Šta je novo?
U kojoj banci postoji besplati devizni sa besplatnom visom za povlacenje sa paypala, jos idealnije bi bilo 2 partije i da na jednoj bude viza internet (ono sto je bilo u intesi) inace hteo sam da ostanem u intesi ali sada se podizanje kartice naplacuje 200dinara naravno i svaka partija devizna po 120din, imao sam dolarsku i evro partiju to je 240din mesecno
 
Ne znam da li ste videli OTP paketi prestige i privileg imaju Pogodnost umanjenja mesečne naknade važi do 30.04.2022.

Privileg ako imate mesecno iznad 15000 sa master gold 50% popusta i ispada 200 din mesecno, a sa preko 35000 0din mesečno

Upitanju jsu i dinarski i devizni račun i ovo je opcija koju ce moja draga verovatno iskoristiti za beg od intese (dirali su joj nule na deviznom sad ima 9 ka ona poustu)

A ja razmisljam o Sber - Jednostavno tekući račun sve što mi treba.


Takodje Erste banka po novom tarifniku od 01.08 koji je više nego pristojan u odnosu na ostale.
 
Ta akcija u OTP postoji vec duze vrijeme, koliko ja znam. Produzavaju je na svakih godinu dana, jedino azuriraju iznose kojim se ostvaruje popust.
Nova stvar je popust od 50% (na mjesecno odrzavanje) ukoliko otvorite Prestiz paket racuna do 31.07.2021. Ja sam to iskoristio, otvorio racun krajem maja, medjutim ova banka naplati cijeli iznos mjesecnog odrzavanja, nebitno da li je racun otvoren 1. ili 31. u mjesecu (sitnica, ali ciganski). Druga losa stvar je sto mi i nakon vise od 35 dana nisu izradili/urucili kartice. Sluzbenica koja mi je otvarala ovaj racun je bila totalno neinformisana i pogubljena, a kasnije preko kontakt centra sam saznao da imam pravo i na licnog savjetnika na ovom paketu... Jedini problem je sto ne znam ni ko mi je licni savjetnik ni kako da dodjem do njega!
Izuzetno kratko, ali jako negativno iskustvo sa OTP, ne preporucujem! Odlazim i prije nego sto sam dosao, vec sam otvorio slican racun u SBERBANK (Elite paket) i tamo su neuporedivo bolji uslovi i iskustva za slican novac (zasad bez ikakvih objektivnih zamjerki).
 
Звао сам их ја данас да питам за камате на штедњу, за курс, да троскове по уплатама из иностранства, за све ме је стављала на чекање да пита, па сам на крају није било концизних одговора па заказали разговор са саветником у банци да ако она буде имала одговоре. интересантан ми је Практик и то највише за драгу, испадало би 200дин месечно све што нам је неопходно, али и код нјих је наплата 19дин по ебанкинг, напрата СМС након 10 порука, једино је девизни бесплатан. Како сте описали и мени се не свиђа баш. Ја сам за СБер, али Обрни Окрени Ерсте ми најбоље нуди, али и даље имају ТАН... мада мобилна апликација ради ОК.
 
U kojoj banci postoji besplati devizni sa besplatnom visom za povlacenje sa paypala, jos idealnije bi bilo 2 partije i da na jednoj bude viza internet (ono sto je bilo u intesi) inace hteo sam da ostanem u intesi ali sada se podizanje kartice naplacuje 200dinara naravno i svaka partija devizna po 120din, imao sam dolarsku i evro partiju to je 240din mesecno
U nijednoj. Možeš probati u Komercijalnoj da uzmeš Visa Debit Prepaid za 500 dinara pa zamoliti support da ti promene kategoriju kartice sa Prepaid na Debit, ali to zavisi od dobre volje agenta koji ti se padne. Trenutno novim korisnicima ne naplaćuju održavanje za Aktiv od 310 do kraja septembra, a on uključuje 25 ips naloga, Visa PayWave i MC Standard Debit, kao i MC installment kreditnu. Ako su ti devizni računi razdvojeni iz HIT paketa novembra 2019. nema naplate do kraja godine, kada se ukida i stara Intesa Online. Najjeftinija ti je Raiffeisen Visa Virtuon za 50 dinara mesečno u protivvrednosti, a kod njih možeš otvoriti i dinarski iRačun sa uključenom Visa Classic Debit bez održavanja, troškova i provizija za ips/kliring naloge. Čip/PayPass karticama sa iRačuna bi na uplatnom bankomatu mogao da uplaćuješ na Virtuonku.
 
