Šta je novo?

TCL Mini LED TV, mišljenja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IgorilaTekila

Poznat
Učlanjen(a)
02.12.2021
Poruke
69
Poena
40
Pozdrav drugari,

Već duže vreme šmekam teveje, prvo sam se naložio na OLED, to me je prošlo, a sad sam našao TCL 55C805 za 90K. Koliko vidim to je možda i najpovoljniji miniled TV, ima Google TV OS i 120Hz freesync. I dobre kritike. Vredi li te novce? Vidim da 55C735 košta čak 30K manje, isto je 120Hz samo nije mini led, ima i local dimming. U suštini TV koristim za filmove i serije, ali voleo bih i za igre. Za pucačine imam 1080p TN monitor, ali za RPG i slično bih koristio TV.
Šta kažete?
 
sto te proslo za OLED? ako vec hoces da das 90k, ja bih dodao jos malo i uzeo c2 ili makar b2.
mislim, trebalo bi da je taj TCL dobar, samo se uvek pitam na sta lici titl u mracnoj sceni, koliki je blooming oko njega kad se ukljuci local dimming.
a lcd bez local dimminga (ako ga iskljucis) te osudjuje na ispranu crnu...
u sustini, ako ne gledas tv u mraku, nije problem i onda mislim da taj TCL moze. mozda i najbolji non OLED izbor za taj novac. ako gledas tv u mraku, onda OLED.
 
sto te proslo za OLED? ako vec hoces da das 90k, ja bih dodao jos malo i uzeo c2 ili makar b2.
mislim, trebalo bi da je taj TCL dobar, samo se uvek pitam na sta lici titl u mracnoj sceni, koliki je blooming oko njega kad se ukljuci local dimming.
a lcd bez local dimminga (ako ga iskljucis) te osudjuje na ispranu crnu...
u sustini, ako ne gledas tv u mraku, nije problem i onda mislim da taj TCL moze. mozda i najbolji non OLED izbor za taj novac. ako gledas tv u mraku, onda OLED.
OLED ipak ne bih prvo zbog cene, a i da se ne brinem zbog burn ina. A za taj TCL C805 sam našao da je čak bolji od skupljeg modela 835 (ili beše 845) u smislu da nema blooming efekta, algoritam za local dimming je dobro podešen za taj panel. Ti skuplji modeli imaju jači brightness ali panel to ne može da isprati kako treba.
Zapravo me više zanima koliko je uopšte bitan mini led, sad imam Philips TV sa IPS panelom, bez local diminga i subjektivno jako je lepa slika.
 
Ja ti za malo više para preporučujem Philips MINI LED 9008, ako ti je OLED preskup. Taj TCL kao i večina TCL televizora pati zbog lošeg Softwera kao i Hardwera. A što se tiče same kvalitete slike ima odličan kontrast i dobar prikaz crne, a to je uglavnom sve.. A ima problema sa samom ostrinom slike koja je previše umjetna, sa samim bloomingom, sama pokretna resolucija isto nije na nivoju drugih poznatih brendova, sam upscaling isto nije ništa posebno itd..
 
pa, ono, mini led je tu da pokusa da bude sto blizi oled-u, da blooming bude manji nego na standardnim lcd televizorima, ali sve je do izvodjenja i subjektivnog dozivljaja.
po meni je to super tehnologija u zemljama u kojima se retko gleda program sa titlovima, takodje nikakav problem da uzmes ako ne gledas filmove sa mracnim scenama u mraku.
sa druge strane, burn-in na iole novijim modelima ne bi trebalo da bude problem ako ne koristis tv kao monitor, neki ni u tom slucaju nemaju problema. pogledaj ako hoces malo oledim na sajtu rtings. na primer, na lg c2 je samo na sivoj boji burn in postao blagi problem posle 7.200 koriscenja tv-a tako sto mu je svih 7.200 sati non stop bio ukljucen cnn (sa ozloglasenim belim kajronom na dnu) na maksimalnim vrednostima. u realnom radu se ni to ne bi primetilo, ali zamisli 7.200 sati... ja imam oled i koristim 30 brightness, samo ponekad jace. znaci trebalo bi 20.000+ sati za slican efekat, pod uslovom da nikad ne menjam kanal nego drzim na najgorem.... za 20.000 sati si srecan ako tv ne crkne. ali priznajem da mi je trebalo vremena da se opustim. mislim da vise nikad necu ici ispod oled-a u svakom slucaju. uglavi i kontrast su nenadmasni. jos garancija bila 5 godina. pa sad vidi, tkud znam.
ako ne oled, mislim da bi taj tcl trebao da bude odlicno drugo resenje. svakako sotavi utiske ako ga uzmes, pogotovo ovo za titl u mraku u mracnoj sobi kakav je. to ne moze da se proba u radnji kod nas i onda samo nagadjanja...
 
