Šta je novo?

Surface Pro 5 odvajanje ekrana od okvira

Je li mogu da postavim ovaj izvještaj koji sam dobio malopre preko one komande, jer meni ništa ovde nije jasno, te koliko ovome uopšte vjerovati?
Volio bi da mi neko objasni malo.
Battery Life Estimates rubrika me zanima...ostalo manje više mi nije bitno.
 
Evo rezultata od danas,nakon jučerašnjeg prvog punjenja, barem u mojim rukama :D
Ne bih rekao da je ovo loše valjda...ne znam ni sam, koliko uopšte vjerovati ovoj komandi za čitanje stanja baterije.
 

Prilozi

  • Screen Shot 04-10-22 at 07.31 PM.JPG
    Screen Shot 04-10-22 at 07.31 PM.JPG
    293.2 KB · Pregleda: 43
  • Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM 002.JPG
    Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM 002.JPG
    424.6 KB · Pregleda: 22
  • Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM 001.JPG
    Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM 001.JPG
    315.5 KB · Pregleda: 18
  • Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM.JPG
    Screen Shot 04-10-22 at 07.27 PM.JPG
    459.5 KB · Pregleda: 18
Mislim da je to najpouzdanija informacija koju možeš da dobiješ. Izvući ću s mog Pro 2 pa uporedi.
 
Mislim da je to najpouzdanija informacija koju možeš da dobiješ. Izvući ću s mog Pro 2 pa uporedi.
Znas kako,obicno likovima kojima ne bila napuhana baterija je i po izvjestaju bila katastrofalna.
Medjutim to je demantovao onaj volonter iz MS da je kao vidjala baterije jedva koristene a napuhane.
Opet ovo je dobro, nema puno ciklusa praznjenja,kapacitet je vise nego dobar sto opet ne mora da znaci da baterija nije krenula da se naduvava.
Imam priliku da odnesem Surface poznaniku koji popravlja laptope ali sta ce, rekao je da ga ne moze niti zeli rastavljati.
Uzivaj u uredjaju, ionako ga nisi platio previse.
Hvala puno brate.Znaci da se opustim?
Pa bas sto nisam platio puno u tome moze biti caka...no nije ni malo s obzirom na Core M CPU.
 
Evo s moje dvojke screenshot:batteryreport.JPG
 
Ima dosta vise ciklusa ali poprilicno si je cuvao :)
Kako ti dvojka radi za neke osnovne stvari tipa surfanje youtube 1080p?
Ovaj moj stuca poprilicno pri prebacivanju u full screen, mada prikaz ide glatko.
Msm da barem kod Surfacea ti stariji modeli su kvalitetnije uradjeni.
Meni se jedino ne svidja taststura sa spojenim tasterima onim..ima ovde prodaje se za nekih 250 eur sto smatram puno.
 
Fino radi mada Chrome baš gazi po procesoru. Štucka tu i tamo ali realno ovo je 2012. model, nije ni čudo. I dalje najviše volim fantastične mikrofone, kad sam na voice callu preko bilo čega mogu da šetam okolo i čujem se kristalno jasno, plus što je digitizer Wacomov, pa mogu da koristim širok dijapazon kompatibilnih olovki, uključujući i Samsung S-pen.
 
Fino radi mada Chrome baš gazi po procesoru. Štucka tu i tamo ali realno ovo je 2012. model, nije ni čudo. I dalje najviše volim fantastične mikrofone, kad sam na voice callu preko bilo čega mogu da šetam okolo i čujem se kristalno jasno, plus što je digitizer Wacomov, pa mogu da koristim širok dijapazon kompatibilnih olovki, uključujući i Samsung S-pen.
Super.
E a mogu li ja koristiti S-Pen sa Note 10 plus ili starih Note tableta sa ovim modelom i kako?
Ne placa mi se olovkica za koju traze ovde cak 40 eur.
 
Nope. Od trojke nadalje olovke su N-trig jer je Microsoft kupio kompaniju sa sopstvenom tehnologijom i od onda usavršavaju olovke. Nisu kompatibilne ni sa čim drugim.
 
