Šta je novo?

Supernova (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba objaviti u staroj temi da je otvorena nova, da članovi znaju. Ja sam slučajno naleteo.
 
Je li neko dobio racun na mail? Uvek mi je pristizao treceg u mesecu.
Recimo Infostan uredno fakturisao drugog januara(da ne budu praznici izgovor).
 
Za korisnike Supernove pitanje, jel imaju neki app za fiksni (tipa kao SBB-ov Unifon)? Takodje koliko sam ukapirao ovaj move n go ima samo za tv sa Android os-om? I ako je tako jel moze da se gleda iz inostranstva uz pomoc VPN-a ili sl.? Na Samsung tv-u sa Tizen os-om koji je doduse model iz 2017. nisam pronasao app u store-u.
 
Za TV app traži: Move smart
Za fiksni - nema APP.
 
Ona varijanta da se dobije besplatna televizija i internet, ako imaš samo fiksni, da li važi samo za MTS ili važi i za Supernovu?
 
Христос се роди, пуно доброг програма и јефтине услуге свима желим.
А сад питања,
1. Имам фиксни телефон у бокс пакету у Телекому а хтео би да пређем у Супернову, јел морам да одјавим фиксни телефон или не? Питам јер нећу да одјављујем фиксни телефон са бакарне парице а глупо ми да плаћам два фиксна телефона.
2. Где су чистији канали у Супернову или Телекому? Немам оптику већ би са МТС ВДСЛ да пређем на коаксијални кабал Супернове. Зашто, зато јер имам два телевизора а нема техничких могућности за ХД слике на два ТВ-а и брзину интернета 20МБ.
 
Христос се роди, пуно доброг програма и јефтине услуге свима желим.
А сад питања,
1. Имам фиксни телефон у бокс пакету у Телекому а хтео би да пређем у Супернову, јел морам да одјавим фиксни телефон или не? Питам јер нећу да одјављујем фиксни телефон са бакарне парице а глупо ми да плаћам два фиксна телефона.
2. Где су чистији канали у Супернову или Телекому? Немам оптику већ би са МТС ВДСЛ да пређем на коаксијални кабал Супернове. Зашто, зато јер имам два телевизора а нема техничких могућности за ХД слике на два ТВ-а и брзину интернета 20МБ.
Ваистину се Христоос роди.
1. Одговор на прво питање је: Не мораш да одјављујеш фиксни из телекома, већ само поднеси захтев за пренос броја и они ће ти сами угасити број на бакарној парици а тај исти број ћеш добити као ИП телефонију ( али у сваком случају питај у пословници јер су они сада иста фирма).
2. По мени су чистији канали на Супернови јер она нема ограничења као код МТС-а ( што се тиче протока).
 
supernova, na sajtu ako se prijavis online dobijas 10meseci popust,jedino sto ne mozes da se prijavis izbacuje gresku . klasika
 
Kako se testira ipv6 ??? Ni na jednom sajtu na kojem sam probao ne postoji ,samo ipv4 vidi ..
 

gtt.png
 
Шта се дешава са ХБО Макс који сам добио уз пакет Супер План 2 Л,неће да ради од данас,пише да се обнови претплата. А добио сам Мкас 2 године уз пакет,као и прошли пут.
 

Pogledajte prilog 422191
Pozdrav, probaj molim te ako možeš i ovde šta ti kaže za IPv6 pa okači ako ti nije cimanje?

 
To je neki njihov score, prema tim standardima, mislim da je nebitno ...

evo sta oni kazu za "improve score", pa ako te ne mrzi, probaj :)

Opera Snapshot_2024-01-08_174015_ipv6-test.com.png
 
A u ruteru postoji ipv6 ...
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-01-08 182043.jpg
    Screenshot 2024-01-08 182043.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot 2024-01-08 182648.jpg
    Screenshot 2024-01-08 182648.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 40
Шта се дешава са ХБО Макс који сам добио уз пакет Супер План 2 Л,неће да ради од данас,пише да се обнови претплата. А добио сам Мкас 2 године уз пакет,као и прошли пут.
Ako ti je paket po novom ugovoru pušten danas, onda moraš sa korisničkom podrškom da iskomuniciraš o problemu koji se pojavio. HBO (Deezer, Tidal, nebitno) koji je vezan uz operatora mora da se tom operatoru prijavi za rešavanje prepreke.
 
Da li imamo i dalje u ponudi kanal RTS SVET zna li neko? Ako da frekvencija moliću takođe, znam da je skoro bio ali sad ga nikako ne nalazim... RTS 1 je uveče nekad stvarno iritantno gledati zbog svih onih fleka/pikselizacija itd..
 
Na koji način se može raskinuti ugovor koji sam potpisao na dve godine u septembru? Od novembra non stop imam problem sa internetom. Prijavljivao sam im kvarove od tada do danas deset puta. Najgore je, kad njihovi ljudi dođu internet bude dobar. I tako u krug, dolazi na nekoliko dana, pa opet prekid i tako u krug.
 
Na koji način se može raskinuti ugovor koji sam potpisao na dve godine u septembru? Od novembra non stop imam problem sa internetom. Prijavljivao sam im kvarove od tada do danas deset puta. Najgore je, kad njihovi ljudi dođu internet bude dobar. I tako u krug, dolazi na nekoliko dana, pa opet prekid i tako u krug.
Sve dokumentuješ, praviš screenshotove kad ne radi - na kablu i wifi, najbolje sa sve parametrima iz kablovskog modema.

To sve lepo sročiš u mailu pošalješ, čekaš odgovor. Ako oni kažu, da, postoji problem, izjasne se o načinu rešavanja - ili ostaješ sa rešenim problemom, ili te puštaju da odeš.

Ako tvrde da problem ne postoji, onda sve što si poslao njima, i sve njihove odgovore - sa sve datumima, lepo hronološki pošalješ ratelu, tu napiši da tražiš da ako problem nije moguće rešiti da ti operater omogući raskid bez penala, gde će oni da pitaju telekom da se izjasni, a ti ćeš dobiti i odgovor operatera i odgovor ratela, pa sa tim argumentima ideš - ako problem nije rešen - u proceduru oko raskida.
 
Jel možete da se logujete na Supernovu? Hteo sam da platim net preko linka iz mejla i izbaci grešku i nudi mi kao da se ulogujem na sajt a neće sa podacima koji su ispravni...
Едит: прошла уплата, нешто је код њих забаговало...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno