Šta je novo?
Taj novac će ostati "da visi" kod pošte. Ili će te kontaktirati da promene način prenosa novca ili im pošalji zahtev za promenu. Bitno je da im dostaviš broj pošiljke.
Vec je isplacen
zvao sam banku rekli mi da zovem u ponedeljak za devizni racun da presledim novac na ziro racun samo
 
  • Like
Reagovanja: PJ
To je dobro za tebe.
Ne znam kako su uspeli da uplate novac na devizni račun izmedju (pretpostavljam) rezidenata, bez osnova za prenos.
 
To je dobro za tebe.
Ne znam kako su uspeli da uplate novac na devizni račun izmedju (pretpostavljam) rezidenata, bez osnova za prenos.
ili taj novac ko zna gde sad zavrsio jer pisao sam email poste,poslao sam px broj za pracenje oni odgovore da na drugi br racuna isplatili,a pre toga sam zvao i kazao br posiljke i samo mi rekli broj racuna to je moj bio ,cim sa pisao email rekli mi drugi racun cudno nesto tu
i meni nije jasno kako uspeli da urade prenos novca na devizni racun,a taj racun ne moze nista da se uplati
Valjda videli da ne moze da izvrsi isplata ili vratili u postu novac nazad ili jos na peding tj na cekanje za isplatu
 
Zavrsio je na prolaznom racunu banke, jer nisu mogli da ga knjize na devizni racun, zato ce u ponedeljak kad im se javi da ga samo preknjize na njegov dinarski racun...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Zavrsio je na prolaznom racunu banke, jer nisu mogli da ga knjize na devizni racun, zato ce u ponedeljak kad im se javi da ga samo preknjize na njegov dinarski racun...
rekli mi da pozovem u ponedeljak ujutru u 08:00 sati da se javim opereteru za devizni racun
nadam ce da ce da isplate na ziro racun dinarski
Nadam se da ce da isplate na dinarski racun
rekli mi da pozovem u ponedeljak ujutru u 08:00 sati da se javim opereteru za devizni racun
nadam ce da ce da isplate na ziro racun dinarski
 
Poslednja izmena:
Meni je samo cudno kako moze bude isplacen novac na deviznom.
Zato što je broj bilo kog računa u istom formatu, samo što se za devizni dodaje RS35 ispred. Međutim, oni su upotrebili ostatak broja računa bez povlaki i tako je prošla uplata. Kao što je već rečeno, novac je završio na bančinoj partiji i bitno da je pronađen. Preostaje još samo da bude prosleđen ka tvom tekućem, što i ne predstavlja prepreku, budući da si vlasnik oba računa.
 
Zato što je broj bilo kog računa u istom formatu, samo što se za devizni dodaje RS35 ispred. Međutim, oni su upotrebili ostatak broja računa bez povlaki i tako je prošla uplata. Kao što je već rečeno, novac je završio na bančinoj partiji i bitno da je pronađen. Preostaje još samo da bude prosleđen ka tvom tekućem, što i ne predstavlja prepreku, budući da si vlasnik oba računa.
Kod njih imam 4 racuna i vlasnik 4 racuna
krastavac ne radi sutra banka tj za devizni racuni opereteri
Nista onda cu ponovo pozovem u ponedeljak,pa cu opet sve objasnim samo da mi preslede na drugi racun tj tekuci
 
  • Like
Reagovanja: uji
S obzirom da se objavljuje ogroman broj vesti povodom uvođenja novih i povećanja cena postojećih bankarskih tarifa - je l' zna neko koje konkretno banke trenutno to rade, pošto mediji iz nekog razloga kao da kriju tu informaciju?
 
Tacno je da neke banke dizu cene, ali to je uglavnom nepotrebna galama, jer i te banke koje dizu cene ne dizu ih za sve usluge, vec samo za neke. Posto verovatno vec imas negde racun, ako do sada nisi dobio obavestenje na mail (posto su duzni da ga posalju najmanje 2 meseca ranije pre poskupljenja), onda ti nista nece ni poskupeti. Ako si ga ipak dobio, pogledaj sta je tacno poskupelo, pa ako ti ne odgovara, trazi dalje. Po informacijama iz medija, njih sedam - API, NLB, Adiko, Erste, Mobi, Prokredit i Srpska banka ne planiraju poskupljenje usluga od avgusta.
 
Није тачно ово за iRačun и бесплатну физичку дину. Ево проверио сам у пословници, тамо кажу да ти се онда анексира тај iRačun и да добијањем те физичке дине добијаш и visu и да онда то плаћаш 290 дин месечно. Дакле, iRačun прераста у неки други добијањем физичких картица…
Ja imam fizičku Dinu i nisam dinar dao, niti mi skidaju bilo šta sa računa, proveravao izvod. Karticu sam uzeo u maju, znači od tad ništa nije menjano. Oni su dužni da daju Dina karticu jer to njih niko ne pita nego je obaveza nametnuta od strane NBS, sve ostalo je šibicarenje sa njihove strane. Meni su u call centru prodavali priču da ne može, dok sam u poslovnici na Slaviji imao komunikaciju bez problema. Čeka se par dana kartica, vrlo su ažurni
 
Dinarski (ili bilo koji drugi) račun mora da ima vlasnika. Ovakav tip kartice finkcioniše kao gift kartica - odeš u banku, uplatiš na nju x dinara, i daš detetu na poklon. Neke traju samo dok ima para, na neke je moguće uplatiti, ali se mora doneti kartica.
Ova može biti izuzetak, jer vidim da na njoj piše ime (mada mislim da se radi o grešci).

EDIT: Ovo što sam pisao pre bi se odnosilo na ovu karticu (Gift). Ova za koju pitaš očigledno ide uz nečiji račun, verovatno je moguća dopuna (jer za gift eksplicitno piše da nije dopunjiva).
 
Ljudi mala pomoc ako moze. Pre par meseci sam kupio stan za koji nisam imao dovoljno novca tj falilo mi je 19000 evra. Nisam hteo da idem na opciju stambenog kredita jer mi bila obecana pomoc od rodbine koje na kraju nije bilo a ja vec uzeo kes kredite i kupio nekretninu..... Podigao sam dva kes kredita u ukupnom iznosu od 2400000 dinara i sad sam u problemu jer mi pola plate ode na ta 2 kredita i jedva izguram mesec. .. Da li se u srbiji odobravaju neki hipotekarni krediti ili bilo koji drugi sa duzim rokom otplate, na 10 ili 15 godina? Cilj mi je da smanjim mesecne obaveze a na duzi rok otplate.....
 
Zvao sam banku sad jedno 7 operetera sam pricaom,jedan kaze ne moze se izvrsi uplata jedino da se novac vratio nazad jer ta kartica ne prima nista ni isplata
Nista nisu mogli da pomognu
Ko zna gde taj novac zavrsio ili ukrao neko
 
OTP se raspada i na telefonu i webu. Moje saucesce svima koji danas moraju da obave transakcije.

BTW, da li je OTP kao i drugi dizala naknade i za sta?
 
Nije dizala naknade, a mBanking je potpuno, bar trenutno, afunkcionalan i sa skoro nemogucim bazicnim logovanjem, što je već pisano u drugoj temi 😃

 
Juče su promenili mBanking i eBanking aplikacije, kao i online web site, pa je haos od sporosti, neke opcije ne rade...
Novi dizajn mi se ne sviđa i manje je funkcionalan, ali valjda se treba navići... treba od nečega i programeri da žive. :rolleyes:

Meni mBanking radi, mada sporo... A podigli su provizije u menjačnici. Mogao je evro da se proda za 117 din, sada je 116.7 din čini mi se.
 
Nakon reinstalacije aplikacije, kao i odblokiranja računa od strane ličnog bankara, radi logovanje i aplikacija je cak brže nego prethodna verzija (y)😃

Kurs zavisi od paketa i da li je povlašćen kurs, kad je plata preko 140000 dinara (koliko se secam) i tad je i prodaja i kupovina po srednjem kursu. To važi isključivo za euro račun, ali ne i za druge valute. Taj deo nisu menjali, kao ni naknade za pakete, IPS deo 😃
 
Poslednja izmena:
Zvao sam banku sad jedno 7 operetera sam pricaom,jedan kaze ne moze se izvrsi uplata jedino da se novac vratio nazad jer ta kartica ne prima nista ni isplata
Nista nisu mogli da pomognu
Ko zna gde taj novac zavrsio ili ukrao neko
Da li si paket predao u Pošti ili kuriru? Jel imaš potvrdu o tome? Na toj potvrdi bi trebalo da piše račun na koji će biti uplaćen novac.

Kao što već napisah, ne može novac da ode na devizni račun. Ili je ostao da "visi" u Post Express ili je uplaćen na pogrešan DINARSKI račun.

Prvo moraš da utvrdiš koji broj računa je bio na adresnici. Ako je zaista devizni, onda juriš Post Express, da vidiš gde je novac.
Mislio sam da devizni računu imaju drugačiju formulu za računanje kontrolnog broja. Na taj način PE aplikacija uopšte ne bi trebalo da primi broj deviznog računa u polja predviđena za dinarski.

Ako je pogrešan dinarski, tu će da bude baš komplikacija za povrat novca.
 
Da li si paket predao u Pošti ili kuriru? Jel imaš potvrdu o tome? Na toj potvrdi bi trebalo da piše račun na koji će biti uplaćen novac.

Kao što već napisah, ne može novac da ode na devizni račun. Ili je ostao da "visi" u Post Express ili je uplaćen na pogrešan DINARSKI račun.

Prvo moraš da utvrdiš koji broj računa je bio na adresnici. Ako je zaista devizni, onda juriš Post Express, da vidiš gde je novac.
Mislio sam da devizni računu imaju drugačiju formulu za računanje kontrolnog broja. Na taj način PE aplikacija uopšte ne bi trebalo da primi broj deviznog računa u polja predviđena za dinarski.

Ako je pogrešan dinarski, tu će da bude baš komplikacija za povrat novca.
Pronasli smo novac, bio isplacen pa banka nije mogla da preknjizi nego vratili u postu gde pokusan isplata na racun
Danas sam bio u posti odakle je poslat poslao zapisnik tj dinarski racun odakle je paket podignut,sve vreme tamo bio novac u toj posti
 
Nova OTP apk nije ni dostupna na Huawei AppGallery iako su u obaveštenju naveli da će biti ažuriranja i za AppGallery verziju
 
Pronasli smo novac, bio isplacen pa banka nije mogla da preknjizi nego vratili u postu gde pokusan isplata na racun
Danas sam bio u posti odakle je poslat poslao zapisnik tj dinarski racun odakle je paket podignut,sve vreme tamo bio novac u toj posti
Nije ni mogao da bude na drugom mestu, jer nije imao adresu (broj računa) na koji da ode. Važno je da si našao.
 
Nije ni mogao da bude na drugom mestu, jer nije imao adresu (broj računa) na koji da ode. Važno je da si našao.
Cudno zvao sam postu odakle je pokusana isplata bila na devizni racun pa banka je odbila
Novac se vratio u postu
Zovem ja jutros opet obljasnjavam njima oni kazu da ne znaju nista ne zna o cemu se radi
Pitao dal stigo neki imejl kazu nista nije stiglo ..
 
Da li neko ko je korisnik Poštanske štedionice može da kaže da li su promenili izgled izvoda koje šalju na mail?

Znam da je do pre nekoliko meseci sadrzao samo tip transakcije, bez ikakvih detalja o primaocu/uplatiocu.
 
NBS spava ili obmanjuje javnost. Banke su već posupele usluge, ponovo da ih poskupljuju i nemaju razlog.
 
Ko nije povecao, ne sme do 01.09.2023. a ko je povecao mora da smanij za 30% ili da vrati na vrednost koja je bila na dan 01.01.2021.
 
Da li se zna koje su to banke? Ja nisam nosta dobio od Intese a mislim da su bili duzni da me obaveste o promenama.
 
Nazad
Vrh Dno