Nope. Od trojke nadalje olovke su N-trig jer je Microsoft kupio kompaniju sa sopstvenom tehnologijom i od onda usavršavaju olovke. Nisu kompatibilne ni sa čim drugim.
Nekako volio bi malo da crtam, tj bojim ali nedaje mi se bas 40 eur za olovkicu...
Steta sto ne moze od telefona...
Preće mi je orginalni punjač.
No necu jos nista dok ne vidim kako se ovo cudo ponasa u radu.
Evo sa Pro 4 i5/8GB/256GB
Nije naduvana?Uff ja sam cetvorku preskocio upravo radi toga.
Super si je odrzavao, svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Nema problema sa baterijom i naduvanjem. Mada nisam ni istraživao ove potencijalne probleme kada sam ga kupovao ali je do sada sve ok.
 
Evo sa Pro 4 i5/8GB/256GB
Kod mene su samo 4 gige RAM-a i to je malo, vidim u radu..ima trikova optimizacije sa 4 gige, ali me mrzi to cackati.Chrome pojede RAM.
Ali ja nisam zahtjevan korisnik tako da meni je ovo dosta.
Ali me iznenadjuje ovo "stucanje" sa youtube, pa nije Atom majku mu 😅
 
Jucer sam pisao momcima sa RXTechRepair.
Oni kazu da je moguce da je baterija naduvana ili da je neko nesto radio i nanjeo los ljepak.
Navodno kazu sa su i vidjali da batery report prijavljuje dobru bateriju a u stvari je losa.
Isto tako tvrde da je u mom slucaju moguce da se gornja ivica odvoji jer kako sam ga razumio baterija je dize od sredine.
Malo nelogicno prema slici unutrasnjosti ali eto valjda oni znaju bolje.
Ali nista se ne moze tacno znati dok se ne otvori tablet sto ste mi i vi rekli.
 

Prilozi

  • grkamS26BKkLRpnf.jpeg.jpg
    grkamS26BKkLRpnf.jpeg.jpg
    347.3 KB · Pregleda: 37
Ono sto mene brine a jako je tesko to da slikam (pokusao sa fotkama ispod) je ta neravnomjernost u sirini procjepa sto nije dobro i znak da je najvjerovatnije baterija naduvena.
Da je sirina procjepa ista onda bi to bila druga prica, ali najsira je upravo na ovom mjestu gdje je ljepilo(adhesive) zute boje i gde je kamera i onda postepeno lijevo i desno procjep se suzava i nestaje.
Ali opet nije mi jasno,laptop bi se morao klackati na ravnom stolu.Nekako ekran je pobjegao i pri pritisku unutra kkratko se zadrzava ali i vraca sto vrvt znaci nazalost baterija.
A ljepilo je kako kazu oni koji su ga otvarali tako jako da je tesko ga odvojiti tako da je trebala poprilicna sila da ovo napravi.
 

Prilozi

  • 20220412_171840.jpg
    20220412_171840.jpg
    237.1 KB · Pregleda: 29
  • 20220412_171647.jpg
    20220412_171647.jpg
    113.7 KB · Pregleda: 25
  • 20220412_171521.jpg
    20220412_171521.jpg
    246.9 KB · Pregleda: 21
  • 20220412_171132.jpg
    20220412_171132.jpg
    165.2 KB · Pregleda: 28
Evo slioke koju sam capture-ovao mog Surface iznutra.
Na dijelu označenom crvenom bojom se je u mom slučaju "problem".
Koliko ja vidim tu nema ništa sem ove jedne toplovodne cijevi za koji čisto sumnjam da je odigla ekran jer je vezana za 4 vijka na hladnjak preko CPU.
Jedino što postoji mogučnost što meni pada napamet je da je došlo i do izbijanja sa strana odnosno po verikalnim ivicama ali je to neko vješto zalijepio pa sad se odljepilo na gornjoj ivici ali ne vjerujem da iako mu je počelo probijati da se to može zalijepiti.
Kao što i vidite baterija je u donjoj polovini Surface-a.
Mislim ne treba biti naučnik,a volio bi da neko mi objasni od ovih stranaca kako misle da je ipak baterija...
Šta vi mislite drugari?
Screen Shot 04-17-22 at 08.56 PM.JPG
 
Drugari da li neko moze da nadje podatak koliki bi trebao biti screen on time na bateriji sa recimo gledanjem 1080p videa na yt? Kod mene je CPU core m3.
 
Moraćeš da odustaneš u jednom momentu. Život ide dalje..
 
Verovatno je mislio da odustaneš od konstantnog razmišljanja o tom problemu i bespotrebnog istraživanja, nema vajde da se zamajavaš oko toga toliko. Ne vredi žaliti za prosutim mlekom. Em ti niko ovako preko poruka ne može pomoći, em nikad nećeš naći pouzdane informacije na internetu, jer može da bude milion stvari koje su problematične. Što smo ti ovde već i napisali. Ne verujem da ćeš dobiti bilo kakav drugi savet, tako da, i moj savet-odustani od toga. Kupi nešto drugo, Surface probaj da prodaš (ako ti je glupo što je nadut, naglasi to u oglasu, verujem da će i uprkos tome neko hteti da kupi za nižu cenu).
 
Zar ne postoji neka zaštita ili bamper koja bi sakrila estetsku anomaliju? Ja bih to normalno koristio, pošto mi deluje iz poruka da radi ok. Da postoji neki ozbiljan problem ne bi ga tražio lupom.
 
Ma nije problem prodati..vrvt mogu dobiti novac po istoj cijeni za koju je prodat.
Ne zelim prodati a s druge strane i zelim zbog ove "anomalije".
Baterija po svim testovima ne bi trebala da bude losa, a meni je i nelogicno da gore izbija.
Mozda se samo od sebe odvojilo ili je nesto radjeno unutra.
Ma meni to pojede dzigericu i zbog toga ne koristim...
A mozda se glupiram cak i da nije baterija no ne mogu znati ako intenzivno ne koristim.
Moje misljenje je da nije zbog baterije.
Ali jako mi je sumnjivo jer je neravnina sto upucuje na naduvenost bat..i ekran kad pritisnem unutra vraca se nazad..
Ja nekako i vidim tragove otvaranja.
Verovatno je mislio da odustaneš od konstantnog razmišljanja o tom problemu i bespotrebnog istraživanja, nema vajde da se zamajavaš oko toga toliko. Ne vredi žaliti za prosutim mlekom. Em ti niko ovako preko poruka ne može pomoći, em nikad nećeš naći pouzdane informacije na internetu, jer može da bude milion stvari koje su problematične. Što smo ti ovde već i napisali. Ne verujem da ćeš dobiti bilo kakav drugi savet, tako da, i moj savet-odustani od toga. Kupi nešto drugo, Surface probaj da prodaš (ako ti je glupo što je nadut, naglasi to u oglasu, verujem da će i uprkos tome neko hteti da kupi za nižu cenu).
Ne mogu odustat jer imam OCD oko tog problema...
 
Poslednja izmena:
Zar ne postoji neka zaštita ili bamper koja bi sakrila estetsku anomaliju? Ja bih to normalno koristio, pošto mi deluje iz poruka da radi ok. Da postoji neki ozbiljan problem ne bi ga tražio lupom.
Pa zasad nema problema..sve uredno radi.
Ali ako je baterija pocela da se naduvava problemi tek dolaze...
 
Bateriju drži kad je ugašen što je dobra stvar i upucuje da je baterija dobra.
Oborio sam na 28% 28.4 danas je 3.5 i dalje je 28 %.
Obično kad se baterija prazni a laptop ugašen ona je za mjenjanje...
 
Poslednja izmena:
Koji sam ja...
Isprintao sam slike tableta iznutra na kolaz papir super high quality.
Po mom misljenjju a neko je vec i rekao dal ovde vrlo moguce da ova plastika sto drzi prednju kameru nije dobro postavljena ili zasarafljena.
Nema sanse da gornja ivica ekrana probija radi baterije.
Malopre sam punio od 28% do 60% za pola sata..
Uopste bat nije bila topla...to je valjda okej.
Punjac je 16V 4 A.
 
Danas cu ga napuniti do 100% pa javiti kapacitet a onda isprazniti barem do 50% i javiti vam "screen on time".
 
SOT je bio nesto malo jace od 6h 1080p video playback.
Bateriju sam cijepao do 15 %.
Ovo je sta znam mozda lose mozda ne,ali daleko od obecanih 10 h da je nova.
Znaci baterija je popri.o u k..cu da prostite.
Mozda pri cescem punjenju i praznjenju dobije na kapacitetu.
Pratim "zazor" zasad je isto.
 
Uff, ja sam izgleda nesto pogresio.
Pretpostavljam da ovo Big Buck Bunny se podrazumijeva gledanje videa offline i SOT od 11:30 a ne 1080p sa wifi (tj nakacen na net).
Bas cu da vidim obicno surfanje sa wifi pa javljam rezultat.
 
Nazad
Vrh Dno