Šta je novo?

Suunto 9 ili Garmin 6?

maximus66

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poruke
835
Poena
345
Potrebna mi je pomoć oko nabavke sportskog sata i dvoumim se između nekog modela Suunto 9 ili nekog Garmin 6 modela?
Bitna mi je što bolja baterija kod korišćenja gps i preciznost istog, koristio bih ga prvenstveno pri pešačenju i izračunavanju pređenog puta.
Trenutno imam Samsung Galaxy watch 46mm i poprilično me nervira nepreciznost u izračunavanju koraka tj. kilometraže preko gps.
"Izračunao" mi je neki dan Zlatibor centar, spomenik, Čuker, vrh Konjoder i nazad..nekih 20 kilometara što mi je neverovatno bilo. :unsure:
 
Ne mislim da je Suunto nešto drastično lošiji ali je Gramin ovde svakako više zastupljen., pa bih mu dao prednost.

Moje triatlon/maraton/trakking ookruženje svi imaju Garmine.
 
Ja imam Suunto 9 Baro, radi posao ali Garmin ima daleko bolji software i na satu i app.
Videću ako uskoro izlazi Fenix 7x njega planiram uzeti.
 
Ok hvala na predlozima, sad još eventualno se lomim oko dva Fenix modela:
1. 6X Saphire ili 2. "običan" 6x Pro? Prvi imam ponudu iz HU za 680€ a drugi
iz CH za 526 CHF (500€). Pitanje: vredi li ovaj Saphire u smislu preglednosti i
samog stakla i vidljivosti tih 180€ ili bi trebao uzeti običan 6x Pro?
Mislim da Fenix 7x neće ove godine izlaziti, nešto što sam najrealnije našao
je februar 2022...ali i to je pitanje da li će i tada početi prodaja?
 
Bolje se vidi kroz Gorilla glass nego kroz safirno staklo, međutim, ovo drugo je praktično nemoguće oštetiti.

Proveri ti u nekoj radnji da ti taj sat nije prevelik. Ne znam tačno čemu će sa ti služi primarno i da li je to hendikep.
 
Služiće mi za pešačenje i planinarenje uglavnom, rođak ima 6x ovako sam ga video samo na ruci
i mislim da mi je veličina ok.
 
Ja imam Sapphire na Suunto 9 baro i ne da ga ne pazim nego ni malo.
Nema ni jednu ogrebotinu.
Ako budem uzimao Garmin samo sapphire verzija
 
Znači Saphire ipak, da zbog tih eventualnih kasnije ogrebotinica po staklu vredi sigurno ga uzeti...
Ima ga u digiteku za 769 CHF to je oko 730€, videću možda ga pazarim za crni petak ili pred Božić
ako me zakači i eventualno neki dodatni popust pa ga pazarim online. Hvala svima na pomoći.
 
Saphire brate meni na Huawei watch 3 pro neki dan ,kucno ga od zeljezo reko odpade mi , kad nista ni ogrebotina.
 
Ma totalno svejedno koje staklo,meni je obično i nemam nikakvih ogrebotina.Uostalom veličina samog stakla je mala i još je uvučena u odnosu na bazel tako da teško da ćeš ga ogrebati.Mislim da razlika u ceni ne vredi toliko da bih uzeo sa safirnim staklom.Na kraju krajeva na aliju imaš zaštitno staklo za par dolara pa ako cvikaš možeš kupiti i njega.
 
Ima li neke značajne razlike u svetlini ekrana Sapphire vs Gorilla?
 
Na Saphire mi je pozadinska crna boja boljeg kvaliteta..btw. ima dosta videa na ovu temu..

 
Na Saphire mi je pozadinska crna boja boljeg kvaliteta..btw. ima dosta videa na ovu temu..
Nije do verzije stakla (saphire vs non-saphire) već do proizvođača ekrana, navodno Garmin koristi više različitih proizvođača, tako da šta kome zapadne...
 
Ako ti je svejedno koliko ćeš da potrošiš, zašto ne uzeti Safir. Ako se uklapaš u neki budžet, Gorilla glass je sigurno dovoljna zaštita i prvo mesto gde štediš.

Što se preciznosti merenja tiče, računaj da je Garmin prilično precizan, ali ne očekuj čuda. Baš juče, na Adi, dobro je merio, ali me je crtao na pogrešno mestu. Tamo me inače baš dobro crta.

Drugar sa Sunto, ne znam koji model, je prvi kilometar pištao 100m ranije, drugi kilometar je ukrao još 50m (150 ranije), posle je otprilike zadržao tu razliku.

Inače merimo praktično identično. I pošto je stalna ruta, Sunto nije merio dobro.

Možda ima veze što je bilo prilično oblačno, u jednom trenutku je baš pljuštalo.

S obzirom da si pomenuo planinsku šetnju, pogledaj u Garmin temi moj problem sa altimetrom. Barometar radi dobro, ali to ne prikazuje uvek na altimetru, bez obzira što se Altimetar oslanja na barometar.
Biće valjda uskoro neko skijanje, pa da vidim kako radi u toj situaciji.
 
Izjedanačili cenu 6X Sapphire sa Gorilla Glass 3 staklom..e ovo je već popust :)
Mislim da ću ovo pazariti i to odmah i da za 500€ nema nigde ovaj model.

Snimak ekrana 2021-11-30 111203.png
 
Nazad
Vrh Dno