Šta je novo?
Slažem se, deluje apsolutno OK.
Za mene lično "deal breaker" je što traže administrativnu zabranu za kreditnu karticu.
 
Eurobank ima sasvi solidan paket. 340 din mesecno, nista za odrzavanje deviznog, nikakve provizije pri placanju. Cak i bolji kurs od Intese u menjacnici. Kreditna kartica prilikom podele na rate dodaje odredjeni procenat na iznos, ali ni to nije toliko strasno ako se uzme u obzir da ce i Intesa uvesti slicno.
Meni to otprilike pokriva sve sto sam imao uz Hit paket iz Intese.
Koliki je kurs evra?
 
Zasto bi, pri zdravoj svesti i pameti, otisao u Postansku Stedionicu?
Da cekas red sa penzosima?
Njihov kadar se zbuni kad im kazes "treba mi kartica za internet".
A kada im trazis potvrdu o izmirenom dugovanju / zatvorenom racunu, traze ti dodanih 100 i kusur dinara...
U 21. veku, imati takvu sluzbu je sramota.
To što si napisao je apsolutno nebitno za ono što sam ja pitao. Kad se završi inicijalno pravljenje računa i izdavanje kartice kontakt sa bankom zavisi samo od toga koliko često dižeš ili polažeš pare na račun.
Misliš da u Intesi za ovih 9 godina nisam čekao preko hiljadu puta redove?
 
Misliš da u Intesi za ovih 9 godina nisam čekao preko hiljadu puta redove?
Kada ti treba hleb, kupis ga u pekari, isto tako i burek.
Kada ti treba meso, kupis u mesari, ne u Maksiju, Rodi ili Univeru.
Kada ti treba bankarska usluga, ides u jake banke, a ne u kvazi banke.

To je poenta mog filozofiranja.

Mrtva je trka ko je losiji. Friteza ili Postanska.

Redovi svuda postoje, manje / vise. U postanskoj i fritezi su najduzi, jer i imaju najvise klijenata.
Ostale banke tipa Erste, Uni, Euro, NLB, nemaju toliki udeo na trzistu, i svakako im je bitan kvalitet, ne kvantitet.
Njima ciljne grupe nisu ni penzioneri, ni zaposleni u drzavnim sluzbama.
 
Aman, tvoj komentar je potpuno suvišan, svi znamo sve i o Poštanskoj i o Intezi.
Ja pitam jedno ti dolaziš i prodaješ mi toplu vodu.
Ne vredi ovako, ako nemaš ličnog iskustva sa PŠ Visa karticom nemoj komentarisati
 
Aman, tvoj komentar je potpuno suvišan, svi znamo sve i o Poštanskoj i o Intezi.
Ja pitam jedno ti dolaziš i prodaješ mi toplu vodu.
Ne vredi ovako, ako nemaš ličnog iskustva sa PŠ Visa karticom nemoj komentarisati
Pa imam... zato ti i pricam... :D

PS, Friteza ne.
Ostale da.
 
To je poenta mog filozofiranja.
Drago mi je što si rekao "filozofiranja" jer i ja slično mislim, ali malo drugačije.
Moje pare su u mom džepu dok se ne odlučim da ih zamenim za robu ili uslugu.
I taj kome dajem pare, bolje da ih uzme brzo jer mogu da se predomislim pa da on ne dobije ništa a ja potražim robu ili uslugu na drugom mestu.
Tako se nekako desilo sa Intesom. Iako sam retko koristio šaltersku uslugu, i nikad nisam čekao u redu ispred poslovnice postalo je nemoguće završiti posao za manje od pola sata.
Dešavalo mi se da uplatim pare na bankomatu a te pare ne budu proknjižene za nekoliko sati.
Odluka da promenim banku pala je pre poskupljenja, kada je po ko zna koji put brojač sekundi odlučio da moj password više ne važi i da ako želim da pristupim on-line servisima MORAM da ga promenim.
Bez najave, bez upozorenja, tek tako. Prošlo je 6 ili 12 meseci. Novi password! Ni molim ni izvinite.
Možda sam u situaciji u kojoj mi ne odgovara da menjam password. Možda treba nešto hitno da uplatim.

Da ne gnjavim, ovog meseca sam poslenji put platio 300 dinara održavanja i više se nećemo viđati.
 
Da li može kreditna na osnovu 100% deviznog depozita a bez AZ?
 