Pozdrav drugari,

Već duže vreme šmekam teveje, prvo sam se naložio na OLED, to me je prošlo, a sad sam našao TCL 55C805 za 90K. Koliko vidim to je možda i najpovoljniji miniled TV, ima Google TV OS i 120Hz freesync. I dobre kritike. Vredi li te novce? Vidim da 55C735 košta čak 30K manje, isto je 120Hz samo nije mini led, ima i local dimming. U suštini TV koristim za filmove i serije, ali voleo bih i za igre. Za pucačine imam 1080p TN monitor, ali za RPG i slično bih koristio TV.
Šta kažete?
Mnogo je bolji c805 po svemu. Ima i mini-led bloom ali je to neuporedivo bolje nego na led/qled/uled i ostale pm. Vredi tih 30k više. Pogledaj hisense u7kq isto. Philips nemam pojma kakav je.
 
Ja ti za malo više para preporučujem Philips MINI LED 9008, ako ti je OLED preskup. Taj TCL kao i večina TCL televizora pati zbog lošeg Softwera kao i Hardwera. A što se tiče same kvalitete slike ima odličan kontrast i dobar prikaz crne, a to je uglavnom sve.. A ima problema sa samom ostrinom slike koja je previše umjetna, sa samim bloomingom, sama pokretna resolucija isto nije na nivoju drugih poznatih brendova, sam upscaling isto nije ništa posebno itd..
Našao sam samo jedan detaljniji review za C805 i rekli su da ima dobar taj glavni procesor (SoC), neki novi model, a ne znam koliko mi je bitna obrada slike i upscaling jer gledam samo 1080p ili 4K sadržaj. Za Philips hvala, nisam znao za taj model, vidim da ga ima samo u oglasima, deluje zanimljivo :).
 
Na Avforums-u su korisnici ocrnili taj philips 9008.
 
Ja ti za malo više para preporučujem Philips MINI LED 9008, ako ti je OLED preskup. Taj TCL kao i večina TCL televizora pati zbog lošeg Softwera kao i Hardwera. A što se tiče same kvalitete slike ima odličan kontrast i dobar prikaz crne, a to je uglavnom sve.. A ima problema sa samom ostrinom slike koja je previše umjetna, sa samim bloomingom, sama pokretna resolucija isto nije na nivoju drugih poznatih brendova, sam upscaling isto nije ništa posebno itd..
Loš hardver, a maltene svi ostali kupuju njihov (TCL) hardver...
 
Na Avforums-u su korisnici ocrnili taj philips 9008.
Pa, na avforumsu neki očekuju "previše" od određenih televizora.. Pošto se bavim televizorima, pa i imali smo prezentaciju ovogodišnjih Philips televizora, mogu reči iz vlastitih iskustva, da je taj Philips veoma dobar model. Nije TOP ali svakako jedan od najboljih televizora u tom rangu. Odličan je za gledanje različitih sadržaja, a ako, ko traži televizor za gledanje samo HDR sadržaja onda se može nači i šta bolje.
Našao sam samo jedan detaljniji review za C805 i rekli su da ima dobar taj glavni procesor (SoC), neki novi model, a ne znam koliko mi je bitna obrada slike i upscaling jer gledam samo 1080p ili 4K sadržaj. Za Philips hvala, nisam znao za taj model, vidim da ga ima samo u oglasima, deluje zanimljivo :).
Da ima novi Pentonic 700 chipset, ali ja sam mislio na procesor za obradu slike, na kojem se još mora dosta proradit..
 
Pa, na avforumsu neki očekuju "previše" od određenih televizora.. Pošto se bavim televizorima, pa i imali smo prezentaciju ovogodišnjih Philips televizora, mogu reči iz vlastitih iskustva, da je taj Philips veoma dobar model. Nije TOP ali svakako jedan od najboljih televizora u tom rangu. Odličan je za gledanje različitih sadržaja, a ako, ko traži televizor za gledanje samo HDR sadržaja onda se može nači i šta bolje.

Da ima novi Pentonic 700 chipset, ali ja sam mislio na procesor za obradu slike, na kojem se još mora dosta proradit..
Posto si vec upoznat sa Philips tv, kako je tvoje misljenje o 75pus8118, modelu jer mu je sada ok cena, ili za isti novac da idem na 75c735, tcl, i da li se zna kada stizu novi Philips modeli, hvala
 
Posto si vec upoznat sa Philips tv, kako je tvoje misljenje o 75pus8118, modelu jer mu je sada ok cena, ili za isti novac da idem na 75c735, tcl, i da li se zna kada stizu novi Philips modeli, hvala
Od ova dva ti je bolji izbor TCL. A modeli 2024, če biti na raspolaganju negdje na prolječe iduče godine.
 

https://forum.benchmark.rs/threads/tcl-televizori.475475



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno