Šta je novo?

Suvise tih zvuk dts - hd

brk-cic

Cenjen
Učlanjen(a)
03.08.2013
Poruke
9
Poena
151
Imam avr koji podrzava dts hd, true hd... Filmove gledam tako sto povezem hdmi kablom laptop (cpu i3, gpu ATI HD5470 ) i pustam ih pomocu XBMC-a. Sve sam ja to podesio i na avr-u mi pise dts-hd ili vec koji je format zvuka. Problem je samo sto je zvuk previse tih. Moram da pojacam na barem -20 dB pa i -15 dB a i tad zvuk nije "impresivan". Kod slusanja muzike (stereo) nemam problema, slusam na -40 do -30 dB sasvim normalno. Ne znam da li je problem u tome sto nemam sw (mada kad sam pustio speaker setup na avr-u on je primetio da ima samo 5 zvucnika) ili je mozda to graficke kartice odnosno hdmi output-a...
Ima li ko ideju sta bi moglo da bude?
 
Veci dinamicki opseg. Koristi audyssey dynamic eq ako slusas tise od referentnog nivoa tj 0dB.
 
Veci dinamicki opseg. Koristi audyssey dynamic eq ako slusas tise od referentnog nivoa tj 0dB.

Hvala na odgovoru! Mislim da si pogodio. Cackao sam audio podesavanja i pod audio eff. sam nasao stavku dolby volume koja ima samo opcije low, med i max. Kad ukljucim bilo koju od ovih opcija zvuk je ok. Imam ispod toga i nesto lte trim, treble, bass on mogu da se podesavaju ali to nisam dirao, ali nemam ni potrebe.
 
Potrazi ti DynamicEQ a Dolby Volume ugasi jer to ubija dinamiku zvuka.
Koji avr, koje zvucnike imas?
 
harman kardon avr 370 i jbl es 80, centralni i surround su mi Wharfedale WH-2 Set
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno