. Bas neobicna glupost, problematicna za podizanje vecih suma.

Kad smo vec kod SBER i podizanja deviza, da li neko zna koliki je dnevni limit na bankomatu? Vjerujem da nije veliki, s obzirom da bankomat fura samo 20-ke.
Promaklo mi je.
Za limit, zaposlena tamo mi rece da je valjda 1000e i nije bila u pravu, ali dok mi je pomagala sam video da je poslednja ponudjena cifra 2000.

Da nisam digao dreku tamo, verovatno bih u menjacnicu otisao da menjam pare kao neki sitni diler, puna koverta dvadesetica...
Zezam se sa drugarom i kazem, nasao sam bankomat za putovanja, posto vecina tada trazi da razbije deo para na sitnije apoene.
 
Hvala za info.
Da, za putovanje je vrh, ali vise bih volio da ne moram da nosim dzak sa sobom kad hocu da podignem hiljadu ili dvije. :D
 
Po tom pitanju su Mobi bankomati bolji jer ako su veće cifre u pitanju ide po 50eur a za manje po 10 i 20
 
Slicno je radio i MTS bankomat, ali nema vise. :(
U svakom slucaju sve je bolje nego Intesa ili ERSTE, jake banke, ali uplate/isplate eura ni na pomolu.
 
Hvala Vam na interesovanju za iRačun - Besplatni onlajn tekući račun.

Otvaranje I vođenje računa se ne naplaćuje, kaon i izdavanje debitnih kartica - VISA Debit I Dina platne kartice.

MasterCard nije moguće zatražiti uz iRačun.

Plaćanje na stranim sajtovima I povezivanje sa PayPAl nalogom je moguće uz VISA Debit platnu karticu.

Isplata gotovog novca korišćenjem debitne kartice na bankomatima drugih banaka u zemlji se tarifira 2% od iznosa transakcije, min 210 RSD.

Dodatne informacije možete videti na stranici: https://www.raiffeisenbank.rs/racuni/online-racun/
 
Kako ce za nekh maks. 6 meseci od danas rajf podigne naplatu mescno na 500 rsd i svima sa iracunom to ispostavi. Najobicnija navlakusa da nabiju broj korisnika do kraja godine.
 
pa naravno ko lud ce da da racun bez odrzavanja, nece biti 500 ali 200-250 sigurno
 
Nazad
Vrh Dno