Шта би од оног старог Рајфајзена да уведу овај бесплатни рачун,па они нису нормални:)Зна ли ико која им је то логика?
 
Ja juče podneo onlajn prijavu za kredit u Erste. Danas me zove neka individua i kaže vi ste podneli bla bla bla. Ja kažem da, jesam. Pita me dal imam kredit, kreditnu karticu, dozvoljeni minus u nekoj banci. Kažem nemam ništa. (Inače ciljano sam očistio sve to da bih mogao da neometano uzmem kredit kad mi zatreba). E pa onda morate u poslovnicu, takvo je pravilo, pošto nemate kreditnu istoriju u zadnjih godinu dana. I ode. Ja se našao u čudu. Posle gledam mejlove, kredit sam otplatiio u avgustu prošle godine. Kojom li se metodom služe da provere kreditnu istoriju u zadnjih godinu dana da mi je znati.
 
Требао си рећи да си до гуше у дуговима и кредитима:)онда би ти дали,ал прво на разговор с психологом онлајн,а са психијатром у пословници:)
 
U kojoj banci postoji besplati devizni sa besplatnom visom za povlacenje sa paypala, jos idealnije bi bilo 2 partije i da na jednoj bude viza internet (ono sto je bilo u intesi) inace hteo sam da ostanem u intesi ali sada se podizanje kartice naplacuje 200dinara naravno i svaka partija devizna po 120din, imao sam dolarsku i evro partiju to je 240din mesecno
Mobi banka?
 
Nakon svih desavanja oko intese danas neurozan u Erste otvorih, 280din i dinarski i devizni i tako će ostati po rečima radnice.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nakon svih desavanja oko intese danas neurozan u Erste otvorih, 280din i dinarski i devizni i tako će ostati po rečima radnice.
Da, skoro su imali poskupljenje sa 250 na 280, tako da će to potrajati. Samo, imaj na umu da su ti kartice vezane za dinarski pa ako planiraš porošnju u inostranstvu devizama, trebaće ti onda MC devizna koja se plaća 400 dinara za izdavanje, ali ona čak može da se uzme i nezavisno (u smislu ko hoće samo devizni sa njom da ima).
Edit2: Pretprošli post se odnosi za Visa kartice, tu nema besplatne alternative.
 
Poslednja izmena:
Da li se dobija poseban devizni račun za nju ? U intesi sam internet platio 800 il beše 600 din i reizdavanje opet. Ma to otom potom, dok prodje korona razmisljacu o tome :D
 
Da li se dobija poseban devizni račun za nju ? U intesi sam internet platio 800 il beše 600 din i reizdavanje opet.
Po starom od 2017. je bila 800 jednokratno. Sad su i internet i zelena po 200, s tim što se plaća i reizdavanje. U Erste je devizni posebno i viševalutni.
 
Ta akcija u OTP postoji vec duze vrijeme, koliko ja znam. Produzavaju je na svakih godinu dana, jedino azuriraju iznose kojim se ostvaruje popust.
Nova stvar je popust od 50% (na mjesecno odrzavanje) ukoliko otvorite Prestiz paket racuna do 31.07.2021. Ja sam to iskoristio, otvorio racun krajem maja, medjutim ova banka naplati cijeli iznos mjesecnog odrzavanja, nebitno da li je racun otvoren 1. ili 31. u mjesecu (sitnica, ali ciganski). Druga losa stvar je sto mi i nakon vise od 35 dana nisu izradili/urucili kartice. Sluzbenica koja mi je otvarala ovaj racun je bila totalno neinformisana i pogubljena, a kasnije preko kontakt centra sam saznao da imam pravo i na licnog savjetnika na ovom paketu... Jedini problem je sto ne znam ni ko mi je licni savjetnik ni kako da dodjem do njega!
Izuzetno kratko, ali jako negativno iskustvo sa OTP, ne preporucujem! Odlazim i prije nego sto sam dosao, vec sam otvorio slican racun u SBERBANK (Elite paket) i tamo su neuporedivo bolji uslovi i iskustva za slican novac (zasad bez ikakvih objektivnih zamjerki).

Kod njih su kartice, do spajanja sa Vojvodjanskom bankom, dolazile pet dana, uz pisanje sluzbenice da treba kao urgencija da se izradi. Nakon pripajanja, koriste program Vojvodjanske banke i u praksi se svi izvorni OTP sluzbenici ne snalaze posto je program komplikovaniji i kasnjenje sa karticama je takvo zbog svega oko spajanja i prelaska na novi sistem. Cak nisu primali zahteve za reizdavanje kartice sedam dana pre ujedinjenja. Cak im je naglaseno da ne pisu nikakve urgencije posto nece biti moguce da brzo izrade kartice. Vremenom ce se to unormaliti.

Ovo prethodno nabrojano je razlog sto je sluzbenica bila takva kao sto navodis.


Informacije o licnom bankaru mozes da vidis tek kad se logujes na eBanking na


oznacis KORISNIČKO IME / OTP i za korisnicko ime upisujes broj sa plastificirane kartice, a za sifru token koji generises u mobilnoj aplikaciji. Kad udjes u tvoj nalog, videces u nekom od menija ko ti je licni bankar i kontakt telefon.

Takodje, ako ti je plata, pod uslovom da je primas preko njih, visa od 150000 dinara, uz potvrdu o tromesecnim primanjima, koju ispunjava tvoje knigovodstvo na OTP obrazcu, licni bankar salje zahtev odeljenju koje se zove segmenti, da te prebace u Privilege grupu klijenata i onda ti je kupovni i prodajni kurs u mBanking aplikaciji, srednji kurs Narodne banke. Odrzavanje racuna ti je besplatno ako ti mesecna potrosnja karticom (racuni, prodavnice) iznad 60000, a ako je 35000, onda je popust od 50% na mesecno odrzavanje racuna.


Mozda i znas ove informacije, a ako nisi upoznat, mozda ti budu korisne :)
 
Nakon pripajanja, koriste program Vojvodjanske banke i u praksi se svi izvorni OTP sluzbenici ne snalaze posto je program komplikovaniji
Kazu da nije komplikovaniji nego je sve korak po korak a ne u jednom koraku da bude vise stavki tipa otvaranje klijenta, izbor paketa, slanje zahteva za kartice vec je sve korak po korak manji je protok.
 
Nakon svih desavanja oko intese danas neurozan u Erste otvorih, 280din i dinarski i devizni i tako će ostati po rečima radnice.
290 din... Jel ne daju više godinu dana free ko podnese zahtev onlajn?
 
Дају,сад провјерио.
 
Kod njih su kartice, do spajanja sa Vojvodjanskom bankom, dolazile pet dana, uz pisanje sluzbenice da treba kao urgencija da se izradi. Nakon pripajanja, koriste program Vojvodjanske banke i u praksi se svi izvorni OTP sluzbenici ne snalaze posto je program komplikovaniji i kasnjenje sa karticama je takvo zbog svega oko spajanja i prelaska na novi sistem. Cak nisu primali zahteve za reizdavanje kartice sedam dana pre ujedinjenja. Cak im je naglaseno da ne pisu nikakve urgencije posto nece biti moguce da brzo izrade kartice. Vremenom ce se to unormaliti.

Ovo prethodno nabrojano je razlog sto je sluzbenica bila takva kao sto navodis.


Informacije o licnom bankaru mozes da vidis tek kad se logujes na eBanking na


oznacis KORISNIČKO IME / OTP i za korisnicko ime upisujes broj sa plastificirane kartice, a za sifru token koji generises u mobilnoj aplikaciji. Kad udjes u tvoj nalog, videces u nekom od menija ko ti je licni bankar i kontakt telefon.

Takodje, ako ti je plata, pod uslovom da je primas preko njih, visa od 150000 dinara, uz potvrdu o tromesecnim primanjima, koju ispunjava tvoje knigovodstvo na OTP obrazcu, licni bankar salje zahtev odeljenju koje se zove segmenti, da te prebace u Privilege grupu klijenata i onda ti je kupovni i prodajni kurs u mBanking aplikaciji, srednji kurs Narodne banke. Odrzavanje racuna ti je besplatno ako ti mesecna potrosnja karticom (racuni, prodavnice) iznad 60000, a ako je 35000, onda je popust od 50% na mesecno odrzavanje racuna.


Mozda i znas ove informacije, a ako nisi upoznat, mozda ti budu korisne :)
Koristan post, hvala na detaljnim informacijama, nekom ce znaciti.
Sto se mene tice, sve ovo gore vec znam, osim kako da pronadjem licnog bankara... I bio si u pravu, postoji u eBanking-u, skriveno je malo, ali tu je - ide se na Podesavanja (ikonica u gornjem desnom uglu), pa "Vasi podaci".

Sto se tice obrazlozenja zasto su u totalnom haosu, meni to uopste nije opravdanje. Imao sam razumijevanje za pogubljenost prilikom otvaranja racuna, tromost u komunikaciji i ostale sitnice, ali ne mogu da imam razumijevanje da placam odrzavanje papreno vec dva mjeseca, a jos ne mogu ni da raspolazem sredstvima normalno (posto naravno, jos uvijek nemam nijednu kartica).

Inace, juce su mi priredili i novo iznenadjenje - posto sam otvorio racun u toku promocije 50% umanjenja na odrzavanje za naredna 3 mjeseca, prvi mjesec (svega 8-9 dana maja) su mi uredno dali "popust" (tako sto su naplatili odrzavanje za cijeli mjesec sa 50% umanjenja), ali drugi mjesec (znaci juni) su mi naplatili pun iznos odrzavanja!?! Bravo OTP! Konacno sam napisao prigovor, vise njih... A cekam pogodnu priliku da odem zatvoriti racun!

A sto se tice tacnih informacija za povlasceni srednji kurs, procitaj(te) moj post na strani 20, u drugom dijelu sam tacno prenijeo informacije koje sam dobio od njihove podrske. Ukratko, 140.000 dinara je minimalna zarada, limit je 2.500 eura mjesecno, nisu pominjali potvrdu iz racunovodstva, dovoljna je jedna isplata sa sifrom 240/241 i kontaktiras podrsku da omoguce povlasticu (drugim rijecima, vazi recimo i za predusetnike pausalce, koji tako isplate sredstva na svoj OTP racun).

Ja sam u OTP dosao najvise zbog tog povlascenog kursa, ali kad sad bolje razmislim, cijena Prestiz paketa nije vrijedna onog sto nudi sve ukupno, ni blizu. Pricam u svoje ime (i prenosim informacije koje imam iz prve ruke), ali svako ce sam da procijeni sta mu odgovara a sta ne.
 
Pa iskren da budem, bas to i mene kopka, jer da znam da tu ne bi bilo problema, odmah bih ugasio racun u Intesi (pa eventualno otvorio prije nego krenem sa kreditom). Ali s obzirom na iskustva par ljudi na Magnifica od ranije, kazu da su bas lako zavrsavali kredite jer im je savjetnik dosta pomogao (tj. definitivno su imali povlascen status), pa cu vjerovatno da ostavim racun i zrtvujem tih par mjeseci po 800 dinara. Ipak mi je taj stambeni sad najbitniji od svega, a gotovo sigurno cu ga uzimati u Intesi!
Sad pozvah mog savetnika da se raspitam oko stambenog kredita i sva pomoć je preusmerenje na Intesa Casa agenta koji me usmeri na savetnika za stambene kredite u nekoj poslovnici. E sad, moj savetnik je iz manje filijale koja verovatno ne radi stambene kredite, tako da je to sve relativno od slučaja do slučaja.
 
Da, sve je izgleda relativno kada su banke u pitanju.
 
Danas bio u OTP na razgovor za račun, i jedno od pitanja je bilo kursna lista. Išla je da proveri sa koleginicom i reče tako kako piše na nalogu je za sve, nema promene kursa practic prestigio, niti cifra što meni nikako nema smisla, ali razlog zbog kojeg smo odustali je vezivanje deviznog i dinarskog za Jednu Mastercard debit i nemogućnost još jednog deviznog koji bi koristio za net. Reče pre spajanja je bila Visa virtuon, ali sad nema, međutim sigurno će se pojaviti nešto. I dalje traje potera za bankom...
 
OTP je izgleda usvojio sve lošije prakse Vojvođanske banke, pa je sada komplikovanije, duže i skuplje obaviti osnovne stvari.
Uzeše danas 1.2% provizije na konverziji dolara, za neku veću sumu će morati prenos u drugu banku... :cautious:
 
OTP se preorijentisala na privredu, SoGe je uveo depo aparate za uplatu pazara pa sve to je postalo očigledno onda kada su na Praktik paketu Visa Business Platinum vezali za dinarski i sad svi preduzetnici koji vuku sa PayPal-a to rade po povlašćenom kursu, što skraćuje proceduru za prodaju deviza kao ranije u SoGe. Međutim, nisu sasvim bez mane, te neretko uključuju OTP Mađarsku kao posredničku za swift doznake i javi se dodatni trošak . Da se AIK nije odrekla Visa kartica, držala bi ovaj deo kolača.
 
možemo svi da pljujemo poštansku ali oni nisu menjali svoje tarife duže vreme, ako ne računamo sad ovaj novi račun plus a i on je najpovoljniji od svih
usluga kakva je takva je ali ipak su najpovoljniji a verujem da će tako biti i kasnije, ipak je to državna banka
 
Inace, juce su mi priredili i novo iznenadjenje - posto sam otvorio racun u toku promocije 50% umanjenja na odrzavanje za naredna 3 mjeseca, prvi mjesec (svega 8-9 dana maja) su mi uredno dali "popust" (tako sto su naplatili odrzavanje za cijeli mjesec sa 50% umanjenja), ali drugi mjesec (znaci juni) su mi naplatili pun iznos odrzavanja!?! Bravo OTP! Konacno sam napisao prigovor, vise njih... A cekam pogodnu priliku da odem zatvoriti racun!

A sto se tice tacnih informacija za povlasceni srednji kurs, procitaj(te) moj post na strani 20, u drugom dijelu sam tacno prenijeo informacije koje sam dobio od njihove podrske. Ukratko, 140.000 dinara je minimalna zarada, limit je 2.500 eura mjesecno, nisu pominjali potvrdu iz racunovodstva, dovoljna je jedna isplata sa sifrom 240/241 i kontaktiras podrsku da omoguce povlasticu (drugim rijecima, vazi recimo i za predusetnike pausalce, koji tako isplate sredstva na svoj OTP racun).

Ja sam u OTP dosao najvise zbog tog povlascenog kursa, ali kad sad bolje razmislim, cijena Prestiz paketa nije vrijedna onog sto nudi sve ukupno, ni blizu. Pricam u svoje ime (i prenosim informacije koje imam iz prve ruke), ali svako ce sam da procijeni sta mu odgovara a sta ne.

