Šta je novo?

Tablet - telefonski poziv?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Interesuje me da li je moguce preko tableta (android me interesuje pre svega), moguce nekako obezbediti telefonske pozive?
 
Da, ako kupiš tablet koji podržava voice funkcije... npr ovaj FonePad (link)
 
Naravno da je moguce, imas dosta tabelta koji to mogu.
 
Koliko kosta taj adus i kako obezbediti pozive na tablrtu bez ove funkcije?
 
Aj koncentrisi se i ponovi pitanje.
 
Aj koncentrisi se i ponovi pitanje.

Haha :D

Najpovoljniji tablet sa funkcijom obavljanja poziva i razmene poruka je Blueberry NetCat M-18. Košta oko 13.000din. Ali mora se flešovati firmware (zvaničan).
 
Au jbt, da li je moguce da ne razumete toliko jednostavno pitanje.

Dakle. Hocu da pricam sa osobom X, premo mreze mobilne telefonije (GSM), koristeci tablet koji NEMA FUNKCIJU VOICE POZIVA, kao sto je na primer samsung galaxy tab. Dakle, DA, razumeo sam da postoji ASUS PHONEPAD, ali NE, ne interesuje me on, vec me interesuje da li postoji neko softversko resenje, neki tweak, ilis ta god, cime mogu da bilo koji tablet, koji nema voice funkciju, a ima 3G, pretvorim i u mobilni telefon.

Eto, nadam se da je sada dovoljno jasno.
 
Svaki tablet je priča za sebe. Nekim modelima se može otključati Voice, nekima ne. Uglavnom ne.
 
Nismo se razumeli pa obrisao post
 
Poslednja izmena:
Au jbt, da li je moguce da ne razumete toliko jednostavno pitanje.

Dakle. Hocu da pricam sa osobom X, premo mreze mobilne telefonije (GSM), koristeci tablet koji NEMA FUNKCIJU VOICE POZIVA, kao sto je na primer samsung galaxy tab. Dakle, DA, razumeo sam da postoji ASUS PHONEPAD, ali NE, ne interesuje me on, vec me interesuje da li postoji neko softversko resenje, neki tweak, ilis ta god, cime mogu da bilo koji tablet, koji nema voice funkciju, a ima 3G, pretvorim i u mobilni telefon.

Eto, nadam se da je sada dovoljno jasno.

Ako ti je potrebna voice funkcija i jos uvek nisi kupio tablet, a razmisljas o 3G tabletu, ne vidim razlog da se onda ne odlucis odmah za tablet koji podrzava voice. Npr. vise puta pomenuti Asus Phonepad (nova verzija sa dual-core Atom je oko 26.000).

Ako si vec kupio 3G tablet bez voice funkcije onda napisi konkretan model pa ce ti neko, verovatno odgovoriti da li i kako moze da se aktivira voice funkcija.

A generalno da li je to moguce zavisi od puno faktora i tesko da mozes dobiti neki opsti algoritam kako da prepoznas podobne modele. U svakom slucaju to najcesce nije moguce (aktiviranje voice funkcije na 3G tabletu bez iste).
 
Pozdrav od novog clana! :wave:
Imam jednu nedoumicu, a koliko vidim o tome se pise na ovoj temi.
Naime, zelim da kupim tablet 7", u koji mogu sa SIM card da obavljam telefonske pozive, da surfujem po netu preko 3G mreze(kada nemam wi-fi), da mogu koristiti navigaciju u kolima preko google-maps itd.
Posto zivim u Francuskoj, cene su mi povoljnije nego sto su tu u Srbiji, ali eto budzet je nekih 200-tak EUR.
Nesto sam nasao, pa evo linka:
http://www.cdiscount.com/informatiq...is/f-10798010209-90nk0041m00620.html#fpRating
 
Nazad
Vrh Dno