Da li može kreditna na osnovu 100% deviznog depozita a bez AZ?
Kreditne su revolving kartice.
Ne mora AZ, ali mora kreditni biro.

To sto ti navodis je Debitna vezana za devizni racun (ako ides na devizni depozit, ali mi onda nije jasno sta ce ti AZ u pitanju), ili visevalutni racun.
Savrsen primer visevalutnih TR-a je Mobi "banka" (nisu banka).

U ostalom, da bi placao u drugim valutama, nije potrebno da iste imas na racunu, a nije ni isplativo.
Jer dok ti platis nesto sto je u Evrima, a imas dolare, banka ti konvertuje prvo u dinare, pa u valutu placanja.
Gubi se dosta na tim kursnim razlikama.

Dok sam koristio Mobi, najpovoljnije mi je bilo da imam dinare, pa tako preko PP i drugih servisa, a ne EUR/USD.
 
Kreditirati sam sebe je nesto sto nema mnogo smisla, pogotovu sto danas i nemas neke stimulativne kamate na zalog.
Kao kada uzmes kredit za stan, a das 100% ucesce... zasto?

Ako vec imas kesh, potrosi ga debitnom karticom.
Ako ga nemas, uzmi revolving (visoki nameti), ili uzmi kesh kredit, pa opet plati debitnom.

Inace sam apsolutno protiv svake vrste revolving kartica.
Ne bi' je predlozio ni najgorem neprijatelju. Bezobrazno skupa usluga, nepotrebna...
Sve najgore!

Malo off topic, ali, uporedi kamate.
Na revolvingu placas kamatu na ostatak duga, koja iznosi ~26% godisnje.
Prosecan kesh kredit je u rasponu od 5.5% do 10%. Pricam o efektivnoj, ne o nominalnoj kamati.
 
Za keš kredit obično je nominalna kamata oko 7-10%, negde i više. Efektivna 5.5% možda je slučajnost negde, vrlo teško da je prosek.
Revolving može da bude težak zajeb, imao sam iskustva. Ali uz malo samodiscipline može da bude odlična opcija za neke kupovine, sa vrlo niskom kamatom na kraju. Naravno, za tako nešto otplata tipa 5% ili 10% mesečno ne dolazi u obzir. Treba pametno kombinovati obe opcije; keš i revolving , zavisno šta se kupuje.
Intesa se izdvaja od ostalih sa revolving kamatom od ~16.5%-18.5% za dinare. Za eure je oko 13%. Tu su najbolji na našem tržištu.
 
Poslednja izmena:
Kreditirati sam sebe je nesto sto nema mnogo smisla, pogotovu sto danas i nemas neke stimulativne kamate na zalog.
Kao kada uzmes kredit za stan, a das 100% ucesce... zasto?
Nije bio stan u pitanju vec poslovni prostor (2003.god), kredit sa 105% garantovanim depozitom, 6 godina, rata oko 1.200 eura.

Osnovni razlog: da bi naterao sebe da svakog meseca odnesem novac u banku i platim ratu a ustvari je u pitanju bila prisilna stednja.

I jos 1, manje bitan razlog o kome ne bih.

p.s.
Nisam jedini, nekoliko ljudi koje poznajem je u to vreme radilo isto, bez njihovih informacija ja ne bi ni znao da takva mogucnost postoji.
 
Čisto informativno, pošto radim u ProCreditu. Radim sa pravnim licima, ali ako nekom treba neka informacija, mogu proveriti ako već ne znam.
Održavanje računa: 550rsd
U to je uključen:
mBanking
Devizni i dinarski račun
Devizni i dinarski štedni računi (FlexSave) - tzv. dnevna štednja
Aplikacija od sinoć ima i plaćanje preko QR koda
ApplePay
0 din provizije za plaćanje u Srbiji
MC radi u svim zemljama
1000e ukupno (kupovina ili prodaja) po srednjem kursu NBS (znači ne banke, neko NBS)
9% kamate za dozvoljeni minus (u iznosu od 2 od plate)
2.96% stambeni
9% investicioni
Račun se otvara online
Uslov za kreditiranje da je plata min. 60k ili ako se radi u državnoj službi 50k.

Sigurno nešto zaboravljam, ali pitajte slobodno, da li ovde ili u PP.

Vidim diskusiju o revolving i dozvoljenom minusu (vidim i da dolazi do zabune), to je vrlo sličan proizvod (malo se drugačije koristi) u kontekstu da se kamata plaća na iznos U KORIŠĆENJU i to samo za dane kada je KORIŠĆENO.
 
Cekalo se da neko iz struke kaze nesto :)
Elem, opet jedna digresija teme...

Postanska stedionica je dobra samo za cekove :D
 
opet nznm zašto je skup procredit toliko, jedni su od najskupljih
mobi, mts, otp, euro, pošta... nude više za manje para
 
U PŠ i Komercijalnoj su državne firme po defaultu otvarale zaposlenima račune radi primanja plata. Izuzetak su ugašene domaće banke koje je neko kupio pa je automatizmom neko završio kod neke strane banke. Svi koji su se prebacili na strane banke su ih birali u zavisnosti od interesa. Biti u nekoj banci iako mi ne odgovara stvarno ne razumem. Ta lenjost promene je baš osobina koju će eto sad i banka Intesa da iskorišćava, a nije prva koja je podigla i promenila uslove.
 

Pa kupovni.
Mi nemamo deviznu karticu.
Plaćanje u ino se vrši tako što se vuče sa dinarskog.
Menjačnica se odnosi na menjačke poslove u aplikaciji.

Apropo cena, one su samo deo kompletne usluge. Ljudi ne znaju/ne vide mnoge troškove koje banke naplaćaju, a mi se trudimo da budemo transparentni.

I da, do 5 podizanja mesečno na bilo kom bankomatu u Srbiji je besplatno (na našim bankomatima uvek je besplatno i ne ulazi u tih 5).
 
Dvoumim se da li otvoriti u aik banci A račun od 250din ili kombank aktiv od 310din. Ovaj drugi ako se ne varam je do 25 mesečnih prenosa besplatno, što mi je sasvim dovoljno.

Kombank tarifnik počinje da važi od prekosutra, pa se valjda neće menjati uskoro zbog NLB preuzimanja. U suštini su mi bitni mc ili visa, ebank/mbank, besplatni nalozi, dobar kurs za eure i dodatni/stedni devizni račun.

Kombank bankomat mi je bliži i ne znam da li bi imao ikakvih povoljnosti, pošto planiram da koristim njihovu kombank trader platformu.
 
Kombank tarifnik počinje da važi od prekosutra, pa se valjda neće menjati uskoro zbog NLB preuzimanja.
Mislim da nece menjati dok se ne uradi integracija u jednu banku kao sto je OTP uradio sa svojim bankama.

A sto se tice AIK ili NLB KomBank dvoumljenja ako planiras da koristis njihovu platvornu za trgovanje onda definitifno KomBank, znam da su mnogi koji koriste obe mogucnosti dobili besplatan aktiv paket i jos svasta nesto zavisi sta ispregovaras i naravno vezano je za promete ;)
 
A sto se tice AIK ili NLB KomBank dvoumljenja ako planiras da koristis njihovu platvornu za trgovanje onda definitifno KomBank, znam da su mnogi koji koriste obe mogucnosti dobili besplatan aktiv paket i jos svasta nesto zavisi sta ispregovaras i naravno vezano je za promete ;)

Znaš li možda konkretno kako su ostvarili te pogodnosti? Ja bih ulagao verovatno kvartalno zbog visokih troškova kod njih. Da li su se prvo registrovali na platformu pa dobili aktiv račun ili su komunicirali sa nekim za to?
 
I mene to zanima. Ako je moguće, više detalja neće da škodi.
 
@Truba napisao sam @optical-u u privatnoj poruci. Njih su nakon sto su otvorili racun u istom trenutku za trejding i aktiv nakon 2 meseca trejdovana pozvali iz banke i dali im aktiv gratis, takodje sada su proslili ponudu od kada ih je NLB preuzeo pa su dobili neko zdravstveno puno osiguranje za porodicu. U sustini zavsi kako vas ocene na toj platformi tj.kakvi ste tamo sada koji su kriterijumi ne znaju.
 
Erste nema wave2pay (vidim da u mađarskoj ima). Mobilnu aplikaciju naravno ima.
Post automatically merged:

Koliko znam to je vezano za određenu internet prodavnicu.
Nije, to je ona aplikacija u koju se doda kartica, pa može da se plaća telefonom (NFC?) (ne mora da se nosi kartica sa sobom)
 
Kakva je Procredit mobilna aplikacija? U odnosu na Intesa npr. (ili Komercijalnu, Raiffeisen ili u odnosu na bilo šta što ste prethodno koristili)
 
Nazad
Vrh Dno