Iskreno receno, procitao sam tvoj post i on je bio razlog da zovem licnog bankara da vidim zasto je ukinut srednji kurs :) Receno mi je da je neophodna potvrda o visini tromesecnih primanja i da svaki mesec mora da bude iznad 150000 a to se onda salje delu koji se zove "segmenti". Na osnovu ove potvrde oni odrade prebacivanje u Privilege status i to za nekoliko sati. Licni bankar je bio u cudu kako to ne moze da promeni, kao pre tog pripajanja, status klijenta a onda mu je koleginica rekla da mora da posalje tu potvrdu "segmentim", da bi oni promenili :)

Odrzavanje je solidno skupo osim u slucaju ako ti je mesecna potrosnja karticama tolika da ostvarujes 50% popusta ili 100% popusta :)

Danas bio u OTP na razgovor za račun, i jedno od pitanja je bilo kursna lista. Išla je da proveri sa koleginicom i reče tako kako piše na nalogu je za sve, nema promene kursa practic prestigio, niti cifra što meni nikako nema smisla, ali razlog zbog kojeg smo odustali je vezivanje deviznog i dinarskog za Jednu Mastercard debit i nemogućnost još jednog deviznog koji bi koristio za net. Reče pre spajanja je bila Visa virtuon, ali sad nema, međutim sigurno će se pojaviti nešto. I dalje traje potera za bankom...

Kurs je za sve isti osim ako ispunjavas uslov o kome sam pisao :) Mozes da otvoris, pored tekuceg dinarskog, euro, USD, uslovno receno stedni dinarski i devizni i na njemu drzis sredstva i ona nisu dostupna za potrosnju dok ih ne prebacis na obican racun. Na taj nacin si ih osigurao iako sve ide preko jedne kartice. Dodatni nivo sigurnosti je da otvoris jos jedan racun u drugoj banci i na njega prebacis sredstva u kolicini koja ti treba i tu karticu koristis za placanja na internetu. Uslov je i da ta druga banka ima normalniji kurs, kao sto je bio u Mobi i MTS, ako ti treba multivalutni racun. Mnogi su zatvorili racun u MTS banci nakon pripajanja ali njihov racun je sad cak povoljniji od Mobi nakon poskupljenja a mozes da upravljas karticom kroz mBanking. Nisu ovo jedini parametri koji se gleaju, ali kao sto vecina kaze, vazno je sta kome treba i sta je kome prakticno. Jedina sigurna stvar je da nema nista besplatno :D

OTP je izgleda usvojio sve lošije prakse Vojvođanske banke, pa je sada komplikovanije, duže i skuplje obaviti osnovne stvari.
Uzeše danas 1.2% provizije na konverziji dolara, za neku veću sumu će morati prenos u drugu banku... :cautious:

Slazem se, SoGe je bila vrlo poslovna i efikasna banka. Jedino primetno, bolje, je obavestenje o prilivu sredstava, koje se kod njih naplacivalo a sad je valjda u okviru paketa.
 
Koje banke trenutno imaju opciju skidanja novca sa svih bankomata u zemlji BEZ PROVIZIJE?
1.Erste Premium 595 din
2.Sberbank Elite 650 din
3.Mobi Progresiv(prvih 5 podizanja besplatno)....progresiv + (neogranicen broj podizanja) 400 din oba
4.Addiko Platinasti (prva 4 podizanja besplatna), ali je preskup 930 din
5.Credit Agricole Superieur 1190din
6.ProCredit Total (prvih 5 podizanja besplatni) 550din

Jos neka? :)
 
Poslednja izmena:
Koje banke trenutno imaju opciju skidanja novca sa svih bankomata u zemlji BEZ PROVIZIJE?
1.Erste Premium 595 din
2.Sberbank Elite 650 din
3.Mobi Progresiv(prvih 5 podizanja besplatno)....progresiv + (neogranicen broj podizanja) 400 din oba
4.Addiko Platinasti (prva 4 podizanja besplatna), ali je preskup 930 din
5.Credit Agricole Superieur 1190din
6.ProCredit Total (prvih 5 podizanja besplatni) 550din

Jos neka? :)
API premium ima 3 mesecno
 
Nazad
Vrh Dno